Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις εγω σημερα παρελαβα απο gearbest το τηλεφωνο δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ουτε με bootloader, fingerprint κλπ εβγαλε 49000 antutu ολα δουλευουν ρολοι !!! Ελληνικα εχει και δεν ειχα κανενα θεμα με κινεζικες εφαρμογες δεν ειχε τπτ απο αυτα!

 

Ti εννοεις δεν εχεις θεμα? Ειχε ηδη ξεκλειδωτο bootloader?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη τι εννοεις θεμα με το bootloader ?

 

 

Καποιοι αντιμετωπιζαν προβλημα καθως ανοιγαν την συσκευη και επρεπε να βαλουν αλλη rom στο δικο μου δεν υπηρχε κατι τετοιο ανοιξε εβαλα ελληνικα gmail και ετοιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ti εννοεις δεν εχεις θεμα? Ειχε ηδη ξεκλειδωτο bootloader?

 

 

Για να βαλω αλλη ρομ εννοεις; Αν το συνδεσα με pc? εννοω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα απολυτως και η αληθεια ειναι οτι προετοιμαζομουν ψυχολογικα οτι θα πρεπει να περασω κανα δυωρο και βαλε στον υπολογιστη να το στησω αλλα δεν συνεβη τπτ απο ολα αυτα που διαβαζα παραπανω!! Και ελληνικο μενου ειχε καθως επελεξα τα ελληνικα και συγχρονισμο με τις επαφες απευθειας εκανε με το gmail

Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι αντιμετωπιζαν προβλημα καθως ανοιγαν την συσκευη και επρεπε να βαλουν αλλη rom στο δικο μου δεν υπηρχε κατι τετοιο ανοιξε εβαλα ελληνικα gmail και ετοιμο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να βαλω αλλη ρομ εννοεις; Αν το συνδεσα με pc? εννοω οτι δεν ειχα κανενα προβλημα απολυτως και η αληθεια ειναι οτι προετοιμαζομουν ψυχολογικα οτι θα πρεπει να περασω κανα δυωρο και βαλε στον υπολογιστη να το στησω αλλα δεν συνεβη τπτ απο ολα αυτα που διαβαζα παραπανω!! Και ελληνικο μενου ειχε καθως επελεξα τα ελληνικα και συγχρονισμο με τις επαφες απευθειας εκανε με το gmail

Αλλο αυτο, και αλλο δεν ειχα θεμα με το bootloader ..................

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αλλο αυτο, και αλλο δεν ειχα θεμα με το bootloader ..................

 

 

Φιλε μου δεν μιλησα προσωπικα για εσενα αλλα γενικα!

Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, και γω γενικα μιλησα για το θεμα του bootloader ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι εννοεις θεμα με το bootloader ?

 

 

Παιδιά εννοείται ότι το 90% των χρηστών με την μούλτι εφόσον ρολάρει κανονικά,ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με ρομ ούτε με bootloader πρόκειται να ασχοληθούν και κατά την γνώμη μου αυτό είναι το φυσιολογικό.Τώρα για το άλλο 10% που είναι πιο ψαγμένοι από ένα σημείο και μετά οι αλλαγές ρομ γίνονται από χόμπι και όχι ως αναγκαιότητα

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ φίλε αποκλείεται !! Γιατι το jiayu το ειχα και ειχε την χειρότερη κ.αμερα απο ολα τα κινητα που ειχα (στο βίντεο). Σε φώτο το πρωι καλή ηταν αλλα το βραδυ αστα. Αποκλειεται το Ν3 να εχει χειρότερη γιατι εχω δει δειγματα στο forum.

 

Δεν ξέρω για Ν3 αλλά το s3 Jiayu που έχω βγάζει πολύ πάνω απο τον μέσο όρο φωτογραφίες την μέρα. Και το βίντεο είναι αξιοπρεπέστατο. Άστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εννοείται ότι το 90% των χρηστών με την μούλτι εφόσον ρολάρει κανονικά,ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με ρομ ούτε με bootloader πρόκειται να ασχοληθούν και κατά την γνώμη μου αυτό είναι το φυσιολογικό.Τώρα για το άλλο 10% που είναι πιο ψαγμένοι από ένα σημείο και μετά οι αλλαγές ρομ γίνονται από χόμπι και όχι ως αναγκαιότητα

 

Ναι αλλά έτσι δεν θα έχουν την υποστήριξη της xiaomi στις αναβαθμίσεις. Και η υποστήριξη της xiaomi ,για εμένα τουλάχιστον, είναι ίσως ο νο1 λόγος για να διαλέξεις κινητό της εταιρίας σε σχέση με άλλα μοντέλα απο Κίνα.. και όχι μόνο (btw έχει βει beta miui με android 6.0. Κάτι samsung και λοιποί κατασκευσταές πλυντηρίων ακούνε?).

