Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε διάολε ούτε σήμερα έφυγε από το vickmall. Υπάρχει κάποιος που να παρήγγειλε Παρασκευή/Σάββατο και εξής και να εστάλη;

 

Εβαλα την παραγγελία την Κυριακή και πήρα tracking number (sg post)την Δευτέρα.Μέχρι τώρα που μιλάμε δεν έχει φανεί στο tracking system.

 

Επίσης,να αναφέρω διότι γίνεται πολύ κουβέντα για την τιμή ότι το vickmall μέσα στην τιμή περιλαμβάνει (και καλά οτι μας τα κάνει δώρο) μια θήκη,μια ζελατίνα και ενα tempered glass ,κάτι το οποίο αμφιβάλλω αν τα δίνουν άλλα μαγαζιά στην τιμή των 200-220$ που το πουλάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα την παραγγελία την Κυριακή και πήρα tracking number (sg post)την Δευτέρα.Μέχρι τώρα που μιλάμε δεν έχει φανεί στο tracking system.

 

Επίσης,να αναφέρω διότι γίνεται πολύ κουβέντα για την τιμή ότι το vickmall μέσα στην τιμή περιλαμβάνει (και καλά οτι μας τα κάνει δώρο) μια θήκη,μια ζελατίνα και ενα tempered glass ,κάτι το οποίο αμφιβάλλω αν τα δίνουν άλλα μαγαζιά στην τιμή των 200-220$ που το πουλάνε.

 

Τι να πω ρε φίλε;; Τους έστειλα ήδη 2 μηνύματα.. Δε θέλω να γίνομαι κουραστικός αλλά ούτε και να πιάσω χριστούγεννα.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,να αναφέρω διότι γίνεται πολύ κουβέντα για την τιμή ότι το vickmall μέσα στην τιμή περιλαμβάνει (και καλά οτι μας τα κάνει δώρο) μια θήκη,μια ζελατίνα και ενα tempered glass ,κάτι το οποίο αμφιβάλλω αν τα δίνουν άλλα μαγαζιά στην τιμή των 200-220$ που το πουλάνε.

Γενικά και γω από Vickmall αγοράζω αλλά αυτή τη φορά το πήρα από άλλου όπως έγραψα και σε προηγούμενο post στα 215€. Αυτή τη στιγμή το vickmall το έχει 240$ δηλαδη 237€ μετα τη μετατροπή νομίσματος. Τα 22€ είναι μια διαφορά τιμής περίπου 10%. Προσωπικά προτίμησα να το πάρω από eBay στα 215€ και με τα 22€ να πάρω οποία θήκη και tempered glass θέλω μια και ή θήκες που δίνει δώρο το Vickmall προσωπικά δε μου αρέσουν και σχεδόν ποτέ δεν τις χρησιμοποιώ. Βέβαια μένει να δω στη πράξη αν έκανα καλά που το πήρα από αλλού, μιας και θεωρώ το Vickmall το πλέον φερεγγυο κινεζομαγαζο! Ελπίζω να μη το μετανιωσω...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε φίλε;; Τους έστειλα ήδη 2 μηνύματα.. Δε θέλω να γίνομαι κουραστικός αλλά ούτε και να πιάσω χριστούγεννα.

 

Καλά,Χριστούγεννα μπορεί να πιάσω και γω εαν δεν εμφανιστεί σύντομα στο tracking system της SG Post.

Κοίτα να δεις που στο τέλος θα είμαι ο πρώτος από τους συμφορουμίτες του myphone που θα το παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και γω από Vickmall αγοράζω αλλά αυτή τη φορά το πήρα από άλλου όπως έγραψα και σε προηγούμενο post στα 215€. Αυτή τη στιγμή το vickmall το έχει 240$ δηλαδη 237€ μετα τη μετατροπή νομίσματος.

 

230€ μου χρέωσε η τράπεζα μου για την αγορά μέσω vickmall.Οπότε είναι σαν να δίνεις 15-20 ευρώ παραπάνω για αυτά τα 3 "δώρα" με την εγγύηση και την εξυπηρέτηση του vickmall αν μελλοντικά συμβεί κάτι στο τηλέφωνο.Συν ότι ενδέχεται να το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

230€ μου χρέωσε η τράπεζα μου για την αγορά μέσω vickmall.Οπότε είναι σαν να δίνεις 15-20 ευρώ παραπάνω για αυτά τα 3 "δώρα" με την εγγύηση και την εξυπηρέτηση του vickmall αν μελλοντικά συμβεί κάτι στο τηλέφωνο.Συν ότι ενδέχεται να το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα.

