Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει μήπως δοκιμάσει κάποιος αυτο το skynet http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/android-l-booster-1-soon-t3030796

σε Redmi note 3?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom https://drive.google.com/file/d/0B6uqyxoiN8EpUmFNUHhJQUdWUHc/view?usp=sharing

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

Ο παραπανω οδηγος ισχυει αφου γινει αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader στη xiaomi σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κατεβαινει το link!!:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδη μου ηρθε το sms απο την xiaomi για ξεκλειδωμα του bootloader θελω να περασω την ελληνικη ρομ.

Το θεμα ειναι οτι θα γινει σωστο backup? Δεν θελω να χασω τιποτα (ουτε sms-κλησεις-θεμα γραμματοσειρας-φοντο-apps). Exει δοκιμασει κανεις το back up που αναφερει το κινητο? Ειναι αξιοπιστο? Εφ οσον περασω την ελληνικη ρομ θα μπορω να τα επαναφερω ολα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις και για το χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο χθες πηρα τη συσκευη,στην εκδοση 2/16.Καταρχας προοριζοταν για τον πατερα μου ο οποιος ηθελε κατι μεγαλο σε κινητο και να μην κολλαει πουθενα.Το κινητο ειναι απιστευτο.

 

Wifi,GPS,Bluetooth,3G/4G μια χαρα.

 

Δακτυλικο αποτυπωμα πολυ καλο.

 

Η οθονη ειναι φοβερη για 1080p και εχει πολυ καλη φωτεινοτητα και αρκετα καλη ευκρινεια.

 

Ο ηχος ποιοτικος,καθαρος και χωρις τριξιματα ή τσιριγματα.

 

4G με Wind παιζει μια χαρα(Θεσσαλονικη).Οι υπερυθρες δουλευουν κανονικα με Samsung Smart TV,κατεβαζοντας το προγραμμα της Samsung.

 

Η Μπαταρια κρατησε μεχρι τις 8μιση απο τις 4 το μεσημερι(μισογεματη ηταν και καναμε το σεταρισμα και το στησιμο).

 

Η Miui ειναι ωραια ρομ,ειχε Ελληνικα και ηρθε με Miui 7.2 Stable μαζι με ελληνικα και Google Play.Κινεζικες εφαρμογες μονο τις Xiaomi(Mi cloud,Mi Store,θεματα και καποιες αλλες).

 

Πολυ ποιοτικη κατασκευη και στιβαρο στο χερι.Ανετο κρατημα και δεν ειναι βαρυ στο χερι.Η μεταβαση εγινε απο ενα ZTE Blade 3 με μονοπυρηνο επεξεργαστη και 512MB Ram.

 

Παντως απο ραμ αφηνε 800MB ελευθερα με τα παντα κλειστα και δεν κολλαγε καθολου παρολο που ειχε αρκετες εφαρμογες ανοιχτες.Η αγορα εγινε απο Ελλαδα στα 190€.

 

Θα τεσταρω και την φωτογραφικη να γραψω και μερικα πραγματα για αυτη.Προσωπικα παρολο που ειναι το πρωτο Xiaomi που πηρα στα χερια μου,δεν με δυσκολεψε στο σεταρισμα,παρα μονο οι ρυθμισεις οπου ειναι αρκετα περιπλοκες(για να βλεπουμε τις σωστες επαφες ζοριστηκαμε).Εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο και πιστευω πως αξιζει τα λεφτα του.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο παραπανω οδηγος ισχυει αφου γινει αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader στη xiaomi σωστα?

 

Aυτός ο οδηγός είναι για να περάσεις την official ρομ( ή οποιαδήποτε άλλη fdastboot rom). Πρέπει να περάσει πρώτα την official developer για να μπορέσεις να ξεκλειδώσεις. Ορίστε η ρομ

http://bigota.d.miui.com/6.5.26/miui_HMNote3_6.5.26_69a4c38468_5.0.zip

 

 

 

 

επειδη μου ηρθε το sms απο την xiaomi για ξεκλειδωμα του bootloader θελω να περασω την ελληνικη ρομ.

Το θεμα ειναι οτι θα γινει σωστο backup? Δεν θελω να χασω τιποτα (ουτε sms-κλησεις-θεμα γραμματοσειρας-φοντο-apps). Exει δοκιμασει κανεις το back up που αναφερει το κινητο? Ειναι αξιοπιστο? Εφ οσον περασω την ελληνικη ρομ θα μπορω να τα επαναφερω ολα?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις και για το χρονο σας!

