Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ γράφτηκα εγκατέστησα τα 7 ολα κομπλέ δεν είναι επίσημο αυτό ?

Είναι. Αν δεν θέλεις να παίρνεις επόμενες beta τότε ξεγραφεσαι. Αλλιώς το αφήνεις και παίρνεις και επόμενες beta πριν τις stable.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι. Αν δεν θέλεις να παίρνεις επόμενες beta τότε ξεγραφεσαι. Αλλιώς το αφήνεις και παίρνεις και επόμενες beta πριν τις stable.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

ωραίος... ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια κ για τις απαντήσεις only nexus :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ εγράφη κάνει λήψη αλλά εδώ και δύο ώρες δεν έχει κατεβάσει ακόμα την 7 ούτε καν έχει ξεκινήσει ή διαδικασία..
Link to comment
Share on other sites

εγώ γράφτηκα εγκατέστησα τα 7 όλα κομπλέ δεν είναι επίσημο αυτό ? τώρα μου λέει αριθμός έκδοσης nrd90m

 

Μετά την εγράφη πόση ώρα έκανε να κατεβάσει την 7?? Εμένα για κάποιο λόγο εδώ και πολυ ώρα έχει κολλήσει στην λήψη...Ούτε κατεβάζει ούτε του....

Τελικά μετά από δύο ώρες την κατέβασε και τώρα κάνω εγκατάσταση....

Για να δούμε....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγράφη πόση ώρα έκανε να κατεβάσει την 7?? Εμένα για κάποιο λόγο εδώ και πολυ ώρα έχει κολλήσει στην λήψη...Ούτε κατεβάζει ούτε του....

Τελικά μετά από δύο ώρες την κατέβασε και τώρα κάνω εγκατάσταση....

Για να δούμε....

 

και έμενα άργησε δεν κόλλησε πουθενά άπλα άργησε αρκετά... βλέπω κάτι σκρινσοτ που έχουν κάνει λέει 52.4mb μέγεθος ενημερώσεις :wacko: έμενα έλεγε 1000+ mb 1.1gb ήταν κοντά

Link to comment
Share on other sites

και έμενα άργησε δεν κόλλησε πουθενά άπλα άργησε αρκετά... βλέπω κάτι σκρινσοτ που έχουν κάνει λέει 52.4mb μέγεθος ενημερώσεις :wacko: έμενα έλεγε 1000+ mb 1.1gb ήταν κοντά

Και εμενα 1.1 gb ηταν η αναβαθμηση.

Πρωτες εντυπωσεις εχουν να κανουν με την μπαταρια..

Εφτιαξε η διαρκεια της και μαλιστα σε πολυ καλο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Μια ερώτηση έχω:

 

Αν περάσω ΟΤΑ Image με το χέρι επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση σε μελλοντικό patch ή σταθερή έκδοση θα χρειάζεται πάλι να κάνω το ίδιο ή το τηλέφωνο θα παίρνει κανονικά οποιαδήποτε αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα;

 

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο δεν το έχω πειράξει καθόλου. Είναι έτσι όπως το αγόρασα.

 

Ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και έμενα άργησε δεν κόλλησε πουθενά άπλα άργησε αρκετά... βλέπω κάτι σκρινσοτ που έχουν κάνει λέει 52.4mb μέγεθος ενημερώσεις :wacko: έμενα έλεγε 1000+ mb 1.1gb ήταν κοντά

 

52,4mb είναι το update αν έχεις ήδη την developer preview 5(που είναι ήδη android 7.0) σε final, εαν κάνεις update από android 6 τότε είναι λίγο πάνω απο 1gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Μια ερώτηση έχω:

 

Αν περάσω ΟΤΑ Image με το χέρι επειδή δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση σε μελλοντικό patch ή σταθερή έκδοση θα χρειάζεται πάλι να κάνω το ίδιο ή το τηλέφωνο θα παίρνει κανονικά οποιαδήποτε αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα;

 

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο δεν το έχω πειράξει καθόλου. Είναι έτσι όπως το αγόρασα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Θα παίρνεις κανονικά.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σαν να έστρωσε σήμερα ή μπαταρία από τις 22 Αυγουστου που έκανα το update.

 

 

Είναι με 2% τώρα. Ειδα 2 επεισόδια dragonball super και είμαι με fb/messenger/insta/Snapchat/αρκετο browsing αλλα με wifi και όχι 4g. Πριν με την ίδια χρηση δεν έβγαζε πάνω από 3 ώρες.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη χαρτες της google δεν μου δουλευει καλα,εχει κολλησει σε μια τοποθεσια που δεν ειμαι πλεον και δειχνει οτι ειμαι ακομα εκει,απο την παρασκευη.και αυτο επηρεαζει και αλλες εφαρμογες οπως το chrome που μου γραφει δεν ειναι διαθεσιμη η τοποθεσια.. τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη χαρτες της google δεν μου δουλευει καλα,εχει κολλησει σε μια τοποθεσια που δεν ειμαι πλεον και δειχνει οτι ειμαι ακομα εκει,απο την παρασκευη.και αυτο επηρεαζει και αλλες εφαρμογες οπως το chrome που μου γραφει δεν ειναι διαθεσιμη η τοποθεσια.. τι κανω?

