Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα και στα δύο links μου βγάζει ότι η εικόνα δεν μπορεί να προβληθεί γιατί περιέχει σφάλματα :wacko:

 

kai se mena:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τις εικόνες άρχισαν τα zune-ο-προβλήματα; Φανταστείτε τη συνέχεια!!! (δεν άντεξα :)).

 

(Τη φωτό τη βρήκα στο λινκ προς τη microsoft που υπάρχει σε ένα άλλο post πιο πάνω http://www.microsoft.com/presspass/presskits/zune/default.mspx).

Link to comment
Share on other sites

Από τις εικόνες άρχισαν τα zune-ο-προβλήματα; Φανταστείτε τη συνέχεια!!! (δεν άντεξα :)).

KαραLoL :lol:

 

"We’re sorry, but there is no Microsoft.com Web page that matches your entry. It is possible you typed the address incorrectly, or the page may no longer exist. You may wish to try another entry or choose from the links below, which we hope will help you find what you’re looking for."

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα δείτε σε λίγο καιρό..

"Μπλε οθόνη στο ZUNE. Να το κάνω format?"

 

Μιλάμε για πλατφόρμα της Microsoft παίδες.. ο,τιδήποτε που περιέχει τη λέξη Microsoft είναι unstable και το Zune δεν θα είναι εξαίρεση.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα δείτε σε λίγο καιρό..

"Μπλε οθόνη στο ZUNE. Να το κάνω format?"

 

Μιλάμε για πλατφόρμα της Microsoft παίδες.. ο,τιδήποτε που περιέχει τη λέξη Microsoft είναι unstable και το Zune δεν θα είναι εξαίρεση.

 

 

Fanboi-στικες Χαζομάρες...

 

Ακόμα δεν βγήκε το μηχάνημα και έβγαλες ετυμηγορία...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Από τις εικόνες άρχισαν τα zune-ο-προβλήματα; Φανταστείτε τη συνέχεια!!! (δεν άντεξα :)).

 

:lol: :lol:

 

Μιας και είναι το πρώτο της μοντέλο, μήπως βγάλει στην αρχή κάποια μοντέλα για beta-testing :p :rolleyes:

 

Πάντως καλά κάνει και ανταγωνίζεται την apple. Για το καλό μας είναι! :shifty: ;)

Link to comment
Share on other sites

stereo χρονια σου πολλα φιλε.

δεν ξερω αλλα το zune το βρισκω λιγο συμαθητικο,αλλα το μεγεθος του με φοβιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι, έχω και τουρτίτσα; Awwwwwww :) (Ευχαριστώ!)

 

Πάντως, αν και όλοι λένε ότι το 30άρι Zune είναι στο μέγεθος και βάρος του 80G iPod, στο video που είδα μου φάνηκε λιγότερο τεράστιο απ'ότι φαινόταν στις φωτογραφίες (σε αντίθεση με το καφέ χρώμα που μου φάνηκε πολύ χειρότερο). Και το UI όντως φαίνεται ενδιαφέρον και συμπαθητικό.

 

Γενικά μου δίνει την εντύπωση ότι τουλάχιστον αυτοί κάθισαν και δημιούργησαν κάτι με πρώτο στόχο τους τους χρήστες, τις ανάγκες τους και πως θα προσφέρουν περισσότερα χρήσιμα πράγματα και όχι το πως θα χτυπήσουμε το iPod. Και στο κάτω κάτω πρώτη απόπειρα είναι και ακόμα και η ίδια η Microsoft λέει ότι θέλει μέσα στα 1-3 επόμενα χρόνια να φτάσει να είναι το #2 στο θέμα mp3όφωνα.

 

Τεσπα, όλα αυτά σημαίνουν περισσότερες επιλογές για μας και αυτό είναι μόνο καλό (θυμηθείτε πως έριξαν πέρυσι τις τιμές Πλαίσια κλπ όταν άνοιξε το fnac, ή το ότι τα νέα μεγάλα iPods κοστίζουν 50 Ε φθηνότερα. Τυχαίο; Δε νομίζω!)

