Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα.να ρωτησω την 320 με ελληνικο mate 8 την εχει παρει κανεις ota η μονο χειροκινητα την βαλατε.με το που το αγορασα πρι 7 ημερες και το ανοιξα πηρα την 192 ota αλλα απο κει και περα αλλη αναβαθμιση δεν εχει δωσει ολο μου λεει οτι εχω την τελευται εκδοση.κατεβασα την 320 για το L29 οπως ειναι και το δικο μου δημιουργησα ενα φακελο με το ονομα bload στην sd και εβαλα μεσα το updat.app απενεργοποιησα το τηλεφωνο και με τον συνδιασμο των τριων κουμπιων αρχισε να κανει την αναβαθμιση αλλα στο 5 τοις εκατο μου εβγαλε σφαλμα και μου εβγαλε να κανω rebot system το τηλεφωνο.οκ το εκανα και ανοιξε κανονικα.αλλα γιατι ηθελα να ρωτησω μου εβγαλε σφαλμα μηπως δεν εκανα κατι σωστα΄. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμενα ελληνικο ειναι.και την 192 βλεπει ως τελευταια.Υπαρχει καποια νεοτερη?αν ναι γιατι δεν την βρισκει ΟΤΑ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.να ρωτησω την 320 με ελληνικο mate 8 την εχει παρει κανεις ota η μονο χειροκινητα την βαλατε.με το που το αγορασα πρι 7 ημερες και το ανοιξα πηρα την 192 ota αλλα απο κει και περα αλλη αναβαθμιση δεν εχει δωσει ολο μου λεει οτι εχω την τελευται εκδοση.κατεβασα την 320 για το L29 οπως ειναι και το δικο μου δημιουργησα ανα φακελο με το ονομα bload στην sd και εβαλα μεσα το updat.app απενεργοποιησα το τηλεφωνο και με τον συνδιασμο των τριων κουμπιων αρχισε να κανει την αναβαθμιση αλλα στο 5 τοις εκατο μου εβγαλε σφαλμα και μου εβγαλε να κανω rebot system το τηλεφωνο.οκ το εκανα και ανοιξε κανονικα.αλλα γιατι ηθελα να ρωτησω μου εβγαλε σφαλμα μηπως δεν εκανα κατι σωστα΄.

 

Μήπως εννοείς ότι το ονομασες dload το φάκελο;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ελληνικο ειναι.και την 192 βλεπει ως τελευταια.Υπαρχει καποια νεοτερη?αν ναι γιατι δεν την βρισκει ΟΤΑ

ελα ντε και απο οτι διαβασα η 320 εχει βγει εδω και λιγους μηνες και ota δεν εχει ερθει ακομα.περιεργα πραγματα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ελληνικο ειναι.και την 192 βλεπει ως τελευταια.Υπαρχει καποια νεοτερη?αν ναι γιατι δεν την βρισκει ΟΤΑ

 

Στο επίσημο κανάλι η τελευταία ΟΤΑ είναι η Β192.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς ότι το ονομασες dload το φάκελο;

 

ναι ετσι τον ονομασα και εκει μεσα εβαλα το update.app

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβαζουμε την ρομ ρε παιδια και πως την περναμε μιλαω παντα για την επισημη-εχει καποια ουσιαστικη διαφορα η 320 απο την 192?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβαζουμε την ρομ ρε παιδια και πως την περναμε μιλαω παντα για την επισημη-εχει καποια ουσιαστικη διαφορα η 320 απο την 192?

εγω απο εδω την κατεβασα

http://huafirmware.com/8-firmware/12-huawei-mate-8 αλλα ειχα προβλημα το γραφω πιο πανω δεν ξερω αν φταιω εγω η η rom που κατεβασα.και εδω η 192 http://www.carbontesla.com/2016/10/download-huawei-mate-8-b192-marshmallow-update-europe/

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση εφαρμογών.

Όλες πάνε και εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Με τίποτα δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για εγκατάσταση στην κάρτα SD, παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω ορίσει σαν προεπιλεγμένη θέση την κάρτα SD.

