Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου ζητάει κωδικό. Πρώτη φορά το ακούω(δεν έχω δοκιμασει factory reset από τις ρυθμίσεις ποτέ). Twrp δεν έχεις; Ποια ρομ;

 

την μανίσια έχω όπως το πήρα. θα κοιτάξω να βρω πως περνάει το twrp.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι με το θέμα του sync των ε-μαιλ. Τελικά το πρόβλημα δεν λύθηκε- δεν κάνει sync αυτόματα, πρέπει να το κάνω εγώ χειροκίνητα. Δοκίμασα και άλλους email clients -outlook, τον stock- , έκανα επαννεκινήσεις τη συσκευή, uninstall/install το gmail app, clear data, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Κάποιες φορές -ελάχιστες- κανει sync, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω υπο ποιες συνθήκες γίνεται. Παρακαλώ τη βοήθειά σας, γιατί έχω χάσει καμμια δεκαριά mail έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασε από play store την εφαρμογή mymail.Σε εμένα λειτουργεί άψογα. Φυσικά να της δώσεις δικαιώματα αυτόματης έναρξης από την ασφάλεια
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έχει σταματήσει εδω και δυο μέρες ως διά μαγείας να συγχρονίζει τα e-mail, από ότι client κι αν έχω, όπως επίσης και απο την εφαρμογή του gmail. Είναι από τις φορές που δεν υπάρχει εξήγηση, απλά έτσι, γιατί γουστάρει. Για να σου σπάσει τα νεύρα, κι εσύ να μη μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου...

Φοράω ακόμα την 7.5.1.0, δεν έχω αναβαθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασε από play store την εφαρμογή mymail.Σε εμένα λειτουργεί άψογα. Φυσικά να της δώσεις δικαιώματα αυτόματης έναρξης από την ασφάλεια

 

Μπα, τίποτα και με αυτή. Μάλλον δεν είναι θέμα client

 

Κι εμένα έχει σταματήσει εδω και δυο μέρες ως διά μαγείας να συγχρονίζει τα e-mail, από ότι client κι αν έχω, όπως επίσης και απο την εφαρμογή του gmail. Είναι από τις φορές που δεν υπάρχει εξήγηση, απλά έτσι, γιατί γουστάρει. Για να σου σπάσει τα νεύρα, κι εσύ να μη μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου...

Φοράω ακόμα την 7.5.1.0, δεν έχω αναβαθμίσει.

 

Μάλιστα, πολύ ωραία, κάθε λίγο και λιγάκι θα κάνουμε manual συγχρονισμό... :wacko:

 

Κάποιος που να είχε παρόμοιο πρόβλημα και να το έλυσε υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ζητάει κωδικό. Πρώτη φορά το ακούω(δεν έχω δοκιμασει factory reset από τις ρυθμίσεις ποτέ). Twrp δεν έχεις; Ποια ρομ;

 

Υπάρχει κανά link για να το περάσω? Έχω την μανίσια με root μόνο. Ότι έχω δοκιμάσει δεν πιάνει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του sync των ε-μαιλ. Τελικά το πρόβλημα δεν λύθηκε- δεν κάνει sync αυτόματα, πρέπει να το κάνω εγώ χειροκίνητα. Δοκίμασα και άλλους email clients -outlook, τον stock- , έκανα επαννεκινήσεις τη συσκευή, uninstall/install το gmail app, clear data, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Κάποιες φορές -ελάχιστες- κανει sync, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω υπο ποιες συνθήκες γίνεται. Παρακαλώ τη βοήθειά σας, γιατί έχω χάσει καμμια δεκαριά mail έτσι.

Clear τις cache των email clients που θέλετε και ενεργοποίηση του autostart permission γι' αυτόυς. Δοκιμασμένο με Outlook και Gmail clients.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανά link για να το περάσω? Έχω την μανίσια με root μόνο. Ότι έχω δοκιμάσει δεν πιάνει.

 

Μπορείς να περάσεις το TWRP με βάση τις οδηγίες εδώ (3ος Τρόπος εγκατάστασης). Αλλά εφόσον έχεις official ROM, πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις bootloader (και νομίζω θα χάσεις και τις OTA).

Δοκίμασε πάντως για τον κωδικό που λες αν είναι ο κωδικός του mi account..

 

 

Όσοι έχετε θέμα με το sync, κοιτάξτε αν έχετε ενεργοποιημένο και το sync στα toggles. Χαζή θεωρία, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τίποτα και με αυτή. Μάλλον δεν είναι θέμα client

 

 

 

Μάλιστα, πολύ ωραία, κάθε λίγο και λιγάκι θα κάνουμε manual συγχρονισμό... :wacko:

 

Κάποιος που να είχε παρόμοιο πρόβλημα και να το έλυσε υπάρχει;

Το outlook μία χαρά δουλεύει.... :confused:

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Clear τις cache των email clients που θέλετε και ενεργοποίηση του autostart permission γι' αυτόυς. Δοκιμασμένο με Outlook και Gmail clients.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το έχω κάνει, τίποτα. Μια από τα ίδια

 

Το outlook μία χαρά δουλεύει.... :confused:

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Με κανέναν client δεν κάνει αυτόματο sync.

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω μια ακόμα φορά το ζήτημα με τις γραμματοσειρές...

Φοράω official ENG-CHI Rom, μάλιστα πρόσφατα αναβαθμισμένο στην 8 MIUI...

