Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oxi to fm transmitter.. to ipod exo vrei 333e

Αν διαβάσεις πιο πάνω λέει οτι το ipod μέχρι τις 3/12 το δίνει ο Κοτσώβολος 299 ευρώ.

Το fm transmiter το έχει και το πλαίσιο και το fnac και το mediamarkt πάς βλέπεις ποιός έχει την καλυτερη τιμή και το αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Το fnac και το mediamarkt είναι καταστήματα που

πουλάνε ηλεκτρικά είδη και mp3 players!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

koita epiedi eimai ligo asxetos .twra xsekinisa na psaxnw gia mp3 player an mou exsigiseis ti einai to fnac kai to mediamarkt.........

Το fnac είναι ένα κατάστημα που μόλις άνοιξε στο καινούργιο εμπορικό κέντρο στο μαρούσι-the mall athens(υπάρχει site) το mediamarkt είναι επίσης ένα καινούργιο κατάστημα που βρίσκεται στην Κηφισίας 49(και αυτό έχει site).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει mp3

που να γραφει απο radio η mic

σε mp3 απευθειας;;..

πολλα ζηταω.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει mp3

που να γραφει απο radio η mic

σε mp3 απευθειας;;..

πολλα ζηταω.. :)

Το iriver έχει ενσωματομένο ράδιο και μπορείς να γράψεις ότι θές σε αυτό,όπως έχει και ενσωματομένο μικρόφωνο,αλλά δεν ξέρω σε τι φορμά τα γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους γνωρίζουν για τις συγκεκριμένες ψηφιακές συσκευές, αν τα walkman sony mp3 τύπου NWE103 που διαθέτουν την τεχνολογία συμπίεσης ATRAC3 PLUS διαθέτουν cd με το λογισμικό ή η συμπίεση γίνεται απ’ ευθείας στην ίδια την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ προς αναζήτηση mp3 player με hard drive.Διαβάζω όλους να μιλάνε για iriver και ipod.Κάτι σε πιο φτηνό δεν έχουμε?:D

Ακόμη είδα το SONY MP3 NW HD-5 και παρατήρησα οτι στο πλαίσιο το έχουν 199Ε με τον φπα κάτι που μοθ φάνηκε πολύ περίεργο γιατί π.χ στο online shop της sony ή στο amazon το έχουν πολύ πιο ακριβό.

Το έχει κανείς? Ξέρει καποιος τίποτα περισσότερο για αυτό?Εννοώ μήπως έχει διαβάσει για τυχόν προβλήματα κλπ κλπ

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι και εγώ προς αναζήτηση mp3 player με hard drive.Διαβάζω όλους να μιλάνε για iriver και ipod.Κάτι σε πιο φτηνό δεν έχουμε?:D

Ακόμη είδα το SONY MP3 NW HD-5 και παρατήρησα οτι στο πλαίσιο το έχουν 199Ε με τον φπα κάτι που μοθ φάνηκε πολύ περίεργο γιατί π.χ στο online shop της sony ή στο amazon το έχουν πολύ πιο ακριβό.

Το έχει κανείς? Ξέρει καποιος τίποτα περισσότερο για αυτό?Εννοώ μήπως έχει διαβάσει για τυχόν προβλήματα κλπ κλπ

 

Λοιπόν το Sony το έχω 5 μέρες και μπορώ να σου πω είχα καταπογοητευτεί απο την απόδοση της έντασης του ήχου του μέχρι που βρήκα το κόλπο να "βγάλω" έναν "limiter" που έχει για την ένταση.

Απο ποιότητα είναι πολύ καλό.

Πάντως για το Sonicstage software που διάβαζα τα χειρότερα, το βρήκα ΑΨΟΓΟ και πολύ καλύτερο απο το itunes που δεν είχα βγάλει άκρη πως δουλεύει.

 

Για τον "κόφτη" δείτε εδώ:

 

http://www.engadget.com/entry/1234000320040886/

http://union.surrey.ac.uk/discussions/index.php?topic=300.msg6916

http://www.avforums.com/forums/printthread.php?p=1431475

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο Κωτσόβολος το 30άρι to έχει 299 ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ, επιβεβαιώθηκε (αλλά μόνο σε άσπρο).
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί το θέλω σε μαύρο. :O

 

Μπορεί άλλα καταστήματα Κωτσόβολος να το έχουν και σε μαύρο. Εγώ το είδα στο Mall. Στο κατάστημα στην Κλαυθμώνος, ούτε που γνώριζαν κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί άλλα καταστήματα Κωτσόβολος να το έχουν και σε μαύρο. Εγώ το είδα στο Mall. Στο κατάστημα στην Κλαυθμώνος, ούτε που γνώριζαν κάτι!

