Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mp3 player με ενσωματωμένο wi-fi MusicGremlin review:

http://laptopmag.com/Review/MusicGremlin.htm

 

New Creative player unveiled: Zen V (Plus)

http://www.dapreview.net/comment.php?comment.news.3404

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τώρα που είμαι ο κακός της υπόθεσης, έτσι όπως τα είδα αυτά τα δύο μαζί αναρωτιέμαι, θα κάνει άραγε μήνυση η Creative και σε αυτή τη Gremlin (εκτός από την Apple) επειδή "της έκλεψε το μενού";
Link to comment
Share on other sites

Ναι, απόλυτα! :p

Ακούω μονίμως στο shuffle, ο φωτισμός στο μικρότερο χρονικό όριο -νομίζω 5sec- και αλλάζω συχνά τραγούδια, και μου κρατάει 2-3 μέρες χαλαρά. Δε νομίζω ότι είναι άσχημη επίδοση...

 

2-3 meres xalara ??

omfg pws to kaneis auto??

Poses wres thn mera akous dld??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να ανταλαξω το psp που εχω με ενα ipod nano 4gb..αξιζει??θελω πολυ να ακουω την μουσικουλα μου τωρα που θα φυγω..(καλοκαιρι)..

καπου διαβασα κατι με κοφτες και τετοια..τι ειναι αυτο??τι πρεπει να προσεξει κανεις πριν αγορασει ipod nano?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να ανταλαξω το psp που εχω με ενα ipod nano 4gb..αξιζει??θελω πολυ να ακουω την μουσικουλα μου τωρα που θα φυγω..(καλοκαιρι)..

καπου διαβασα κατι με κοφτες και τετοια..τι ειναι αυτο??τι πρεπει να προσεξει κανεις πριν αγορασει ipod nano?

 

Είναι δύο σχεδόν τελείως διαφορετικά προϊόντα οπότε εξαρτάται τι θες να κάνεις!

 

Όλα τα ipod που πωλούνται στην Ευρώπη έχουν ένα ανώτατο όριο για το πόσο δυνατά μπορούν να παίζουν αλλά, πίστεψέ με, ακόμα και έτσι είναι μια χαρά δυνατά!

Link to comment
Share on other sites

2-3 meres xalara ??

omfg pws to kaneis auto??

Poses wres thn mera akous dld??

 

:lol:

Ακούω 2-3 ώρες την ημέρα! Και αλλάζω και πολύ συχνά τραγούδια, σπάνια ακούω ένα ολόκληρο!

Mήπως τρέχει κάτι με τη μπαταρία σου; :rolleyes:

Δες αυτό: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61475

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο σχεδόν τελείως διαφορετικά προϊόντα οπότε εξαρτάται τι θες να κάνεις!

 

Όλα τα ipod που πωλούνται στην Ευρώπη έχουν ένα ανώτατο όριο για το πόσο δυνατά μπορούν να παίζουν αλλά, πίστεψέ με, ακόμα και έτσι είναι μια χαρά δυνατά!

ναι αλλα αν ειναι στο μεγιστο δεν ειναι καλυτερα?;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν ειναι στο μεγιστο δεν ειναι καλυτερα?;)

Μην ανησυχείς είναι από μόνο του αρκετά (εως πολύ) δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει η δυνατη μουσικη ,και αυτο χωρις τον κοφτη μαλλον θα ηταν το καταλληλο για μενα..τον κοφτη μπορεις να τον βγαλεις??πως καταλαβαινεις αν εχει πριν το αγορασεις?
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει η δυνατη μουσικη ,και αυτο χωρις τον κοφτη μαλλον θα ηταν το καταλληλο για μενα..τον κοφτη μπορεις να τον βγαλεις??πως καταλαβαινεις αν εχει πριν το αγορασεις?

