Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ κατέβασα την irplus,στις τηλεοράσεις δουλεύει αλλά πρέπει να βρεις το μοντέλο που εχεις μέσα στη λίστα που έχει.

Στα κλιματιστικά δεν εβγαλα άκρη!

Μέσα εμένα δεν είχε την εφαρμογή της xiaomi,μήπως μ'αυτη δουλεύει καλυτερα?

 

Εχω ανεβασει το λινκ της εφαρμογης της xiaomi καπου πιο πισω... Λειτουργει κανονικα. Μολις βρω χρόνο θα το ψαξω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες. Ανά διαστήματα μπαίνω μέσα στο app store της xiaomi και κάνω updates στις δικές της εφαρμογές. Μέσα εκεί όμως βλέπω και κάποια updates για εφαρμογές που έχω κατεβάσει από play store (facebook, twitter, whatsapp) τα οποία όμως δεν τα βγάζει στο play store. Τσεκάροντας τους αριθμούς των εκδόσεων, είναι όντως διαοφορετικές (πιο πρόσφατες αυτές στο app store της xiaomi). Ξέρει κανείς τι παίζει; Έχει νόημα να τρέξω τα updates από το app store;
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα μυνημα απο το mi messages και γραφει κατι κινεζικα και ενα κωδικο (807512) και με παραπεμπει σε μια σελιδα με κινεζικα...ειναι ο κωδικος ξεκλειδωματος?γιατι μπαινω στο miflash unlock tool και λεει οτι δεν εχω unlocking permission.

καποιος να μας διαφωτισε ιγιατι δεν μπορω με κανενα τροπο να περασω ουτε ρομ ουτε να κανω κατι στο κινητο για να βαλω καποια οφισιαλ ρομ το κινητο ερχεται με κινγκ ρουτ και λεει οτι εχει την stable 7.0.99.11(LHFNYUN) αλλα με εφαρμογες συστηματος clean master και kingrootκ.α. μονο stable και οφισιαλ δεν ειναι.

 

υπ. εχω κανει αιτημσ ξεκλειδωματος

υπ1. εχω εμπειρια απο φλασαρισμα ρομ και κυριως xiaomi

υπ2. ολες οι προσπαθειες με φλασ τοολ να περασω την φαστ μπουτ ρομ εβγαλαν σφαλμα η ξεκινησαν και εβγαλαν την κοκκινη μπαρα και μετα εβγαλαν σφαλμα η σταματησαν στην μωβ μπαρα και παλι εβγαλαν σφαλμα, εννοειται οτι κατεβασα ολες τις διαφορετικες εκδοσεις του φλασ τουλ και εκανα τον συνδιασμο πληκτρων για να ξεκινησει η διαδικασια καθως και οτι χρησιμοποιω το καλωδιο της xiaomi. ο υπολογιστης ειναι με windows 7 και το ξεζιπαρισμα εγινε με το winrar ......το πηρα απο ελληνικο μαγαζι και σκεφτομαι να τους κανω φασαρια γιατι το ηθελα με την οφισιαλ ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το mikey ομως βγαζει σφαλμα κατα την εγκατασταση υπαρχει λυση? δεν αναγνωριζει το mikey που βαζω και δεν μπορω να το βαλω γιατι το βλεπει σαν ακουστικο και δεν ακουω τιποτα

Δεν ξέρω τι είναι αυτή η ειδοποίηση από την xiaomi. Αυτό που ξέρω είναι οτι δεν είναι η ειδοποίηση για ξεκλείδωμα σίγουρα. Η ειδοποίηση θα γράφει στα αγγλικά " your unlock request has been approved" κλπ.

Αν κοιταξεις στο αγγλικο φόρουμ καπου γράφει το καθε μήνυμα λάθους τι σημαίνει και πως διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την official rom τρεχει καλα?

Θα κανω τλκα παραγγελια απο vickmall να βαλω official η multilanguage?

Και κλτρα ειναι με NL post η SG post?!

