Jump to content

Ulefone Be Touch 3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ulefone Be Touch 3

εκτιμηση $200

 

ιδιο design με το Be Touch 2 και αρκετα υποσυστηματα ιδια

οθονη 5.5" FHD, 2.5D, corning gorilla 3 glass

android 5.1

2G/3G/4G

δικαρτο (micro sim, mini sim)

επεξεργαστης 8πυρηνος mtk6753 (64 bit) 1.3ghz

3gb ram, 16gb rom, sd card slot 64gb

γραφικα mali t720

καμερα εμπρος 5mp omnivision 5648 & καμερα πισω 13mp sony imx214

μπαταρια sony 2550mah (quick charge) polymer

μεταλλικο πλαισιο

αναγνωστης δακτυλικου αποτυπωματος εμπρος

εργοστασιακα ελληνικα

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ?

- tap to wake ?

- update android 6 ?

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια μάλλον "περίεργη" εξέλιξη του ulefone be touch 2 με πιο αδύναμο (!) hardware (antutu 33000 αντί 45000 του be touch 2), μικρότερη μπαταρία (ονομαστικά και μόνο -του be touch 2 μπορεί να ανέφερε 3050mah αλλά ήταν 40% κάτω πραγματικά) και τίποτε διαφορετικό... Και με ανταγωνισμό στην ίδια τιμή με τηλέφωνα μεγάλων εταιριών όπως meizu metal, xiaomi redmi note 2 (και τη νεότερη μεταλλική έκδοση), letv le 1s κλπ, xάνει απο τα αποδυτήρια! Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια μάλλον "περίεργη" εξέλιξη του ulefone be touch 2 με πιο αδύναμο (!) hardware (antutu 33000 αντί 45000 του be touch 2), μικρότερη μπαταρία (ονομαστικά και μόνο -του be touch 2 μπορεί να ανέφερε 3050mah αλλά ήταν 40% κάτω πραγματικά) και τίποτε διαφορετικό... Και με ανταγωνισμό στην ίδια τιμή με τηλέφωνα μεγάλων εταιριών όπως meizu metal, xiaomi redmi note 2 (και τη νεότερη μεταλλική έκδοση), letv le 1s κλπ, xάνει απο τα αποδυτήρια!

 

Το antutu δε μου λει προσωπικα τιποτα. Ο 6753 σε siswoo c55 ανοιγε τις εφαρμογες και πηγαινε πιο γρηγορα απο meizu mx5 με τον helio, οσο παραξενο και να μας φανηκε. Ο φακος sony imx 214 προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο σε φωτογραφιες απο τα δυο που αναφερθηκαν xiaomi και meizu. Το letv εχει και αυτο τα θεματακια του. Μη βιαζεστε να κρινετεαν δεν το πιασετε στα χερια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο Everbying με 139 ντολαρ! Για την συσκευη ειναι καλη αγορα!

 

http://www.everbuying.net/m-promotion-active-187.htm

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μια μάλλον "περίεργη" εξέλιξη του ulefone be touch 2 με πιο αδύναμο (!) hardware (antutu 33000 αντί 45000 του be touch 2), μικρότερη μπαταρία (ονομαστικά και μόνο -του be touch 2 μπορεί να ανέφερε 3050mah αλλά ήταν 40% κάτω πραγματικά) και τίποτε διαφορετικό... Και με ανταγωνισμό στην ίδια τιμή με τηλέφωνα μεγάλων εταιριών όπως meizu metal, xiaomi redmi note 2 (και τη νεότερη μεταλλική έκδοση), letv le 1s κλπ, xάνει απο τα αποδυτήρια!

 

τι εννοεις φιλε οτι (ονομαστικά και μόνο -του be touch 2 μπορεί να ανέφερε 3050mah αλλά ήταν 40% κάτω πραγματικά)?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις φιλε οτι (ονομαστικά και μόνο -του be touch 2 μπορεί να ανέφερε 3050mah αλλά ήταν 40% κάτω πραγματικά)?

Εννοώ πως στα specs έγραφε 3050 mah ενώ στην πραγματικότητα ήταν ανάμεσα σε 2200 και 2500 (απο μετρήσεις). Κακώς εγραψα 40% κάτω βέβαια, είναι 20-25% κάτω και όχι 40... Πιθανότατα μάλιστα ήταν η ίδια μπαταρία του be touch 1 με φουσκωμένα νούμερα (και όχι χωρητικότητα).

Γενικώς οι κινέζοι πολλές φορές γράφουν ψεύτικα specs για να προσελκύσουν πελάτες, αυτή ήταν άλλη μια απο αυτές:lol:.

