Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφτασε επιτελους το θηριο... Το χρωμα το copper ειναι απιστευτο... Πιο ωραιο απο το Ζ3 που ειχα πριν στο ιδιο χρωμα. Το κινητο δεν νιωθει τιποτα... Τωρα παω να ξεκλειδωσω bootloader και επανερχομαι με εντυπωσεις... Δεν νομιζω οτι εχει νοημα να περασω την international rom και η κινεζικη δεν εχει κανενα προβλημα...Πρωτο boot και μου εβγαλε update στην 156...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφτασε επιτελους το θηριο... Το χρωμα το copper ειναι απιστευτο... Πιο ωραιο απο το Ζ3 που ειχα πριν στο ιδιο χρωμα. Το κινητο δεν νιωθει τιποτα... Τωρα παω να ξεκλειδωσω bootloader και επανερχομαι με εντυπωσεις... Δεν νομιζω οτι εχει νοημα να περασω την international rom και η κινεζικη δεν εχει κανενα προβλημα...Πρωτο boot και μου εβγαλε update στην 156...

 

Ποιο χρωμα ειναι το copper...?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρωμα ειναι το copper...?

 

To mocha brown...

 

Λοιπον εντυπωσεις: Εχω αφησει προς το παρον την κινεζικη ρομ. Το μονο το οποιο δεν δουλεψε ποτε οτι και να εκανα ηταν το sync των επαφων με το google. @Geovass εσυ την χρησιμοποιεις αυτη τη λειτουργια η οχι?

 

Το unlock πολυ ευκολο. Μονο κακο οτι επρεπε να δωσω 4 ευρω για να μην περιμενω 15 μερες. Το root κτλ λειτουργουν οπως πρεπει μεχρι τωρα. Μπαταρια δεν εχω αποψη καθως ειναι λιγο στην κατοχη μου αλλα φαινεται πολυ καλη. Καμερα καλη προς πολυ καλη επισης αλλα δοκιμασα μονο ημερισιες φωτος...

 

ΥΓ Εφαγα μια ηττα... Παω να περασω το sygic και μολις παταω εγκατασταση κανει force close το google play...Δεν το κανει πουθενα αλλου εντωμεταξυ!!!

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

To mocha brown...

 

Λοιπον εντυπωσεις: Εχω αφησει προς το παρον την κινεζικη ρομ. Το μονο το οποιο δεν δουλεψε ποτε οτι και να εκανα ηταν το sync των επαφων με το google. @Geovass εσυ την χρησιμοποιεις αυτη τη λειτουργια η οχι?

 

Το unlock πολυ ευκολο. Μονο κακο οτι επρεπε να δωσω 4 ευρω για να μην περιμενω 15 μερες. Το root κτλ λειτουργουν οπως πρεπει μεχρι τωρα. Μπαταρια δεν εχω αποψη καθως ειναι λιγο στην κατοχη μου αλλα φαινεται πολυ καλη. Καμερα καλη προς πολυ καλη επισης αλλα δοκιμασα μονο ημερισιες φωτος...

 

ΥΓ Εφαγα μια ηττα... Παω να περασω το sygic και μολις παταω εγκατασταση κανει force close το google play...Δεν το κανει πουθενα αλλου εντωμεταξυ!!!

 

Εγω με international rom κανενα θεμα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονιστούν οι επαφές πρέπει να κατεβάσεις το android.Syncadapter.apk και να του δώσεις full permissions.

Full permissions θα πρέπει να δώσεις και στο Google play για να μη σου σκάνε οι μεγάλες εφαρμογές (πχ Sygic).

Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονιστούν οι επαφές πρέπει να κατεβάσεις το android.Syncadapter.apk και να του δώσεις full permissions.

Full permissions θα πρέπει να δώσεις και στο Google play για να μη σου σκάνε οι μεγάλες εφαρμογές (πχ Sygic).