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα από minideal, λευκό 32/3, και είχα κάνει παραγγελία στις 26/12. Όλα μπόμπα, κανένα θέμα, 2 ώρες και 10 λεπτά σετάρισμα χωρίς να σβήσω οθόνη και έχασε 10-12% (χωρίς performance mode)!!! :)

Δεν λειτουργεί ο fingerprint sensor όπως πολλοί ανέφεραν, και ξέρω ότι φταίει η ROM γιατί (δυστυχώς) το πήρα multilanguage και το έχω στα αγγλικά έτσι κι αλλιώς. Fail! :p

Τις επόμενες μέρες, λέω να flashάρω stable, αλλά θέλω πρώτα να δω πως πάει με την ήδη εγκατεστημένη.

Ο κινέζικος αντάπτορας είναι για τα πανηγύρια, δεν χωράει καν στην πρίζα. Χαχαχα! Δεν πειράζει, θα αγοράσω άλλον σήμερα/αύριο.

Η θήκη σιλικόνης είναι φτηνιάρικη και φαίνεται, αλλά για τις πρώτες μέρες μέχρι να πάρω άλλη, μιά χαρά την κάνει την δουλειά της.

Προστασία οθόνης πολύ καλή!

Στα υπόλοιπα της συσκευής, ΠΟΛΥ όμορφη οθόνη, καλό ηχείο, μέτρια κάμερα προς κακή (δεν πλησιάζει ούτε στο χιλιόμετρο του Lumia 920), αναγνώρισε της επαφές μου δηλώνοντας hotmail ( ;;; ). Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι, και με εξέπληξε ευχάριστα!

Πολύ smooth αλλά με τόση RAM δεν περίμενα κάτι άλλο.

Είναι value for money τρομερό!

Τσιμπήστε το άφοβα!!!:D

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν θα έχουν την υποστήριξη της xiaomi στις αναβαθμίσεις. Και η υποστήριξη της xiaomi ,για εμένα τουλάχιστον, είναι ίσως ο νο1 λόγος για να διαλέξεις κινητό της εταιρίας σε σχέση με άλλα μοντέλα απο Κίνα.. και όχι μόνο (btw έχει βει beta miui με android 6.0. Κάτι samsung και λοιποί κατασκευσταές πλυντηρίων ακούνε?).

 

εχεις καποιο λινκ για την beta miui που ειπες?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ για την beta miui που ειπες?

 

http://en.miui.com/thread-205482-1-1.html

 

Εϊναι μόνο για Mi 3 W/C, Mi 4 3G/4G και Mi Note. Αλλά αφού το δουλέυουν κάποια στιγμή θα βγεί και stable και από εκεί και πέρα είναι θέμα χρόνου να το πάρουν και οι υπόλοιπες συσκευές.

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

μολις το φλασαρα και περιμενω να ανοιξει. απο που κατεβαζω google store?

 

το κινητο φοβερη ποιοτητα αν και γλυστραει στο χερι. φορουσε την ρομ με τα ελληνικα. μια που το ανοιξα και μια που το εκλεισα και το φλασαρα. φορτωνει τωρα για να ανοιξει

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα από minideal, λευκό 32/3, και είχα κάνει παραγγελία στις 26/12. Όλα μπόμπα, κανένα θέμα, 2 ώρες και 10 λεπτά σετάρισμα χωρίς να σβήσω οθόνη και έχασε 10-12% (χωρίς performance mode)!!! :)

Δεν λειτουργεί ο fingerprint sensor όπως πολλοί ανέφεραν, και ξέρω ότι φταίει η ROM γιατί (δυστυχώς) το πήρα multilanguage και το έχω στα αγγλικά έτσι κι αλλιώς. Fail! :p

Τις επόμενες μέρες, λέω να flashάρω stable, αλλά θέλω πρώτα να δω πως πάει με την ήδη εγκατεστημένη.

Ο κινέζικος αντάπτορας είναι για τα πανηγύρια, δεν χωράει καν στην πρίζα. Χαχαχα! Δεν πειράζει, θα αγοράσω άλλον σήμερα/αύριο.

Η θήκη σιλικόνης είναι φτηνιάρικη και φαίνεται, αλλά για τις πρώτες μέρες μέχρι να πάρω άλλη, μιά χαρά την κάνει την δουλειά της.

Προστασία οθόνης πολύ καλή!

Στα υπόλοιπα της συσκευής, ΠΟΛΥ όμορφη οθόνη, καλό ηχείο, μέτρια κάμερα προς κακή (δεν πλησιάζει ούτε στο χιλιόμετρο του Lumia 920), αναγνώρισε της επαφές μου δηλώνοντας hotmail ( ;;; ). Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι, και με εξέπληξε ευχάριστα!

