Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά. Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα mp3\mp4 player. Με ενδιαφέρει ή μπαταρία να κρατάει αρκετά, να χωράει σεβαστό αριθμό τραγουδιών και να παράγει ήχο σε αξιοπρεπή ποιότητα. Αρχικα σκεφτόμουν να αγοράσω iPod nano αλλά μου φαίνεται ότι δεν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα. Τι λέτε; Έχει κάποιος να προτείνει κάποια εναλλακτική;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι 60 ευρώ νομίζω είναι λογική τιμή αν έχει χωρητικότητα 8 περίπου giga θα ήταν καλά και χωρίς κάρτα μνήμης αλλιώς ή κάρτα είναι απαραίτητη νομιζω. Και το ραδιόφωνο είναι καλοδεχούμενο αν και όχι βασική προτεραιότητα
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

τα σονυ και τα cowon εχουν το καλυτερο ηχο .επειδη ειχα και γω το αιποντ 160,και παρα τα μεγα γιγα που εχει,ο ηχος των σονυ ειναι ο καλυτερος.θα σου λεγα να πας για σονυ αμεσως.

 

Cowon, ότι καλύτερο έχω ακούσει σε ήχο ever!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποσά θες να δωσεις

?

Ραδιόφωνο να έχει? Χωρητικότητα? Κάρτα μνήμης?

 

 

Έχεις να προτείνεις κάτι σχετικά φιλε;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει ειδικό topic για το ίντερνετ και τις υπηρεσίες.

Συνεχίζουμε στο θέμα μας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για τα Fiio τι άποψη έχετε;

Fiio X3 2nd Gen Hi Resolution Player

Fiio X5 2nd Gen Hi Resolution Player

 

Το iPod μου παρέδωσε πνεύμα και ψάχνω κάτι σε high resolution όπως έγραψα και στα προηγούμενα μηνύματα.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε SONY, όπως έγραψα παραπάνω. Δε με ενδιαφέρουν οι mp4 λειτουργίες αλλά μόνο αρχεία ήχου. :)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια με αυτα τα mp3 fm transmitters για το αυτοκινητο? Κανενα προτεινομενο?

 

http://www.skroutz.gr/s/6124196/OEM-FM-MP3-Car-Transmitter.html

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=22825

 

 

?????????????

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εμπειρια με αυτα τα mp3 fm transmitters για το αυτοκινητο? Κανενα προτεινομενο?

 

http://www.skroutz.gr/s/6124196/OEM-FM-MP3-Car-Transmitter.html

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=22825

 

 

?????????????

 

Τα είχα και τα 2. Το 2ο πολύ πλαστικούρα. Το οεμ μου άρεσε πιο πολύ και το προτείνω ανεπιφύλακτα

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα και τα 2. Το 2ο πολύ πλαστικούρα. Το οεμ μου άρεσε πιο πολύ και το προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

Κανει καθολου παρασιτα το οεμ?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

δε θα το πιστεψετε,προχτες εψαχνα στα πραγματα μου και βρηκα ενα zune,συγκεκριμενα αυτο https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Microsoft_Zune.jpg

 

ουτε που θυμαμαι οτι το ειχα.ωστοσο βρηκα ενα καλωδιο που κουμπωνει ναι μεν,ομως δεν ανοιγει,ουτε δειχνει να φορτιζει.το μηχανημα παιζει να ναι ολοκαινουριο.

θυμηστε μου,αν ανοιξει πως το ενεργοποιω?θελει cd?