 

Fixed και αυτο... Ολα καλα. Thanx mate (:P)

 

BTW Θεοι οι κινεζοι. Δεν πιστευα οτι θα ειχαν ολα τα Mate8 μεσα flip cover θηκη στο χρωμα του κινητου! Εμενα προσωπικα δεν με βολευουν αυτες οι θηκες αλλα πολυ καλη κινηση... Επαναλαμβανω οτι μου εχει περισσεψει ενα tempered glass terrapin οποιος ενδιαφερεται μου λεει.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Fixed και αυτο... Ολα καλα. Thanx mate (:P)

 

BTW Θεοι οι κινεζοι. Δεν πιστευα οτι θα ειχαν ολα τα Mate8 μεσα flip cover θηκη στο χρωμα του κινητου! Εμενα προσωπικα δεν με βολευουν αυτες οι θηκες αλλα πολυ καλη κινηση... Επαναλαμβανω οτι μου εχει περισσεψει ενα tempered glass terrapin οποιος ενδιαφερεται μου λεει.

 

Σε εμένα έχει μια απλή θήκη σιλικόνης διάφανη, αλλά είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο.

Η μπαταρία στην αναμονή είναι αλλού μετα την τελευταια αναβαθμιση. Δεν πέφτει με τίποτα.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει μια απλή θήκη σιλικόνης διάφανη, αλλά είναι το ευρωπαϊκό μοντέλο.

Η μπαταρία στην αναμονή είναι αλλού μετα την τελευταια αναβαθμιση. Δεν πέφτει με τίποτα.

 

Το ευρωπαικο σε ποια εκδοση ειναι?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το ευρωπαικο σε ποια εκδοση ειναι?

 

Πιθανόν η Κινέζικη να είναι καλύτερη ,εμένα στο Mate S έχει περισσότερα από την ευρωπαϊκή, δυο sim υποστηρίζει την απόκρυψη της μπάρας, αυτό που δεν έχει, όπως και σε εσένα ,τον συγχρονισμό με google για επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν η Κινέζικη να είναι καλύτερη ,εμένα στο Mate S έχει περισσότερα από την ευρωπαϊκή, δυο sim υποστηρίζει την απόκρυψη της μπάρας, αυτό που δεν έχει, όπως και σε εσένα ,τον συγχρονισμό με google για επαφές.

 

Δεν μιλησα για καλυτερο χειροτερο απλα σε ποια εκδοση εχει φτασει η international rom . Η κινεζικη ειναι στο 165 απο χτες...Τα προβληματα που ειχα λυθηκαν παντως και με την κινεζικη...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν η Κινέζικη να είναι καλύτερη ,εμένα στο Mate S έχει περισσότερα από την ευρωπαϊκή, δυο sim υποστηρίζει την απόκρυψη της μπάρας, αυτό που δεν έχει, όπως και σε εσένα ,τον συγχρονισμό με google για επαφές.

 

Την 152 εχω.Και μενα εχει 2 σιμ, την απόκρυψη εννοεις των κατω κουμπιων; αν ναι αυτο οντως δεν το βλεπω οπως στο Ευρωπαϊκό ματε 7 οποτε ισως να μπει σε νεα ρομ. Αλλα η μπαταρια μου δεν πεφτει με τιποτα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησα για καλυτερο χειροτερο απλα σε ποια εκδοση εχει φτασει η international rom . Η κινεζικη ειναι στο 165 απο χτες...Τα προβληματα που ειχα λυθηκαν παντως και με την κινεζικη...

 

Έβαλες την 165 ? Δεν την έχω βρεί ακόμα για να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την 165 ? Δεν την έχω βρεί ακόμα για να την περάσω.

 

Οχι την 163 βρισκω μονο. Θα περιμενω λιγο ακομα μηπως περασω κατευθειαν την 165...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Που την έχεις βρει την 163? Προσοχή θέλεις το update.app για να μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Που την έχεις βρει την 163? Προσοχή θέλεις το update.app για να μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση.

 

Λαθος την 162 εννοουσα...Η 162 ειναι flashable με το twrp μαλλον. Παντως καποιες rom που εχουν βαλει στο xda απο τους σερβερ της hua εχουν το update.app μεσα... Απλα δεν ξερω αν θα το ρισκαρω να βαλω κατι τετοιο.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά μπορεί να εχει (αν έχει) το mocha brown με τo mocha gold ? Και μιλαω για το μοντέλο το ευρωπαικό (NXT-L29).
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά μπορεί να εχει (αν έχει) το mocha brown με τo mocha gold ? Και μιλαω για το μοντέλο το ευρωπαικό (NXT-L29).

