Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έφτασε το δικό μου από banggood επέλεξα priority direct mail και έφτασε ακριβώς σε δέκα εργάσιμες 6/1-19/1 και χωρίς τελώνιο που το φοβόμουν γιατί ήταν πάνω από 200€ βέβαια ποτέ δεν έχω πληρώσει τελωνείο και πάντα με priority αγοράζω.Εχω ένα άγχος μιας και δε ξέρω τη παίζει με το τηλέφωνο και τα σχόλια εδώ μέσα είναι ανάμεικτα λογικά θα ήρθε με τη multi του bangg.Επειδή το θέλω για κύρια συσκευή ελπίζω να αξίζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.κάποιος που να ξέρει αν υπάρχει τρόπος να παίξει ΟΤΕ τν στο κινητό μας;;και αν το εχει καταφερει κάποιος.[stable 7.0.11.0]
Link to comment
Share on other sites

54.243.194.135/thread-34384-1-1.html

 

Τους κατεβασα και τους ξεζιπαρα.Μετα τι κανω?

Δεν ανοιγουν παραθυρο τα windows οταν το κουμπωνω.

Edited by billfot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει αρκετές μέρες και χωρίς λεπτομέρεις για ρομ και τα σχετικά, τι ακριβή εντύπωση εχει?

Εγω έχω παραγγείλει με multilang. Τι περιορισμούς θα έχω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μην ψωνιζετε παιδια με multi.

Moλις κατεβαζω το νεο update....

 

για πιο λόγο το λες αυτό?

Έχω μια παραγγελία για 3 κινητά και έλεγα να βάλω την τελευταία multi.

Link to comment
Share on other sites

για πιο λόγο το λες αυτό?

Έχω μια παραγγελία για 3 κινητά και έλεγα να βάλω την τελευταία multi.

 

Η multi δεν είναι official. Εϊναι πειραγμένη από το εκάστοτε μαγαζί, συνήθως έχει διάφορα μικροbugs, πιθανότατα περισσότερο bloatware και δεν παίρνει επίσημες αναβαθμίσεις από την xiaomi.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Μολις παραγγειλα κι εγω απο vickmall το 32αρι. Αφησα κι εγω την αγγλοκινεζικη για να παιρνω τα updates. Μπορω να τους πω να μου αφαιρεσουν τις κινεζιες χωρις να πειραχτει η official rom? Η να το αφησω ως εχει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

μπορω να χρησιμοποιησω το ενα sim tray για sd καρτα?

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Η multi δεν είναι official. Εϊναι πειραγμένη από το εκάστοτε μαγαζί, συνήθως έχει διάφορα μικροbugs, πιθανότατα περισσότερο bloatware και δεν παίρνει επίσημες αναβαθμίσεις από την xiaomi.

 

οκ.... αυτό είναι γνωστό..

αν είναι κάποιος όμως μέσος χρηστής και ίσως δεν ξέρει αγγλικά, δεν τον ενδιαφέρουν αυτά, άρα το trade είναι υπέρ για τις multi αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

οκ.... αυτό είναι γνωστό..

αν είναι κάποιος όμως μέσος χρηστής και ίσως δεν ξέρει αγγλικά, δεν τον ενδιαφέρουν αυτά, άρα το trade είναι υπέρ για τις multi αυτή τη στιγμή...

 

αν θες ελληνικα βαζεις multi μιας και το γυρισεις ειναι πιο ευκολα απο το εχεις οφισιαλ και να βαλεις μουλτι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Παντως το xiaomidevice.com απο οπου αγορασα εγω έβγαλε το SD http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-650.html

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Παντως το xiaomidevice.com απο οπου αγορασα εγω έβγαλε το SD http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-650.html

Και αλλά μαγαζιά το έχουν presale όπως το xiaomidevice. Το συγκεκριμένο το έχει presale 4-5 weeks, αλλά μην δίνεις και πολύ σημασία. Ίσως αργοπορισει και άλλο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει Gorilla Glass? Πιστευα οτι δεν εχει αλλα για δειτε το παρακατω video

 

 

μάλλον θα έχει concore glass (είναι τις ίδια εταιρίας, λόγω διαφορετικής υλοποίησης της οθόνης/touch που είναι και αυτό scratch resistant)