επισης τι ακριβως καλωδιο παιρνει,γιατι ισως να μην κανει αυτο που του εβαλα,αν και κουμπωνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Επειδη ειμαι κομματακι ασχετος απο mp3 players...μια μικρη βοηθεια.. Θελω ενα για το αμαξι εχοντας καλωδιο RCA to mini jack αντι να βαζω το κινητο που χρησιμοποιω ως τωρα για μουσικουλα να βαλω μονιμα ενα mp3 player. Εχω ξεχωρισει το MP4 SanDisk Clip Sport 4GB και το Crypto MP1800 8GB. Ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο ποιοτητας? Αυτο που μ ενδιαφερει περισσοτερο ειναι οτι παιρνουν και τα 2 sdcard για να μεταφερω τις λιστες τραγουδιων και να παιζουν αξιοπρεπως. :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι κομματακι ασχετος απο mp3 players...μια μικρη βοηθεια.. Θελω ενα για το αμαξι εχοντας καλωδιο RCA to mini jack αντι να βαζω το κινητο που χρησιμοποιω ως τωρα για μουσικουλα να βαλω μονιμα ενα mp3 player. Εχω ξεχωρισει το MP4 SanDisk Clip Sport 4GB και το Crypto MP1800 8GB. Ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο ποιοτητας? Αυτο που μ ενδιαφερει περισσοτερο ειναι οτι παιρνουν και τα 2 sdcard για να μεταφερω τις λιστες τραγουδιων και να παιζουν αξιοπρεπως. :)

επειδη το συγκεκριμενο που αναφερεις το εχω χρησιμοποιησει εχει ενα σημαντικο μεγαλο μειονεκτημα για εμενα,την ελλειψη κλειδωματος των πληκτρων.επιης ο ήχος δεν είναι αρκετά δυνατος.για την τιμη του ειναι καλο.

ομως θα σου προτεινα να παρεις κανενα sony αρκετα ακριβοτερο,αλλιως Crypto MP2400 που εχει και bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη το συγκεκριμενο που αναφερεις το εχω χρησιμοποιησει εχει ενα σημαντικο μεγαλο μειονεκτημα για εμενα,την ελλειψη κλειδωματος των πληκτρων.επιης ο ήχος δεν είναι αρκετά δυνατος.για την τιμη του ειναι καλο.

ομως θα σου προτεινα να παρεις κανενα sony αρκετα ακριβοτερο,αλλιως Crypto MP2400 που εχει και bluetooth.

 

Πολυτιμη η αποψη σου αλλα σκεψου οτι δεν με ενδιαφερει το κλειδωμα πληκτρων επειδη θα ειναι σε μια συγκεκριμενη θεση στο αμαξι..δε θα το εχω πανω μου δηλαδη ωστε να μ ενοχλει η ελλειψη που σωστα αναφερεις.. Το σονυ που κοιταξα μ αρεσε πολυ σε σχεδιασμο (σονυ αλλωστε οκ) αλλα εχει πολυ μικρη οθονιτσα και με ψιλοχαλασε.. προτιμω λιγο πιο ευαναγνωστη οθονη λογω της συγκεκριμενης χρησης. Απο κει και περα αν υπαρχει υπαρκτη διαφορα στον ηχο που θα ερχεται απο τα ηχεια του αμαξιου (εννοω μεταξυ Crypto MP2400 και Sony NWZ-B183) οκ δεν ειμαι εντελως αρνητικος και στο σονυ..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Πολυτιμη η αποψη σου αλλα σκεψου οτι δεν με ενδιαφερει το κλειδωμα πληκτρων επειδη θα ειναι σε μια συγκεκριμενη θεση στο αμαξι..δε θα το εχω πανω μου δηλαδη ωστε να μ ενοχλει η ελλειψη που σωστα αναφερεις.. Το σονυ που κοιταξα μ αρεσε πολυ σε σχεδιασμο (σονυ αλλωστε οκ) αλλα εχει πολυ μικρη οθονιτσα και με ψιλοχαλασε.. προτιμω λιγο πιο ευαναγνωστη οθονη λογω της συγκεκριμενης χρησης. Απο κει και περα αν υπαρχει υπαρκτη διαφορα στον ηχο που θα ερχεται απο τα ηχεια του αμαξιου (εννοω μεταξυ Crypto MP2400 και Sony NWZ-B183) οκ δεν ειμαι εντελως αρνητικος και στο σονυ..

κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για mp3 player γιατι με 50-70 ευρο αγοραζεις mp3 radio για το αμαξι επωνυμο.και μενα στικακι 32gb κοστος ουτε 10 ευρο εισαι μαγκας.τωρα αν θελεις συσκευη παρε μια φθηνη.ολες την ιδια δουλεια κανουν.

εγω στο παρελθον ειχα πολλα mp3 players απο τις φθηνες σειρες (onkyo,philips,crypto) ολα ηταν μαπα.εδωσα κατι παραπανω και πειρα apple και εδω και σχεδον 10 χρονια που το εχω ειμαι καταευχαριστημενος και το εργαλειο παιζει ακομα.βεβαια ειχα πληρωσει αρκετα χρηματα αλλα δεν το μετανιωσα καθολου.αν θες να κανεις την υπερβαση παρε apple.

αλλιως σκεψουν την λυση της αναβαθμισης του αυτοκινητου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 iPod, τα οποία δουλεύουν τέλεια σχεδόν 10 χρόνια τώρα. Έχω iPod nano 3ης γενιάς (το τετράγωνο) και το iPod shuffle (επίσης 3ης γενιας) που παραμένει και το πιο μικρό mp3 player που έχω δει ποτέ. Δουλεύουν τέλεια και διατηρούνται και πολύ καλά, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις υπέρβαση για κάτι ανάλογο ειδικά για τον σκοπό που τα προορίζεις. Άμα έβρισκες με 70-100 ευρώ επώνυμο mp3 radio που παίρνει USB και διαβάζει φακέλους, για το αυτοκίνητο, είναι η καλύτερη λύση που δεν θέλει βάλε/βγάλε, απλά εγώ που πήρα με 70 δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος διότι έχει εμφανίσει προβλήματα πάρα το ότι δεν έχει συμπληρώσει ούτε 3 χρόνια αγοράς. Προσωπικά θα πήγαινα σε επώνυμο mp3 player εάν ήθελα να το συνδέσω κάπου για καλύτερη ποιότητα ήχου. Αναμφίβολα είναι πολύ χρήσιμο το γεγονός πως παίρνει κάρτες μνήμης και με αυτό το κριτήριο προσωπικά θα πήγαινα μάλλον στο SanDisk λόγω ονόματος.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 iPod, τα οποία δουλεύουν τέλεια σχεδόν 10 χρόνια τώρα. Έχω iPod nano 3ης γενιάς (το τετράγωνο) και το iPod shuffle (επίσης 3ης γενιας) που παραμένει και το πιο μικρό mp3 player που έχω δει ποτέ. Δουλεύουν τέλεια και διατηρούνται και πολύ καλά, αλλά δεν χρειάζεται να κάνεις υπέρβαση για κάτι ανάλογο ειδικά για τον σκοπό που τα προορίζεις. Άμα έβρισκες με 70-100 ευρώ επώνυμο mp3 radio που παίρνει USB και διαβάζει φακέλους, για το αυτοκίνητο, είναι η καλύτερη λύση που δεν θέλει βάλε/βγάλε, απλά εγώ που πήρα με 70 δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένος διότι έχει εμφανίσει προβλήματα πάρα το ότι δεν έχει συμπληρώσει ούτε 3 χρόνια αγοράς. Προσωπικά θα πήγαινα σε επώνυμο mp3 player εάν ήθελα να το συνδέσω κάπου για καλύτερη ποιότητα ήχου. Αναμφίβολα είναι πολύ χρήσιμο το γεγονός πως παίρνει κάρτες μνήμης και με αυτό το κριτήριο προσωπικά θα πήγαινα μάλλον στο SanDisk λόγω ονόματος.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

 

Με 100 ευρω αγορασα πριν απο 1 χρονο καποιο jvc, με bt , usb και aux. (εχει και μικροφωνο για την ομιλια (μεσω bt).

Αριστη αγορα, χιλιες φορες καλυτερη απο το να αγοραζα ενα mp3 player μονο για το αμαξι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με 100 ευρω αγορασα πριν απο 1 χρονο καποιο jvc, με bt , usb και aux. (εχει και μικροφωνο για την ομιλια (μεσω bt).

