Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω κλειδωμένο bootloader και αυτή την στιγμή έχω την τελευταία αγγλοκινεζικη μαμά ρομ.

Έχετε να προτείνετε καμία δοκιμασμένη ρομ multilaguage ώστε να την περάσω με sp flash tool?

 

Στάλθηκε από...

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω κλειδωμένο bootloader και αυτή την στιγμή έχω την τελευταία αγγλοκινεζικη μαμά ρομ.

Έχετε να προτείνετε καμία δοκιμασμένη ρομ multilaguage ώστε να την περάσω με sp flash tool?

 

Στάλθηκε από...

 

κατ αρχην με sp flash tools δεν μπορεις να περασεις τιποτα σ αυτο το κινητο, εκτος αν εχεις την mtk version, εαν εχεις snapdragon θελεις ειτε το qfil ειτε το miflash και φυσικα το κινητο σε κατασταση fastboot ή EDL mode, για να εχεις αγγλοκινεζικη αρα εχεις ειτε την official stable ή dev china ειτε εχεις καποια μαγειρεμενη απο κινεζομαγαζο. Διευκρινησε πρωτα και διαβασε λιγο το νημα, ολα αυτα εχουν ειπωθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου έπεσε στα χέρια μου ένα Redmi Note 3 κινητό και θέλω να του βάλω ελληνική rom

Εσύ λες να προτιμήσω την gkalen stable Ρομ;

 

Η official stable έχει ελληνικά;;;

 

Οι dev έχουν πρόβλημα;

 

μονο οι dev εχουν ελληνικα για την ωρα, και πως ειναι δυνατον η gkalen να ειναι καλυτερη απο τις dev, αφου εχουν την ιδια βαση, κανεις δεν καθετε να γραψει rom με κωδικα απο το μηδεν, οι dev δοκιμαζονται και οταν διαπιστωθει οτι ολα ειναι οκ-οι νεες δυνατοτητες που εχουν ενσωματωθει- τοτε γινονται stable.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μονο οι dev εχουν ελληνικα για την ωρα, και πως ειναι δυνατον η gkalen να ειναι καλυτερη απο τις dev, αφου εχουν την ιδια βαση, κανεις δεν καθετε να γραψει rom με κωδικα απο το μηδεν, οι dev δοκιμαζονται και οταν διαπιστωθει οτι ολα ειναι οκ-οι νεες δυνατοτητες που εχουν ενσωματωθει- τοτε γινονται stable.

 

Πράγματι έχουν την ίδια βάση, αλλά ο gkalen προσθέτει διάφορα σκριπτάκια για την ομαλότερη λειτουργία της συσκευής. Επίσης νομίζω πως κάποιες φορές πειράζει και κώδικα, όπως τα 2 ή 3 way boot menu.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να πάρω για την γυναίκα μου το note 3 pro, vickmall με την official dev με τα ελληνικά και ota update. Όποιος το έχει μπορεί να μου πει αν δουλεύει απροβληματιστα και γενικά αν η ρομ είναι της προκοπής. Δεν πρόκειται να το σκαλισω και θέλω λειτουργία out of the box. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να πάρω για την γυναίκα μου το note 3 pro, vickmall με την official dev με τα ελληνικά και ota update. Όποιος το έχει μπορεί να μου πει αν δουλεύει απροβληματιστα και γενικά αν η ρομ είναι της προκοπής. Δεν πρόκειται να το σκαλισω και θέλω λειτουργία out of the box. Ευχαριστώ

 

Το νήμα για το Redmi Note 3 Pro με snapdragon είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην με sp flash tools δεν μπορεις να περασεις τιποτα σ αυτο το κινητο, εκτος αν εχεις την mtk version, εαν εχεις snapdragon θελεις ειτε το qfil ειτε το miflash και φυσικα το κινητο σε κατασταση fastboot ή EDL mode, για να εχεις αγγλοκινεζικη αρα εχεις ειτε την official stable ή dev china ειτε εχεις καποια μαγειρεμενη απο κινεζομαγαζο. Διευκρινησε πρωτα και διαβασε λιγο το νημα, ολα αυτα εχουν ειπωθει.

 

Έχω τον mtk επεξεργαστή και την τελευταία κινεζική stable.

Ή βοήθεια που θέλω είναι να μου προτείνεται κάποια ρομ με ελληνικά και να είναι σταθερή ,χωρις προβλήματα.

Κάποια που έχετε ήδη δοκιμάσει.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Οι 2 κάρτες sim που παιρνει το κινητο δουλευουν και οι δυο 4g?

Ή μια ειναι 4g και η αλλη 3g?

Και οι δύο 4G

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο 4G

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σ ευχαριστώ πολύ!!

Να ρωτησω και κατι τελευταιο?

Το cloud που εχει η xiaomi γεμισε.Πως θα γινει να μην τα ανεβαζει αυτοματα το κινητο στο cloud και να επιλεγω εγω ποια θα πανε στο cloud?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα παμε ποτε σε android 6.0?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα θέμα σχετικά με τα μηνύματα. Πολλές φορές δεν εμφανίζει την επαφή αλλά τον αριθμό που μου στέλνει ένα SMS και πολλές φορές δημιουργεί πολλαπλά chat αντί για ένα. Προσπάθησα να βάλω το messenger της Google, και την δυνατότητα για SMS από τον messenger του Facebook. Αν και δούλεψαν, για λίγες μέρες, μετά μου ζητούσε κάθε τρεις και λίγο, να τις κάνω default messaging app, και πολλές φορές μου ερχόταν μήνυμα και η ειδοποίηση ερχόταν από την εφαρμογή της Xiaomi, σαν να μην υπήρχαν οι εφαρμογές που σας είπα. Υπάρχει τρόπος να το λύσουμε; (Έχω αγγλοκινεζικη ρομ 8.0.2.0 (LHNCNDG).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα θέμα σχετικά με τα μηνύματα. Πολλές φορές δεν εμφανίζει την επαφή αλλά τον αριθμό που μου στέλνει ένα SMS και πολλές φορές δημιουργεί πολλαπλά chat αντί για ένα.

