Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mε multi το εχω εδω και μια μερα απ το minideal - γι αυτους που ρωτουσαν πριν - και ειμαι ικανοποιημενος σε οσα εχω δει, εκτος απ τα μηνυματα που λυθηκε με τη βοηθεια σας με το google messenger.Τωρα το θεμα ειναι οι αναβαθμισεις , αλλα πιστευω οταν τις χρειαστω θα εχετε μια ολοκληρωμενη εικονα -οδηγο απ το Α-Ω για τους αδαεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως επειδη χαζευα λιγο τα bench,σε single o 650(ειναι ο 618 με αλλο ονομα) ειναι καλυτερος ενω στα multi ο Χ10 ειναι μπροστα.

Απο vga ο 650 ειναι μπροστα.

Μενει να δουμε ποιος τα παει καλυτερα σε καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Xiaomi... νέο κινητό κάθε 2-3 μήνες για να μην βαριόμαστε!!!

Και πάντα βγάζει κάτι νέο και πιο αναθαβμισμένο από το προηγούμενο...!

Μας έχει κάνει junkies... αλλά δεν έχουμε τα λεφτά να παρακολουθήσουμε...δυστυχώς...!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά και γω δεν βγάζω άκρη.

 

Διαβάστε εδώ και αν καταλάβετε τι γίνεται ,πείτε μου και μένα!

 

http://en.miui.com/thread-204184-1-1.html

 

Τελικά ούτε ξέρω τι έχω (7.1.3.0 LHNCNCK stable).Stable ή developer;

 

Το σίγουρο είναι ότι γραφει stable και προσπαθωντας να την γυρισω σε developer για να κανω αργοτερα την διαδικασια ξεκλειδωματος του Bootloader μου βγαζει οτι δεν γινεται verify το package!

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Αντέ να περιμένουμε να δούμε πότε θα παραλάβουν με τον Snapdragon τώρα...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογος που θα πουλησω το redmi note 3 μου για να παρω την νεα εκδοση ειναι η καμερα του

Έχει νέα κάμερα;

 

Παντως επειδη χαζευα λιγο τα bench,σε single o 650(ειναι ο 618 με αλλο ονομα) ειναι καλυτερος ενω στα multi ο Χ10 ειναι μπροστα.

Απο vga ο 650 ειναι μπροστα.

Μενει να δουμε ποιος τα παει καλυτερα σε καταναλωση.

τι σκόρ βγάζει το έχεις πρόχειρο;;;

 

Νομίζω όμως ότι η ορθότερη σύγκριση είναι σε σχέση με τον MTK x10, να δούμε δηλαδή αν μιλάμε για αναβάθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Εχει 16ΜΡ καμερα.

Τωρα κατα ποσο ειναι καλυτερη,δε ξερουμε.

Απο οτι ειδα ο 650 εχει καπου στο 1500 στο single,4000 σε multi και ο 808 ειχε antutu 52000(o 650 ισως να ειναι λιγο παραπανω,δυσκολο να φτανει 70000 που ελεγε καπου)

Ο Χ10 εχει single 950 και multo 5000 και antutu καμια 50000.

Επισης ο 650 εχει και καλυτερη καρτα.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι τρελες διαφορες αλλα εαν εχει καλυτερη διαχειριση ενεργειας και μαζι με τη καμερα και εφοσον δεν ειναι σε καμια τρελη τιμη,γιατι οχι.

Αν και απο οτι διαβασα οι Α72 που φοραει ο 650 πρεπει να πινουν αρκετα αρα ισως να εχει χειροτερη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Αντέ να περιμένουμε να δούμε πότε θα παραλάβουν με τον Snapdragon τώρα...

 

17/1 10 η ώρα το πρωί

 

Έχει νέα κάμερα;

 

 

τι σκόρ βγάζει το έχεις πρόχειρο;;;

 

Νομίζω όμως ότι η ορθότερη σύγκριση είναι σε σχέση με τον MTK x10, να δούμε δηλαδή αν μιλάμε για αναβάθμιση....

 

Στο Forum της Xiaomi μιλάνε για 70k+

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι 70Κ με το antutu 6.αντε να δούμε..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα ο 650 εχει καπου στο 1500 στο single,4000 σε multi και ο 808 ειχε antutu 52000(o 650 ισως να ειναι λιγο παραπανω,δυσκολο να φτανει 70000 που ελεγε καπου)

Ο Χ10 εχει single 950 και multo 5000 και antutu καμια 50000.

Ο 808 βγάζει 1300/3400 στο geekbench

Η κατανάλωση είναι ένα θέμα μένει να δούμε τι θα δούμε και από εκεί...

 

Στο Forum της Xiaomi μιλάνε για 70k+

Ναι το είδα να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί... με 3/32Gb αν ισχύει θα δούμε σκορ πάνω από 80 χιλιάδες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα σημερα με multilanguage απο vickmall την 7.0.11.0 και για καποιο λογο δεν μπορω να στειλω μηνυμα ,καμια ιδεα; Επισης λεει cant activate sim card Edited by trelokamperis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε με την έκδοση βικμωλ,Όλα καλά κι ωραία Αλλά ήθελα ενημερώσεις,οπότε ΠΑΡΑ πολύ εύκολα πέρασα την τελευταία έκδοση ανάπτυξης.

Αν μου έρθει κάποτε και ο κωδικός για τον μπουτλοουντερ,έγινα!

Το κιν το εχω απο 24/12.

