Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα εγω κ με την 162 παλι δεν ειχα προβληματα σε αυτα που εκανα... Σημερα εβαλα συγκριση ενα g4 με το κινητο μας και σε σκοτεινες τον πινουμε ασχημα (οχι οτι δεν το ηξερα). Σε μετριο φως παρομοια ειναι
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα εγω κ με την 162 παλι δεν ειχα προβληματα σε αυτα που εκανα... Σημερα εβαλα συγκριση ενα g4 με το κινητο μας και σε σκοτεινες τον πινουμε ασχημα (οχι οτι δεν το ηξερα). Σε μετριο φως παρομοια ειναι

 

Ναι είναι αλήθεια είχα και εγώ G4 και είχα και ταυτόχρονα με το Mate το LG V10.Δεν υπάρχουν οι κάμερες τους εμπρός και πίσω.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακόμα και με το note 4 που είχα συγκρίνει εγώ, το πρωί σε εσωτερικό χώρο ήταν ελαφρώωωως χειρότερο το mate, κυρίως στην οξύτητα.. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει καλή φώτο. Απλά δεν είναι άριστη.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν υπάρχουν κάποια βήματα που πρέπει να γίνουν πριν πούμε ότι δεν έρχονται ειδοποιήσεις

1.θα πρέπει να είναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιήσεις για της εφαρμογές που θέλουμε

2.Στης συνθέτες ρυθμίσεις, διαχείριση μπαταρίας προστατευμενες εφαρμογές τσεκάρουμε ότι έχουμε ενεργοποίηση αυτές που θέλουμε (οι εφαρμογές συστήματος δεν υπάρχουν εκεί)

3 . στο ίδια μενού πατάμε το γρανάζι (πάνω δεξιά) και ενεργοποιουμε το "wifi πάντα ανοιχτό" & "δεδομένα πάντα ανοιχτά" και αφήνουμε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ τα "κατανάλωση πολύς ενέργειας & κλείσιμο ενεργοφορων εφαρμογων"

4.παμε ρυθμίσεις, εφαρμογές και παμεπάμε σε μια μια όλες τις εφαρμογές που θέλουμε και ενεργοποιουμε όλες τις άδειες

5.στο ίδιο μενού πατάμε "συνθέτες ρυθμίσεις" (κάτω δεξιά) και "παραβλεψη βελτιστοποιιησεων" και επιλέγουμε "Ναι" για αυτές που θέλουμε

6.στο ίδιο μενού πατάμε "σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές" και πατάμε "Ναι"

7 . στο μενού" κλείδωμα οθόνης επιλέγουμε "με τις ειδοποιήσεις ενεργοποιειται η οθόνη & εμφάνιση λεπτομερειων εφαρμογών"

 

O οδηγός μπήκε στο πρώτο post. ;)

 

Οτιδήποτε άλλο κρίνετε ότι είναι χρήσιμο για να μπει εκεί με ενημερώνετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,γνωρίζει κανεις αν το έχει φέρει καμια γνωστή αλυσίδα να το δουμε απο κοντά;

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/161214-huawei-ascend-mate-8.0-grey-dual-sim

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απορια: τελικα μονο εγω το εχω ξεκλειδωσει/ρουταρει η απλα οι υπολοιποι δεν χρειαστηκαν βοηθεια καπου? Απο περιεργεια ρωταω
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απορια: τελικα μονο εγω το εχω ξεκλειδωσει/ρουταρει η απλα οι υπολοιποι δεν χρειαστηκαν βοηθεια καπου? Απο περιεργεια ρωταω

 

 

Να σου πω την αληθεια εχω "πειραξει" Xiaomi,Zte,Meizu αρκετα Lenovo και το Honor 6 μου μονο απο ολη την γκαμα των Honor που περασε απο τα χερια μου. Στο Mate 7 και τωρα στο 8 δεν μου κανει αισθηση να το ξεκλειδωσω και να το ρουταρω επειδη οποια εφαρμογη δεν μου αρεσει την απενεργοποιω.Backup παιρνω απο την μαμισια εφαρμογη και εφαρμογες που χρειαζονται root δεν χρησιμοποιω οποτε το θεωρω περιττο..:D

Τι να πω..ειμαι ενας ευτυχισμενος ανθρωπος:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μα πως την παλευετε με τις διαφημισεις πραγματικα αυτο δεν μπορω να καταλαβω...

Και εμένα το πρώτο αρουταριστο κινητό μετά από 6 τουλάχιστον χρόνια και 4 συσκευές και ο λόγος είναι το otego kai nova go που έχω αρχίσει και τα δουλεύω αρκετά λόγο συνθηκών.

