Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες...

 

Το έχω ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ το Clip+ (έφτασε χτες). Είναι απίστευτα εύκολο να το μάθεις, είναι πολύ μικρό και βολικό, και έχει φοβερό ήχο. Ενώνω στο σπίτι πάνω τα 2.1 μου και ακούγεται καλύτερα απ'το laptop.

 

Μοναδικό μειονέκτημα: Χαμηλή ένταση του ήχου (δύσκολα ακούς μέσα στο μετρό). Αλλά παρακάμπτεται εύκολα αν περάσεις πάνω Rockbox. Μπόρεσα να ακούσω μέσα στο μετρό Prokoviev (ηχογραφήσεις κλασικής μουσικής είναι ακουστικές με μικρόφωνο και έχουν σημαντικά χαμηλότερη ένταση)

 

Συνιστάται ανεπιφύλακτα.:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες...

 

Το έχω ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ το Clip+ (έφτασε χτες). Είναι απίστευτα εύκολο να το μάθεις, είναι πολύ μικρό και βολικό, και έχει φοβερό ήχο. Ενώνω στο σπίτι πάνω τα 2.1 μου και ακούγεται καλύτερα απ'το laptop.

 

Μοναδικό μειονέκτημα: Χαμηλή ένταση του ήχου (δύσκολα ακούς μέσα στο μετρό). Αλλά παρακάμπτεται εύκολα αν περάσεις πάνω Rockbox. Μπόρεσα να ακούσω μέσα στο μετρό Prokoviev (ηχογραφήσεις κλασικής μουσικής είναι ακουστικές με μικρόφωνο και έχουν σημαντικά χαμηλότερη ένταση)

 

Συνιστάται ανεπιφύλακτα.:D:D:D:D

 

Επειδή ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ το διάλεξα (για το ΜΕΤΡΟ, λόγο χαμηλού ήχου!), για ξαναρίξε αυτό με το RockBox; Τι είναι; Και μπαίνει ΣΕ ΟΛΑ - και στο Cowon J3 που πήρα;

 

Καλορίζικο, παρεπιπτόντως.

Link to comment
Share on other sites

www.rockbox.org για περαιτέρω πληροφορίες.

 

Δεν μπαίνει σε όλα, πρέπει να προγραμματιστεί ξεχωριστά για κάθε hardware που είναι δυνατό να γίνει αυτό. Στο link θα δεις και ποια υποστηρίζονται. Τα Sandisk πάντως της σειράς Sansa εκτός το View και το Fuze+ που είναι πρόσφατο, υποστηρίζονται όλα. (c200, e200 - το προηγούμενό μου, Clip, Clip+, Fuze)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ το διάλεξα (για το ΜΕΤΡΟ, λόγο χαμηλού ήχου!), για ξαναρίξε αυτό με το RockBox; Τι είναι; Και μπαίνει ΣΕ ΟΛΑ - και στο Cowon J3 που πήρα;

 

Καλορίζικο, παρεπιπτόντως.

Συγνωμη που απαντώ εγώ αλλά είμαι ευκαιρος :cool:,

Το rockbox ειναι ενα open source λογισμικο που το βάζεις σε διαφορα mp3players. Δεν υποστηρίζονται ολα τα μοντελα. Δεν υπαρχει εκδοση rockbox για το Cowon j3 και δεν χρειαζεται κιολας.

Οσα μοντελα το εχουν κερδιζουν καλύτερο equalizer συνήθως πιο ευχρηστο λειτουργικο και μερικες φορές καλυτερο ήχο. Googlare να δεις την σελιδα το rockbox αν θελεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που απαντώ εγώ αλλά είμαι ευκαιρος :cool:,

Το rockbox ειναι ενα open source λογισμικο που το βάζεις σε διαφορα mp3players. Δεν υποστηρίζονται ολα τα μοντελα. Δεν υπαρχει εκδοση rockbox για το Cowon j3 και δεν χρειαζεται κιολας.

Οσα μοντελα το εχουν κερδιζουν καλύτερο equalizer συνήθως πιο ευχρηστο λειτουργικο και μερικες φορές καλυτερο ήχο. Googlare να δεις την σελιδα το rockbox αν θελεις.

 

Eπρόλαβα σε.:p

Και ξέχασες το σημαντικότερο κατ'εμέ: την υποστήριξη πολλών format αρχείων media. Στο παλιό Ε200 έπαιζα videoclip σε .mpg ενώ το επίσημο firmware ήθελε μόνο από δικό του μετατροπέα σε .mov.