Καταλαβαίνεις ότι για τέτοιου είδους προβλήματα χρειάζονται πολλά στοιχεία όπως το τι εφαρμογές έχεις, αν είσαι Root, σε ποια έκδοση είσαι, αν έχεις στοκ ρομ, τι εφαρμογές έχεις που επηρεάζουν την τοποθεσία ή και άλλες που επεμβαινουν στο σύστημα, τις ρυθμίσεις τοποθεσίας κλπ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις ότι για τέτοιου είδους προβλήματα χρειάζονται πολλά στοιχεία όπως το τι εφαρμογές έχεις, αν είσαι Root, σε ποια έκδοση είσαι, αν έχεις στοκ ρομ, τι εφαρμογές έχεις που επηρεάζουν την τοποθεσία ή και άλλες που επεμβαινουν στο σύστημα, τις ρυθμίσεις τοποθεσίας κλπ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

ωχ μπλεξαμε δηλαδη..ολα στοκ δεν εχω αλλαξει κατι μονο αναβαθμιση εκανα πριν μερες σε 7 αλλα δεν επηρεασε αυτο τους χαρτες δουλευαν μια χαρα..εφαρμογες που επηρεαζουν την τοποθεσια οι κλασσικες fb chrome youtube δεν μπορω να βρω ποιες αλλες τωρα εχω πανω απο 100 εφαργογες που μπορει να επηρεαζουν την τοποθεσια.το here we go δουλευει κανονικα..νομιζω παντως πως δεν φταιει αλλη εφαρμογη, η εφαρμογη χαρτες εχει το κολλημα,ενω δουλευει μου δειχνει αλλους προορισμους κλπ η τοποθεσια μου ειναι κολλημενη σε ενα σημειο..ρυθμισεις τοποθεσιας εχω υψηλη ακριβεια

Link to comment
Share on other sites

ωχ μπλεξαμε δηλαδη..ολα στοκ δεν εχω αλλαξει κατι μονο αναβαθμιση εκανα πριν μερες σε 7 αλλα δεν επηρεασε αυτο τους χαρτες δουλευαν μια χαρα..εφαρμογες που επηρεαζουν την τοποθεσια οι κλασσικες fb chrome youtube δεν μπορω να βρω ποιες αλλες τωρα εχω πανω απο 100 εφαργογες που μπορει να επηρεαζουν την τοποθεσια.το here we go δουλευει κανονικα..νομιζω παντως πως δεν φταιει αλλη εφαρμογη, η εφαρμογη χαρτες εχει το κολλημα,ενω δουλευει μου δειχνει αλλους προορισμους κλπ η τοποθεσια μου ειναι κολλημενη σε ενα σημειο..ρυθμισεις τοποθεσιας εχω υψηλη ακριβεια

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στους χάρτες.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στους χάρτες.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

θα χαθουν ολες οι αποθηκευμενες τοποθεσιες κλπ ομως ε? γινεται καπως να τα κανω backup αυτα?

 

οκ λυθηκε το προβλημα με επανεκκινηση..

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

θα χαθουν ολες οι αποθηκευμενες τοποθεσιες κλπ ομως ε? γινεται καπως να τα κανω backup αυτα?

δεν χανονται αν εισαι συνδεδεμενος με τον λογαριασμο σου.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

 

1 το clean master το χρησιμοποιήτε ? Αν ναι κάνει καλή δουλειά ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο καλύτερο?

 

2 file manager έχω το ES προτείνεται κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σκέφτομαι να πάρω το nexus 5X και θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι screen time βγάζει με μέτρια χρήση(fb, gmail, κανα παιχνιδάκι σχετικά απλό για max μια ωρα και messenger). το τωρινό μου S3 μου βγάζει κανα 2 εως 2,5 ωρες οθόνης με σχεδόν τελειωμενη μπαταρία στο τέλος της μέρας.

Επίσης το fast charge απενεργοποιείται?από όσο έχω ακούσει και έχω διαβάσει αν το φορτίζεις απλα χωρις ταχυφόρτιση η μπαταρία γεμίζει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σκέφτομαι να πάρω το nexus 5X και θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι screen time βγάζει με μέτρια χρήση(fb, gmail, κανα παιχνιδάκι σχετικά απλό για max μια ωρα και messenger). το τωρινό μου S3 μου βγάζει κανα 2 εως 2,5 ωρες οθόνης με σχεδόν τελειωμενη μπαταρία στο τέλος της μέρας.

