Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω την official developer και θέλω να κάνω αλλαγή σε beta μπορείτε να μου στείλετε τον οδηγό πως γίνεται

 

Η developer είναι η beta.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια . αλαξα προσφατα σε καρτοτηλεφωνο q και για καποιο λογο προσπαθω να χρησιμοποιησω τα δεδομενα και δεν μπορω help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeee
Link to comment
Share on other sites

βαλε το apn της q

ενεργοποιησε και το roaming

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

thanks φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια και παλι. το κινητο το πηρα πριν μια εβδομαδα. οταν το ξεκλειδωνο εχει την ταση να κανει συνεχεια pop up διαφημησεις απο το τιποτα πως μπορω να το σταματησω??

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια και παλι. το κινητο το πηρα πριν μια εβδομαδα. οταν το ξεκλειδωνο εχει την ταση να κανει συνεχεια pop up διαφημησεις απο το τιποτα πως μπορω να το σταματησω??

 

Όταν κατεβάζεις το notification bar να κάνεις swipe αριστερά κάνε swipe δεξιά θα σε βγάλει ένα εικονίδιο

Untitled-29-512.png

πάτο και ησύχασε, ειδάλως πάνε στα Notifications στις ρυθμίσεις και κάνε disable τις εφαρμογές που δεν θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να πάρεις άδεια να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό. Σε ενδιαφέρει το ΣΕΝΑΡΙΟ 2. (αν έχεις ήδη άδεια ξεκλειδώματος τότε προσπερασέ το).

Μετά πρέπει να αποφασίσεις να θες να κάνεις μία πεντακάθαρη εγκατάσταση με fastboot ή μια απλά μία αλλαγή σε ROM. (συνιστάτε το πρώτο αν δεν το έχεις ξανακάνει).

Αν θες να κάνεις πεντακάθαρη εγκατάσταση με fastboot, ακολουθείς αυτόν τον οδηγό και στο βήμα 4) επιλέγεις την China Developer ώστε να μπορέσεις μετά να ξεκλειδώσεις.

 

 

 

Είτε έκανες εγκατάσταση fastboot είτε όχι, ακουλουθείς αυτόν τον οδηγό για να ξεκλειδώσεις. Αν δεν έκανες το fastboot ξεκινάς από το βήμα 1 αλλιώς το έκανες ξεκινάς από το βήμα 2.

Μετά πας σε αυτόν τον οδηγό και ακολουθείς το "3ος Τρόπος εγκατάστασης"

 

Μετά πρέπει να επιλέξεις ποια ROM θες να περάσεις. Οι επιλογές σου είναι οι εξής:΅

GTV Stable

GTV developer

gkalen Stable

gkalen developer

Official

 

Γνώμη είναι εφόσον απ' ότι καταλαβαίνω δε θες να πειράζεις πολύ το κινητό, να κατεβάσεις μία Stable και συγκεκριμένα του gkalen. Μπορείς να την βρεις εδώ. Για να την εγκαταστήσεις θα ακουλουθήσεις τις οδηγίες που έχει.

 

Σημείωση: Για να μπεις TWRP υπάρχουν δύο τρόποι

1) Αν έχεις ενεργοποιημένο το κινητό, πας στην εφαρμογή Update (Αναβάθμοση), πατάς στις τρεις τελίτσες πάνω δεξία και μετά επιλέγεις "Reboot Recovery".

2) Αν έχεις απενεργοποιημένο το κινητό, πατάς τον συνδιασμό πλήκτρων power και volume + μέχρι το κινητό να ανοίξει και να δεις στην οθόνη σου να γράφει "Team Win Recovery Project".

 

Μου έπεσε στα χέρια μου ένα Redmi Note 3 κινητό και θέλω να του βάλω ελληνική rom

Εσύ λες να προτιμήσω την gkalen stable Ρομ;

 

Η official stable έχει ελληνικά;;;

 

Οι dev έχουν πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω όσους δεν το ξέρουν ότι το ξυπνητήρι ενεργοποιείται και με κλειστό το κινητό πράγμα το οποίο δεν γνώριζα.

 

Καλησπέρα !!!!! εδω και καιρό προσπαθώ να το καταφέρω να χτυπήσει αλλά μάταια....θα με βοηθήσεις σε παρακαλώ??????

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

:rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε στα χέρια μου ένα Redmi Note 3 κινητό και θέλω να του βάλω ελληνική rom

Εσύ λες να προτιμήσω την gkalen stable Ρομ;

 

Η official stable έχει ελληνικά;;;

 

Οι dev έχουν πρόβλημα;

 

Να σιγουρευτείς ότι έχεις το MTK μοντέλο πρώτα απ' όλα (στο about phone θα γράφει octacore).

