Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για να επανέλθω για λίγο στο θέμα 'το μυστικό της επιτυχίας είναι η ευκολία στη χρήση'... η απόδειξη είναι ότι μέσα σε 2 χρόνια τα ευρωπαϊκά iTMS πούλησαν 200 εκατομμύρια τραγούδια (50 τον πρώτο χρόνο και 150 τον 2ο). Για μένα όλα τα λέει το γεγονός ότι, ενώ υπάρχουν τόσες και τόσες μέθοδοι να βρεις ένα τραγούδι, ο κόσμος προτιμάει να το πληρώσει. Όχι προφανώς γιατί φοβάται τη RIAA, αλλά γιατί κάνει έτσι τη ζωή του πιο εύκολη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και για να επανέλθω για λίγο στο θέμα 'το μυστικό της επιτυχίας είναι η ευκολία στη χρήση'... η απόδειξη είναι ότι μέσα σε 2 χρόνια τα ευρωπαϊκά iTMS πούλησαν 200 εκατομμύρια τραγούδια (50 τον πρώτο χρόνο και 150 τον 2ο). Για μένα όλα τα λέει το γεγονός ότι, ενώ υπάρχουν τόσες και τόσες μέθοδοι να βρεις ένα τραγούδι, ο κόσμος προτιμάει να το πληρώσει. Όχι προφανώς γιατί φοβάται τη RIAA, αλλά γιατί κάνει έτσι τη ζωή του πιο εύκολη.

 

POios &^&$#^($*# ta skaei gia na parei tragoudia?

eleos

Link to comment
Share on other sites

Να σου εξηγήσω τι κάνω εγώ κι ας με πεις *^&*^*(. Ας υποθέσουμε ότι ακούω ένα τραγούδι και το θέλω ΤΩ ΡΑ (ή αν όχι τώρα τώρα, πολύ σύντομα!). Πρώτα κοιτάζω στο iTunes και στο emusic (ή άλλα αντίστοιχα site) να δω αν το έχουν. Ταυτόχρονα το ψάχνω και με άλλες μεθόδους γκουχ. Αν μέσα στα πρώτα πέντε λεπτά οι άλλες μέθοδοι δεν έχουν αποδώσει, το'δωσα το ευρώ μου χωρίς δεύτερη σκέψη.
Link to comment
Share on other sites

Creative announces the Zen Neeon 2

 

http://www.epizenter.net/e107_images/newspost_images/neeon2.jpg

 

Specs

 

  • 1, 2, and 4GB capacities
  • 1.5"CSTN Display
  • Audio: MP3, WMA, and WAV
  • Video: Transcoded AVI
  • FM Tuner
  • Voice Recorder
  • Line-In Recorder
  • 20 hours of battery life for Audio, and 8 hours for video
  • UMS/MSC Compliant (Works on all OS's!)
  • 5 unique brushed-metal backplate colours to cater to every mood.
  • Dimension: 81 x 42 x 12.5 mm

 

http://www.epizenter.net/comment.php?comment.news.171

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δουλέψει το Sonic Stage και μπορώ να πω ότι δεν είναι και τόσο πολύπλοκο. Ήταν μάλιστα το πρώτο πρόγραμμα μεταφοράς αρχείων που δούλεψα, οπότε και χωρίς καθόλου εμπειρία δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Ολα καλά αλλά πως αφαιρούμε όμως ολόκληρα album με VA artists ??? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά αλλά πως αφαιρούμε όμως ολόκληρα album με VA artists ??? :mad:

 

Πάς My Library, διαλέγεις View: Albums, μετά Sort by: Albums, δεξί κλικ στο album και delete!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Να σου εξηγήσω τι κάνω εγώ κι ας με πεις *^&*^*(. Ας υποθέσουμε ότι ακούω ένα τραγούδι και το θέλω ΤΩ ΡΑ (ή αν όχι τώρα τώρα, πολύ σύντομα!). Πρώτα κοιτάζω στο iTunes και στο emusic (ή άλλα αντίστοιχα site) να δω αν το έχουν. Ταυτόχρονα το ψάχνω και με άλλες μεθόδους γκουχ. Αν μέσα στα πρώτα πέντε λεπτά οι άλλες μέθοδοι δεν έχουν αποδώσει, το'δωσα το ευρώ μου χωρίς δεύτερη σκέψη.

ποσο και πως πληρωνετε?

δεν νομιζω να λειπουν κ πολλα tracks απο τα p2p.. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γύρω στο ένα ευρώ το κομμάτι, αν και το emusic έχει 7.5 Ε τα 40 κομμάτια το μήνα. Δεν λείπουν κομμάτια από τα p2p, αυτό που λείπει είναι η ευχρηστία και το 'το θέλω τώ-ρα και το θέλω χωρίς να ψάχνω από δω κι απο κει με όχι πάντα τα αναμενόμενα αποτελέσματα' (μόνο το Audiogalaxy ήταν διαφορετικό σε αυτόν τον τομέα).
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γύρω στο ένα ευρώ το κομμάτι, αν και το emusic έχει 7.5 Ε τα 40 κομμάτια το μήνα. Δεν λείπουν κομμάτια από τα p2p, αυτό που λείπει είναι η ευχρηστία και το 'το θέλω τώ-ρα και το θέλω χωρίς να ψάχνω από δω κι απο κει με όχι πάντα τα αναμενόμενα αποτελέσματα' (μόνο το Audiogalaxy ήταν διαφορετικό σε αυτόν τον τομέα).

 

Koita mporoume na kanoume kai to allo.

