Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε χρώμα στο σήμα της κεραίας των καρτών, επάνω στην μπάρα. Για να μπορούμε να τις ξεχωρίζουμε.

Και μήπως έχει βάλει κάποιος το whats up και του δούλεψε;

 

Α εν τω μεταξύ έχει ωραίο κορεκτορα, βάζει τόνους μόνος του.( με αυτό σας γράφω)

To whats up δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως ξανα ειπα μετα απο 6 μερες με stable 7.0.22. ολα καλα και απροβληματιστα. Πολυ γρηγορο, κανένα κόλλημα και μάλιστα το δακτυλικό (όταν formαριζε το εβαλα με ποικίλα πατηματα) πιάνει πάντα μέχρι και με αναποδα το δάχτυλο.
Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

φιλε arist1976 , πως την εκανες την εφαρμογη να δουλεψει;

Εχω δοκιμασει τα παντα. στην πρωτη θεση, στην δευτερη, χωρις καρτα, εγκατασταση απο πριν, εγκατασταση μετα την αλλαγη καρτων, βγαλε βαλε τρελαθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε με την έκδοση βικμωλ,Όλα καλά κι ωραία Αλλά ήθελα ενημερώσεις,οπότε ΠΑΡΑ πολύ εύκολα πέρασα την τελευταία έκδοση ανάπτυξης.

Αν μου έρθει κάποτε και ο κωδικός για τον μπουτλοουντερ,έγινα!

Το κιν το εχω απο 24/12.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο διλημμα φιλε. και εγω σε αυτα τα δυο ειμαι. απ' οτι διαβασα το meizu εχει ενα θεμα με τη RAM. Γεμιζει γρηγορα. Διαβασε καλυτερα το σχετικο topic. Και αν βγαλεις ακρη πες μου την γνωμη σου ;)

 

και στα 2 τα προβληματα που διαβαζω οτι εμφανιζονται λυνονται με την καταλληλη rom...

ετσι οπως τα εχω δει εγω

xiaomi

ολο μεταλο, καλυτερη μπαταρια, καλυτερη ρομ η αγγλοκινεζικη

meizu

πολυ καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, μικρη μπαταρια, πλαστικο καπακι, καλυτερη ρομ η σειρα Ι...

 

απο εκει και μετα.. διαλεγεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και εγώ από vickmall όπως το προηγούμενο παιδί με multy και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το είπα και σε προηγούμενο ποστ μου ότι οι περισσότεροι που γράφουν εδώ έχουν και γνώσεις και χρόνο και όσο νάναι επειδή τις Ρομ τις παίζουν στα δάχτυλα μιλάνε για πιο προχωρημένα πράγματα. Δεν σημαίνει ότι όποιος δεν ασχολείται 10 ώρες την ημέρα με το να αλλάζει Ρομ δεν μπορεί να πάρει το κινητό. Απλά χάνεις προς το παρόν τις αναβαθμίσεις άλλα μόλις ξεκλειδώσει η διαδικασία θα γίνει πιο απλή. Σε κάθε περίπτωση και έτσι όπως είναι σφαίρα πάει.

Αυτο που δεν εχετε καταλαβει πολλοι απο εσας που φοβαστε τα φλασαρισματα και έχετε τη συσκευή με multy γιατι θελετε και ελληνικα ειναι οτι και να ξεκλειδώσει ο bootloader (που δεν ξεκλειδωνει απο μονος του αν δεν κανετε αιτηση για να ξεκλειδωθει) θα χρειαστείτε να flashαρετε rom με το fastboot για να μπορεσετε να βαλετε την ελληνικη ρομ! Η μονη περίπτωση να μη χρειαστείτε φλασαρισμα με fashboot ειναι να έχετε την official αγγλοκινεζικη!

Οι multy rom των καταστηματων ειναι μεγάλη παγίδα. Αν εισαι τυχερός και ειναι σωστή, θα δουλευει το κινητό οκ αλλα δεν θα έχεις ποτε καμια αναβαθμιση! Αν θελήσεις να πάρεις αναβαθμισει θα πρεπει να φλασαρεις ρομ με fastboot. Αν εισαι άτυχος και η multy έχει και bugs (που οι περισσότερες εχουν) παλι θα μπλεξεις με φλασαρισματα... Οπότε το παίρνεις με official και εξασκεις τα αγγλικα σου!

 

Εμένα μου ήρθε με την έκδοση βικμωλ,Όλα καλά κι ωραία Αλλά ήθελα ενημερώσεις,οπότε ΠΑΡΑ πολύ εύκολα πέρασα την τελευταία έκδοση ανάπτυξης.

Αν μου έρθει κάποτε και ο κωδικός για τον μπουτλοουντερ,έγινα!

Το κιν το εχω απο 24/12.

Μην περιμένεις να σου ερθει μήνυμα, ανοιξε το πρόγραμμα και δοκιμασε να το ξεκλειδώσεις! Εγω ειχα κανει αιτηση για ξεκλειδωμα και μετα απο 5-6 μέρες συνδεσα το κινητό με υπολογιστή απο περιέργεια για να δω, ετρεξα το προγραγραμμα ξεκλειδωματος και ξεκλειδωσε η συσκευή. Και βεβαια ποτέ δεν ελαβα κανενα μήνυμα!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

και στα 2 τα προβληματα που διαβαζω οτι εμφανιζονται λυνονται με την καταλληλη rom...