 

Προσωπικά είμαι οπαδός του gkalen, οπότε ναι, στην συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Η official Stable δεν έχει Ελληνικά προς το παρόν.

 

Οι Official dev έχουν Ελληνικά. Τώρα το αν είναι καλές ή όχι δεν ξέρω. Βασικά είναι dev, οπότε μία μπορεί να είναι καλή και άλλη όχι.

Ωστόσο οι dev του gkalen συνήθως είναι πολύ καλές.

 

Καλησπέρα !!!!! εδω και καιρό προσπαθώ να το καταφέρω να χτυπήσει αλλά μάταια....θα με βοηθήσεις σε παρακαλώ??????

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

:rolleyes::D

 

Θα πας στο ρολόι και θα πατήσεις πάνω δεξιά στις τρεις τελίτσες και θα ενεργοποιήσεις την πρώτη επιλογή ("alarm will ring after poweroff).

Επίσης ταυτόχρονα σου ενεργοποιεί και το τηλέφωνο, αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια γεια. θελω να εγκαταστησω την τελευταία ρομ αλλα ειναι η πρωτη φορα και δεν μπορω να τα καταφερω με τον οδηγο που εχει το site miui.gr μπορει καποιος να με καθοδηγησειπου μπορω να βρω αναλθτικες οδηγιες για να βαλω την τελευταία ελληνικη ρομ . ευχαριστώ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

το Xiaomi redmi note 3 (hennessy) ενος φιλου μου, ( που του ειχα περασει την ελληνικη ρομ, πριν καιρο) ξαφνηκα σταματησε να λειτουργει το home button και το return(back) button. Το τριτο δουλευει κανονικα. Του ειχα βαλει την stable 8.0.1.0 και δοκιμασα μια ενημερωση με την 8.0.2.0 αλλα δεν εφτιαξε. Δεν εφαγε τουμπα, ουτε εχει κανα ραγισμα.

Καμια ιδεα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Η μεταβαση απο 5.1 σε 6.0 android

ειναι αρκετα δυσκολη.

Μηπως ξερει κανεις πως εμφανιζοντtαι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος?

Αν αλλαζει η γραμματοσειρα και απο που?

Πως αλλαζεις απο bluetooth σε ακουστικο?Δεν δειχνει δυνατοτητα αν ειναι το bleutooth open.

Αγορα 9/16.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως ξέρουμε πότε βγαίνει το 8.0.2.0 για το MTK?

Διαβαζα για το 8.0.2.0 για το mi5 οτι έχει και ''Optimization - Separete sound and vibration permissions for notifications (07-07)''.

Βασικά , ελπίζω αυτό να σημαίνει οτι τελικά κάνουν unlink τους ήχους μεταξύ notif και ήχου κλήσης..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Μήπως ξέρουμε πότε βγαίνει το 8.0.2.0 για το MTK?

Διαβαζα για το 8.0.2.0 για το mi5 οτι έχει και ''Optimization - Separete sound and vibration permissions for notifications (07-07)''.

Βασικά , ελπίζω αυτό να σημαίνει οτι τελικά κάνουν unlink τους ήχους μεταξύ notif και ήχου κλήσης..

 

Καλημέρα.

Φοράω ήδη εδώ και 1 εβδομάδα την 8.0.2.0

Δε σου χει έρθει ακόμα η αναβάθμιση;

Σε τι αναφέρεσαι πιο συγκεκριμένα να σε κατατοπίσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Φοράω ήδη εδώ και 1 εβδομάδα την 8.0.2.0

Δε σου χει έρθει ακόμα η αναβάθμιση;

Σε τι αναφέρεσαι πιο συγκεκριμένα να σε κατατοπίσω..

Οχι, δεν μου έχει έρθει. Είμαι με τον MTK όχι τον Snapdragon.

Βασικά, θέλω να δω (αν καταλαβα καλά), αν επιτέλους χωρίζουν τον ήχο για τα notification και για την κλήση.

@Εχει καμια άλλη σημαντική αλλαγή?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πιθανότατα έχει απαντηθεί, οπότε ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων.