Στο ενδιάμεσο και μετά το κράξιμο φαίνεται πως η εταιρία έβαλε μυαλό και άλλαξε λίγο πολιτική, πιστεύω το be touch 3 θα είναι όπως το γράφουν και θα έχει ενημερώσεις (σε μεγάλη αντίθεση με το be touch 2), αλλά βέβαια κινέζοι είναι, μπορεί πάλι να κάνουν τους κινέζους!

 

Στο Everbying με 139 ντολαρ! Για την συσκευη ειναι καλη αγορα!

 

http://www.everbuying.net/m-promotion-active-187.htm

Σε αυτή την τιμή σίγουρα είναι καλή περίπτωση!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ελληνικά έχει κανονικά όσο για την μπαταρία είναι καλύτερη από την 3000 και σίγουρα θα κρατάει καλύτερα γιατί κάπου διάβασα ότι είναι sony από μάλλον αυτή την εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου και θα σας πω περισσότερα
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει κανονικά όσο για την μπαταρία είναι καλύτερη από την 3000 και σίγουρα θα κρατάει καλύτερα γιατί κάπου διάβασα ότι είναι sony από μάλλον αυτή την εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου και θα σας πω περισσότερα

 

Μ ε το καλο Μανωλη να παραλαβεις.

Δυο μηνες τωρα που κυκλοφορησε δεν μπορει να μην το εχει κι αλλος! Αλλα δεν βλεπω να κανει τον κοπο να γραψει δυο λογια απο εντυπωσεις.....:worry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει κανονικά όσο για την μπαταρία είναι καλύτερη από την 3000 και σίγουρα θα κρατάει καλύτερα γιατί κάπου διάβασα ότι είναι sony από μάλλον αυτή την εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου και θα σας πω περισσότερα

 

Το λέω γιατί από το http://www.everbuying.net/product1113628.html που το παρήγγειλα δεν αναφέρει Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το λέω γιατί από το http://www.everbuying.net/product1113628.html που το παρήγγειλα δεν αναφέρει Ελληνικά.

 

Δεν πιστευω να μην εχει ελληνικα. Η ulefone εχει multilanguage rom με ελληνικα κανονικα.

Προφανως στο everbuying δεν εγραψαν ολες τις γλωσσες. Μη φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά σε όλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί στο http://www.gsmarena.com δεν υπάρχει η Ulefone ??

Είναι το πρώτο κινητό που παίρνω από Κίνα και πιστεύω να βγει καλό.

Έχει πάντως καλά χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ προχθές από το pandawill, πιστεύω μέσα Ιανουαρίου θα το έχω και εγώ.

Κινέζικο κινέζικο δεν είχα ξανά, αλλά το vodafone 4g που έχω 2 χρόνια τώρα ήταν Yulong coolpad άρα κινέζικο.

 

Το επέλεξα και για τα χαρακτηριστικά του αλλά και για τη μπαταρία και camera της Sony.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρόνιά να έχουμε!

Μόλις σήμερα παρέλαβα το 2ο Ulefone μου (το 1ο ήταν το Be Pro - απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι που εσπασα την οθόνη)

 

Το 2ο είναι το Be Touch 3. Το έχω μόλις 4 ώρες στα χέρια μου και δε μπορώ ακόμη να συμπεράνω πολλά πράγματα εκτός από την όμορφη συσκευασία του, τον καλαίσηθητο σχεδιασμό του.

Περισσότερα με το νέο έτος!

 

Χρόνια Πολλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Μ ε το καλο Μανωλη να παραλαβεις.

Δυο μηνες τωρα που κυκλοφορησε δεν μπορει να μην το εχει κι αλλος! Αλλα δεν βλεπω να κανει τον κοπο να γραψει δυο λογια απο εντυπωσεις.....:worry:

 

Καλησπερα και καλη χρονια. Το κινητο για τα λεφτα του ειναι τελειο αλλα εχει 2 αρνητικα για μενα τη μπαταρια που δεν κραταει μια μερα με πολλη χρηση ομως και κυριως data και ο ηχος του που ξυνει στην full ενταση. Εχει ομως τη δυνατοτητα(που δεν εχουν αλλα πολυ ακριβοτερα κινητα) να αλλαζεις δεδομενα απο την μια καρτα σιμ στην αλλη μεσα απο το μενου και οχι να αλλαζεις τις καρτες σιμ απο τη θεση τους βγαζοντας πισω το καπακι κ.λ.π☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Το κινητο για τα λεφτα του ειναι τελειο αλλα εχει 2 αρνητικα για μενα τη μπαταρια που δεν κραταει μια μερα με πολλη χρηση ομως και κυριως data και ο ηχος του που ξυνει στην full ενταση. Εχει ομως τη δυνατοτητα(που δεν εχουν αλλα πολυ ακριβοτερα κινητα) να αλλαζεις δεδομενα απο την μια καρτα σιμ στην αλλη μεσα απο το μενου και οχι να αλλαζεις τις καρτες σιμ απο τη θεση τους βγαζοντας πισω το καπακι κ.λ.π☺

 

Καμερα φλας και ποιοτητα κλησεων πως σου φαινονται;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καμερα φλας και ποιοτητα κλησεων πως σου φαινονται;

Ευχαριστω.

