Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εε, καπου αλλου δεν παιζει να υπαρχει?... θα ναι καινουριο ισως και δεν το εχουν διαφημισει ακομα... ας περιμενουμε!!:)

 

Υπάρχει εδώ και εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ανακάλυψα της Sony τα mp3's και ομολογώ πως η σειρά ΝWZ-A816 ακούγεται πολύ καλή όσον αφορά την ποιότητα ήχου (τώρα δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει κυρίως με τα καλά ακουστικά που συνοδεύουν το mp3). Tι γνωμή έχετε γι'αυτό; Ειμαί πραγματικά μπερδεμένος... δε ξέρω ποιο να πάρω.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα της Sony τα mp3's και ομολογώ πως η σειρά ΝWZ-A816 ακούγεται πολύ καλή όσον αφορά την ποιότητα ήχου (τώρα δεν ξέρω αν αυτό έχει να κάνει κυρίως με τα καλά ακουστικά που συνοδεύουν το mp3). Tι γνωμή έχετε γι'αυτό; Ειμαί πραγματικά μπερδεμένος... δε ξέρω ποιο να πάρω.:confused:

 

ta sony einai idia me ta walkman kinita san to w850 exoun kaliteri nomizo poiotita ixou alla idies dinatotites. Ama pareis walman kinito einai enas kalos sindiasmos oso afora ta sony.

 

gia mena einai akriva alla san megethos einai poli kala kai euxrista.

 

alla protimo to zen san kostos kai apodosi einai kalo alla to megethos einai xliaro.

 

ta manisia akoustika ama einai san ta hpm-70 pou einai para poli kala me apithano mpaso.

 

apo tin alli einai kai alla kalitera akoustika alla den eimai fan ton panakrivon akoustiokwn, arkei na exei ear cushion san auta pou exo sto walkman kinito mou gia apoliti efarmogi.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια.

 

αυτο τι ειναι; δε καταλαβα καλά τι λεει :wacko: σιγουρα δεν ειναι καποιο φορματ οπως τα itunes; Επιμενω γιατι ειχα ipod shuffle και μου ειχε σπασει τα νευρα.

 

http://us.creative.com/getstarted/Zenstoneplus/

 

http://gr.europe.creative.com/getstarted/zenstoneplus/welcome.asp

Link to comment
Share on other sites

Τα iPod και το iTunes δεν χρησιμοποιούν κάποιο ιδιαίτερο format, κανονικά mp3 παίζουν.
Link to comment
Share on other sites

αυτο τι ειναι; δε καταλαβα καλά τι λεει :wacko: σιγουρα δεν ειναι καποιο φορματ οπως τα itunes; Επιμενω γιατι ειχα ipod shuffle και μου ειχε σπασει τα νευρα.

 

http://us.creative.com/getstarted/Zenstoneplus/

 

http://gr.europe.creative.com/getstarted/zenstoneplus/welcome.asp

 

 

Επιμένω.Όσα creative είχα δεν είχαν ποτέ τέτοιες χαζομάρες.

Αλλά πάρε και μια δεύτερη γνώμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Re paidia sxetika me firmware ths SONY pou spaei to volumelimit gnorizei kapoios na mou pei pou mporw na to vrw.Kai kati allo,pws pername ta eksofylla twn diskwn na fainontai se mikrografia otan akoume ena tragoudi.Nomizw Thumbnail legontai.Euxaristw ek twn proterwn!
Link to comment
Share on other sites

Γείασ σας.Έχω ένα ipod nano 2nd generation(νομίζω).Το πήρα τα προηγούμενα X-mas.Στην αρχή είχα τα ακουστικά που είχε μέσα η συσκευασία.Κάτι άσπρα..αλλά δν είχαν καθόλου δυνατή ένταση .Έτσι έβαλα κάτι sony παλιά τα οποία έχω μέχρι και τώρα.Το μόνο κακό είναι ότι είναι αρκετά μεγάλα και με ενοχλού στο αυτί.Τι μου προτείνετε για ποιοτικό ήχο και σχετικά δυνατή ένταση?Κάτι μέχρι 40ε??τηα με βόλευα πιστεύω αν είχαν κλίπ που να πιάνει στο αυτί αν και δν έχω δοκιμάσει ποτέ..
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω.Όσα creative είχα δεν είχαν ποτέ τέτοιες χαζομάρες.