Δοκίμασε το backup από τις ρυθμίσεις, αλλά και το backup στο micloud. Μπορείς να διαλέξεις τι να κρατήσει(μηνύματα,ρυθμισεις κλπ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας εχω ενα θεμα με το κινητο αν μπορειτε να βοηθησετε. εχω το xiaomi redmi note 3 του περασα με το sp flash tool μια rom μαλλον εκανα λαθος και δεν ξανανοιξε (brickαρε) κανει ηχο οταν το συνδεω στ πι σι δεν ανοιγει καθολου και ουτε το ανοιγει ο υπολογιστης και καποιες φορες αναβει το λαμπακι της φορτισης οταν το συνδεω στο πισι αν μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν ευγνωμων ευχαριστωψ προκαταβολικα.

Όταν φλάσαρες με το flashtool θυμήθηκες να ξετικάρεις την πρώτη επιλογή( του preloader); Γιατί μου ακούγεται για κλασσική περίπτωση. Ευτυχώς είναι αναστρέωιμο όμως. Σε τι φάση είσαι; Το mi pcsuite που σου πρότεινε ο φίλος βοήθησε;

Link to comment
Share on other sites

για ξεκλειδωμα bootloader χρειάζεται να έχουμε official rom ή υπάρχει και άλλος τρόπος?

Link για τον τρόπο που περνάμε official υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

για ξεκλειδωμα bootloader χρειάζεται να έχουμε official rom ή υπάρχει και άλλος τρόπος?

Link για τον τρόπο που περνάμε official υπάρχει?

Ναι, πρέπει νε έχεις official developer rom που περνάς με το flashtool. Για οδηγό κοίτα στη πρώτη σελίδα, έχει μεταφρασμένο(μπήκαν στο κόπο φίλοι και το μεταφράσανε, βάζοντας και τη δική τους πινελιά). Αν θέλεις αγγλικό, κοίτα εδώ

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει to redmi note 3 την εκδοση με τα 16gb και ενω κατεβασα τους drivers σε 2 λαπτοπ και 2 σταθερους, κανενας δεν το αναγνωρισε.

το παιδι θελει να περασει μεσα αρχεια και επειδη δεν παιρνει micro sd το κινητο και otg δεν εχει, ειναι μονοδρομος το pc.

υπαρχει καποια λιση σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει to redmi note 3 την εκδοση με τα 16gb και ενω κατεβασα τους drivers σε 2 λαπτοπ και 2 σταθερους, κανενας δεν το αναγνωρισε.

 

 

το παιδι θελει να περασει μεσα αρχεια και επειδη δεν παιρνει micro sd το κινητο και otg δεν εχει, ειναι μονοδρομος το pc.

 

 

υπαρχει καποια λιση σε αυτο?

 

 

 

Τι Windows εχουν; Θα δοκιμασω και εγω καποια στιγμη με του πατερα μου να δω.Ελπιζω να δουλεψει και με Linux Mint που εχω στο Netbook.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι Windows εχουν; Θα δοκιμασω και εγω καποια στιγμη με του πατερα μου να δω.Ελπιζω να δουλεψει και με Linux Mint που εχω στο Netbook.

 

το εχω δοκιμασει σε windows 7 και windows 8.1 , αλλα και παλι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: δεν μου ανανεώνει ενα widget, υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!

 

Επειδή εδώ και λίγες ημέρες όταν σερφάρω στο internet από τον browser που έχει από την μάνα του το smartphone μου, μου πετάγονται στην οθόνη pop-up παράθυρα και διάφορες διαφημίσεις, μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που διαγράφει αυτές τις διαφημίσεις ή απεγκαθιστά κρυφές εφαρμογές που ίσως έχουν μπεί από άλλες εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει;

 

Το λέω αυτό επειδή στο κινητό μου για παράδειγμα υπάρχει κάποια εφαρμογή με το όνομα SystemAd, αλλά όταν δοκιμάζω να την απεγκαταστήσω μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει ότι δεν ήταν δυνατό να απεγκατασταθεί....

 

Δοκίμασα το MalwareBytes και βρήκε μια απειλή που προέρχεται από την εφαρμογή DC Share, αλλά και πάλι δεν μπορώ να την απεγκαταστήσω... Επίσης δοκίμασα το Clean Master και το CM security που ήταν ήδη εγκατέστημενα όταν αγόρασα το κινητό, αλλά τίποτα....

 

Υπάρχει κάποια λύση πέρα του να το ροοτάρω γιατί θα χάσω την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!!