Ισως ήταν μόνο στο κατάστημα του εμπορικού αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι το πλαισιο εχει βαλει το nano 194.07 ευρω... να εκαναν λαθος η να εριξαν την τιμη?ψηνομαι να το παρω τωρα...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα οτι το πλαισιο εχει βαλει το nano 194.07 ευρω... να εκαναν λαθος η να εριξαν την τιμη?ψηνομαι να το παρω τωρα...

 

Να τι κάνει ο ανταγωνισμός :)

Link to comment
Share on other sites

Loipon... exw ena mikro provlimataki... ekana format to "United MP5512" Mp3 Player mou kai apo tote mou dixnei oti den iparxoun files mesa enw iparxoun... kai apla den leitourgei... Any ideas?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τωρα το πηγανε στα 195.ανεβαινει.παω να προλαβω μου φαινεται....

Το βάλανε τόσο γιατί και ο Κωτσόβολος το δίνει 195 ευρώ τα 2gb 232 τα 4gb όσον αφορά τα ipod 30gb &60gb η τιμή είναι άκρως δελεαστική στα 294 & 392 αντίστοιχα γμτ μου δεν το έχει σε μαύρο :cry: .

Πάντως νομίζω πλέον ότι είναι σίγουρα παραεισαγωγή αλλιώς που ξέρουν τα "τσακάλια" ότι όλα είναι απο Κίνα :p και κάτι ακόμα αυτήν την προσφορά την βρήκα μόνο στον Κωτσόβολο στο νέο εμπορικό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω πλέον ότι είναι σίγουρα παραεισαγωγή αλλιώς που ξέρουν τα "τσακάλια" ότι όλα είναι απο Κίνα :p και κάτι ακόμα αυτήν την προσφορά την βρήκα μόνο στον Κωτσόβολο στο νέο εμπορικό.

 

Ααααα εγώ ρώτησα [πωλητή στο νέο εμπορικό] και μου είπαν 'α όχι, είναι με την επίσημη εγγύηση, απλά θα το έχουμε σε προσφορά μέχρι και 3/12'. Τώρα κατά πόσο είναι όντως έτσι δεν ξέρω.

 

Επίσης στη Δραγατσανίου ο πωλητής, αφού μας είπε το 'μα σας λέω, αυτό είναι το πιο καινούριο' (δείχνοντας το 20άρι photo - καταλάβατε) είπε 'ό,τι έχει το φυλλάδιο μπορούμε να το παραγγείλουμε να έρθει'. Δε ρώτησα όμως σε τι τιμή θα ερχόταν.

Link to comment
Share on other sites

Το βάλανε τόσο γιατί και ο Κωτσόβολος το δίνει 195 ευρώ τα 2gb 232 τα 4gb όσον αφορά τα ipod 30gb &60gb η τιμή είναι άκρως δελεαστική στα 294 & 392 αντίστοιχα γμτ μου δεν το έχει σε μαύρο :cry: .

Πάντως νομίζω πλέον ότι είναι σίγουρα παραεισαγωγή αλλιώς που ξέρουν τα "τσακάλια" ότι όλα είναι απο Κίνα :p και κάτι ακόμα αυτήν την προσφορά την βρήκα μόνο στον Κωτσόβολο στο νέο εμπορικό.

 

Στο φυλλάδιο πάντως που αναφέρεται σε ΟΛΑ τα καταστήματα, έχει με 299 ευρώ τα 30GB και με 399 ευρώ τα 60GB. Μάλιστα δίνει κωδικούς για το προϊόν και για τα 2 χρώματα (μαύρο και άσπρο). Το περίεργο είναι ότι σε ένα κατάστημα που ρώτησα δεν είχαν ιδέα για το νέο iPod... :confused:

 

@ ahill2: Τι εννοείς με αυτό που έχω τονίσει με bold; Το 60άρι υπάρχει σε μαύρο στο Mall; Κι αν είναι παραεισαγωγή, τι πειράζει; Δε σε καλύπτει ο Κωτσόβολος με εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Το 60άρι υπάρχει σε μαύρο στο Mall;

Το Σάββατο πάντως, ούτε το Πλαίσιο ούτε ο Κωτσόβολος ούτε το fnac ούτε τα Multirama είχαν μαύρο, είτε 30άρι είτε 60άρι. Το Πλαίσιο είχε μόνο nano αλλά όχι στα 195 Ε (αλλά στις τιμές τις παλιές), οι άλλοι είχανε 30 και 60, μόνο άσπρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...