 

Θέλω να πάρω και έναν αριθμό wind, αλλά διάβασα πως το κινητό μας δεν υποστηρίζει την 800 άρα μπάντα που χρησιμοποιεί wind για το 4g της. Κάποιος που έχει wind μπορεί να επιβεβαιώσει οτι δεν πίανει 4G; Επίσης αυτό σημαίνει οτι δεν θα πιάνει ούτε 3g;

Ρωτάω για να μην πάρω τζάμπα τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω xaiomi redmi note 3 και μου εσπασε η οθονη. Που μπορω να απευθηνθω και αν γνωριζετε απο τιμες... ευχαριστω πολυ :) Να τονισω επισης οτι δεν μου επεσε η κατι αντιστοινο. Απλα το εβγαλα απο την τσεπη του μπουφαν σπασμενο.. Δεν υπηρχαν κλειδια στη τσεπη Edited by tzimimakos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε,

εμενα μου εσπασε πριν λιγο καιρο. Την αλλαξα μονος μου αλλά δυστυχως το ανταλλακτικο που παρηγγειλα ηταν μαζι με το frame(20 ευρω) και δεν ειχε φως για τα capacitive κουμπια.

Σου προτεινω να παρεις μονο οθονη και οχι και frame...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έπεσε από το μπαλκόνι από τον πρώτο όροφο και άνοιξε σαν γαρύφαλλο... Αλλά δούλευε ακόμα....

Ανταλλακτικά πήρα από εδώ και δεν είχα κανένα θέμα όλα δουλεύουν άψογα

http://www.dragon-tt.com/index.aspx

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πιθανότατα έχει απαντηθεί, οπότε ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων.

 

Θέλω να πάρω και έναν αριθμό wind, αλλά διάβασα πως το κινητό μας δεν υποστηρίζει την 800 άρα μπάντα που χρησιμοποιεί wind για το 4g της. Κάποιος που έχει wind μπορεί να επιβεβαιώσει οτι δεν πίανει 4G; Επίσης αυτό σημαίνει οτι δεν θα πιάνει ούτε 3g;

Ρωτάω για να μην πάρω τζάμπα τον αριθμό.

 

λαρισα στο κεντρο πιανει 4g

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και γω του redmi note 3 pro απο την πρωτη μερα εχω προβλημα με την ενδειξη της μπαταριας...μονιμα κολημενη στο -2%!!!!!!το τηλεφωνακι κανει καποια νουμερακια ακομα οπως δεν με αφηνει να βαλω fingerprint και δεν εμφανιζει ενδειξη μπαταριας περα της ποσοστιαιας....προσπαθησα να φλασαρω την ρομ αλλα δεν με αφηνει να μπω σε edl mode...παροτι ακολουθησα πιστα τις οδηγιες της mi....ουτε βεβαια με αφηνει να φλασαρω σε fastmode.....μιλησα με πωλητη αλλα δεν εβγαλα ακρη....ξερει κανεις να με βοηθησει????του χει τυχει κανενος αλλου το ιδιο?...το κινητο αγοραστηκε απο banggood....ξεχασα να πω οτι διαβασα καποιες σελιδες απο δω αλλα δεν ειδα πουθενα κατι αναλογο.....ΔΕΝ τις διαβασα ολες βεβαια για να ειμαι ειλικρινης....
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και γω του redmi note 3 pro απο την πρωτη μερα εχω προβλημα με την ενδειξη της μπαταριας...μονιμα κολημενη στο -2%!!!!!!το τηλεφωνακι κανει καποια νουμερακια ακομα οπως δεν με αφηνει να βαλω fingerprint και δεν εμφανιζει ενδειξη μπαταριας περα της ποσοστιαιας....προσπαθησα να φλασαρω την ρομ αλλα δεν με αφηνει να μπω σε edl mode...παροτι ακολουθησα πιστα τις οδηγιες της mi....ουτε βεβαια με αφηνει να φλασαρω σε fastmode.....μιλησα με πωλητη αλλα δεν εβγαλα ακρη....ξερει κανεις να με βοηθησει????του χει τυχει κανενος αλλου το ιδιο?...το κινητο αγοραστηκε απο banggood....ξεχασα να πω οτι διαβασα καποιες σελιδες απο δω αλλα δεν ειδα πουθενα κατι αναλογο.....ΔΕΝ τις διαβασα ολες βεβαια για να ειμαι ειλικρινης....

Λάθος νήμα φίλε... Εδώ είναι για το MTK Helio X10 powered RedMi Note 3.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου στειλη το λινκ για να περάσω την cm13? Και τη πρέπει ακριβώς να κατεβάσω και να κάνω??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω wind και πιάνει 4g σφαίρα και παντού...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λαρισα στο κεντρο πιανει 4g

 

Ωραία, ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...