Όλα όσα πωλούνται στην Ευρώπη τον έχουν, δεν μπορείς να βρεις κάποιο από εδώ χωρίς. Κάπου είχα διαβάσει πως το απενεργοποιείς αλλά δε θυμάμαι.

 

Σου ξαναλέω πάντως, και πιστεύω πως και άλλοι από εδώ θα μπορούσαν να το πιστοποιήσουν, αν δεν στο είχε πει κάποιος δεν θα το καταλάβαινες ΚΑΝ ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα. Και μένα μου αρέσει η δυνατή μουσική σε σημείο κουφαμάρας και σε σημείο να μου κάνουν παρατήρηση στα λεωφορεία, και σπάνια το αντέχω πάνω από το 80-85% της μέγιστης έντασης.

Link to comment
Share on other sites

ααα..τοσο καλα ειναι τα ipod ε???δλδ δεν ειναι μονο το ονομα αλλα και η ποιοτητα ε?-σε σχεση με αλλα mp3 players-
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα,αμα βαλεις τερμα τον ηχο στο ipod μετα θα εισαι :dizzy: :lol: Ειναι πολυ καλος,δε νομιζω ο κοφτης να το επηρεασει.Παντως εχω προσεξει (σιγα το ιδιαιτερο :p ) οτι αμα εχεις τερμα τον ηχο του ipod και μακρια τα ακουστικα,ακουγεται εξισου καλα!Δε "σπαει" δηλαδη ο ηχος καθολου!
Link to comment
Share on other sites

aaaa...παρα πολυ καλα..σε ευχαριστω πολυ βαλερια..:happy:

δηλαδη στο ipod μπορουμε να βαλουμε κ προγραμματα?????:yahoo:

για πεστε για πεστε ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δοκιμασει 3 μοντελα της creative και εχω μεινει εκπληκτος,πολυ καλη μπαταρια και ηχος που στην κυριολεξεια τα "σπαει".:music:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και των Creative ο ήχος είναι όντως πολύ καλός.

 

Το patch που σου έστειλε η valeria δεν είναι πρόγραμμα που μπαίνει στο iPod, στο pc τρέχει και αφαιρεί τον περιορισμό. Βέβαια έτσι κάνεις κάτι παράνομο και κινδυνεύεις να χαλάσεις το iPod (αφου πειράζει το firmware του).

Στο iPod δεν μπαίνουν προγράμματα εκτός και αν του βάλεις linux οπότε μπαίνουν αλλά χάνεις το βασικό ατού του iPod που είναι η όλη χρήση του.

 

Και, βασικά, νομίζω ότι είναι υπερβολικό να το κάνει κάποιος (εκτός κι αν έχει λόγους 'εγώ δε θέλω να με περιορίζει κανείς' κλπ) τη στιγμή που στο iTunes έχεις τόσες λύσεις για να δυναμώσεις ακόμα και τα πιο αδύναμα (στην ένταση) τραγούδια.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ακούω 2-3 ώρες την ημέρα! Και αλλάζω και πολύ συχνά τραγούδια, σπάνια ακούω ένα ολόκληρο!

Mήπως τρέχει κάτι με τη μπαταρία σου; :rolleyes:

Δες αυτό: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61475

 

Eνταξει,δεν εχει κ τοσο μεγαλη αυτονομια (γυρω στις 12-15 ωρες) ,αλλά δεν ειναι κ ασχημα!Ποιος ακουει παραπανω απο 12 ωρες τις 2 ημερες μουσικη?;)

 

Ara se sunarthsh me auta pou leei to palikari oute ec exeis kalh autonomia gt opws les ; o megistos xronos pezei to ipod sou einai 9 wres.

Mhpws xalaei h mpataria otan to 3exnaw sth bash kai anoigokleinw to pc?

Mallon ,e :O ?

Link to comment
Share on other sites

aaaa...παρα πολυ καλα..σε ευχαριστω πολυ βαλερια..:happy:

δηλαδη στο ipod μπορουμε να βαλουμε κ προγραμματα?????:yahoo:

για πεστε για πεστε ..

