Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ψήνομαι για Mi Max (θέλω οθόνη!!!) εάν κάποιος θέλει το Redmi Note 3 (όχι Pro) με τη ROM της Ελληνικής κοινότητας μεταχειρισμένο ας μου στείλε προσωπικό μήνυμα για λεπτομέρειες. Edited by emsyr
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή ψήνομαι για Mi Max (θέλω οθόνη!!!) εάν κάποιος θέλει το Redmi Note 3 (όχι Pro) με τη ROM της Ελληνικής κοινότητας μεταχειρισμένο ας μου στείλε προσωπικό μήνυμα για λεπτομέρειες.

 

OFF TOPIC :offtopic: αλλα δες αυτό και κλάψε από τα γέλια....:lol::p:D:ninja::cool::rotfl::w00t::ρ:up: :dash: :pig:

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC :offtopic: αλλα δες αυτό και κλάψε από τα γέλια....:lol::p:D:ninja::cool::rotfl::w00t::ρ:up: :dash: :pig:

 

Πιασ' τ' αυγό και κούρευτο... Άραγε τι να λένε; :lol:

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες το κινητό με έχει καλύψει εντελώς πριν είχα ένα lg g2 δεν φτάνει την κάμερα του g2 αλλά σε θέμα αυτονομίας έχω κλήση 2 μέρες χωρίς φόρτιση με 3g όλη μέρα ανοιχτά και με 4 ώρες οθόνης.

http://postimg.org/image/43o6v6sln/

Link to comment
Share on other sites

Miui 8 ελληνική βγήκε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aκόμη κινέζικη δε βγήκε...:)

Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi, όπως όλα τα κινητά που προορίζονται για την κινεζική αγορά, δεν διαθέτουν τις εφαρμογές της Google. Οι χρήστες που τις χρειάζονται αναγκάζονται να κατεβάζουν κάποια apk αρχεία εγκατάστασής τους που μπορεί να είναι αγνώστου προελεύσεως ή ανασφαλή, ίσως χρειαστεί να ρουτάρουν την συσκευή τους (με συνέπειες στην ασφάλειά της) αλλά και να πρέπει να αλλάξουν permissions σε κάποια αρχεία. Διαδικασίες που πέραν των πιθανών κινδύνων ασφαλείας, απαιτούν γνώσεις και χρόνο, οπότε δεν συστήνονται στους απλούς χρήστες.

 

Όμως οι GApps μπορούν να εγκατασταθούν χωρίς γνώσεις ή ιδιαίτερο χρόνο, μέσω του MI Market, του ηλεκτρονικού καταστήματος εφαρμογών της Xiaomi. Δεν χρειάζεται root ή άλλες διαδικασίες που μειώνουν την ασφάλεια της συσκευής, ούτε διαδικασίες γiα προχωρημένους χρήστες. Απλώς εγκαθίστανται σαν τις κοινές εφαρμογές.

 

Μπείτε στο MI Market. Είναι το πορτοκαλί εικονίδιο με όνομα App Store. Σας επιτρέπει να κατεβάστε όποια εφαρμογή θέλετε, δίχως να έχετε λογαριασμό.

 

Ψάξτε γράφοντας στο κουτάκι αναζήτησης την λέξη Google. Συνεχίστε επιλέγοντας το αποτέλεσμα με το μπλε ή το πράσινο εικονίδιο.

Πατήστε Install στο 1ο εικονίδιο που θα εμφανισθεί. Ξαναπατήστε το όταν αλλάξει σε Launch.

 

Αμέσως θα ξεκινήσει ο installer των GApps και μπορείτε να εκκινήσετε την εγκατάσταση πατώντας τον μπλε κύκλο.

 

Στην συνέχεια θα εγκατασταθούν: Google Services Framework, Google Account Manager, Google Play Services, Google Calendar Sync και Google Contacts Sync και Google Play Store. Θα ζητηθεί η έγκρισή μας πριν την εγκατάσταση κάθε στοιχείου, όπως φαίνεται στις ακόλουθες εικόνες.

 

Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, πατήστε τον κόκκινο κύκλο και στην συνέχεια το μεγάλο κουμπί που θα εμφανισθεί.

 

Είσαστε έτοιμοι να απολαύσετε το Google Play στην original rom!

 

 

Για την αποφυγή τυχόν προβλημάτων, στο τέλος κάντε reboot.

 

Επαναλαμβάνοντας τα βήματα της αναζήτησης στο MI Market, θα βρείτε κουμπιά για Update του Google Play και άλλων εφαρμογών.

