Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις αγόρασα ένα Creative Zen Stone 1 gigabyte από το Πλαίσιο στα 34 ευρώ ως δεύτερο ΜΡ3 (για τρέξιμο - διότι αν πάρω το 30άρι ipod θα τα παίξει ο δίσκος).

 

Θα το αφήσω να φορτίσει και θα ποστάρω εντυπώσεις για τον ανταγνωνιστή του Ipod Shuffle :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα ένα Creative Zen Stone 1 gigabyte από το Πλαίσιο στα 34 ευρώ ως δεύτερο ΜΡ3 (για τρέξιμο - διότι αν πάρω το 30άρι ipod θα τα παίξει ο δίσκος).

 

Θα το αφήσω να φορτίσει και θα ποστάρω εντυπώσεις για τον ανταγνωνιστή του Ipod Shuffle :)

Καλη επιλογη εκανες! πεσμας περιπου η μπαταρια ποσο χρονο κραταει..:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω δουλέψει αρκετά ακόμα. Στα reviews βλέπω ότι βγάζει γύρω στο 10ωρο πάντως.

 

Στο κουτί είχε : καλωδιάκι USB->miniUSB (πολύ μικρού μήκους) και ένα ζευγάρι ακουστικά άθλιας ποιότητας.

 

Η συσκευή είναι καθαρά plug & play και δεν απαιτεί κάποιο software για να παίξει. Επίσης μ'άρεσε ιδιαιίτερα η δυνατότητα του folder skip που έχει, που δίνει στο χρήστη ένα έξτρα επίπεδο ελέγχου για το ποιο τραγούδι θα ακούσει. Μπορείς δηλαδή με τον συγκεκριμένο διακόπτη να προσπερνάς ολόκληρους φακέλους και όχι μεμονομένα tracks (οπότε αν τα έχεις οργανωμένα με τέτοιο τρόπο μπορείς να προσπερνάς ολόκληρο το album αν δεν θες να το ακούσεις).

 

Ποιοτικά φαίνεται αρκετά καλό, και είναι και ιδιαίτερα ελαφρύ. Ένα αρνητικό είναι ότι δεν είχε κάποιο lanyard για να το περνάς στο λαιμό μέσα στη συσκευασία.

 

Πάντως με 34 ευρώ, δεν μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω δουλέψει αρκετά ακόμα. Στα reviews βλέπω ότι βγάζει γύρω στο 10ωρο πάντως.

 

Στο κουτί είχε : καλωδιάκι USB->miniUSB (πολύ μικρού μήκους) και ένα ζευγάρι ακουστικά άθλιας ποιότητας.

 

Η συσκευή είναι καθαρά plug & play και δεν απαιτεί κάποιο software για να παίξει. Επίσης μ'άρεσε ιδιαιίτερα η δυνατότητα του folder skip που έχει, που δίνει στο χρήστη ένα έξτρα επίπεδο ελέγχου για το ποιο τραγούδι θα ακούσει. Μπορείς δηλαδή με τον συγκεκριμένο διακόπτη να προσπερνάς ολόκληρους φακέλους και όχι μεμονομένα tracks (οπότε αν τα έχεις οργανωμένα με τέτοιο τρόπο μπορείς να προσπερνάς ολόκληρο το album αν δεν θες να το ακούσεις).

 

Ποιοτικά φαίνεται αρκετά καλό, και είναι και ιδιαίτερα ελαφρύ. Ένα αρνητικό είναι ότι δεν είχε κάποιο lanyard για να το περνάς στο λαιμό μέσα στη συσκευασία.

 

Πάντως με 34 ευρώ, δεν μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω :Ρ

Απο ακουστικοτητα πως ειναι?? σε ξεκουφαίνει...η ειναι απλα για να ακους μουσικη?

Παντως σε αυτα τα λεφτα...καλη επιλογη ειναι και ενα της sony.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό. Αλλά όχι σε σημείο που να μην μπορείς να το κρατήσεις στα αυτιά σου.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατό. Αλλά όχι σε σημείο που να μην μπορείς να το κρατήσεις στα αυτιά σου.

Εγω συνηθως αυτο ψαχνω.η μουσικη μου ειναι μελωδια και οχι λογια.παντως με ενα καλο σετ ακουστικων..ο ηχος θα φτιαξει :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνηθως αυτο ψαχνω.η μουσικη μου ειναι μελωδια και οχι λογια.παντως με ενα καλο σετ ακουστικων..ο ηχος θα φτιαξει :music:

 

Και μένα κατά κύριο λόγω η μελωδία με ενδιαφέρει, αλλά με καλύπτει πιστεύω...μην χάσουμε και την αίσθηση της ακοής ;)

 

Σε ποιο ΜΡ3 της Sony αναφερόσουν παραπάνω;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κατά κύριο λόγω η μελωδία με ενδιαφέρει, αλλά με καλύπτει πιστεύω...μην χάσουμε και την αίσθηση της ακοής ;)

 

Σε ποιο ΜΡ3 της Sony αναφερόσουν παραπάνω;

 

Σε :worry: αυτό.βεβαια το εχω βρει και σε προσφορα στον germano στα 55 ευρο 1gb.στα (+) του η παρα πολυ καλη αυτονομια..(δεν την εχω συναντησει σε αλλο),η επαναφορτιζομενη μπαταρια και τα καλης ποιοτητας ακουστικα.ολα μαζι σε ενα πακετο.