Link to comment
Share on other sites

Eπρόλαβα σε.:p

Και ξέχασες το σημαντικότερο κατ'εμέ: την υποστήριξη πολλών format αρχείων media. Στο παλιό Ε200 έπαιζα videoclip σε .mpg ενώ το επίσημο firmware ήθελε μόνο από δικό του μετατροπέα σε .mov.

 

Αποτι φαίνεται :D. Με λιγα λογια βελτιωνει mp3players σαν το sansa clip και τους δίνουν απαραμιλλη αξία στα χρήματα σου. Gapless playback, flac support, radio recording κτλ κτλ.

Πραγματα που εχει ήδη το cowon j3 γιατι εχεις δώσει και κατι παραπάνω:shifty:

 

Αλλα οταν εχεις ολα αυτά σε ένα mp3player τον 20 ευρώ τότε...:shock:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αποτι φαίνεται :D. Με λιγα λογια βελτιωνει mp3players σαν το sansa clip και τους δίνουν απαραμιλλη αξία στα χρήματα σου. Gapless playback, flac support, radio recording κτλ κτλ.

Πραγματα που εχει ήδη το cowon j3 γιατι εχεις δώσει και κατι παραπάνω:shifty:

 

Αλλα οταν εχεις ολα αυτά σε ένα mp3player τον 20 ευρώ τότε...:shock:

 

Koίτα, ήθελα να αντικαταστήσω ΚΑΙ το mp3 μου KAI το ZEN μου (το οποίο κι έχω βάλει για πώληση, όπως και το ΟΜΝΙΑ μου)...

Γι' αυτό πήρα το J3... Αλλά, το Clip+ δεν θα το αγόραζα διότι διάβασα δύο αρνητικά - χαμηλή ένταση στον ήχο αλλά ΚΥΡΙΩΣ η μπαταρία (10-12 ώρες, ενώ το παλιό μου mp3 κρατούσε άνω των 30...)

Link to comment
Share on other sites

η χαμηλη ενταση του ηχου οπως εχω ξαναπει ειναι ετσι επιβεβλημενη απο την ευρωπαικη ενωση για να μη κουφαθειτε. γιαυτο και ανεφερα οτι χρειαζεται ακουστικα που να σου κοβουν αρκετα τους εξωτερικυς ηχους. η αλλη τενχολογια ειναι το noice cancellation που ριχνει ακουστικα κυματα ιδιας συχνοτητας αντιθετης φορας με τον ηχο για να τον ουδετεροποιησει.

 

μην κατηγορειται λοιπον το θεμα του ηχου. ειναι για την προστασια σας. και δεν προκειται να δειτε τη ζημια αμεσως. ειναι οπως το τσιγαρο.

 

οταν ανεβαζεις την ενταση του ηχου για να εξουδετερωσει τον ηχο του περιβαλλοντος τον φτανεις στα 90+ db Και αυτο προκαλει βλαβη στο αυτι μακροχρονια

 

αυτο το 2009

 

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/8410302.stm

 

Modern personal players are seen as more dangerous than stationary players or old-fashioned cassette or disk players because they can store hours of music and are often listened to while in traffic with the volume very high to drown out outside noise.

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

η χαμηλη ενταση του ηχου οπως εχω ξαναπει ειναι ετσι επιβεβλημενη απο την ευρωπαικη ενωση για να μη κουφαθειτε. γιαυτο και ανεφερα οτι χρειαζεται ακουστικα που να σου κοβουν αρκετα τους εξωτερικυς ηχους. η αλλη τενχολογια ειναι το noice cancellation που ριχνει ακουστικα κυματα ιδιας συχνοτητας αντιθετης φορας με τον ηχο για να τον ουδετεροποιησει.

 

μην κατηγορειται λοιπον το θεμα του ηχου. ειναι για την προστασια σας. και δεν προκειται να δειτε τη ζημια αμεσως. ειναι οπως το τσιγαρο.

 

οταν ανεβαζεις την ενταση του ηχου για να εξουδετερωσει τον ηχο του περιβαλλοντος τον φτανεις στα 90+ db Και αυτο προκαλει βλαβη στο αυτι μακροχρονια

 

αυτο το 2009

 

Ναι, φίλε μου, το ξέρουμε - και το 'χουμε καταλάβει. Αλλά δεν γίνεται π.χ. ο φίλος παραπάνω, να δίνει για το Chip+ καμιά 50-60ριά ευρώ... και ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ για ένα καλό ζευγάρι ακουστικά!

Εν τέλει, είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ δικαίωμα, αν θέλω... να κουφαθώ! Όπως είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ δικαίωμα, να καπνίζω! Αυτά τα περί Ευρωπαϊκης Ένωσης μέτρα κι αποφάσεις για το καλό μας, τ' ακούω "βερεσέ"!