Ποσο γρηγορα θα μ ερθει κανα μηνα??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παίδες. Ανά διαστήματα μπαίνω μέσα στο app store της xiaomi και κάνω updates στις δικές της εφαρμογές. Μέσα εκεί όμως βλέπω και κάποια updates για εφαρμογές που έχω κατεβάσει από play store (facebook, twitter, whatsapp) τα οποία όμως δεν τα βγάζει στο play store. Τσεκάροντας τους αριθμούς των εκδόσεων, είναι όντως διαοφορετικές (πιο πρόσφατες αυτές στο app store της xiaomi). Ξέρει κανείς τι παίζει; Έχει νόημα να τρέξω τα updates από το app store;

 

εγώ θα σου έλεγα να μην τα κάνεις :)

αν δεν εμπιστευόμαστε μια φορά το Play store θα εμπιστευτούμε το store της xiaomi ;

Link to comment
Share on other sites

Καλα είναι να ψάχνουμε λίγο πριν ποσταρουμε μια ερώτηση. Οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις, που έχουν απαντηθεί .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το τεστ μόλις με την κάμερα άλλου κινητου τηλεφωνου , για να δοκιμάσω αν ο sensor του note 3 θα φωτίσει. Με καμία απο τις εφαρμογές δεν φωτίζει καν ούτε με το irplus. Με λίγα λόγια το κύκλωμα των υπερύθρων δεν δουλεύει καν. Παίζει να φταίει η rom? Έχει μέσα μια multi που την βάζουν στο minideal.

Δεν ξέρω τι κόλπο είναι αυτό που έκανες αλλά εγώ την δοκιμασα σε δυο τηλεορασεις(sony,telefunken)και δουλευει κανονικά,η θύρα υπερύθρων είναι στο επανω μέρος.

Δεν κατάλαβα όμως πως προσπάθησες να δεις αν δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κόλπο είναι αυτό που έκανες αλλά εγώ την δοκιμασα σε δυο τηλεορασεις(sony,telefunken)και δουλευει κανονικά,η θύρα υπερύθρων είναι στο επανω μέρος.

Δεν κατάλαβα όμως πως προσπάθησες να δεις αν δουλεύει!

Παρομοίως, δεν κατάλαβα τι προσπάθησες να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κόλπο είναι αυτό που έκανες αλλά εγώ την δοκιμασα σε δυο τηλεορασεις(sony,telefunken)και δουλευει κανονικά,η θύρα υπερύθρων είναι στο επανω μέρος.

Δεν κατάλαβα όμως πως προσπάθησες να δεις αν δουλεύει!

 

Ο τρόπος για να κάνεις το τεστ είναι ο ακόλουθος:

 

http://www.wikihow.com/Check-if-a-Remote-Control-is-Transmitting-an-Infrared-Signal

 

Το πρόβλημα το έλυσα μόλις τώρα εγκαθιστώντας την επίσημη αγγλοκινέζικη.

 

Κακώς που δεν το πήρα εξαρχής με την αγγλοκινέζικη.

 

Άρα : όποιος έχει πρόβλημα με redmi note 3 με rom minideal και εφαρμογές ir blaster ο μόνος τρόπος είναι να φλασάρει την original rom ή πιθανος και κάποια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Ενας ξαδερφος παρελαβε ενα 3αρι τετοιο πριν 2 μερες μου το εδωσε με προβλημα οτι οι επαφες δεν εμφανιζονταν στο viber. Του εκανα επανεκκινηση και δεν ξαναναψε ποτε... Μενει στο logo για ωρες. Καλη φαση.

 

ΥΓ ειχε την stable rom του vickmall με ελληνικα και kingroot

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ενας ξαδερφος παρελαβε ενα 3αρι τετοιο πριν 2 μερες μου το εδωσε με προβλημα οτι οι επαφες δεν εμφανιζονταν στο viber. Του εκανα επανεκκινηση και δεν ξαναναψε ποτε... Μενει στο logo για ωρες. Καλη φαση.

 

ΥΓ ειχε την stable rom του vickmall με ελληνικα και kingroot

 

Stable rom του vickmall με ελληνικά και Kingroot δεν υπάρχει. Δεν ήταν η stable.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την εφαρμοφη Go SMS ωστε να μπορω να εχω επιλογη για να στελνω sms και απο τις δυο καρτες sim αλλα δεν τα καταφερνω. Επιλεγω το καθε βελακι που αντιστοιχει σε καθε καρτα,αλλα δεν μου στελνει το μηνυμα. Οταν απενεργοποιω την λειτουργια διπλης sim στην εφαρμογη,τα μηνυματα στελνονται κανονικα.Εχω δωσει parmissions στην εφαρμογη.

Γνωριζει κανεις καμια ιδεα ρε παιδια?