Για τις διαφημίσεις απλά έχω αγορασμένες τις εφαρμογές που δουλεύω πολύ και για browser τον uc και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει διαφημισεις το skype και το viber...Οταν τα βλεπω αυτα σε κινητα γνωστων μου ερχεται να τα πεταξω στο πεζοδρομιο να τα παταω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από τα LG G4 & V10 και τώρα με το Mate δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για ροοτ...οτι δουλεύω το :p αγοράζω :p χωρίς διαφημίσεις και είμαι κομπλέ. Θα ρουταρα μόνο αν υπήρχε λόγος λειτουργίας του τηλεφώνου...

Ενημερωτικά μέχρι τώρα φορτιζα το τηλέφωνο με ένα Samsung Galaxy Note 4 quick charge φορτιστή (τον αυθεντικό τον είχα στη δουλειά) αλλά επειδή ο Samsung δεν μου έβγαζε την ένδειξη "γρήγορη φόρτιση) είπα να δοκιμάσω τον αυθεντικό.

Τελικά παρατήρησα πολύ καλύτερη φόρτιση με τον μαμά φορτιστή. Ενδεικτικά έχω κλείσει 52 λειτουργία με 5,5 ώρες οθόνη...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από τα LG G4 & V10 και τώρα με το Mate δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για ροοτ...οτι δουλεύω το :p αγοράζω :p χωρίς διαφημίσεις και είμαι κομπλέ. Θα ρουταρα μόνο αν υπήρχε λόγος λειτουργίας του τηλεφώνου...

Ενημερωτικά μέχρι τώρα φορτιζα το τηλέφωνο με ένα Samsung Galaxy Note 4 quick charge φορτιστή (τον αυθεντικό τον είχα στη δουλειά) αλλά επειδή ο Samsung δεν μου έβγαζε την ένδειξη "γρήγορη φόρτιση) είπα να δοκιμάσω τον αυθεντικό.

Τελικά παρατήρησα πολύ καλύτερη φόρτιση με τον μαμά φορτιστή. Ενδεικτικά έχω κλείσει 52 λειτουργία με 5,5 ώρες οθόνη...

 

Τι εννοεις? Οτι σου κραταει πιο πολυ η μπαταρια οταν το φορτισεις με τον δικο του???

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Οτι σου κραταει πιο πολυ η μπαταρια οταν το φορτισεις με τον δικο του???

 

Έχω αυτήν την εντύπωση αλλά θέλει περαιτέρω παρακολούθηση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία δύο χρόνια σε όποια συσκευή και να έχω πάντα χρησιμοποιώ τον φορτιστή της.Έτσι τουλάχιστον θα ξέρω πώς εάν γίνει καμία στραβή (χτυπά ξύλο και μακριά από εμάς) δεν θα ευθύνομαι εγώ.Τώρα όσον αφορά την φόρτιση του κινητού μας και γενικώς για τις καινούργιες μπαταρίες έχω διαβάσει πώς με το που φτάνει 92-100% το αφαιρούμε και είμαστε μία χαρά.Λένε μάλιστα πώς ζημιώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας εάν το αφήνουμε ολονυχτίς να φορτίζει.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία δύο χρόνια σε όποια συσκευή και να έχω πάντα χρησιμοποιώ τον φορτιστή της.Έτσι τουλάχιστον θα ξέρω πώς εάν γίνει καμία στραβή (χτυπά ξύλο και μακριά από εμάς) δεν θα ευθύνομαι εγώ.Τώρα όσον αφορά την φόρτιση του κινητού μας και γενικώς για τις καινούργιες μπαταρίες έχω διαβάσει πώς με το που φτάνει 92-100% το αφαιρούμε και είμαστε μία χαρά.Λένε μάλιστα πώς ζημιώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας εάν το αφήνουμε ολονυχτίς να φορτίζει.

 

Πολύ ωραία urban legends, αλλά είναι ακριβώς αυτό : urban legends...

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει διαφημισεις το skype και το viber...Οταν τα βλεπω αυτα σε κινητα γνωστων μου ερχεται να τα πεταξω στο πεζοδρομιο να τα παταω...