εγω εχω ενα ipod 30gb αλλα δεν το βγαζω στην παραλια...βολευομαι με το κινητο...αλλα δεν λεω οχι και στην αποκτηση ενος αλλου mp3 player στα λεφτα αυτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 5 μερες το Ipod nano.

 

Γιατι οταν το βαζω να κανει συγχρονισμο ενα folder με φωτογραφιες, φαινεται οτι το κανει αλλα καμμια φωτο μετα δεν ειναι μεσα στο Ipod???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα επαθα ενα ατυχημα.καταλάθος πάνω στην μηχανη εκοψα τα ακουστικά μου -->sennheiser mx 550.

επειδη ειχα ταξιδι μπροστα μου...μπηκα σε ενα καταστημα germanos και πηρα οτι βρηκα μπροστα μου.πηρα λοιπον κατι philips SHE 2850.

τα ακουστικα ειναι απαραδεκτα!! πιο χαλια δεν εχω ακουσει...ενταση στο τερμα..και ακους τον διπλανο σου που μειλαει :( :mad:

τα αλλα που ειχα απλα ηταν super :up: :music:

απλα το γραφω μην την πατησει κανενας αλλος.μαλιστα πληρωσα και 9 ευρο για τα πιο μαπα ακουστικα που εχω δοκιμασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναπρόβλημα με το Χ20...

Πάω να βάλω κανένα σιμπσον βλέπω καναδυό αλλά μετά χαλά η κάρτα κ δεν μπορώ να δω...Πάω στο καρτ ρίντερ κ μου δείχνει κάτι ακαταλαβίστηκα ή άδεια τετράγωνα...Σήμερα που ξαναχάλασε το είδα δεν άνοιγε κ μου είπε οτι γράφτηκε λάθος κ άλλα χαζά κανείς καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

για τα CREATIVE EP-630 τι γνωμη εχετε?αξιζουν?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

για τα CREATIVE EP-630 τι γνωμη εχετε?αξιζουν?

Τα συγκεκριμενα απο μια γρηγορη ερευνα αγορας τα βρηκα απο 26 ευρο μεχρι και 37!!

δεν τα εχω δοκιμασει..αλλα τετοιου ειδος ακουστικα

http://pan.fotovista.com/dev/5/6/45000165/g_45000165.jpg

δεν μου καθονται καλα στο αυτι.εχω φορεσει αλλης εταιριας..και πραγματικα δεν μπορεσα να τα στερεωσω καθολου.τετοια εχει και η sony ericsson και πραγματικα εχω απογοητευτει :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όσους πάνε για το ρεκόρ απόδοσης/τιμής, έχει στα carefour MP3 player Blue Sky με H/D 20Gb σε τιμή 59€ :blink::music::up:

 

Αλήθεια, μήπως το έχει τσιμπήσει κανείς να δούμε αν κάνει για μεταφορα δεδομένων? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους πάνε για το ρεκόρ απόδοσης/τιμής, έχει στα carefour MP3 player Blue Sky με H/D 20Gb σε τιμή 59€ :blink::music::up:

 

Αλήθεια, μήπως το έχει τσιμπήσει κανείς να δούμε αν κάνει για μεταφορα δεδομένων? :shifty:

 

Το Carrefour είναι ανοιχτό την κυριακή; :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα είναι τα νέα nano;

http://www.9to5mac.com/files/Nano-spy-shot-sm.png

(μεγαλύτερη φωτογραφία, άρθρο, χρώματα).

 

picture is down...:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τους είπαν να την κατεβάσουν (άρα κατά πάσα πιθανότητα ήταν αληθινή :)).

 

Επίσης... iPod Touch;;;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? τα νεα pod ειναι αυτα που δινει το play.com 50 ευρω κατω των παλιων του πλαισιου?

 

http://www.play.com/Electronics/Electronics/6-/Search.html?searchstring=ipod&searchtype=ELEC&searchsource=1

 

http://www.play.com/Electronics/Electronics/3-/2722/2-/Promo.html?page=promo

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα ίδια με του Πλαισίου, δλδ αυτά που βγήκαν πέρυσι τον Σεπτέμβριο.

 

BTW, αν πας να κάνεις checkout στο play.com, σου λέει ότι μπορεί να τα στείλει μόνο σε UK address.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα ίδια με του Πλαισίου, δλδ αυτά που βγήκαν πέρυσι τον Σεπτέμβριο.

 

BTW, αν πας να κάνεις checkout στο play.com, σου λέει ότι μπορεί να τα στείλει μόνο σε UK address.

 

sygekrimena gia ta ipod mallon e? yparxoun merika proionta pou den ta stelnoun exoteriko... den peirazei as einai kala o kollitos sto manchester ;)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι, μια που DVD στέλνει κανονικότατα...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα νανο ipod και οποτε περναω καινουργια τραγουδια τα παλια σβηνοντε...

ειναι κλασικο αυτο η το δικο μου ειναι μουφα;;;

ειναι 4gb just to know..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...