 

(@kostakiss: παρόμοια φαινόμενα είχαν συμβεί και πέρυσι. Θυμάμαι ότι είχαν βγεί τα nano (αλλά δεν είχαν έρθει ακόμα) και ο Γερμανός αμέσως σχεδόν επανέφερε την τιμή των mini εκεί που την είχαν και οι άλλοι, ενώ στο Πλαίσιο (ήμουν μπροστά) πωλητής προσπαθούσε να πείσει αγοραστή ότι το mini μόλις τους ήρθε και ότι είναι το τελευταίο μοντέλο και όλα αυτά και ο άνθρωπος το κοίταγε και έλεγε 'μα εγώ το είδα μαύρο στο web' και ο πωλητής του έλεγε 'μπα άλλο θα βλέπατε'. Μπορεί να μην ήξερε -αν και είχαν περάσει κάποιες μέρες από την ανακοίνωση- αλλά αυτό δεν δικαιολογεί τίποτα. Ως κακός άνθρωπος του είπα (του αγοραστή) ότι έχει δίκιο και να περιμένει λίγες ημέρες :))

 

Nano update: Το iLounge και το PCMAG λένε ότι ο ήχος στα νέα νανο είναι καλύτερος, ειδικά στα μπάσα, και αρκετά πιο δυνατός. Επίσης ότι η μπαταρία όντως κρατάει 24 ώρες. To iLounge έχει και φωτογραφίες ανατομίας και μου έκανε εντύπωση ότι το σασί είναι μασίφ (λολ) μέταλλο και ότι δεν είναι βαμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Nano update: Το iLounge και το PCMAG λένε ότι ο ήχος στα νέα νανο είναι καλύτερος, ειδικά στα μπάσα, και αρκετά πιο δυνατός. Επίσης ότι η μπαταρία όντως κρατάει 24 ώρες. T

Αυτό είναι πολύ θετικό!Ίσως να γλιτώσουμε και το Equalizer που τρώει τη μπαταρία.Για να δούμε!:happy:

Χρόνια πολλά stereo!

Link to comment
Share on other sites

Zune update: η πρώτη έκδοση δεν θα υποστηρίζει podcast subscriptions (αλλά θα μπορείς να ακούς podcasts αν τα βάλεις στη βιβλιοθήκη), προς το παρόν δεν υποστηρίζει εγγραφή από το ραδιόφωνο αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει μέχρι να βγει στην αγορά και τέλος το wi-fi δεν θα χρησιμεύει για τη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή προς το zune αλλά μόνο μεταξύ zunes. Θα μπορείς να στείλεις οποιοδήποτε τραγούδι έχεις στo zune σου, άσχετα αν είναι αγορασμένο ή -γκουχ- όχι, αλλά ό,τι και να στείλεις ο άλλος θα μπορεί να το ακούσει μόνο 3 φορές και μόνο μέσα στις 3 πρώτες μέρες. Μετά θα πρέπει να το αγοράσει. Η ανάλυση είναι όντως QVGA 320x240, δηλαδή όσο και του iPod, αλλά σε μεγαλύτερη οθόνη.

 

Τώρα θα πω κάτι και δεν θα το πω επειδή είμαι iPodας. Είσαι λοιπόν η Microsoft και έχεις πολλά λεφτά. Βγάζεις το μοναδικό προϊόν που μπορεί ίσως να ανταγωνιστεί στα ίσια το iPod. Το παρουσιάζεις στο κοινό και λες πόσο καλύτερο (θα) είναι από οτιδήποτε υπάρχει ως τώρα. Και η σελίδα που έχεις για το προϊόν είναι αυτή;;; Και το search engine σου απαντάει: Did you mean zone?;

 

Για μένα αυτή είναι η διαφορά μεταξύ Apple και υπολοίπων.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη birthday boy. :p

 

Μπορεί η σελίδα να είναι ακόμη υπό κατασκευή. Δεν νομίζω να παραμείνει αυτή η σελίδα του Zune...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη birthday boy. :p

 

Μπορεί η σελίδα να είναι ακόμη υπό κατασκευή. Δεν νομίζω να παραμείνει αυτή η σελίδα του Zune...