Το πρόβλημα όμως με τη γραμματοσειρά στο FB εξακολουθεί να υπάρχει...

Έχω δοκιμάσει τις εξής γραμματοσειρές Roboto Zawgyi και Zegoe, οι οποίες μέχρι στιγμής, αν και λύνουν κατά ένα μέρος το θέμα με την αραιά εμφάνιση της γραμματοσειράς στο FB, δεν εμφανίζουν τους bold χαρακτήρες σε FBα αλλά και το πιο σημαντικό, στο Gmail...

Κάπου διάβασα ότι η γραμματοσειρά Helvetica λύνει το πρόβλημα, ωστόσο δεν έχω καταφέρει να τη βρω για να την εγκαταστήσω...

Έχουμε κάτι καινούριο επί αυτού;

Γνωρίζει κάτι περισσότερο κάποιος από εσάς βρε παιδιά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Clear τις cache των email clients που θέλετε και ενεργοποίηση του autostart permission γι' αυτόυς. Δοκιμασμένο με Outlook και Gmail clients.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο! :up:

Link to comment
Share on other sites

Clear τις cache των email clients που θέλετε και ενεργοποίηση του autostart permission γι' αυτόυς. Δοκιμασμένο με Outlook και Gmail clients.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Μπορείς να δώσεις περαιτέρω οδηγίες πως κάνουμε clear cash? Το gmail πχ έχει μόνο clear search history.

Τωρα ψάχνω και το bluemail.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περαιτέρω οδηγίες πως κάνουμε clear cash? Το gmail πχ έχει μόνο clear search history.

Τωρα ψάχνω και το bluemail.

 

Άνοιξε την εφαρμογή, βγες από αυτήν χωρίς να την κλείσεις (πάτα το home button πχ), μετά πάτα το κουμπί που σου εμφανίζει τις εφαρμογές που τρέχουν, πάτα παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή και θα σου εμφανίσει ένα μενού. Από εκεί πάτα το clear cache.

Εναλλακτικά πας settings, installed apps, Gmail, clear cache.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περαιτέρω οδηγίες πως κάνουμε clear cash? Το gmail πχ έχει μόνο clear search history.

Τωρα ψάχνω και το bluemail.

Ή όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή πάτα παρατεταμένα το αριστερο πλήκτρο ,3παύλες, και σε πάει κατευθείαν στις ρυθμίσεις της εφαρμογης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περαιτέρω οδηγίες πως κάνουμε clear cash? Το gmail πχ έχει μόνο clear search history.

Τωρα ψάχνω και το bluemail.

Αυτό ακριβώς που λέει και ο Louk από πάνω. Επισυνάπτω το screenshot του μενού για clear cache.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/8a55b0f85dec4e4f774d54bcae38b47d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το beta testing της Miui 8 Global για το Xiaomi Redmi Note 3 Pro βασισμένο σε Android 6 Marshmallow. Για το απλό φυσικά ούτε λόγος.... :-(

 

Στάλθηκε από Lenovo S750 (andrea_d86 rom) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το beta testing της Miui 8 Global για το Xiaomi Redmi Note 3 Pro βασισμένο σε Android 6 Marshmallow. Για το απλό φυσικά ούτε λόγος.... :-(

 

Στάλθηκε από Lenovo S750 (andrea_d86 rom) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μας έχουν γραμμένους κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια, θα δουμε τωρα αν στρώσει...

 

Πάντως εμένα μήνυμα για αναβάθμιση μου ήρθε για την Miui 8!!

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες, πώς γίνεται να μην βλέπω σε όλες μου τις συσκευες , οταν τις ανοιγω, τα ιδια notifications , οταν ήδη τα έχω δει στο κινητό μου πχ. Γίνεται κάπως αυτο ή ζητάω πολλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αλλάξει κανείς digitizer ή ολόκληρη οθόνη γιατί είχε μία πτώση το κινητό και έσπασε το τζαμακι το ανταλλακτικό το βρήκα στο eBay απλα τη διαδικασία φοβάμαι.Υπαρχει περίπτωση να είναι fake το ανταλλακτικό ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αλλάξει κανείς digitizer ή ολόκληρη οθόνη γιατί είχε μία πτώση το κινητό και έσπασε το τζαμακι το ανταλλακτικό το βρήκα στο eBay απλα τη διαδικασία φοβάμαι.Υπαρχει περίπτωση να είναι fake το ανταλλακτικό ??

99% fake αλλά δεν πειράζει. Η οθόνη πάει μαζί με το digitiger, δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το ένα απο τα δυο. Koίτα και εδώ

http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=330

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω θέμα με το backup σε recovery σε redmi note 3 pro

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε Meizu να βρείτε την υγεία σας :)

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Και σεις την ίδια μοίρα έχετε, ακόμα η FlymeOS η Android 5 δεν είναι; Έλα παραδεξου του postαρες για να ακούσεις το "I know how you feel bro". Πλάκα κάνω, το καλό με το κινητό σου μαζί με όλα τ' αλλα, γιατί είναι πολύ καλό κινητό, είναι ότι μπορείς να έχεις ένα λογισμικό το οποίο εμείς δεν μπορούμε να δούμε τα Ubuntu for Phone. Το κακό είναι με το λογισμικό αυτό είναι ότι χάνεις apps καθώς δεν υποστηρίζει αρκετά apps.

;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...