Κάνω κάτι λάθος;;;

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα. Εχεις βρει καποια λυση;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα. Εχεις βρει καποια λυση;

Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό. Το πιο πιθανό είναι οτι οφείλεται στο λειτουργικό.

Απο το Android 6 και πάνω, μάλλον καταργήθηκε η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα SD.

 

Αν μπορούν και τα άλλα παιδιά να τσεκάρουν που είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές τους.

Αν μπορούν να τις μεταφέρουν στην SD;

Να μας πουν, μήπως και βγάλουμε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα πηρα κα εγω μεταχειρισμενο απο ενα φιλο το mate και θελω να ρωτησω μεσα στο κουτι ειχε μια θηκη πλαστικη οχι flip τι επρεπε κανονικα να εχει?

Και κατι αλλο μου βγαζει συνεχεια πανω στις ειδοποιησεις ποσα βηματα εχω κανει και ποσες θερμιδες εκαψα . Ενω εχω απενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη υγεια εξακολουθει να μου βγαζει μηνηματα. Τι μπορω να κανω για την σταματησω εντελως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι σχετικό. Το πιο πιθανό είναι οτι οφείλεται στο λειτουργικό.

Απο το Android 6 και πάνω, μάλλον καταργήθηκε η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα SD.

 

Αν μπορούν και τα άλλα παιδιά να τσεκάρουν που είναι εγκατεστημένες οι εφαρμογές τους.

Αν μπορούν να τις μεταφέρουν στην SD;

Να μας πουν, μήπως και βγάλουμε άκρη.

 

σύνθετες ρυθμίσεις--μνήμη κ χώρος αποθήκευσης----αλλάζεις προεπιλεγμένη θέση σε sd card

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Σημερα πηρα κα εγω μεταχειρισμενο απο ενα φιλο το mate και θελω να ρωτησω μεσα στο κουτι ειχε μια θηκη πλαστικη οχι flip τι επρεπε κανονικα να εχει?

Και κατι αλλο μου βγαζει συνεχεια πανω στις ειδοποιησεις ποσα βηματα εχω κανει και ποσες θερμιδες εκαψα . Ενω εχω απενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη υγεια εξακολουθει να μου βγαζει μηνηματα. Τι μπορω να κανω για την σταματησω εντελως?

αυτή τη θήκη έχει μέσα το κουτί από τη μαμά του. Οσο αναφορά το άλλο ερώτημα πήγαινε εφαρμογές βρες την υγεία και κάνε διακοπή εφαρμογής πάνω δεξια

Link to comment
Share on other sites

σύνθετες ρυθμίσεις--μνήμη κ χώρος αποθήκευσης----αλλάζεις προεπιλεγμένη θέση σε sd card

Φίλε μου Omerus την εχω κάνει την προεπιλογή αυτή, αλλά και πάλι δεν εγκαθιστά εφαρμογές στην κάρτα!

Σε παρακαλώ τσέκαρε μία τη δική σου συσκευή, αν δουλεύει η συγκεκριμένη λειτουργία!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα πηρα κα εγω μεταχειρισμενο απο ενα φιλο το mate και θελω να ρωτησω μεσα στο κουτι ειχε μια θηκη πλαστικη οχι flip τι επρεπε κανονικα να εχει?

Και κατι αλλο μου βγαζει συνεχεια πανω στις ειδοποιησεις ποσα βηματα εχω κανει και ποσες θερμιδες εκαψα . Ενω εχω απενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη υγεια εξακολουθει να μου βγαζει μηνηματα. Τι μπορω να κανω για την σταματησω εντελως?

 

Δοκιμασες την απεγκατασταση; :lol:

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο μου βγαζει συνεχεια πανω στις ειδοποιησεις ποσα βηματα εχω κανει και ποσες θερμιδες εκαψα . Ενω εχω απενεργοποιησει ολες τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη υγεια εξακολουθει να μου βγαζει μηνηματα. Τι μπορω να κανω για την σταματησω εντελως?

 

Και εμένα στο p9 lite ενώ την είχα παγώσει, συνεχιζε.

Απεγκατασταση και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Omerus την εχω κάνει την προεπιλογή αυτή, αλλά και πάλι δεν εγκαθιστά εφαρμογές στην κάρτα!