230; Εγώ δοκιμασα να το αγοράσω από Vickmall μέσω PayPal και σταματώντας ένα κλικ πριν την πληρωμή με ενημέρωνε το PayPal ότι θα χρεωθω 237€ και κάτι ψηλά. Με προβληματίζεις μήπως δε κάνω κάτι σωστά... Δε θα διαφωνία πάντως ότι με το Vickmall έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για after sale υποστήριξη, αυτό από μόνο του μου αρκεί, γιατί όσο αναφορά τα δώρα προσωπικά δε μου λένε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

230; Εγώ δοκιμασα να το αγοράσω από Vickmall μέσω PayPal και σταματώντας ένα κλικ πριν την πληρωμή με ενημέρωνε το PayPal ότι θα χρεωθω 237€ και κάτι ψηλά. Με προβληματίζεις μήπως δε κάνω κάτι σωστά... Δε θα διαφωνία πάντως ότι με το Vickmall έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για after sale υποστήριξη, αυτό από μόνο του μου αρκεί, γιατί όσο αναφορά τα δώρα προσωπικά δε μου λένε τίποτα

 

Ποτέ δεν βάζω να με χρεώσει το paypal αλλά η τράπεζα που έχει την κάρτα μου.Η τιμή που ανέφερα είναι μαζί με τα 5 ευρώ που πήρε προμήθεια για την αλλαγή του νομίσματος και είχα και κάτι ποντάκια από προηγούμενη αγορά και πήρα 2$ έκπτωση (237$).

Δώρα από Κινέζο δεν υπάρχουν.Μεταφορικά και "δώρα" είναι μέσα στην τιμή.Στις συναλλαγές,τα παζάρια,τις διαπραγματεύσεις κλπ ποτέ δεν υπάρχει περίπτωση να ρίξεις έναν Κινέζο.Στα τόσα χρόνια που αγοράζω οι τύποι δεν παίζονται.

Επίσης παίζει ρόλο πάρα πολύ και το after sale support γι'αυτό πριν από κάθε αγορά πρέπει να τα ζυγίζουμε όλα.

Ξέρω είμαι οφ τόπικ αλλά μακάρι να είχαμε παραλάβει να λέγαμε για το τηλέφωνο.Μόλις γίνει αυτό καλό θα είναι να διαγραφούν όλα τα posts και να αρχίσουμε να μιλάμε επιτέλους για τις λειτουργίες του.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την παραγγελία την Κυριακή και πήρα tracking number (sg post)την Δευτέρα.Μέχρι τώρα που μιλάμε δεν έχει φανεί στο tracking system.

 

Συνήθως απο vickmall κάνει 3 μέρες να φανεί. Κοίτα μετά τις 5 για να είσαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

μολις το πειρα κι εγω απο το vickmall στα 219$ μου εδωσε κουπονι 20PREORDER για 20$ off
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο περιμένουμε έχει μπει κανείς στον κόπο να ψάξει για καμιά cool θήκη να πάρουμε τώρα να φτάσει μαζί με το τηλέφωνο???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο περιμένουμε έχει μπει κανείς στον κόπο να ψάξει για καμιά cool θήκη να πάρουμε τώρα να φτάσει μαζί με το τηλέφωνο???

 

δες στο aliexpress

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτύπησα μια imak tpu διάφανη θηκουλα για αρχή. Είχα και παλιότερα σε άλλο κινητό imak θήκη διάφανη και είχα μείνει ικανοποιημένος από ποιότητα και εφαρμογή. Είναι λεπτή αλλά δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα με αυτές που κάνει δώρο το Vickmall. Όταν παραλαβω θα ενημερωσω. Ή επόμενη λογικά θα είναι μια ipaky όταν με το καλό κυκλοφορήσει για τη συσκευή. Μπορεί να είναι κάπως χοντρουτσικες αλλά με έχουν γλυτώσει από πολλές πτώσεις και προσωπικά τις βρίσκω πολύ όμορφες
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς κάποιο αλλο shop?

 

οχι απο vickmall την πειρα μαλον το εδωσε μονο για μενα το κουπονι

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

οχι απο vickmall την πειρα μαλον το εδωσε μονο για μενα το κουπονι

 

Για το redmi note 3 μιλάμε? γιατί μπερδεύτικα.

Εμένα γιατί μου το βγάζει ακριβότερο?

 

Εdit:Τώρα είδα για το κουπούνι τι τους είπες και στο δώσανε υπάρχει περίπτωση να πάρουμε και μεις?η μήπως έχει να κάνει απο πιο παλιές σου αγορές απο κει.?

Edited by Nick26
Link to comment
Share on other sites

Για το redmi note 3 μιλάμε? γιατί μπερδεύτικα.

Εμένα γιατί μου το βγάζει ακριβότερο?

 

Εdit:Τώρα είδα για το κουπούνι τι τους είπες και στο δώσανε υπάρχει περίπτωση να πάρουμε και μεις?η μήπως έχει να κάνει απο πιο παλιές σου αγορές απο κει.?