(Έχουμε καταντίσει ΚΑΙ στην Ελλάδα πια, να μιλούμε σαν... Αμερικάνοι, που ακόμα και για... κ*τούρημα, πηγαίνουν με βάση τις οδηγίες του Κογκρέσου.)

Link to comment
Share on other sites

To έλαβα το Cowon J3 8GB!!!! Καλά ε, έχω πάθει "λαλά"!!! ΦΟΒΕΡΟ είναι...

Σε λίγες μέρες θα γράψω εκτενές review/εντυπώσεις...

Edited by andrewmaslim
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα στο manual ότι μπορείς με το Cowon J3 να παίξεις FLASH games, γιατί χρησιμοποιεί G-sensor (τύπου Wii games, δηλαδή, σε flash)...

Ξέρετε ΠΟΥ μπορώ να βρω τέτοια flash παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

To έλαβα το Cowon J3 8GB!!!! Καλά ε, έχω πάθει "λαλά"!!! ΦΟΒΕΡΟ είναι...

Σε λίγες μέρες θα γράψω εκτενές review/εντυπώσεις...

Στα έλεγα!:)

Δεν υπάρχει ο ήχος των cowon...

Τώρα θέλεις ένα καλό σετάκι ακουστικών;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε μου, το ξέρουμε - και το 'χουμε καταλάβει. Αλλά δεν γίνεται π.χ. ο φίλος παραπάνω, να δίνει για το Chip+ καμιά 50-60ριά ευρώ... και ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ για ένα καλό ζευγάρι ακουστικά!

Εν τέλει, είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ δικαίωμα, αν θέλω... να κουφαθώ! Όπως είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ δικαίωμα, να καπνίζω! Αυτά τα περί Ευρωπαϊκης Ένωσης μέτρα κι αποφάσεις για το καλό μας, τ' ακούω "βερεσέ"!

(Έχουμε καταντίσει ΚΑΙ στην Ελλάδα πια, να μιλούμε σαν... Αμερικάνοι, που ακόμα και για... κ*τούρημα, πηγαίνουν με βάση τις οδηγίες του Κογκρέσου.)

 

μα δε καταλαβες. δεν ειναι μονο το clip. οσα mp3 κυκλοφορουν στην ευρωπη εχουν τον περιορισμο στην ενταση του ηχου γιατι ειναι υποχρεωτικο να συμβαδισουν με την ευρωπαικη νομοθεσια

Link to comment
Share on other sites

μα δε καταλαβες. δεν ειναι μονο το clip. οσα mp3 κυκλοφορουν στην ευρωπη εχουν τον περιορισμο στην ενταση του ηχου γιατι ειναι υποχρεωτικο να συμβαδισουν με την ευρωπαικη νομοθεσια

 

νομοθεσια εννοεις να ειναι καταλληλα για τα αυτια και οχι πολυ δυνατα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

νομοθεσια εννοεις να ειναι καταλληλα για τα αυτια και οχι πολυ δυνατα?

 

ναι. το clip για παραδειγμα που πωλειται στην αμερικη ειναι πιο δυνατο γιατι δεν εχει αυτο τον περιορισμο της ευρωπης

Link to comment
Share on other sites

ναι. το clip για παραδειγμα που πωλειται στην αμερικη ειναι πιο δυνατο γιατι δεν εχει αυτο τον περιορισμο της ευρωπης

 

Χαχαχα... Γενικά, αγοράζετε τα (ίδια!) προϊόντα από ΗΠΑ! Π.χ., το αμερικάνικο Leo μου (και γενικά όσοι έχουν USA T-Mobile) είναι ΜΑΚΡΑΝ ΑΝΩΤΕΡΟ όλων των ευρωπαϊκών εκδόσεων!

Link to comment
Share on other sites

το COWON J3 εχει καλυτερο ηχο απο τα σονυ γουοκμανς;επησεις το UI μπορεις να το αλλαξεις;και παιρνει PODCASTS ;εχω το ZUNE HD και θελω να το δωσω για αυτο τον μπ3 πλειερ αξιζει;;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαίο με διαφορά mp3 player της Sony είναι αυτό και δυστυχώς πλέον το βρίσκεις σε καταστήματα της Ιαπωνίας μόνο. Το είχα ακούσει στο παρελθόν από έναν συνάδελφο που το ‘φερε από Hong Kong και πιστεψέ με δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα mp3 player της Sony και σε ποιότητα κατασκευής (πιστεύω όσοι το χουν κρατήσει στα χέρια τους αμέσως κατάλαβαν από που εμπνεύστηκε η Apple για το iPhone 4, υπόψην ότι το Sony βγήκε 2+ χρόνια νωρίτερα) αλλά κυρίως ακουστικής ! Και reviews που έχω διαβάσει στο δίκτυο, γιατί το έψαχνα αν το έβρησκα πουθενά να το πάρω, όλοι λένε το ίδιο πράγμα “… ακουστικά είναι με διαφορά η καλύτερη φορητή συσκευή αναπαραγωγής μουσικής που έφτιαξε η Sony EVER !” .