Σε παρακαλώ τσέκαρε μία τη δική σου συσκευή, αν δουλεύει η συγκεκριμένη λειτουργία!

Καλημέρα σε μένα δουλέυει κανονικά εκει εγκαθιστά τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε μένα δουλέυει κανονικά εκει εγκαθιστά τις εφαρμογές

 

Τις ηδη εγκατεστημενες ομως εφαρμογες , πως θα τις μεταφερουμε ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα τονίσω για να προλάβω κάποιους η Β320 έχει χειρότερη μπαταρία από την Β190ηΒ192.

Οπότε η καλύτερα μένετε ως έχει στην 190 η αναβάθμιση στην Β321 που κατεμε ήταν καλύτερη όλων.

Για τυχών απορία αν την βάλλετε αν χάνετε εγγύηση η απάντηση είναι ΟΧΙ. Η εγγύηση παραμένει ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μπορει το ηλεκτρικο υποστρωμα να μου δημιουργει παρασιτα οταν το φορτιζω?
Link to comment
Share on other sites

Μα τονίσω για να προλάβω κάποιους η Β320 έχει χειρότερη μπαταρία από την Β190ηΒ192.

Οπότε η καλύτερα μένετε ως έχει στην 190 η αναβάθμιση στην Β321 που κατεμε ήταν καλύτερη όλων.

Για τυχών απορία αν την βάλλετε αν χάνετε εγγύηση η απάντηση είναι ΟΧΙ. Η εγγύηση παραμένει ως έχει.

 

Συμφωνω με τον φιλο araditsas και να ενημερωσω πως εαν περασετε την C636B321 ενω ειστε σε C432Bxxx σας δινει την δυνατοτητα για επιλογη γραμματοσειρας (πρεπει να κανετε wipe data μετα την τοποθετηση της) κατι που δεν το κανει ενω ειστε σε C636 region. :wacko:

 

Υ.Γ. μολις τα χιλιασα (τα μυνηματα μου) :D

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο araditsas και να ενημερωσω πως εαν περασετε την C636B321 ενω ειστε σε C432Bxxx σας δινει την δυνατοτητα για επιλογη γραμματοσειρας (πρεπει να κανετε wipe data μετα την τοποθετηση της) κατι που δεν το κανει ενω ειστε σε C636 region. :wacko:

Θα συμφωνήσω με τον araditsas για την Β321 και την κατανάλωση μπαταρίας.

Εγώ είμαι στην C432B521-log και δεν με παίρνει να κάνω πίσω τώρα:lol:

Υ.Γ. μολις τα χιλιασα (τα μυνηματα μου) :D

Να τα εκατοστήσεις (σε χιλιάδες) φίλε μου :lol: και χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον araditsas για την Β321 και την κατανάλωση μπαταρίας.

Εγώ είμαι στην C432B521-log και δεν με παίρνει να κάνω πίσω τώρα:lol:

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου:D Το μονο που με χαλαει στις Beta Nougat ειναι πως ο εντοπισμος θεσης λειτουργει μονο με ενεργοποιημενο το GPS οποτε τρωει παραπανω μπαταρια:mad: Εαν το διορθωσουν και αυτο θεωρω πως μετα την μεταβαση σε Nougat οντως δεν θα εχουμε γυρισμο :D

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια να εχουμε. ψαχνω να βρω την L29C636B321 παω λοιπον στο νημα του xda με τις rom και οταν παταω να την κατεβασω μου λεει οτι δεν υπαρχει.

απο το κινητο δεν κατεβαινει , υπαρχει πουθενα αλλου να την βρω?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και με το καλο σημερα το νεο ετος-στην γνησια ρομ υπαρχει η δυνατοτητα double tap για κλειδωμα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και με το καλο σημερα το νεο ετος-στην γνησια ρομ υπαρχει η δυνατοτητα double tap για κλειδωμα?

 

 

Όχι ακόμα, τουλάχιστον επίσημα έτσι; Πρέπει να το ξεκλειδώσεις να του περάσεις TWRP να το ρουταρεις και να του δώσεις την απαραίτητη εντολή μέσω τις εφαρμογής Root browser.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...