 

Επειδή εδώ και λίγες ημέρες όταν σερφάρω στο internet από τον browser που έχει από την μάνα του το smartphone μου, μου πετάγονται στην οθόνη pop-up παράθυρα και διάφορες διαφημίσεις, μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που διαγράφει αυτές τις διαφημίσεις ή απεγκαθιστά κρυφές εφαρμογές που ίσως έχουν μπεί από άλλες εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει;

 

Το λέω αυτό επειδή στο κινητό μου για παράδειγμα υπάρχει κάποια εφαρμογή με το όνομα SystemAd, αλλά όταν δοκιμάζω να την απεγκαταστήσω μου εμφανίζει ένα μήνυμα που λέει ότι δεν ήταν δυνατό να απεγκατασταθεί....

 

Δοκίμασα το MalwareBytes και βρήκε μια απειλή που προέρχεται από την εφαρμογή DC Share, αλλά και πάλι δεν μπορώ να την απεγκαταστήσω... Επίσης δοκίμασα το Clean Master και το CM security που ήταν ήδη εγκατέστημενα όταν αγόρασα το κινητό, αλλά τίποτα....

 

Υπάρχει κάποια λύση πέρα του να το ροοτάρω γιατί θα χάσω την εγγύηση;

Δοκίμασες το chrome;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενας φιλος εχει to redmi note 3 την εκδοση με τα 16gb και ενω κατεβασα τους drivers σε 2 λαπτοπ και 2 σταθερους, κανενας δεν το αναγνωρισε.

το παιδι θελει να περασει μεσα αρχεια και επειδη δεν παιρνει micro sd το κινητο και otg δεν εχει, ειναι μονοδρομος το pc.

υπαρχει καποια λιση σε αυτο?

Πάνε settings-additional settings-about phone και πάτα 7 φορές πάνω στο miui version. Έπειτα βγες και ξαναμπες στο additional settings και θα δεις ότι σου έχει εμφανίσει μια καινούρια επιλογη που λέγεται developer options. Μπες και ενεργοποίησε το usb debugging. Έτσι όταν θα ξανασυνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή θα σου βγάλει ένα μήνυμα στο κινητο, θα πατήσεις οκ και λογικά θα περάσει μόνο το κινητό τους drivers. Ή αν θέλεις κατεβάζεις το mi pcsuite και αυτό περνάει από μόνο του όλους τους drivers. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η miui 8 για το κινητάκι μας θα ναι android Lollipop 5.0.x δεν θέλω να προκαλέσω εγκεφαλικα αλλά είδα τον παρακάτω σύνδεσμο και απογοητεύτικα λίγο.

http://en.miui.com/thread-281407-15-1.html

Είναι από το φορουμ της miui .

Παρακαλώ αν γίνεται κάποιος να με διαψεύσει. Δεν μου αρέσει να βγάζω ράδιο αρβύλες αλλά στο ανωτέρω νήμα ξεκίνησε να πέφτει κράξιμο από τους χρήστες του RN3 (Mediatek) και με το δίκαιο τους βέβαια καθώς εδώ και καιρό περίμεναν διακαώς την αναβάθμιση της miui σε android 6.0.0 Marshmallow, κάτι το οποίο φαίνεται αμφίβολο. Είναι βέβαια γνωστό ότι ούτε global miui 7 rom είδαμε πότε και πιστεύω ότι ούτε θα δούμε.-

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει to redmi note 3 την εκδοση με τα 16gb και ενω κατεβασα τους drivers σε 2 λαπτοπ και 2 σταθερους, κανενας δεν το αναγνωρισε.

το παιδι θελει να περασει μεσα αρχεια και επειδη δεν παιρνει micro sd το κινητο και otg δεν εχει, ειναι μονοδρομος το pc.

υπαρχει καποια λιση σε αυτο?

 

Επισης υποστητιζει κανονικα otg !!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το chrome;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάνε settings-additional settings-about phone και πάτα 7 φορές πάνω στο miui version. Έπειτα βγες και ξαναμπες στο additional settings και θα δεις ότι σου έχει εμφανίσει μια καινούρια επιλογη που λέγεται developer options. Μπες και ενεργοποίησε το usb debugging. Έτσι όταν θα ξανασυνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή θα σου βγάλει ένα μήνυμα στο κινητο, θα πατήσεις οκ και λογικά θα περάσει μόνο το κινητό τους drivers. Ή αν θέλεις κατεβάζεις το mi pcsuite και αυτό περνάει από μόνο του όλους τους drivers. Δοκίμασε και ενημέρωσε μας.

 

τα εχω δοκιμασει ολα αυτα αλλα και παλι τιποτα.

πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο και μου φαινεται πολυ παραξενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Από χτες το κινητό είναι στα χέρια μου. 2 σύντομες ερωτήσεις για να μη χαωθώ.

 

Έχει έρθει με 7.2.3.0 stable και ελληνικά και play store.

Για να κάνω updates πρέπει να ακολουθήσω το ξεκλείδωμα bootloader?

 

Επίσης στα μηνύματα σε μερικές συνομιλίες, όταν μπάινω μέσα, πάνω αριστερά δεν εμφανίζεται το όνομα της επαφής αλλά μόνο ο αριθμός του τηλεφώνου. Αυτό πως διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Τελευταία όταν βλέπω τις εφαρμογές που τρέχουν, όπως πχ contacts,instagram,viber κτλ, εμφανίζει πάνω δεξιά τους ένα μικρό λουκέτο.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Εχει κανεις ιδέα;

Τρέχω με την MIUI 7.1 Stable 7.1.6.0

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στα μηνύματα σε μερικές συνομιλίες, όταν μπάινω μέσα, πάνω αριστερά δεν εμφανίζεται το όνομα της επαφής αλλά μόνο ο αριθμός του τηλεφώνου. Αυτό πως διορθώνεται;

Δοκίμασε να βάλεις στις επαφές σου το +30 μπροστά από τον αριθμό.

 

 

Καλημέρα σας!

 

Τελευταία όταν βλέπω τις εφαρμογές που τρέχουν, όπως πχ contacts,instagram,viber κτλ, εμφανίζει πάνω δεξιά τους ένα μικρό λουκέτο.

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Εχει κανεις ιδέα;

Τρέχω με την MIUI 7.1 Stable 7.1.6.0

Ευχαριστώ

Όταν είσαι στις εφαρμογές που τρέχουν, αν πατήσεις πάνω σε μία εφαρμογή και την τραβήξεις προς το κάτω το σύστημα κλειδώνει και την κρατάει συνέχεια στη μνήμη χωρίς να τη κλείνει αν πχ κάνεις εκκαθάριση με το χ . Και αυτές οι εφαρμογές εμφανίζονται με ένα λουκετάκι στην δεξιά γωνία . Αν τις τραβήξεις προς τα κάτω το λουκέτο θα φύγει .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Από χτες το κινητό είναι στα χέρια μου. 2 σύντομες ερωτήσεις για να μη χαωθώ.

 

Έχει έρθει με 7.2.3.0 stable και ελληνικά και play store.

Για να κάνω updates πρέπει να ακολουθήσω το ξεκλείδωμα bootloader?

 

Επίσης στα μηνύματα σε μερικές συνομιλίες, όταν μπάινω μέσα, πάνω αριστερά δεν εμφανίζεται το όνομα της επαφής αλλά μόνο ο αριθμός του τηλεφώνου. Αυτό πως διορθώνεται;

Έχεις πειραγμένη ρομ, ΟΤΑ έχουν μόνο οι official. Τα μηνύματα πρόσεξε αν σε μερικές επαφές έχει το +30 και σε άλλες όχι. Υπάρχει η εφαρμογή number fixer sto play store, που σου τις διορθώνει όλες μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρομ (official ή unofficial) που να δουλεύουν απροβληματιστα Google services και push notifications;

 

Σήμερα πέρασα miui 8 developer και έχει γίνει πάλι Ελ αλαμειν. Δεν έρχεται κανένα notification και κάθε 1 ώρα σκάνε όλα τα Google services και δεν κάνει sync τίποτα αν δεν κάνω restart.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η miui 8 για το κινητάκι μας θα ναι android Lollipop 5.0.x δεν θέλω να προκαλέσω εγκεφαλικα αλλά είδα τον παρακάτω σύνδεσμο και απογοητεύτικα λίγο.

http://en.miui.com/thread-281407-15-1.html

Είναι από το φορουμ της miui .

Παρακαλώ αν γίνεται κάποιος να με διαψεύσει. Δεν μου αρέσει να βγάζω ράδιο αρβύλες αλλά στο ανωτέρω νήμα ξεκίνησε να πέφτει κράξιμο από τους χρήστες του RN3 (Mediatek) και με το δίκαιο τους βέβαια καθώς εδώ και καιρό περίμεναν διακαώς την αναβάθμιση της miui σε android 6.0.0 Marshmallow, κάτι το οποίο φαίνεται αμφίβολο. Είναι βέβαια γνωστό ότι ούτε global miui 7 rom είδαμε πότε και πιστεύω ότι ούτε θα δούμε.-

 

Αν δεν πάρει έκδοση 6 το κινητό δεν θα αγοράσω ποτέ ξανά, Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...