Αν θες να αλλάξεις το Zune σου, αποψή μου μόνο αυτό αξίζει και μόνο αυτό ψάξε, νομίζω κάποιοι εδώ μέσα το χουν κιόλας, βάλε μια αγγελία για αγορά/ανταλλαγή, που ξέρεις καμιά φορά, μπορεί να εμφανιστεί κανείς.

Edited by cyboy25
Link to comment
Share on other sites

το COWON J3 εχει καλυτερο ηχο απο τα σονυ γουοκμανς;επησεις το UI μπορεις να το αλλαξεις;και παιρνει PODCASTS ;εχω το ZUNE HD και θελω να το δωσω για αυτο τον μπ3 πλειερ αξιζει;;

 

Φίλε, Sony είχα πάντα... ΑΥΤΟ το Cowon J3, είναι απλά Ο,ΤΙ καλύτερο είχα ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

πηγα και χτυπησα μιας και εχω τρελα με σονυ το s754 σχεδιαστηκα ειναι πολυ σεξι ιδιως σε ασημι χρωμα.εχει φοβερο μενου και πολλες καλες λειτουργιες.ενω το cover flow ειναι ιδιο με τα x series walkman το επομενο αγαπημενο μου πλειερ...Εκει που τα χαλαει τωρα το μπ3 ειναι ο ηχος οπως και στο αιποντ που χα παλια και δω ειναι χαμηλος ακομα και οταν τον βαζω full 30 max και οταν κανω ρυθμισεις στο eq .Αν και προσωπικα δε με χαλαει πλεον γιατι δεν θελω και να παθουν τιποτα τα αυτακια μου.Απλα πια ειναι τα καλυτερα ακουστηκα με ενσωματωμενη ενταση για να δυναμωνει καπως η ενταση...και που να μην ειναι και πολυ ακριβα.τα ακουστηκα που χε το μπ3 ειναι για τα μπαζα...

Δευτερον οταν παιζει ενα κοματι το πλειερ σταματαει για λιγο και παιζει ενα βιντεο που χει αποθυκευμενο μεσα σαν screensaver .Πως μπορω να το σταματησω αυτο.Παω στο μενου παταω screensaver αλλα δεν ανοιγει.:O

και τριτον πως μπορω να μεταφερω βιντεος με πιο προγ τα μεταφερω;;

κατα τα ολα αυτα ειναι σαν γουοκμαν πολυ καλο και εχει τρομερη οθονη σαν τις ολεντ εστω και αν ειναι μικρη για να βλεπεις βιντεοσ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας, παω ελαφονησο τον αυγουστο και θελω να αγορασω ένα mp3 και ηχειακια για την παραλια. το mp3 το προτιμω φθηνό γύρω στα 50€ και τα ηχεία απλως να κανουν την δουλεια του. τα ηχεια φυσικα με επαναφορτιζομενες μπαταριες. αν εχετε να μου προτεινετε κατι, ευχαριστω. για ηχειο εχω βρει αυτο, τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

πηγα και χτυπησα μιας και εχω τρελα με σονυ το s754 σχεδιαστηκα ειναι πολυ σεξι ιδιως σε ασημι χρωμα.εχει φοβερο μενου και πολλες καλες λειτουργιες.ενω το cover flow ειναι ιδιο με τα x series walkman το επομενο αγαπημενο μου πλειερ...Εκει που τα χαλαει τωρα το μπ3 ειναι ο ηχος οπως και στο αιποντ που χα παλια και δω ειναι χαμηλος ακομα και οταν τον βαζω full 30 max και οταν κανω ρυθμισεις στο eq .Αν και προσωπικα δε με χαλαει πλεον γιατι δεν θελω και να παθουν τιποτα τα αυτακια μου.Απλα πια ειναι τα καλυτερα ακουστηκα με ενσωματωμενη ενταση για να δυναμωνει καπως η ενταση...και που να μην ειναι και πολυ ακριβα.τα ακουστηκα που χε το μπ3 ειναι για τα μπαζα...