Επίσης το fast charge απενεργοποιείται?από όσο έχω ακούσει και έχω διαβάσει αν το φορτίζεις απλα χωρις ταχυφόρτιση η μπαταρία γεμίζει καλύτερα.

 

Εμένα βγάζει 5 ώρες περίπου με τέρμα φωτεινότητα wifi fb messenger instagram youtube k chrome το έχω 1 μηνά

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

 

1 το clean master το χρησιμοποιήτε ? Αν ναι κάνει καλή δουλειά ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο καλύτερο?

 

2 file manager έχω το ES προτείνεται κάποιο άλλο?

 

1. Σκουπίδι. Γενικά το Android δεν θέλει τέτοιου είδους προγράμματα. Ειδικά καθαριστες μνήμης και αηδίες.

2. Καλός αλλά σταμάτησα όταν πουλήθηκε. Είχε κάτι popup και κάτι χαζομάρες εφαρμογές τύπου clean Master ενσωματωμένες. Νομίζω τώρα έχει στρώσει λίγο και μπορεις να απενεργοποιήσεις τα πρόσθετα. Προσωπικά χρησιμοποιώ solid Explorer πληρωμενο όμως.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

1. Σκουπίδι. Γενικά το Android δεν θέλει τέτοιου είδους προγράμματα. Ειδικά καθαριστες μνήμης και αηδίες.

2. Καλός αλλά σταμάτησα όταν πουλήθηκε. Είχε κάτι popup και κάτι χαζομάρες εφαρμογές τύπου clean Master ενσωματωμένες. Νομίζω τώρα έχει στρώσει λίγο και μπορεις να απενεργοποιήσεις τα πρόσθετα. Προσωπικά χρησιμοποιώ solid Explorer πληρωμενο όμως.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

+1!!

Όλα αυτά τα κλιν είναι βλακείες! Κακό κάνουν παρά καλό!

 

 

Δεν ήξερα για τον es πως πουλήθηκε κ τον έχω αγοράσει μάλιστα!

Δεν έχω δει pop up βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! σκέφτομαι να πάρω το nexus 5X και θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι screen time βγάζει με μέτρια χρήση(fb, gmail, κανα παιχνιδάκι σχετικά απλό για max μια ωρα και messenger). το τωρινό μου S3 μου βγάζει κανα 2 εως 2,5 ωρες οθόνης με σχεδόν τελειωμενη μπαταρία στο τέλος της μέρας.

Επίσης το fast charge απενεργοποιείται?από όσο έχω ακούσει και έχω διαβάσει αν το φορτίζεις απλα χωρις ταχυφόρτιση η μπαταρία γεμίζει καλύτερα.

 

Ποιος τρολάς λεει οτι η μπαταρια γεμιζει καλυτερα χωρις fast charge;

Εχεις δηλαδη χρησιμο feature και θα το πεταξεις;

 

Το screen time ειναι υποκειμενικο και εξαρταται απο τη χρηση του κινητου.

Με το ιδιο κινητο ενας μπορει να βγαζει 2 ωρες αλλά να ειναι εξω ολη μερα με 100% φωτεινοτητα και 4g και αλλος 5 ωρες και να μιλαει whatsapp διπλα στο router με το μωρο.

 

Απο το S3 που θα αναβαθμισεις, θα δεις διαφορα σε όλα τα επιπεδα, τηλεφωνα με 3 χρονια διαφορά ειναι.

 

Αν δεν σε πειραζει που δεν εχει microsd, ειναι τρομερη αγορα το 5Χ!

 

Συμβουλη: Δωσε κατι παραπανω και παρε το μεγαλο μοντελο, τα 16gb ειναι πολυ πολυ λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Υπάρχει επιλογή κάπου στο τηλέφωνο, να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το fast charge;

 

Είμαι σε nougat stock.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Υπάρχει επιλογή κάπου στο τηλέφωνο, να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το fast charge;

 

Είμαι σε nougat stock.

 

Ευχαριστώ!

Δεν υπάρχει και δεν χρειάζεται. Απορώ πως βρήκατε αυτό το θέμα κάποια παιδιά από εδώ. Το τηλέφωνο είναι φτιαγμένο να φορτίζει έτσι. Δεν έχει κανένα θέμα και δεν χρειάζεται να ασχολείστε. Αν παρόλα αυτά θέλεις να φορτίζει πιο αργά βάλτο να φορτίζει σε υπολογιστή ή με άλλο φορτιστή.

Edit : Δεν μιλάω επιθετικά, απλά μου φαίνεται αδιανόητο να προκύπτει ένα θέμα που από κατασκευής του τηλεφώνου είναι ακριβώς το αντίθετο.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...