 

Η καμερα του είναι πολύ καλη τη μερα. Το βραδυ δεν είναι και τοσο καλη όπως και πολλα αλλα κινητα. Η ποιοτητα κλησεων είναι μετρια με bluetooth που χρησιμοποιω αλλα στο αυτι είναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του είναι πολύ καλη τη μερα. Το βραδυ δεν είναι και τοσο καλη όπως και πολλα αλλα κινητα. Η ποιοτητα κλησεων είναι μετρια με bluetooth που χρησιμοποιω αλλα στο αυτι είναι μια χαρα.

 

Οι εχοντες κανετε ενα πιο αναλυτικο review. Gps, ποιοτητα, σημα κινητης στις δυο σιμ, μπαταρια, το μεγεθος και βαρος πως σας φαινετε, γενικα γραψτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι "έχοντας" εδω από 30/12/ Θα πρέπει να το δουλέψω αρκετά ακόμη για αναλύτικό review (αν και δεν είμαι πολύ καλός σε αυτά)

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει (και είναι σημαντικά αρνητικό) είναι η μπαταρία. Με νορμάλ χρήση θέλει φόρτιση 2 φορές την ημέρα...απαράδεκτο συγκριτικά με το Ulefone Be Pro που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι "έχοντας" εδω από 30/12/ Θα πρέπει να το δουλέψω αρκετά ακόμη για αναλύτικό review (αν και δεν είμαι πολύ καλός σε αυτά)

Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει (και είναι σημαντικά αρνητικό) είναι η μπαταρία. Με νορμάλ χρήση θέλει φόρτιση 2 φορές την ημέρα...απαράδεκτο συγκριτικά με το Ulefone Be Pro που είχα.

 

2 φορες τη μερα με νορμαλ χρηση. Μας εσκισες. Ισως ειναι αρχη. Βαλε κανενα task killer και καμια εφαρμογη για μπαταρια και περιμενε γιατι μπορει να θελει καποιους κυκλους φορτισης στην αρχη για να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ και οι πρώτες εντυπώσεις σε γενικές γραμμές είναι καλές είναι όμορφο σχετικά λεπτό (iphonizi) και για το μέγεθός του κάθετε καλά στο χέρι προσοχή στο πίσω καπάκι θέλει προσοχή στο άνοιγμα γιατί κρατάει καλά και είναι λεπτό

GPS σφαίρα κλείδωσε 20 δορυφόρους σε 10 sec

Σήμα πολύ καλό όπως και το 4G

WIFI αρκετά καλό και σταθερό

Ήχος στην κλήση αρκετά καλός και καθαρός

Η οθόνη του έχει ωραία χρώματα και φωτεινή

Camera αρκετά καλή και η εμπρός το δοκίμασα μέρα για βράδυ δεν έχω άποψη

Η μπαταρία είναι λίγη για το τηλέφωνο θα ήθελε μεγαλύτερη με το ζόρι η μια μέρα

Στα αρνητικά θα έβαζα τα μη φωτιζόμενα πλήκτρα κάτω καθώς και την έλλειψη του notification led

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 βλεπω οτι απο μπαταρια δεν ειστε ευχαριστημενοι.

Η λυση του ulefone power που εχει τα ιδια περιπου χαρακτηριστικα αλλα με 6000 + μπαταρια φανταζει μονοδρομος αν η επιλογη ειναι ulefone.

Παντως δεν ειναι απιθανο να μην αληθευει η χωρητικοτητα των 2.550 mah της μπαταριας.

Το εχει ξανακανει αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη, http://shop.gizchina.com/home/ulefone-be-touch-2-s-view-flip-leather-case-high-quality-411.html ταιριάζει στο Be Touch 3?

 

Και αν ταιριάζει πως αναγνωρίζει τη θήκη για να δουλέψει το S-View ή είναι παραμύθια (το πιθανότερο) ???

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και το δικό μου. Είναι πανεμορφο και πολύ γρήγορο.

Το φορτώνω τώρα με apps. Η κάμερα πολύ καλή

Για μπαταρία σύντομα....

 

Ήρθε με φόρτιση 80% είναι ανοικτό και ενεργότατο εδώ και 2 ώρες, η μπαταρία αυτή τη στιγμή είναι στο 64%

Edited by insane
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...