Jump to content

myphone POLL: Τι σας εκνευρίζει στις συσκευές σας;


Psylos_
 Κοινοποίηση

Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;  

1.229 members have voted

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;

    • Η διάρκεια της μπαταρίας
      488
    • Η φωτεινότητα της οθόνης
      31
    • Η ανάλυση της οθόνης
      16
    • Οι επιδόσεις της συσκευής
      77
    • Ο σχεδιασμός / Η ποιότητα κατασκευής
      38
    • Bugs στο software
      195
    • Δεν είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο
      57
    • Δεν έχει user friendly interface
      7
    • Δεν παίρνει πλέον αναβαθμίσεις
      161
    • Άλλο (γράψτε στα σχόλια)
      52
    • Τίποτα, έχω το τέλειο κινητό!
      107
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      0


Recommended Posts

Το touch screen καμιά φορά που δεν ανταποκρίνεται άμεσα.

 

Είσαι με την 3JL και δεν έχει καλή απόκριση το touch??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ενα G2 με CM12.1

 

Πραγματα που με ενοχλουν:

  1. η κυρτοτητα του πισω μερους (ξερω ειναι για να ταιριαζει στο χερι αλλα και παλι)
  2. το πραγματικα κακο ηχειο
  3. η χαμηλη ενταση του ηχου στα ακουστικα το οποιο ομως ενδεχομενως να ειναι προβλημα της ROM (αν καποιος εχει το ιδιο θεμα και το εφτιαξε να μου στειλει pm, θα εκτιμηθει δεοντως :lol:)
  4. η οθονη σε συνθηκες εντονου φωτισμου, στον ηλιο με 80% φωτεινοτητα και παλι εχει θεματα

 

Το θετικο ομως που τα κερδιζει ολα ειναι η smooth λειτουργια του λογισμικου που εχει δωσει πολυ μεγαλη διαρκεια ζωης στη συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

LG G4. Αγγίζει την τελειότητα.

 

... με εξαίρεση την μπαταρια του που είναι στο άλλο άκρο της τελειότητας (ναι και εγώ κάτοχος του είμαι αλλά όχι για πολύ, βαρέθηκα την πρίζα)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να έχει λίγο καλύτερη απόδοση η κάμερα ίσως, αλλά για τα 134 ευρώ (από Κίνα) που το αγόρασα πριν από 1,5 χρόνο...είναι απλά λαχείο!:D
Link to comment
Share on other sites

Htc one m8 εξαιρετική εμπειρία χρήσης smooth και γρήγορο σα nexus, με τίμημα τη μέτρια κάμερα και χαμηλή για μένα φωτεινότητα κάτω από το φως του ήλιου
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πέραν της απουσίας υποδοχής επέκτασης μνήμης, τι μειονέκτημα θα μπορούσε κάποιος να βρει στο LG g2 ;

Μιάς και έχω την 32άρα έκδοση, αυτό μόνο...

Εχω ενα G2

Πραγματα που με ενοχλουν:

[*]το πραγματικα κακο ηχειο

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Meizu MX4.

Αν είχε 1) γρηγορότερο focus με OIS στην camera, 2) sd slot, 3) .....ir blaster, θα είχα ψηφίσει έχω το τελειότερο κινητό...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Xperia Z2:το τραγικό καπάκι για την φορτιση που μετά από λίγο καιρο χαλάει και βγαίνει συνέχεια! Έλεος ρε σονυ! Και επίσης τα πατημενα κουμπάκια του volume και το power button

 

Κατά τα αλλά υπερκομπλε κινητο

Link to comment
Share on other sites

Με τις απαιτήσεις το παιχνιδιών και το μελλοντικών παιχνιδιών. Καλύτερη μπαταρία, περισσότερη ram και καλύτερες ταχύτητες με περισσότεροι εσωτερική μνήμη του smartphone. Κάτοχος φλασαρισμενου s5
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση στα smartphone το γεγονός ότι δεν χτυπά το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή. Έπρεπε να βρουν λύση.

Το ότι δεν έβαλαν στο Note 4 την δυνατότητα να ορίζεις εσύ πότε θέλεις να ενεργοποιείτε και να απενεργοποιείτε η συσκευή όπως έχουν τα Alcatel.

Η έλλειψη ραδιοφώνου στα νέα ακριβά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη απογοήτευση στα smartphone το γεγονός ότι δεν χτυπά το ξυπνητήρι με κλειστή συσκευή. Έπρεπε να βρουν λύση.

Το ότι δεν έβαλαν στο Note 4 την δυνατότητα να ορίζεις εσύ πότε θέλεις να ενεργοποιείτε και να απενεργοποιείτε η συσκευή όπως έχουν τα Alcatel.

Η έλλειψη ραδιοφώνου στα νέα ακριβά τηλέφωνα.

δικό μου μια χαρά χτυπάει παντός (mate s)

Link to comment
Share on other sites

η έλλειψη ραδιοφώνου είναι αυτό που θα λεγα ότι με ενοχλεί πλέον !!!
Link to comment
Share on other sites

Τι με εκνευρίζει; Το Samsung Knox! Πολύ κιόλας

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Διάρκεια μπαταρίας και ...ο νόμος του Μέρφυ.

 

Δηλαδή το κατά τα άλλα απροβλημάτιστο και σφαίρα κινητό, θα βρεί να λαγκάρει ή να αλλάξει/πάρει λάθος/αγνοήσει εντολή στις πιο βιαστικές και ζόρικες καταστάσεις, π.χ. σημαντικό επαγγελματικό τηλεφώνημα στο δρόμο και ταυτόχρονη ανάκτηση αριθμού απ'τις επαφές !!

Δε συζητάμε φυσικά για αντίστοιχες περιπτώσεις με μπαταρία κάτω από 10%, τείνουν να γίνουν ο κανόνας... :angry:

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την δινει που καμπουριαζει....:(

Ε flex και να μην καμπουριαζει δεν γίνεται... Νομίζω είναι το χαρακτηριστικό που το κάνει να ξεχωρίζει... Αν και το g4 έχει λίγη κουρμπα αλλά δεν είναι το ίδιο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε flex και να μην καμπουριαζει δεν γίνεται... Νομίζω είναι το χαρακτηριστικό που το κάνει να ξεχωρίζει... Αν και το g4 έχει λίγη κουρμπα αλλά δεν είναι το ίδιο.

 

Φυσικα αστειευομαι....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...