 

Κάνω reset ακολουθώ τον οδηγό και δεν μπορω να κάνω sync contacts και calendar. Τι μπορεί να φταίει?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Πας settings-other accounts-google- πατας το account σου και διαλέγεις calendar και contacts. Έτσι πιστεύω θα είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Aκόμη κινέζικη δε βγήκε...:)

Ιαπωνική?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Σας παρακαλω με καποιον τροπο πειτε μου πως θα το αναβαθμισω το εργαλειο αυτο γιατι ψαχνωντας στο φορουμ εχω λαλησει.:blink::wacko:

Εσεις καλα τα λετε, εγω ομως δεν τα πιανω.

Εχω την MIUI Global 7.1.9.0.0 (LHOCNCL)

 

Εχω καταφερει και εχω κανει μια αιτιση και εχω παρει εναν unlock request.

Μεχρι εκει ομως. ΤΩΡΑ τι κανω

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το offtopic, αλλά δίνω το prime μου, όποιος ενδιαφέρεται για άμεση αγορά χωρίς αναμονές από Κινα, ας μου στείλει ένα PM.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Σας παρακαλω με καποιον τροπο πειτε μου πως θα το αναβαθμισω το εργαλειο αυτο γιατι ψαχνωντας στο φορουμ εχω λαλησει.:blink::wacko:

Εσεις καλα τα λετε, εγω ομως δεν τα πιανω.

Εχω την MIUI Global 7.1.9.0.0 (LHOCNCL)

 

Εχω καταφερει και εχω κανει μια αιτιση και εχω παρει εναν unlock request.

Μεχρι εκει ομως. ΤΩΡΑ τι κανω

 

Κώστας

Να υποθέσω είναι multilanguage το λογισμικό του κινητού και έχει Ελληνικά. Αν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν θα πάρει αναβαθμίσεις. Το κινητό σου είναι με επεξεργαστή Mediatek Heliox10; Αν ναι τότε πρέπει να ξέρεις ότι η official miui η οποία υπάρχει για αυτό το κινητό δεν υποστηρίζει άλλες γλώσσες πλην Αγγλικών και Κινέζικων. Και φτάνει βάσει του site της miui μέχρι Version: V7.2.5.0.LHNCNDA (MIUI7). Για Stable official πάντα μιλάμε. Για τον επεξεργαστή Mediatek δεν έχει Global Rom και ούτε θα βγεί μάλλον γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο προοριζόταν μόνο για Κινα και όχι για εξαγωγες. Αν θες να Flashαρεις την Official Stable αγγλοκινέζικη έχει οδηγίες στην πρώτη σελίδα του forum στο πρώτο POST. Πιθανολογω οτί το κινητό σου φορά κάποια πειραγμένη Rom από το κατάστημα που το αγόρασες και για αυτό δεν υποστηρίζει OTA updates. Πρόσεχε όμως μην έχεις το Pro μοντέλο με τον Qualcomm Snapdràgon επεξεργαστή. Εκεί μιλάμε για άλλο εντελώς κινητό και θα πρέπει να πας σε άλλο θέμα του forum για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Savvikas
OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,ο πατερας μου κοιταει το τηλεφωνο.Απο rom κλπ τι υπαρχει; Πειτε λιγο γιατι εχω μπερδευτει.Επισης Ελληνικα,αναβαθμισεις υπαρχουν;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,ο πατερας μου κοιταει το τηλεφωνο.Απο rom κλπ τι υπαρχει; Πειτε λιγο γιατι εχω μπερδευτει.Επισης Ελληνικα,αναβαθμισεις υπαρχουν;

 

Αναβαθμίσεις ΟΤΑ έχουν μόνο οι official ρομ. Άλλες ρομ υπάρχουν κυριολεκτικά δεκάδες. Ρίξε μια ματιά, νομίζω οτι ελληνικά έχει η multi ευρωπαική. Πρόσεχε να διαλέξεις για το ΜΤΚ μοντέλο.

http://en.miui.com/type-86-679.html

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις ΟΤΑ έχουν μόνο οι official ρομ. Άλλες ρομ υπάρχουν κυριολεκτικά δεκάδες. Ρίξε μια ματιά, νομίζω οτι ελληνικά έχει η multi ευρωπαική. Πρόσεχε να διαλέξεις για το ΜΤΚ μοντέλο.

http://en.miui.com/type-86-679.html

 

 

 