Αλλά πάρε και μια δεύτερη γνώμη γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

 

ψαχνω αλλα στο public και στο πλαισιο δε ξεραν να μου πουν :(

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε αυτα!!: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...976&category=6 λενε, πολυ ποιοτικα, αλλα προσωπικα τα βρισκω κουμουτσες!!:lol::lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε αυτα!!: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...976&category=6 λενε, πολυ ποιοτικα, αλλα προσωπικα τα βρισκω κουμουτσες!!:lol::lol:

το link δεν λειτουργει..!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το creative zen stone plus στα 4 giga με 69 Ε :)και ναι δεν εχει προγραμμα σαν το itunes :D εχει ομως ενα αλλο που αμα θελεις το βαζεις με το οποιο μπορεις να μεταφερεις μουσικη απο γνησιο cd κατευθείαν στο zen stone plus.

Μεχρι στιγμης δειχνει πολυ ωραιο :rolleyes: περιμενω να το δω λιγο καλυτερα και ποσο πραγματικα αντεχει η μπαταρια του και θα πω περισσοτερα μετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να φέρω i-touch από Αμερική??Βρήκα στο Amazon πολύ φθηνότερα από την Ελλάδα,λόγω της ισοτιμίας.Τα στέλνουν στην Ελλάδα?Αν ναι συμφέρει πάρα πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Το amazon δεν στέλνει ηλεκτρονικές συσκευές στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

...αλλά λογικά αν το ψάξεις λίγο στο ebay θα το βρεις σε πολύ καλύτερη (φυσικά!) τιμή από την Ελλάδα :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα το creative zen stone plus στα 4 giga με 69 Ε :)και ναι δεν εχει προγραμμα σαν το itunes :D εχει ομως ενα αλλο που αμα θελεις το βαζεις με το οποιο μπορεις να μεταφερεις μουσικη απο γνησιο cd κατευθείαν στο zen stone plus.

Μεχρι στιγμης δειχνει πολυ ωραιο :rolleyes: περιμενω να το δω λιγο καλυτερα και ποσο πραγματικα αντεχει η μπαταρια του και θα πω περισσοτερα μετα ;)

 

apo pou?

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Το e-bay στέλνει Ελλάδα??:rolleyes:

ναι στελνει κανονικα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το e-bay στέλνει Ελλάδα??:rolleyes:

Εξαρτάται από τον εκάστοτε πωλητή, αλλά συνήθως στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω στο στρατο θα ηθελα να με προτεινετε ενα Mp3/Mp4 player.

 

Τα κριτηρια ειναι:

α)τιμη μεχρι τα 130Ε, με ac φορτιστη ή με την αγορα του φορτιστη, χωρις να αποκλειω προτασεις κατω απο τα 100Ε ή και τα 50-60Ε μπ3

β) αυτονομια να ειναι μεγαλη

γ)να μην ειναι Ipod

δ)να εχει ραδιοφωνο,(δεν ειμαι απολυτος με αυτο).

 

 

ΥΓ. εχω ενα usb σε ac αναπτορα απο ενα bluetooth ακουστικο, θα δουλεψει με την φορτιση του Player?

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω στο στρατο θα ηθελα να με προτεινετε ενα Mp3/Mp4 player.

 

Τα κριτηρια ειναι:

α)τιμη μεχρι τα 130Ε, με ac φορτιστη ή με την αγορα του φορτιστη, χωρις να αποκλειω προτασεις κατω απο τα 100Ε ή και τα 50-60Ε μπ3

β) αυτονομια να ειναι μεγαλη

γ)να μην ειναι Ipod

δ)να εχει ραδιοφωνο,(δεν ειμαι απολυτος με αυτο).

 

 

ΥΓ. εχω ενα usb σε ac αναπτορα απο ενα bluetooth ακουστικο, θα δουλεψει με την φορτιση του Player?

 

Φίλε, στρατό θα πας, μην πάρεις τίποτα ακριβό γιατί μπορεί και να μην γυρίσεις με αυτό.

Για το ράδιο θα σου πρότεινα να είσαι απόλυτος, θα με θυμηθείς....

 

Για μένα, πάρε ένα φτηνό στικάκι με 2 giga(άντε 4) ίσα ίσα να κάνεις τη δουλειά σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, στρατό θα πας, μην πάρεις τίποτα ακριβό γιατί μπορεί και να μην γυρίσεις με αυτό.

Για το ράδιο θα σου πρότεινα να είσαι απόλυτος, θα με θυμηθείς....

 

Για μένα, πάρε ένα φτηνό στικάκι με 2 giga(άντε 4) ίσα ίσα να κάνεις τη δουλειά σου.

ετσι ακριβως.με μπαταρια..και θα εισαι μια χαρα.και να το χασεις(στο κλεψουν) δεν θα στενοχωρηθεις πολυ :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει δοκιμασει κοποιος αυτα τα δυο ας μου πει την γνωμη του:

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=41694&category=10&stats=7

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=37250&category=10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...