 

Πρέπει να βάλεις το +30 (ή τον ανάλογο κωδικό της χώρας) μπροστά από κάθε επαφή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Number Fixer από το playstore για να στο κάνει μαζικά.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα παμε ποτε σε android 6.0?

Βλέποντας το ενδιαφέρον των τεχνικών στο φόρουμ και την έλλειψη ξεκαθαρων απαντήσεων εκεί. Θα πω πως όχι.....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω κλειδωμένο bootloader και αυτή την στιγμή έχω την τελευταία αγγλοκινεζικη μαμά ρομ.

Έχετε να προτείνετε καμία δοκιμασμένη ρομ multilaguage ώστε να την περάσω με sp flash tool?

 

Στάλθηκε από...

Flash tools..... Λες. Εχεις την εκδοση mtk του κινητου?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Έχω την έκδοση με τον mtk και τα 3gb ram.

 

Τελευταία έχω μεγάλο battery drain χωρίς λόγο.

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού μου δείχνει ότι την κατανάλωση την κάνει το Android....

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξεκινήσει μετά την τελευταία αναβάθμιση.... Είμαι στην μαμά ρομ στην έκδοση 8.0.2.0..

 

Εννοείται ότι έχω κάνει αρκετές επαναφοράς εργοστασιακών...αλλά δεν βλέπω διάφορα...

 

Για να δώσω μία εικόνα μπορεί να το έχω ένα 6ωρο το κινητό εκτός φόρτισης χωρίς κάρτα σιμ μέσα μόνο με wifi και χωρίς καθόλου χρήση (5 λεπτά ost) και να κάψει 35% με 40% μπαταρία...χωρίς να έχει δίκτυα μέσα...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;; Ή αντίστοιχο πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Έχω την έκδοση με τον mtk και τα 3gb ram.

 

Τελευταία έχω μεγάλο battery drain χωρίς λόγο.

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού μου δείχνει ότι την κατανάλωση την κάνει το Android....

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξεκινήσει μετά την τελευταία αναβάθμιση.... Είμαι στην μαμά ρομ στην έκδοση 8.0.2.0..

 

Εννοείται ότι έχω κάνει αρκετές επαναφοράς εργοστασιακών...αλλά δεν βλέπω διάφορα...

 

Για να δώσω μία εικόνα μπορεί να το έχω ένα 6ωρο το κινητό εκτός φόρτισης χωρίς κάρτα σιμ μέσα μόνο με wifi και χωρίς καθόλου χρήση (5 λεπτά ost) και να κάψει 35% με 40% μπαταρία...χωρίς να έχει δίκτυα μέσα...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;; Ή αντίστοιχο πρόβλημα;;;

Για να μην flash αρεις το κινητο, δοκιμασε reset&restore πρωτα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς reset & restore επαναφορά εργοστασιακών ή κάτι άλλο;;

 

Ευχαριστώ

 

Επαναφορα εργοστασιακων, με μονο κακο οτι θα χασεις εφαρμογες, επαφες κλπ. θα πρεπει να στησεις το κινητο ξανα απ την αρχη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι πλήρως απογοητευμένος από το miui γενικότερα. Όλο bugs. Έχω το 8.0.2 το αγγλοκινεζικο. Αν δεν ανοίξω εγώ Viber , hangouts ή messenger , δεν έρχεται τίποτα!!! Και με το 7 τα ίδια είχα. Έχω κάνει όλους τις ρυθμίσεις με το autostart,permissions και battery restrict, αλλά τζίφος. Μόνο η μπαταρία άξιζε τελικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα , μήπως βγάλω άκρη; Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Έχω την έκδοση με τον mtk και τα 3gb ram.

 

Τελευταία έχω μεγάλο battery drain χωρίς λόγο.

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού μου δείχνει ότι την κατανάλωση την κάνει το Android....

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξεκινήσει μετά την τελευταία αναβάθμιση.... Είμαι στην μαμά ρομ στην έκδοση 8.0.2.0..

 

Εννοείται ότι έχω κάνει αρκετές επαναφοράς εργοστασιακών...αλλά δεν βλέπω διάφορα...

 

Για να δώσω μία εικόνα μπορεί να το έχω ένα 6ωρο το κινητό εκτός φόρτισης χωρίς κάρτα σιμ μέσα μόνο με wifi και χωρίς καθόλου χρήση (5 λεπτά ost) και να κάψει 35% με 40% μπαταρία...χωρίς να έχει δίκτυα μέσα...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;; Ή αντίστοιχο πρόβλημα;;;

 

Για χώσε την 8.0.3.0 και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Για χώσε την 8.0.3.0 και πες μας.

Ποτέ βγήκε ή 8.0.3.0 official Stable . Για τις miui gr Roms μιλάς μήπως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...