Από τότε που το έγραψες, μπήκα στο τριπακι και δοκιμάζω συνεχεια. Τελικά τα στέλνει, απλα παραλαμβάνονται λίγο με καθυστέρηση .... Δεν ξέρω γιατί

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου. Το έχω αναφέρει και λίγο παραπάνω, προχθές ξαφνικά έκανε διακοπές με σταθερό ρυθμό, μετά από λίγες ώρες έφτιαξε, σήμερα όμως νέκρωσε τελείως για κάποιο διάστημα δεν ξέρω πόση ώρα ακριβώς, ενώ άλλο κινητό στο ίδιο σημείο στο ίδιο δίκτυο είχε σήμα.

Προφανώς όσοι έχουμε official αγγλοκινέζικη δεν έχουν τέτοια θέματα

 

Σόρυ έκανα παράθεση από το μήνυμα του Teo010 3 μηνύματα παραπάνω αλλά δεν δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά οι κινέζοι στις multi που τα βρίσκουν Και τα βάζουν μέσα? Μήπως τα παιδιά από το miui.gr να τους έδιναν καμία Rom να έρχονται έτοιμα?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όσοι έχουμε official αγγλοκινέζικη δεν έχουν τέτοια θέματα

Οσοι εχουν την αγγλοκινεζικη εννοεις? Αυτο νομιζω και γω, οτι η μαγειρεμενες εχουν τα προβληματακια τους.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ...

Φίλος έγραψε εδώ ότι αγόρασε απευθείας απ την xiaomi τη συσκευή -> http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3.html .

με εγκατεστημένα μόνο Ελληνικά και τα Αγγλικά με τιμή στα 190€ ...

Μου άρεσε αυτή η ιδέα και αποφάσισα να στείλω ένα mail με τα ίδια παραπάνω αιτήματα και μερικά ακόμα (γλώσσες, απεγκατάσταση κινέζικων εφαρμογών, να έχω ενημερώσεις κλπ)

Η άμεση απάντηση των κινέζων μεταξύ άλλων ήταν :

Their answer is:

Xiaomi Device

Thank you for your mail.

We will help you set into English, to remove all Chinese APP, it does not support Greek,

It will notify you upgrade,

 

Μου άρεσε πολύ η συσκευή αλλά μετά απ όλα αυτά που διαβάζω για Multi-language's που δεν θα έχω αναβαθμίσεις ή Offical ROM(only have Chinese and English) που θα έχω αναβαθμίσεις αλλά που θα τρώω στη μάπα τις κινεζιές αν δεν το ρουτάρω ή θα πρέπει να γίνω εγγλέζος για λειτουργήσω την συσκευή ... Ε όχι δεν το καταλαβαίνω ! Ξενέρωσα !!!

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Stable rom του vickmall με ελληνικά και Kingroot δεν υπάρχει. Δεν ήταν η stable.

 

Romane έχω και εγώ την μουλτι σταμπλ του βικμολ και υπάρχει και η εφαρμογή kingroot σε φάκελο μέσα στο κινητό μήπως αυτό εννοεί ο φίλος. Επίσης επειδή διάβασα παραπάνω για πρόβλημα με τις υπέρυθρες έβαλα το irplus και λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Romane έχω και εγώ την μουλτι σταμπλ του βικμολ και υπάρχει και η εφαρμογή kingroot σε φάκελο μέσα στο κινητό μήπως αυτό εννοεί ο φίλος. Επίσης επειδή διάβασα παραπάνω για πρόβλημα με τις υπέρυθρες έβαλα το irplus και λειτουργεί κανονικά

 

Αυτο ακριβως εννοουσα. Του περασα τελικα τη sphinx αλλα τωρα η καμερα αν δεν ειναι φουλ ο φωτισμος ολα φαινονται ροζ... Θα δοκιμασω αναγκαστικα την αγγλοκινεζικη... Το bootloader εκανα ενα request και βλεπουμε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας ...

Φίλος έγραψε εδώ ότι αγόρασε απευθείας απ την xiaomi τη συσκευή -> http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-3.html .

με εγκατεστημένα μόνο Ελληνικά και τα Αγγλικά με τιμή στα 190€ ...