Ειδα οτι υπαρχουν,στο link που εβαλες.Καλως τοτε,οποτε ειμαστε οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω είναι multilanguage το λογισμικό του κινητού και έχει Ελληνικά. Αν είναι έτσι τα πράγματα τότε δεν θα πάρει αναβαθμίσεις. Το κινητό σου είναι με επεξεργαστή Mediatek Heliox10; Αν ναι τότε πρέπει να ξέρεις ότι η official miui η οποία υπάρχει για αυτό το κινητό δεν υποστηρίζει άλλες γλώσσες πλην Αγγλικών και Κινέζικων. Και φτάνει βάσει του site της miui μέχρι Version: V7.2.5.0.LHNCNDA (MIUI7). Για Stable official πάντα μιλάμε. Για τον επεξεργαστή Mediatek δεν έχει Global Rom και ούτε θα βγεί μάλλον γιατί το συγκεκριμένο μοντέλο προοριζόταν μόνο για Κινα και όχι για εξαγωγες. Αν θες να Flashαρεις την Official Stable αγγλοκινέζικη έχει οδηγίες στην πρώτη σελίδα του forum στο πρώτο POST. Πιθανολογω οτί το κινητό σου φορά κάποια πειραγμένη Rom από το κατάστημα που το αγόρασες και για αυτό δεν υποστηρίζει OTA updates. Πρόσεχε όμως μην έχεις το Pro μοντέλο με τον Qualcomm Snapdràgon επεξεργαστή. Εκεί μιλάμε για άλλο εντελώς κινητό και θα πρέπει να πας σε άλλο θέμα του forum για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω το Redmi Note 3 με android 5.1.1 και cpu τον Qualcomm Snapdragon 650 MSM8956.

Τωρα τι κανω δηλαδη? γιατι το εχασα το μπαλακι.

Εχω την multi ευρωπαική rom.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις ΟΤΑ έχουν μόνο οι official ρομ. Άλλες ρομ υπάρχουν κυριολεκτικά δεκάδες. Ρίξε μια ματιά, νομίζω οτι ελληνικά έχει η multi ευρωπαική. Πρόσεχε να διαλέξεις για το ΜΤΚ μοντέλο.

http://en.miui.com/type-86-679.html

 

 

 

Ειδα οτι υπαρχουν,στο link που εβαλες.Καλως τοτε,οποτε ειμαστε οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Redmi Note 3 με android 5.1.1 και cpu τον Qualcomm Snapdragon 650 MSM8956.

Τωρα τι κανω δηλαδη? γιατι το εχασα το μπαλακι.

Εχω την multi ευρωπαική rom.

Τώρα μπαίνεις σε αυτή την σελίδα που είναι για το κινητό σου και διαβάζεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπαίνεις σε αυτή την σελίδα που είναι για το κινητό σου και διαβάζεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδη εχω το Pro ???:D:D:D γιατι στο τηλ δεν το λεει πουθενα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχω το Pro ???:D:D:D γιατι στο τηλ δεν το λεει πουθενα αυτο.

http://www.phonearena.com/phones/compare/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro,Xiaomi%20Redmi%20Note%203/phones/9877,9803

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω και ταμπλετ onda v975 και εχω εκει λογαριασμο στο playsotre να βαλω τον ιδιο στο κινητό η καλυτερα να κανω εναν καινουργιο. θελω οταν ερθει να ειμαι πλήρως ετοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις άλλον λογαριασμό βάλε τον ίδιο.

 

Sent from my iPhone

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα θεμα με το κινητο αν μπορειτε να βοηθησετε. εχω το xiaomi redmi note 3 του περασα με το sp flash tool μια rom μαλλον εκανα λαθος και δεν ξανανοιξε (brickαρε) κανει ηχο οταν το συνδεω στ πι σι δεν ανοιγει καθολου και ουτε το ανοιγει ο υπολογιστης και καποιες φορες αναβει το λαμπακι της φορτισης οταν το συνδεω στο πισι αν μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν ευγνωμων ευχαριστωψ προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα θεμα με το κινητο αν μπορειτε να βοηθησετε. εχω το xiaomi redmi note 3 του περασα με το sp flash tool μια rom μαλλον εκανα λαθος και δεν ξανανοιξε (brickαρε) κανει ηχο οταν το συνδεω στ πι σι δεν ανοιγει καθολου και ουτε το ανοιγει ο υπολογιστης και καποιες φορες αναβει το λαμπακι της φορτισης οταν το συνδεω στο πισι αν μπορειτε να με βοηθησετε θα σας ημουν ευγνωμων ευχαριστωψ προκαταβολικα.

http://xiaomitips.com/guide/fix-bricked-redmi-note-3-reflashing-mi-pc-suite/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...