 

Για μένα φίλε μου οι διαφημίσεις μου είναι τόσο μα τόσο αδιάφορες όσο και τα Δελτία Ειδήσεων.Βέβαια για να είμαι ειλικρινής απέναντί σου εκνευρίστηκα μόνο κάνα δυο φορές που μου έβγαλε μυνήματα για ιό (χωρίς να έχω επισκεφθεί τίποτα ύποπτο εννοείται) στο CM browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που με ενόχλησε σήμερα ήταν πώς δεν μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις για τα μηνύματα,e-mail,viber στο Talkband b2 (έχω την 180).Εχθές όλα λειτουργούσαν άψογα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρω γίνομαι κουραστικός αλλά δεν έχω την υπομονή να ψάξω τις σελίδες... Γρήγορη ερώτηση πιο αξίζει τώρα με το θέμα των ειδοποιήσεων που έχει διορθωθεί μεν αλλά με μόντες? NXT- L29 ? NXT - L10? έλεγα να παραγγείλω το 4gb ram από έξω.. Αν το έχει αγοράσει κάποιος και έχει ακόμα το link ευκαιρο για να το παραγγείλω και εγώ θα του ήμουν ευγνώμον ( έχει και το play store είδη μέσα? ) ευχαριστώ πολύ παιδιά
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρω γίνομαι κουραστικός αλλά δεν έχω την υπομονή να ψάξω τις σελίδες... Γρήγορη ερώτηση πιο αξίζει τώρα με το θέμα των ειδοποιήσεων που έχει διορθωθεί μεν αλλά με μόντες? NXT- L29 ? NXT - L10? έλεγα να παραγγείλω το 4gb ram από έξω.. Αν το έχει αγοράσει κάποιος και έχει ακόμα το link ευκαιρο για να το παραγγείλω και εγώ θα του ήμουν ευγνώμον ( έχει και το play store είδη μέσα? ) ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

To AL10 δεν εχει απο τη μανα του οτιδηποτε google αλλα περνιουνται χωρις ιδιαιτερα θεματα. Το L29 ομως εχει λιγο καλυτερη συμπεριφορα η rom για το μεγαλυτερο ποσοστο του ανεπτυγμενου κοσμου. Σαν συσκευες δεν εχουν διαφορα βασικα. Απλα το L29 αν το παρεις απο ευρωπαικη χωρα θα εχει εγγυηση εδω ενω το AL10 δεν θα εχει. Θα πρεπει να σταλει Κινα. Το AL10 βεβαια εχει το καλο οτι μπορει να παρει σχεδον τα παντα απο roms (με ξεκλειδωμα βεβαια)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

To AL10 δεν εχει απο τη μανα του οτιδηποτε google αλλα περνιουνται χωρις ιδιαιτερα θεματα. Το L29 ομως εχει λιγο καλυτερη συμπεριφορα η rom για το μεγαλυτερο ποσοστο του ανεπτυγμενου κοσμου. Σαν συσκευες δεν εχουν διαφορα βασικα. Απλα το L29 αν το παρεις απο ευρωπαικη χωρα θα εχει εγγυηση εδω ενω το AL10 δεν θα εχει. Θα πρεπει να σταλει Κινα. Το AL10 βεβαια εχει το καλο οτι μπορει να παρει σχεδον τα παντα απο roms (με ξεκλειδωμα βεβαια)

 

Υπάρχει l29 64gb?? Αν υπάρχει εννοείται πάω σε αυτό δεν το συζητώ καν... ψάχνω από ebay αλλά προσπαθώ να βρω άκρη

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρω γίνομαι κουραστικός αλλά δεν έχω την υπομονή να ψάξω τις σελίδες... Γρήγορη ερώτηση πιο αξίζει τώρα με το θέμα των ειδοποιήσεων που έχει διορθωθεί μεν αλλά με μόντες? NXT- L29 ? NXT - L10? έλεγα να παραγγείλω το 4gb ram από έξω.. Αν το έχει αγοράσει κάποιος και έχει ακόμα το link ευκαιρο για να το παραγγείλω και εγώ θα του ήμουν ευγνώμον ( έχει και το play store είδη μέσα? ) ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Εγώ το πήρα από KIDULT και είναι η L29B636 έκδοση με playstore και την τελευταία αναβάθμιση...

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B019CW954S/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από KIDULT και είναι η L29B636 έκδοση με playstore και την τελευταία αναβάθμιση...

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B019CW954S/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

570 euro χοντρά χοντρά και για να πείρες και εσύ θα στέλνουν Ελλάδα comple... ευχαριστώ πολύ από κει θα το πάρω αν είναι.... Με ειδοποιησεις εσύ είσαι οκ ε?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

570 euro χοντρά χοντρά και για να πείρες και εσύ θα στέλνουν Ελλάδα comple... ευχαριστώ πολύ από κει θα το πάρω αν είναι.... Με ειδοποιησεις εσύ είσαι οκ ε?

 

Πλέον ναι όλα καλά.... Τελωνείο μη φοβάσαι το γράφει κιόλας εγγυημένα... Και θα σου έρθει και σφραγισμένο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...