 

Μου άρεσε πολύ η συσκευή αλλά μετά απ όλα αυτά που διαβάζω για Multi-language's που δεν θα έχω αναβαθμίσεις ή Offical ROM(only have Chinese and English) που θα έχω αναβαθμίσεις αλλά που θα τρώω στη μάπα τις κινεζιές αν δεν το ρουτάρω ή θα πρέπει να γίνω εγγλέζος για λειτουργήσω την συσκευή ... Ε όχι δεν το καταλαβαίνω ! Ξενέρωσα !!!

 

βασικά βρήκα ένα μήνυμα που λέει ότι το αγόρασε από xiaomidevice (αλλά λέμε δεν είναι της xiaomi το site :) και ψάχνει να δει πως θα βάλει ελληνικά (άρα δεν είχε) εσυ που το είδες ;

 

όταν με το καλό ξεκλειδώσεις τον bootloader τότε θα έχεις και αναβαθμίσεις (χωρίς οτα φυσικά , εσύ θα τις περνάς) και για multi

έτσι είναι τα πράγματα τι να κάνουμε και χωρίς root και κινεζιές να μην είχε θα είχε πάλι άλλα άχρηστα πράγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτε οποια ρομ εχετε και βαλτε sphinx stable v1d.Πιστεψτε με δεν χρειαζεστε τιποτα αλλο.Το κινητο πεταει με αυτην.

θα μας δωσεις τα φωτα σου?

Link to comment
Share on other sites

βασικά βρήκα ένα μήνυμα που λέει ότι το αγόρασε από xiaomidevice (αλλά λέμε δεν είναι της xiaomi το site :) και ψάχνει να δει πως θα βάλει ελληνικά (άρα δεν είχε) εσυ που το είδες ;

 

όταν με το καλό ξεκλειδώσεις τον bootloader τότε θα έχεις και αναβαθμίσεις (χωρίς οτα φυσικά , εσύ θα τις περνάς) και για multi

έτσι είναι τα πράγματα τι να κάνουμε και χωρίς root και κινεζιές να μην είχε θα είχε πάλι άλλα άχρηστα πράγματα :)

 

 

Βασικά δεν με ενδιέφεραν προσωπικά τα Ελληνικά οπότε με απροβλημάτιστη λειτουργικά stable 7.0.11. που έκανε και αυτόματη αναβάθμιση σε 7,0,22 δεν είχα θέμα.

Απλά ήρθε και ένα δώρο για άνθρωπο που θέλει Ελληνικά.. Προσωπικά τον απέτρεψα γιατί οτιδήποτε άλλο είναι σε στάδιο δοκιμών και βγάζει θεματάκια..

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εννοουσα. Του περασα τελικα τη sphinx αλλα τωρα η καμερα αν δεν ειναι φουλ ο φωτισμος ολα φαινονται ροζ... Θα δοκιμασω αναγκαστικα την αγγλοκινεζικη... Το bootloader εκανα ενα request και βλεπουμε...

 

Ειχα δικιο τελικα μολις περασα την china stable 7.0.22 επανηλθε η καμερα χωρις ροζ. Βεβαια τωρα ταλαιπωρουμαι με τα gapps. Τα περασα υποτιθεται χειροκινητα αλλα παω να κατεβασω εφαρμογες απο το google play και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες με το τηλεφωνο... Ευτυχως που το mi4c της γυναικας μου δεν εχει αυτες τις ηλιθιοτητες με τα κλειδωμενα bootloader γιατι θα το ειχα σπασει...

 

Μολις ειδα οτι εχει fix για την καμερα η sphinx. Θα το δοκιμασω γιατι ειναι χαλι μαυρο η κινεζικη. Τα μισα πραγματα δεν δουλευουν...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δικιο τελικα μολις περασα την china stable 7.0.22 επανηλθε η καμερα χωρις ροζ. Βεβαια τωρα ταλαιπωρουμαι με τα gapps. Τα περασα υποτιθεται χειροκινητα αλλα παω να κατεβασω εφαρμογες απο το google play και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατες με το τηλεφωνο... Ευτυχως που το mi4c της γυναικας μου δεν εχει αυτες τις ηλιθιοτητες με τα κλειδωμενα bootloader γιατι θα το ειχα σπασει...

 

Είχα και εγώ θέμα με την ίδια ρομ και το έλυσα κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (για να φύγουν τα παλιά google apps) και έκανα ακριβός ότι κάνει το παλικάρι

με τα ίδια αρχεία που δίνει στα σχόλια ο ίδιος!

Από τότε κανένα θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...