αλλά καλό είναι να έχεις πάνω και ένα καλό tempered glass , δεν θα χάσεις κάτι (οκ τα 10-12 ευρώ , αλλά μια εξτρά προστασία δεν βλάπτει)

 

υ.γ. για το Mi4/mi4i (ίσως και το C) βρήκα αυτές τις πληροφορίες , για τα redmi δεν βρίσκω κάτι

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Αναλογο βίντεο υπαρχει και για το Note 2, που επιπλέον το πετάνε απο ύψος ματιών και το βουτανε στο νερό. Δε θα φτάσουμε να το δοκιμάσουμε.. Αυτός στο βίντεο απορώ πώς το κάνει. Και με χαρακτηριστική απάθεια. Και τσάμπα να μου το έδιναν...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω Q και το widget του myQ ,που δειχνει τα λεπτα και τα MB που μου εχουν απομεινει, δεν λειτουργει (official 7.0.22.0 και 7.1.6.0 )

Συνδεομαι κανονικα στο λογαριασμο ,αλλα με το που βγαινω απο το προγραμμα στο widget μου λεει "login is required"

ξερει καποιος πως μπορω να το κανω να λειτουργει σωστα ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παντως με την official κινεζιαγγλικη 7.0.22 δεν μου εμφανιζει το update

 

Ούτε εμένα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα έχει concore glass (είναι τις ίδια εταιρίας, λόγω διαφορετικής υλοποίησης της οθόνης/touch που είναι και αυτό scratch resistant)

αλλά καλό είναι να έχεις πάνω και ένα καλό tempered glass , δεν θα χάσεις κάτι (οκ τα 10-12 ευρώ , αλλά μια εξτρά προστασία δεν βλάπτει)

 

υ.γ. για το Mi4/mi4i (ίσως και το C) βρήκα αυτές τις πληροφορίες , για τα redmi δεν βρίσκω κάτι

 

http://www.akshatblog.com/what-is-concore-glass-ogs-display-technology/

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο κ απο οτι εχω διαβασει ειναι καλυτερο να το παρω με την official rom αν κ δεν ασχολουμαι με custom rims κλπ. Πρωτη φορα αγοραζω απο εξωτερικο. Ποιο μαγαζι προτεινετε εκτος απο vickmall? Π.χ everbuing?kivomil? Και τι θα πρεπει να κανω για να μην πληρωσω στο τελωνειο;

Επισης διαβασα για την κυκλοφορια της νεας εκδοσης του redmi note 3 pro τι λετε; εχει μεγαλη διαφορα δλδ να περιμενω να παρω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο κ απο οτι εχω διαβασει ειναι καλυτερο να το παρω με την official rom αν κ δεν ασχολουμαι με custom rims κλπ. Πρωτη φορα αγοραζω απο εξωτερικο. Ποιο μαγαζι προτεινετε εκτος απο vickmall? Π.χ everbuing?kivomil? Και τι θα πρεπει να κανω για να μην πληρωσω στο τελωνειο;

Επισης διαβασα για την κυκλοφορια της νεας εκδοσης του redmi note 3 pro τι λετε; εχει μεγαλη διαφορα δλδ να περιμενω να παρω αυτο;

 

Αν δεν σ'ενδιφερουν τα ελληνικα στο μενου τοτε καλυτερα με official για να εχεις και τα updates.

Τα πιο αξιοπιστα κινεζομαγαζα θεωρουνται τα vickmall και το geekbuying ,ειδικα το vickmall εχει αποδειξει οτι εχει το καλυτερο aftersale ,οπότε η επιλογη δικη σου.

Αν παρεις με απλο ταχυδρομειο (singpost ,netherland post,sweden post κ.α.) κατα 99% δεν θα εχεις θεμα με τελωνειο ,ενω αν παρεις με κουριερ π.χ. DHL ειναι σχεδον σιγουρο το τελωνειο.

Το Redmi Note 3 Pro ειναι σε presale και στα χαρτια δειxνει καλύτερο ,τωρα αν οντως ειναι και κατα πόσο δεν μπορουμε να το ξερουμε αφου ακομα δεν υπαρχουν reviews.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σημερινό update της official αγγλοκινεζικης στην πάνω μπάρα δίπλα στην κεραία μου βγάζει έναν κυκλο που γυρνάει συνέχεια εδώ και ωρες,μάλλον ο συγχρονισμός είναι.Τι παίζει μ αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...