 

 

mono se linux

Link to comment
Share on other sites

Ara se sunarthsh me auta pou leei to palikari oute ec exeis kalh autonomia gt opws les ; o megistos xronos pezei to ipod sou einai 9 wres.

Mhpws xalaei h mpataria otan to 3exnaw sth bash kai anoigokleinw to pc?

Mallon ,e :O ?

 

Όχι τίποτα δεν παθαίνει.

 

Γενικώς έχουμε πει, κρατάει από 10-17/18 ώρες αναλόγως τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Και των Creative ο ήχος είναι όντως πολύ καλός.

 

Το patch που σου έστειλε η valeria δεν είναι πρόγραμμα που μπαίνει στο iPod, στο pc τρέχει και αφαιρεί τον περιορισμό. Βέβαια έτσι κάνεις κάτι παράνομο και κινδυνεύεις να χαλάσεις το iPod (αφου πειράζει το firmware του).

Στο iPod δεν μπαίνουν προγράμματα εκτός και αν του βάλεις linux οπότε μπαίνουν αλλά χάνεις το βασικό ατού του iPod που είναι η όλη χρήση του.

 

Και, βασικά, νομίζω ότι είναι υπερβολικό να το κάνει κάποιος (εκτός κι αν έχει λόγους 'εγώ δε θέλω να με περιορίζει κανείς' κλπ) τη στιγμή που στο iTunes έχεις τόσες λύσεις για να δυναμώσεις ακόμα και τα πιο αδύναμα (στην ένταση) τραγούδια.

Λες να είναι επίφοβο;Το έχω κάνει σε 3 ipod μέχρι στιγμής,και δεν έπαθε κανένα τίποτα-ευτυχώς.:X
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
τη στιγμή που στο iTunes έχεις τόσες λύσεις για να δυναμώσεις ακόμα και τα πιο αδύναμα (στην ένταση) τραγούδια.
Αυτό που λες το είχα κάνει πριν δοκιμάσω το patch και θα σου πω τι παρατήρησα.Η μέγιστη ένταση του κομματιού δεν άλλαζε ουσιαστικά,δηλαδή όταν ήταν στο τέρμα το τραγούδι ήταν ίδιο με πριν.Αυτό που άλλαζε ήταν ότι έπιανε το μέγιστο της έντασης από τη μέση -περίπου- της μπάρας.:blink:Το καλό με το patch πάντως είναι ότι μπορείς να επαναφέρεις τον περιορισμό αν θες...
Link to comment
Share on other sites

To iPod εκτος απο player κανει μια χαρα και για εξωτερικος σκληρος δισκος ή μνημη flash. Μπορεις λοιπον να του εγκαταστησεις Linux και να bootαρει απο κει καποιο Pc σου. Ωραιο ακουγεται, αλλα ομως οχι τοσο συναρπαστικο. Εγκαθηστωντας λοιπον το λειτουργικο, μπορεις να δωσεις στο iPod σου μερικες εξτρα δυνατοτητες, οπως πχ να παιζεις Doom (ναι, ναι το γνωστο παιχνιδι), ή να του βαλεις καποιο screensaver (υπαρχει ενα με κυλιομενα γραμματα στο στυλ του matrix). Στο site που δοθηκε παραπανω μπορεις να βρεις αναλυτικες πληροφοριες, ενω με μια απλη αναζητηση στο google θα βρεις διαφορα προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Mε όλα αυτά όμως χάνεις την λειτουργικότητα του ipod...;)Να το έχεις υπ'όψιν πριν μπεις στη διαδικασία να το κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Mε όλα αυτά όμως χάνεις την λειτουργικότητα του ipod...;)Να το έχεις υπ'όψιν πριν μπεις στη διαδικασία να το κάνεις.

 

Eukolo einai to uninstall tou linux ap oti eida....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...