Δευτερον οταν παιζει ενα κοματι το πλειερ σταματαει για λιγο και παιζει ενα βιντεο που χει αποθυκευμενο μεσα σαν screensaver .Πως μπορω να το σταματησω αυτο.Παω στο μενου παταω screensaver αλλα δεν ανοιγει.:O

και τριτον πως μπορω να μεταφερω βιντεος με πιο προγ τα μεταφερω;;

κατα τα ολα αυτα ειναι σαν γουοκμαν πολυ καλο και εχει τρομερη οθονη σαν τις ολεντ εστω και αν ειναι μικρη για να βλεπεις βιντεοσ

 

Βασικά, απ' ό,τι κατάλαβα, έχει ένα σορό αρνητικούλια, ε;

ΠΟΣΟ έδωσες για το Sony αυτό;

Γιατί, εγώ το Cowon J3 μου, το πήρα $150 και είναι... Formula1 των Mp3, φίλε! Όπως έγραψα, πάντα είχα (κι εγώ) Sony Mp3. Τώρα, με αυτό το Cowon, κατάλαβα ΤΙ ΕΧΑΝΑ τόσο καιρό.

 

Κακά τα ψέματα, παιδιά. Ο,ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Άμα θες να δώσεις 40 ευρώ για Mp3, παίρνεις ΑΝΑΛΟΓΟ μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, παω ελαφονησο τον αυγουστο και θελω να αγορασω ένα mp3 και ηχειακια για την παραλια. το mp3 το προτιμω φθηνό γύρω στα 50€ και τα ηχεία απλως να κανουν την δουλεια του. τα ηχεια φυσικα με επαναφορτιζομενες μπαταριες. αν εχετε να μου προτεινετε κατι, ευχαριστω. για ηχειο εχω βρει αυτο, τι λετε?

 

Τσέκαρε και αυτά εδώ που έχουν πολλή καλή απόδοση! http://www.skroutz.gr/c/776/hxeia-mp3.html?keyphrase=x-mini+max

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, απ' ό,τι κατάλαβα, έχει ένα σορό αρνητικούλια, ε;

ΠΟΣΟ έδωσες για το Sony αυτό;

Γιατί, εγώ το Cowon J3 μου, το πήρα $150 και είναι... Formula1 των Mp3, φίλε! Όπως έγραψα, πάντα είχα (κι εγώ) Sony Mp3. Τώρα, με αυτό το Cowon, κατάλαβα ΤΙ ΕΧΑΝΑ τόσο καιρό.

 

Κακά τα ψέματα, παιδιά. Ο,ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ. Άμα θες να δώσεις 40 ευρώ για Mp3, παίρνεις ΑΝΑΛΟΓΟ μηχάνημα.

το σονυ s754 δεν εχει αρνητικα <κανενα τωρα που το ξανασκεφτομαι>.Το πηρα 100 ευρω που το χε προσφορα ενα καταστημα και οπως ανεφερα εχει το πιο σεχι ντισαιν που εχω δει σε σονυ ,φοβερη ποιοτητα ηχου ,σμαρτ features ,radio ,noice canselattion podcasts sense me channels και οθονη εντυπωσιακη για να βλεπεις βιντεο.<αν και μικρη βεβαια αλλα δε με ενδιαφερει γιατι το πηρα για μουσικη>σε αυτα τα λεφτα πιστευω σαν μπ3 δεν μπορεις να βρεις κατι καλυτερο και με αυτα τα χαρακτηριστικα που εχει.:p

Απλα απο κει που το πηρα μου εδωσαν αυτο που δειχνουν στις βιτρινες καταλαθος με αποτελεσμα το μπ3 να εβγαζε τη λεξη ντεμο οταν το ανοιγα και πολλες λειτουργιες να ταν κλειδωμενες.Το εδωσα στη σονυ και μου το επανεφεραν στην αρχικη του κατασταση αλλα σιγουρα δεν θα ξαναψωνισω ποτε απο κεινο το καταστημα <δεν θα θελα να αναφερω ονομα γιατι δε με αρεσουν οι κατινιες ονλαιν>>

Τωρα για το cown j3 ναι μεν ειναι εντυπωσιακο αλλα και παλι προτειμω το σονυ χ σιριες γουοκμαν ακομα να συνελθω απ το sound quality:p οταν το χα ακουσει παλια σε καταστημα σε εξωτερικο.

και αυτο που λες οτι οσα πληρωνεις περνεις δεν ειναι και απολυτο.εχω ακομα ενα σονυ που το πηρα απο εξω σε μια καλη τιμη και ο ηχος τα σπαει και ειναι και δυνατος.....Αυτα γιατι ok γουστα ειναι αυτα αλλα η σονυ ξερει πως να κανει γουοκμαν

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...