ετσι οπως τα εχω δει εγω

xiaomi

ολο μεταλο, καλυτερη μπαταρια, καλυτερη ρομ η αγγλοκινεζικη

meizu

πολυ καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, μικρη μπαταρια, πλαστικο καπακι, καλυτερη ρομ η σειρα Ι...

από εκεί και μετά.. διαλέγεις

Ένα πράγμα ξέχασες : η υποστήριξη από την κοινότητα xiaomi-miui hellas !!!!!!!!!!!!!!!Με το που θα ξεκλειδωθεί ο bootloader, θα γινει χαμός. Θα αρχίσουν οι Roms να βγαίνουν και μετά ποια meizu και τι να μας πει ?

Για μένα αυτό είναι το σημαντικότερο κριτήριο !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω. υπαρχει τροπος να αλλαξουμε την γλωσσα που κατεβαζει τις εφαρμογες το google play. ας πουμε το χρομ το κατεβαζε στα αγγλικα και κανει μεταφραση μονο τα ελληνικα στα αγγλικα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πριν αλλά επίσημα πλέον redmi note 3 με snapdragon 650, 16mp f2.0 και lte+ modem, είναι η έκδοση που θα πάει και Ινδία Antutu score: 72592

 

en.miui.com/thread-208881-1-1.html

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω το πηρα με multy λογο ελληνικων γτ εχω θεμα..και το θελω για απλη χρηση ...δεν γνωριζω απο ρομ.μιλησα και με καποια παιδια και με ειπαν ειναι οκ αυτη η ρομ αρκει να μην τη σκαλισει καποιος που δεν ξερει σαν εμενα...η ερωτηση μου ειναι οταν με το καλο βγει η ελληνικη ρομ που λες εμεις με multy θα μπορεσουμε να τη βαλουμε η πρεπει να βαλουμε την official και μετα να κάνουμε αλλη εγκατάσταση απο την αρχη ?
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για updates, η 7.0.22 (αγγλοκινέζικη stable) έχει βγάλει σε κάποιον ότι υπάρχει νεότερο update ή ακόμη τίποτα ?
Link to comment
Share on other sites

Μια και μιλάμε για updates, η 7.0.22 (αγγλοκινέζικη stable) έχει βγάλει σε κάποιον ότι υπάρχει νεότερο update ή ακόμη τίποτα ?

 

Εγώ έχω την 7.1.3.0 stable LHNCNCK μετά από 2-3 upadates.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 7.1.3.0 stable LHNCNCK μετά από 2-3 upadates.

εμενα δεν μου βγαζει κατι, μου εκανε ενα udate απο την 16 στην 22 αλλα τωρα μου λεει οτι ειναι ενημερωμενο.

 

α λαρισα πιανω 4g wind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 7.1.3.0 stable LHNCNCK μετά από 2-3 upadates.

 

Περίεργο. Σε μένα δεν δείχνει να υπάρχει update.

Μήπως πρέπει να δημιουργήσω mui account και να κάνω login ?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Σε μένα δεν δείχνει να υπάρχει update.

Μήπως πρέπει να δημιουργήσω mui account και να κάνω login ?

 

εχω κανει εγω και δεν μου βγαζει update

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο, αλλά για SD808 δεν λέγανε; Πολύ φοβάμαι οτι θα πάνε όλοι να πάρουν αυτό και μετά απο 2 μήνες πάρτε το RedMi Note 3 με SD808 :P
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το νέο, αλλά για SD808 δεν λέγανε; Πολύ φοβάμαι οτι θα πάνε όλοι να πάρουν αυτό και μετά απο 2 μήνες πάρτε το RedMi Note 3 με SD808 :P

 

βασικά δεν βρίσκω (μέχρι στιγμής) κανά λινκ με την υπεροχή του 808 (σε σχέση με τον 650 , πρώην 618)

και είναι πιο λογικός ο 650 μιας και μιλάμε για Note άρα για mid-range συσκευή

με τον 808 θα ήταν και ακριβή (και επίσης η συσκευή βγήκε κυρίως για την Ινδία που δεν μπορούσε να βγει η έκδοση με τον Mtk)

Link to comment
Share on other sites

τελικα την εβαλα. μετα απο λιγο ψαξιμο ακολουθησα αυτην τη σελιδα και εγινε κατευθειαν.

http://laurentiumihet.ro/technology/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-for-32-64-bit-drivers-installation-tutorial/

Edited by roofer1982
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι ή gpu,adreno 510, του νέου είναι πολύ πιο δυνατή απ την PowerVR G6200....

 

ο μονος λογος που θα πουλησω το redmi note 3 μου για να παρω την νεα εκδοση ειναι η καμερα του

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι οχι off topic ελπιζω,

Η διαδικασια για παραλαβη κωδικου ξεκλειδωματος του bootloader ειναι μεσω του κινεζικου site που εχει αναφερθει?Υπάρχει κι αλλος τροπος επικοινωνιας?

Link to comment
Share on other sites

Ο 650 πρεπει να ειναι πιο δυνατος απο τον 808.

Ο 808 εχει 2 Α57 στα 1,8 ενω ο 650 2 Α72.

Βεβαια ο 808 εχει 4 Α53 στα 1.4 ενω ο 650 στα 1.2.

Δεν εχει ερθει και μενα ακομα και μου φαινεται με το που ερθει θα το βαλω αγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...