8a sou dwsw ton logariasmo ths trapezas mou kai 8a m stelneis 1 eurw gia ka8e tragoudi.Apla 8a m kaneis mia anapanthth sto kin 8a se pernw egw(na mh xrewnesai k allo) 8a mou les titlo klp kai 8a sto stelnw! :lol: :lol: :lol: :p :p

plaka kanw,pantws uparxoun polla progz p2p kai dn uparxei tragoudi pou dn mporeis na to breis.

 

auta :happy: ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γύρω στο ένα ευρώ το κομμάτι, αν και το emusic έχει 7.5 Ε τα 40 κομμάτια το μήνα. Δεν λείπουν κομμάτια από τα p2p, αυτό που λείπει είναι η ευχρηστία και το 'το θέλω τώ-ρα και το θέλω χωρίς να ψάχνω από δω κι απο κει με όχι πάντα τα αναμενόμενα αποτελέσματα' (μόνο το Audiogalaxy ήταν διαφορετικό σε αυτόν τον τομέα).

καλη φαση κ αρκετα φτηνα..:)

και πως τα παιρνεις?τα κατεβαζεις ε?

ποση ποιοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα κατεβάζεις. Αυτά του emusic κιόλας (όπως και από το beatport, djdownload, finetunes, junodownload.co.uk) δεν έχουν καν DRM (προστασία). Ποιότητα ανάλογα με το site, ή 192 ή 320.
Link to comment
Share on other sites

το οτι δεν εχουν DRM ειναι καλο??οχι!ετσι δεν ειναι?

 

Φυσικά και είναι καλό. Δεν κλειδώνουν σε συγκεκριμένα PC ή mp3 players.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Military-Grade protection for your DAP collection

 

http://www.dapreview.net/e107_images/newspost_images/dap_tanks.jpg

 

http://www.dapreview.net/comment.php?comment.news.3506

 

Έτσι που είναι τόσο ευαίσθητα έτσι πρέπει να τα κάνουμε.:mad: :X

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμεεεε! Το Zune δεν θα έχει δυνατότητες video κατά την κυκλοφορία του. Αυτοί στη M$ δε θα βάλουν ποτέ μυαλό μάλλον...

 

"Zune already problematic: The ‘iPod killer’ won’t offer video at launch."

Bloomberg

Macsimum news

Digg

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμεεεε! Το Zune δεν θα έχει δυνατότητες video κατά την κυκλοφορία του. Αυτοί στη M$ δε θα βάλουν ποτέ μυαλό μάλλον...

 

"Zune already problematic: The ‘iPod killer’ won’t offer video at launch."

Bloomberg

Macsimum news

Digg

 

Πω πω, δεν πάμε καλά...

Είδα το video αλλά δεν είπε πολλά το Zune κυρίως για Vista έλεγε,

αλλά από ότι κατάλαβα με κάποια μελλοντική αναβάθμιση θα υποστηρίζεται.

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

Sindesa to cd player me to stereo me ena kalodio kai akoygete mia xara. Thelo an mou peite an mporo na sindeso kai to MP3 player me to stereo. Vasika diavasa stis odigies apo to cd player kai leei pos prepei na prosekso na valo to kalodio sto katalilo visma, giati an to valo sto visma pou benoun ta akoustika mporei na pathei zhmia. Isxiei to idio kai gia to MP3 player??? Mporei na to sikosei to stereo?? Fovamai mh pathei kamia zhmia.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas

Sindesa to cd player me to stereo me ena kalodio kai akoygete mia xara. Thelo an mou peite an mporo na sindeso kai to MP3 player me to stereo. Vasika diavasa stis odigies apo to cd player kai leei pos prepei na prosekso na valo to kalodio sto katalilo visma, giati an to valo sto visma pou benoun ta akoustika mporei na pathei zhmia. Isxiei to idio kai gia to MP3 player??? Mporei na to sikosei to stereo?? Fovamai mh pathei kamia zhmia.

Προφανώς το στερεοφωνικό σου θέλει το σήμα που θα λάβει να μην έχει προενίσχυση (όπως αυτή που βγάζουν οι έξοδοι για ακουστικά) αλλά θέλει να πέρνει από line out. Ποιό mp3 player έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα σήμερα το H10 στο service της Iriver στη Γερμανία μέσω

των ΕΛΤΑ δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα...

Με RMA έκανα αίτηση ελπίζω να μην υπάρξει κανένα πρόβλημα και να πάνε

όλα καλά και να γυρίσει πίσω φτιαγμένο...

 

Άντε και ο θεος βοηθός!

:lol: :D

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παντως φιλε μου μανο σου εκατσε μεγαλη ατυχια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Guest BAMBAACHA
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ MULTIRAMA ENA MP3 ME MΕΓΑΛΗ ΜΝΗΜΗ (512+) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ MULTIRAMA ENA MP3 ME MΕΓΑΛΗ ΜΝΗΜΗ (512+) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Γειά σου, για κοίταξε αυτό:

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=MP3%20PLAYER&title=512MB

και αυτό:

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=MP3%20PLAYER&title=1GB

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest BAMBAACHA

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=MP3%20PLAYER&title=512MB ευχαριστω αλλα να ρωτησω γιατι δεν εχω ξανακοιταξει σε αυτη τη σελιδα μπορεις να τα παραγκειλεις μονο απο το δικτυο ή ειναι απλα σελιδα καταστηματος της αγορας κι αν ειναι μονο του δικτυου που ξερω εγω οτι ολα θα ειναι ενταξει με την παραγγελια μου?????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...