 

Δεν ξερω καποιον που να το εχει παρει το ευρωπαικο σε μοκα. Παντως δεν εχει καμμια σχεση με το χρωμα που εχει στο site της. Δεν ειναι τοσο εντονο το χρωμα σε καμμια περιπτωση.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά μπορεί να εχει (αν έχει) το mocha brown με τo mocha gold ? Και μιλαω για το μοντέλο το ευρωπαικό (NXT-L29).

 

Champagne Gold και Mocha Brown είναι τα χρώματα όπως επίσημα τα ονομάζουν.

Mocha Gold δεν υπάρχει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Champagne Gold και Mocha Brown είναι τα χρώματα όπως επίσημα τα ονομάζουν.

Mocha Gold δεν υπάρχει.

 

Ξερω τα επίσημα χρωματα Champagne Gold και Mocha Brown.

Και όμως έχω δει με τα μάτια μου κουτί:

Huawei Mate 8

Model: NXT-L29 4gb ram/64gb rom

COLOR: Mocha Gold

Ακριβώς έτσι οπως το λέω.

Μού το εξηγήσει καποιος αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τα επίσημα χρωματα Champagne Gold και Mocha Brown.

Και όμως έχω δει με τα μάτια μου κουτί:

Huawei Mate 8

Model: NXT-L29 4gb ram/64gb rom

COLOR: Mocha Gold

Ακριβώς έτσι οπως το λέω.

Μού το εξηγήσει καποιος αυτο??

 

Τι να σου εξηγήσουμε ακριβώς;;;Το ότι έχεις δει ένα κουτί που γράφει mocha gold, κάτι διαφορετικό δηλαδή απο το επίσημο χρώμα;;;

Πιο κουτί;Τι προελευση;Που το είδες;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και εγω αυτο που λεει. Δεν εχω καταλαβει τι παιζει με αυτο να πω την αληθεια... Εμενα που ειναι απο κινα δεν μπορω να καταλαβω τι λεει για να σας πω σιγουρα LOL
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου εξηγήσουμε ακριβώς;;;Το ότι έχεις δει ένα κουτί που γράφει mocha gold, κάτι διαφορετικό δηλαδή απο το επίσημο χρώμα;;;

Πιο κουτί;Τι προελευση;Που το είδες;

 

Καταρχήν γιατί αρπάζεσαι...?!

Κατά δεύτερον εξηγώ ότι εχω δεί το συγκεκριμένο κινητό σφραγισμένο στο κουτί του να γράφει ό,τι έγραψα παραπάνω και color: mocha gold, τι δεν καταλαβαίνεις?

ουτε Κίνα, ούτε Ευρώπη αλλά Μέση ανατολή.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γιατί αρπάζεσαι...?!

Κατά δεύτερον εξηγώ ότι εχω δεί το συγκεκριμένο κινητό σφραγισμένο στο κουτί του να γράφει ό,τι έγραψα παραπάνω και color: mocha gold, τι δεν καταλαβαίνεις?

ουτε Κίνα, ούτε Ευρώπη αλλά Μέση ανατολή.

 

Είμαι πολλά χρόνια εδώ για να "αρπαζομαι" όπως λες. Προφανώς Εσύ δε καταλαβαίνεις και αρπάζεσαι μόνος σου.

Αυτό που είπα εγώ είναι ότι δεν υπάρχει αυτό που αναφέρεις σαν επίσημο χρώμα, άρα είναι ή Brown ή Gold.

Άρα διάφορες δεν υπάρχουν.. Mocha ή Gold λοιπόν το 64αρι....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολλά χρόνια εδώ για να "αρπαζομαι" όπως λες. Προφανώς Εσύ δε καταλαβαίνεις και αρπάζεσαι μόνος σου.

Αυτό που είπα εγώ είναι ότι δεν υπάρχει αυτό που αναφέρεις σαν επίσημο χρώμα, άρα είναι ή Brown ή Gold.

Άρα διάφορες δεν υπάρχουν.. Mocha ή Gold λοιπόν το 64αρι....

 

Οκ. μπορεί να μην κατάλαβες τι περιέγραψα στο πόστ μου και τι ρώτησα/ρωτάω.

Διάβασε και το ποστ του icy20 no.322....

Anyway..., παιδιά αν ξέρει κάποιος ή έχει κάποια ιδέα/σκέψη γιά το συγκεκριμένο ας μου πει γιατί θέλω να το φέρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...