 

Πώς την πέρασες φιλαρακι?εύκολο?

Link to comment
Share on other sites

Πώς την πέρασες φιλαρακι?εύκολο?
δηλαδη αυτος ο τροπος δεν σου κανει ? Η δεν τον ειδες καθολου ? Τζαμπα τα γραφουν καποιοι μου φαινεται .................

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω την πειραγμενη multilanguage εκδοση, δεν φαινεται να εχει κανενα προβλημα αλλα πιστευω πως κατι παει στραβα καθως καει πολυ μπαταρια και εχω συνεχως μονο 700-800mb ram ελευθερη απο τα 2γιγα, εχω κοιταξει τι apps τρεχουν στο background και δεν βρισκω τιποτα, πρεπει να ειναι κατι του συστηματος, αξιζει να ακολουθησω το tutorial του φιλου μας και να βαλω την αγγλο-κινεζικη εκδοση? ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012 ) επισης το link στο tutorial ειναι η τελευταια εκδοση? η εχει βγει νεοτερη?

 

Χιλια ευχαριστω :)

Edited by greksoft
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω την πειραγμενη multilanguage εκδοση, δεν φαινεται να εχει κανενα προβλημα αλλα πιστευω πως κατι παει στραβα καθως καει πολυ μπαταρια και εχω συνεχως μονο 700-800mb ram ελευθερη απο τα 2γιγα, εχω κοιταξει τι apps τρεχουν στο background και δεν βρισκω τιποτα, πρεπει να ειναι κατι του συστηματος, αξιζει να ακολουθησω το tutorial του φιλου μας και να βαλω την αγγλο-κινεζικη εκδοση? ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6505012#post6505012 ) επισης το link στο tutorial ειναι η τελευταια εκδοση? η εχει βγει νεοτερη?

 

Χιλια ευχαριστω :)

τοσο δειχνει ελευθερη με δυο τρια προγραμματα στα 3 γιγα. η μπαταρια εμενα στην πρωτη φορτιση μου εβγαλε μιαμιση μερα χωρις καμια τρελη χρηση.

ολα αυτα με αγγλοκινεζικη

αν εχει βγει νεοτερη θα δεις το update στον updater και θα την κανεις εγκατασταση μεσα απο το κινητο. νομιζω ειναι μια πριν την τελευταια

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακολουθησα τα παντα στο tutorial αλλα οταν αρχισα την διαδικασια του φλασαρισματος μου εβγαλε αυτο: http://i.imgur.com/KQi7VKe.png

Edit: nevermind! Απλα προσπαθησα ξανα και δουλεψε!

 

Edit2:

Αφου εγκαταστησα το νεο ΡΟΜ τωρα, πως γινεται να βαλω play store?

Edited by greksoft
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακολουθησα τα παντα στο tutorial αλλα οταν αρχισα την διαδικασια του φλασαρισματος μου εβγαλε αυτο: http://i.imgur.com/KQi7VKe.png

Edit: nevermind! Απλα προσπαθησα ξανα και δουλεψε!

 

Edit2:

Αφου εγκαταστησα το νεο ΡΟΜ τωρα, πως γινεται να βαλω play store?

http://en.miui.com/thread-27856-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένης της μεταλλικής συσκευής πώς πάει το Note 3 από κεραίες; Σήμα κινητής, gps, λήψη WiFi είναι δυνατά ή επηρεάζονται;
Link to comment
Share on other sites

θελει πριν η μετα το φλασαρισμα κανα factory reset??η καθαρισμα?η γινεται αυτοματα μεσα στην διαδικασια???

Link to comment
Share on other sites

θελει πριν η μετα το φλασαρισμα κανα factory reset??η καθαρισμα?η γινεται αυτοματα μεσα στην διαδικασια???

 

τιποτα βαλτο κατευθειαν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεδομένης της μεταλλικής συσκευής πώς πάει το Note 3 από κεραίες; Σήμα κινητής, gps, λήψη WiFi είναι δυνατά ή επηρεάζονται;

 

καμπανα σημα wifi/ σημα κινητης καμπανα/ gps επιανε στο αυτοκινητο ενω το ειχα στο πισω καθισμα. το κινητο ειναι αψογο πραγματικα και ειναι το κινεζικο που εχω. δεν εχει καμια σχεση με τα αλλα. μονο η μπαταρια δεν ειναι σκυλος αλλα ειμαι στη πρωτη φορτιση. με wifi μονιμα ανοιχτα και με σχετικα ελαφρια χρηση μου εβγαλε μιαμιση μερα

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση που δεν εχω δει απάντηση. [Ξεκλείδωμα bootloader]

1. Υπάρχει λόγος να το έχουμε ξεκλέιδωτο? Πχ εγώ θέλω να το έχω root, για να βάλω titanium backup.

2. Πας στο κινεζοσιτε, και στα πεδία δεν ξέρεις τι να γράψεις και μια καλή δικαιολογία.... Εχει κανεις σας κανα μπούσουλα?

3. Χάνεις την κινεζο-εγγύηση όταν σου στείλουν το code?

 

Επειδή η διαδικασία μπορεί να πάρει κανα μήνα, αν τελικά σου στήλουν τον κωδικό, λέω να το κάνω, γιατί μπορεί στο μέλλον να χρειαστει. Οχι?

 

Παιδιά, ξαναρωτάω.... γιατί δεν πήρα απάντηση ή δεν υπάρχει γενικά απάντηση. Αν κάποιος γνωρίζει, λέει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...