 

δες αν δουλευει το κουπονι αλλιως μιλα μαζι τους στο skype οχι πρωτη φορα πειρα απο εδω

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα μαζι τους για την τιμη του κινητου και οτι ειναι μεγαλυτερα απο αυτην που προσφερουν τα αλλα μαγαζια και μου απαντησαν το παρακατω: we saved a batch this new mode when it came in the first day with Relatively high price,

that's the reason why we did not change the price ,

but the price from supplier and from whoe market went done now,

probably we will update our price soon,and then provide a better price of all of,

thanks

Οποτε περιμενουμε πτωση συντομα και λογικα μολις τα υπολοιπα καταστημα αρχισουν τις αποστολες.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν φωτογραφίες του δέματος και των περιεχομένων από το vickmall. Παρατήρησα όμως κάτι που με άγχωσε. Νομίζω πως στο κάτω αριστερά μέρος το κινητό έχει ένα σπάσιμο στο πλαίσιο. Το έχω μαρκάρει με ένα βέλος. Βλέπετε και εσείς κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο περίεργος; Εννοείται ότι απάντησα στο mail με την ίδια φωτογραφία.

 

https://drive.google.com/file/d/0B1RXBWaKKbp4UzRsYm45Vm02a2s/view?usp=sharing

 

Εδώ από unboxing του xiaomi 3 όπου δεν φαίνεται κάτι : https://www.dropbox.com/s/bsk9r5fthl6nysw/Screenshot%202015-12-02%2020.41.14.png?dl=0

 

Λέτε ρε παιδιά από vickmall να έστειλαν με σπασμένο bezel;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν φωτογραφίες του δέματος και των περιεχομένων από το vickmall. Παρατήρησα όμως κάτι που με άγχωσε. Νομίζω πως στο κάτω αριστερά μέρος το κινητό έχει ένα σπάσιμο στο πλαίσιο. Το έχω μαρκάρει με ένα βέλος. Βλέπετε και εσείς κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο περίεργος; Εννοείται ότι απάντησα στο mail με την ίδια φωτογραφία.

 

https://drive.google.com/file/d/0B1RXBWaKKbp4UzRsYm45Vm02a2s/view?usp=sharing

 

Εδώ από unboxing του xiaomi 3 όπου δεν φαίνεται κάτι : https://www.dropbox.com/s/bsk9r5fthl6nysw/Screenshot%202015-12-02%2020.41.14.png?dl=0

 

Λέτε ρε παιδιά από vickmall να έστειλαν με σπασμένο bezel;

 

Μηπως ειναι καμια θηκη? Γιατι μερικες φορες απο το vickmall φορανε και την θηκη στο κινητο για extra προστασια κατα την αποστολη.

Επισης τα δωρα τι αλλο περιεχουν? Εχει και tempered glass και ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι καμια θηκη? Γιατι μερικες φορες απο το vickmall φορανε και την θηκη στο κινητο για extra προστασια κατα την αποστολη.

Επισης τα δωρα τι αλλο περιεχουν? Εχει και tempered glass και ακουστικα?

 

Αποκλείεται να είναι θήκη γιατί είναι ακριβώς δίπλα η πλαστική θήκη. Πως το βλέπεις και εσύ σε σχέση με το άλλο δίπλα; Φαίνεται όντως για σπάσιμο;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εξηγήστε μου λίγο για το presale, σημαίνει πως το κινητό

δεν το έχουν ακόμη σε διαθεσιμότητα να το στείλουν και όταν το έχουν

το στέλνουν; η ακόμη δεν έχει κυκλοφορήσει στην αγορά και μόλις κυκλοφορήσει

γίνεται η αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφιες με τα δεματα πριν φυγουν στελνουν σε ολους? για το vickmall λεω :P
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να είναι θήκη γιατί είναι ακριβώς δίπλα η πλαστική θήκη. Πως το βλέπεις και εσύ σε σχέση με το άλλο δίπλα; Φαίνεται όντως για σπάσιμο;

 

Ετσι οπως το βλεπεις και εσυ.. Κατι δεν μου καθεται καλα,γιατι οντως φαινεται σαν να εχει πατηθει σε εκεινο το σημειο. Εκτος και μας φαινεται ετσι απο τον φωτισμο που το ελπιζω.. Παντως μιλα μαζι τους και αν δεν το εχει παρει ακομα η ταχυδρομικη ζητα να το ελέγξουν καλου κακου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα μαζι τους για την τιμη του κινητου και οτι ειναι μεγαλυτερα απο αυτην που προσφερουν τα αλλα μαγαζια και μου απαντησαν το παρακατω: we saved a batch this new mode when it came in the first day with Relatively high price,

that's the reason why we did not change the price ,

but the price from supplier and from whoe market went done now,

probably we will update our price soon,and then provide a better price of all of,

thanks

Οποτε περιμενουμε πτωση συντομα και λογικα μολις τα υπολοιπα καταστημα αρχισουν τις αποστολες.

 

Αφου το ανοιξανε κιολας και τσεκαραν οτι ειναι οκ δε νομιζω να ειναι αυτο που νομιζεις.

Δηλαδη αν ειχε θεμα θα το βλεπαν. Αμα ερθει και ειναι πιεσμενο προς τα κατω το γυριζεις πισω και σου στελνουν αλλο

αλλα το δινω ενα 5% να εχει συμβει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...