Πολύ smooth αλλά με τόση RAM δεν περίμενα κάτι άλλο.

Είναι value for money τρομερό!

Τσιμπήστε το άφοβα!!!:D

 

Φίλε δεν ξέρω εάν θα κρατήσεις την μουλτι αλλά το fingerprint σε κάθε περίπτωση θέλει εγκατάσταση για να λειτουργήσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρα από την πλάκα τώρα έχω και το jiayu s3 και το note 3 και πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα και το fingerprint για μένα το jiayu είναι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρα από την πλάκα τώρα έχω και το jiayu s3 και το note 3 και πέρα από την λίγο καλύτερη κάμερα και το fingerprint για μένα το jiayu είναι καλύτερο

 

Τελικά πιο καλύτερη κάμερα ? το Ν3?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις εγω σημερα παρελαβα απο gearbest το τηλεφωνο δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ουτε με bootloader, fingerprint κλπ εβγαλε 49000 antutu ολα δουλευουν ρολοι !!! Ελληνικα εχει και δεν ειχα κανενα θεμα με κινεζικες εφαρμογες δεν ειχε τπτ απο αυτα!

 

Τους είπες να σβήσουν τις κινεζικές εφαρμογές; η από μόνοι τους το έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω εάν θα κρατήσεις την μουλτι αλλά το fingerprint σε κάθε περίπτωση θέλει εγκατάσταση για να λειτουργήσει

 

Θα flashάρω stable σε λίγες μέρες. Δεν διαβάζει τίποτα, ούτε καν για να το σετάρεις. Το είχαν κι άλλοι το πρόβλημα με την multilanguage του εκάστοτε μαγαζιού.

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ρωτάνε σχετικά με 4G και Wind μακριά από τα αστικά κέντρα δεν υπάρχει!!!

Στην Καρδίτσα που ζω τα τελευταία χρόνια είναι ζήτημα ακόμα και το EDGE ή το HSDPA/HSUPA μερικά χιλιόμετρα μακριά από την πόλη.

Οταν φτάσει και σε αυτές τις περιοχές το σήμα, θα έχει βγει το Note 14 (αν και έτσι όπως το πάει ή Xiaomi σε 2-3 χρονια θα έχει βγει το Note 14!!!)

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ρωτάνε σχετικά με 4G και Wind μακριά από τα αστικά κέντρα δεν υπάρχει!!!

Στην Καρδίτσα που ζω τα τελευταία χρόνια είναι ζήτημα ακόμα και το EDGE ή το HSDPA/HSUPA μερικά χιλιόμετρα μακριά από την πόλη.

Οταν φτάσει και σε αυτές τις περιοχές το σήμα, θα έχει βγει το Note 14 (αν και έτσι όπως το πάει ή Xiaomi σε 2-3 χρονια θα έχει βγει το Note 14!!!)

 

Στην Καρδίτσα όπως και στην περισσότερη Θεσσαλία αλλά και όλη την στερεά και όλη την Ανατολική Μακεδονία και Έβρο δεν έχει πάει ακόμα το 4g wind

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι εαν δεν ξερεις τι κανεις θα το καλλησεις το κντ,και οχι μονο αυτο αλλα ολες τις συσκευες....

Οποτε δεν ξερουμε δεν πειραζουμε,εκτος και εαν εχουμε ορεξη για πειραματισμους.:)

 

Δηλαδή από αυτό που έγραψα εγώ σου έδωσα να καταλάβεις ότι δεν ξέρω και θα το κολλήσω το κντ; Πίστεψε με, αν έχεις κάνει jailbreak σε iPhone 2G με 1.1.κατι, το να flashαρεις ROM με το SP Flash Tools σου φαίνεται γελοίο. Ακόμα και τα soft brick που τυχαίνουν.

Όμως, όταν βγαίνει ένας οδηγός στο επίσημο forum του MIUI από εναν Moderator, δεν μου κάθεται να διαβάζω ότι αν έχεις Windows 7 μπορεί να μην πετύχει, αν έχεις Windows 10 θα πετύχει και αν έχεις το 32αρι βάλε αυτή την έκδοση γιατί η άλλη μπορεί και μπορεί και μπορεί. Για αυτό είπα ότι με αγχώνει λίγο το θέμα, αλλά οκ αρχή είναι ακόμα, ο καιρός θα δείξει :)

Link to comment
Share on other sites

Θα flashάρω stable σε λίγες μέρες. Δεν διαβάζει τίποτα, ούτε καν για να το σετάρεις. Το είχαν κι άλλοι το πρόβλημα με την multilanguage του εκάστοτε μαγαζιού.

 

Είσαι σίγουρος; Έχω πάρει 3 (το 32 το δικό μου και άλλα 2 16αρια ) από vickmall με multy και δουλεύουν σε όλους το fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...