Αριστη αγορα, χιλιες φορες καλυτερη απο το να αγοραζα ενα mp3 player μονο για το αμαξι.

Ίδια χαρακτηριστικά με αυτό που πήρα εγώ, όμως δεν είναι σίγουρα JVC ούτε κάποια άλλη γνωστή μάρκα, και σε πιο χαμηλή τιμή, περίπου 70 ευρώ, οπότε ισχύει το "ότι πληρώσεις παίρνεις". Εννοείται πως μια τέτοια λύση είναι η καλύτερη και 100 ευρώ για συσκευή ήχου αυτοκινήτου δεν είναι τρελό πόσο. Ωστόσο, εάν υπάρχουν περιορισμοί, τότε όπως έγραψα και πριν, εγώ θα πήγαινα στο SanDisk mp3 player.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις το παρακατω? ή εχει να αντιπροτεινει κατι παρεμφερες? νομιζω για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο vfm, ειδικα με τη δυνατοτητα bt.

http://www.gearbest.com/mp3-mp4-players/pp_134760.html

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις το παρακατω? ή εχει να αντιπροτεινει κατι παρεμφερες? νομιζω για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο vfm, ειδικα με τη δυνατοτητα bt.

http://www.gearbest.com/mp3-mp4-players/pp_134760.html

εγω προσωπικα δεν την ξερω αυτη την μαρκα.στα χρηματα αυτα και ποιοτητα καλη σε ηχο δεν βρισκεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

οποιος θελει ποιοτικο mp3 Player που να υποστηριζει ολα τα φορματ μουσικης ας κοιταξει τα fiio αρκει να αποφυγει το πιο φτηνο μοντελο της

το καινουργιο χ1 2nd generation εχει ακομα θεματακια με το firmware του τα οποια ομως θα λυθουν

στα μεσαια μοντελο το x3 2ης γενιας δεν εχει αντιπαλο στα χρηματα που κοστιζει

 

Μιλαω παντα για καποιον ο οποιος θελει ποιοτικο ηχο και εχει και αντιστοιχα καλα ακουστικα

Εαν ειναι να θελει να παιζει mp3 δεν χρειαζεται να δωσει τετοια χρηματα

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει ποιοτικο mp3 Player που να υποστηριζει ολα τα φορματ μουσικης ας κοιταξει τα fiio αρκει να αποφυγει το πιο φτηνο μοντελο της

το καινουργιο χ1 2nd generation εχει ακομα θεματακια με το firmware του τα οποια ομως θα λυθουν

στα μεσαια μοντελο το x3 2ης γενιας δεν εχει αντιπαλο στα χρηματα που κοστιζει

 

Μιλαω παντα για καποιον ο οποιος θελει ποιοτικο ηχο και εχει και αντιστοιχα καλα ακουστικα

Εαν ειναι να θελει να παιζει mp3 δεν χρειαζεται να δωσει τετοια χρηματα

 

Σύμφωνω σε ότι λες.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καμία πρόταση για bt player?για να μην παίρνω iPod πάλι.

Θέλω να το συνδέω και στο αμάξι με bt.

Εννοείται οχι κινέζο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια γεια σας. Εχετε υπ οψη σας καποια συσκευη, δεν ξερω πως να την ονομασω, media player η.. που να εχει εισοδο A/V για να κανει εγγραφη απο εξωτερικη πηγη? Ενα TV Box ας πουμε, που εχει εξοδο A/V ?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας. Σκεφτομουν να παρω ενα οικονομικό Mp3/ Radio για να το έχω μαζί μου στο γήπεδο.. Θα ήθελα να έχει καλή ποιότητα ήχου κυρίως (όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι!) Έχετε κάτι να προτείνετε; Υπόψιν έχω πρόβλημα ακοής και δεν θα ήθελα κάτι με χαμηλή ένταση. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...