 

Προφανώς. Και δεν είναι καν κριτήριο αυτό (ακόμα). Αλλά ρε παιδί μου, ε, την κάνεις που την κάνεις τη δουλειά, χάααααθηκε να έχεις και μια σελίδα της προκοπής;

:)

Link to comment
Share on other sites

Ε, θα την φτιάξουν σιγά σιγά...

 

By the way, είδατε αυτή την είδηση;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

καλο μου φαινετε το zune..σαν πιο προχωριμενο σαν gadget..

για να δουμε..

το ipod nano(new) ποσο υπολογιζεται εδω?

συγκεκριμενα το 4gb..

Link to comment
Share on other sites

το ipod nano(new) ποσο υπολογιζεται εδω?

συγκεκριμενα το 4gb..

Εγώ το κόβω από 210 μέχρι 230 Ε. Τη Δευτέρα θα ξέρουμε την επίσημη (και ανώτερη) τιμή.

Link to comment
Share on other sites

τσαμπα πραμα :D

Πολυ καλη τιμη κατ εμε...

:wacko: :wacko:

exeis dei ti prosferei o adagonismos kai se ti timi?

Link to comment
Share on other sites

Και το 2άρι θα έχει 170; Κάπου εκεί.

 

Αυτό που δεν αναφέραμε είναι ότι το 8άρι με το νέο 30άρι έχουν πλέον μόνο 30Ε διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το UI του Zune. Too sexy... :drool:

 

 

 

Καταπληκτικό!

Πάντως δεν είναι τίποτα πρωτοποριακό είναι πάνω κάτω το

ίδιο με το UI του Toshiba Gigafeat S30.

Χρόνια Πολλά Stereo!

Εύχομαι και ένα ipod με FM Stereo :lol:

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό!

Πάντως δεν είναι τίποτα πρωτοποριακό είναι πάνω κάτω το

ίδιο με το UI του Toshiba Gigafeat S30.

Μήπως επειδή... είναι το Gigabeat;

 

Χρόνια Πολλά Stereo!

Εύχομαι και ένα ipod με FM Stereo :lol:

:)

 

LOL. Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

'Εχω μπερδευτεί με τη Microsoft και τη στρατηγική της στα Mp3 players.

To MSN music υπάρχει ακόμα; Μετά βγήκε το URGE σε συνδυασμό με τον wmp 11 και πριν καλά καλά ξεκινήσει(ο WMP 11 είναι ακόμα Beta) τώρα διαβάζω για zune marketplace :wacko: Έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους ή όχι;

Επίσης με το "Plays for Sure" ecosystem τί γίνεται; Η σχέση του ZUNE με το maketplace είναι αυστηρή/κλειστή όπως των iPod/iTunes ή χαλαρή; Θα μπορεί κανείς να ψωνίζει καινούρια τραγούδια από άλλα online stores και να τα έχει στο Zune? Θα μπορούν οι κάτοχοι άλλων plays for sure συσκευών να αγοράζουν από το Zune marketplace? Α ρε Microsoft, γιατί όλα τόσο περίπλοκα; :blink:

 

Όμορφο το UI του Zune πάντως, αλλά τα πλήκτρα/ροδέλα ελέγχου δεν μου αρέσουν καθόλου.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

To PlaysForSure και το Zune, πως να το πω... καμμία σχέση. Ο λόγος είναι απλός. H Microsoft μέχρι τώρα στηριζόταν στους 3ους κατασκευαστές (Creative κλπ) να βγάλουν το φίδι από την τρύπα, και ζήταγε δικαιώματα για τη χρήση της τεχνολογίας. Επειδή είδε και απόειδε, τόσο επειδή οι περισσότερες τρίτες υλοποιήσεις ήταν αποτυχίες, όσο και γιατί ξέρει πολύ καλά και τη δική της ιστορία (βλ. Windows) όσο και το πάθημα της Apple παλιότερα (που της έγινε μάθημα), προφανώς αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια της και να ελέγχει όλη τη διαδικασία.

 

Το PlaysForSure θα παραμείνει, αλλά θα είναι άλλη γραμμή παραγωγής (νομίζω ότι είναι και τελείως άλλο division κιόλας στην Microsoft).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...