Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απόχρωση του led νομίζω ότι είναι για να βγαίνουν πιο φυσικά τα χρώματα στις φωτογραφίες με φλας. Είναι το γνωστό dual tone led flash.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απόχρωση του led νομίζω ότι είναι για να βγαίνουν πιο φυσικά τα χρώματα στις φωτογραφίες με φλας. Είναι το γνωστό dual tone led flash.

Eυχαριστώ για την απαντήση. Έβαλα το geekbench να κάνω bench και μου έβγαλε 900 περίπου single core και 3000 multi core και την 2η φορά έβγαλε 1245 single και 3506 multi core :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το 32 γκιγκα απο skroutz. Βλεπω πως εχουν το h791 σε τιμες που ξεκινουν απο 253 €. Το ερωτημα μου ειναι το εξης, στο πλαισιο εχουν το 32 γκιγκα με τιμη 349 €. Ξερουμε αν ειναι ο ιδιος τυπος; Ξερω απο αλλες συσκευες που αγοραστικαν απο skroutz που ηταν αλλος τυπος απο αυτον που γινεται επισημα η εισαγωγη πως ειχαν προβλημα με αναβαθμισεις. Ξερουμε τι συμβαινει εδω με τα nexus γιατι δεν γνωριζω;

 

μα το πλαισιο ειναι πλαισιο!ολα πανακριβα τα εχει. και εγω πηγα πριν λιγες μερες πλαισιο μονο και μονο να το δω να το επεξεργαστω και το παρηγγειλα απο σκρουτζομαγαζο περιπου 280 συνολικα επειδη ηθελα σε μαυρο χρωμα,το περιμενω απο μερα σε μερα..θα πω εντυπωσεις συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω backup τις φωτο μου και είδα ότι μου δίνει 15 γίγα. Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι για χρήστες nexus είναι 50. Δεν ισχύει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω backup τις φωτο μου και είδα ότι μου δίνει 15 γίγα. Κάπου είχα διαβάσει όμως ότι για χρήστες nexus είναι 50. Δεν ισχύει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Google Drive είναι 15gb ο δωρεάν χώρος, δεν ισχύει αυτό που λες για 50 από ότι γνωρίζω,αν θέλεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Google photos που έχει απεριόριστο backup απλά θα χάνουν λίγο σε ποιότητα (το μείον είναι αυτό για το απεριόριστο backup)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Με το google photos το έκανα και είδα την επιλογή για την υψηλή και την αρχική ποιότητα. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγει κάποια στιγμή μια είδηση που έλεγε ότι η "υψηλή" ποιότητα είναι ουσιαστικά στα 16ΜΡ και ότι αν βάλεις φωτογραφίες μεγαλύτερης ανάλυσης θα γίνει downsize τότε.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο φίλε μου;

 

Έχω ένα σωρό Nexus τα ξέρω αλλά με αυτό..

Με το encryption έχω θέμα το ξέχασα και παιδευομουν μισή μέρα να περάσω twrp βρήκα τελικά modified kernel για το preview 5 ξεκινάω με τα αντίγραφά και ξαφνικά λέω στην επόμενη ota τι? Πάλι διαγραφή όλα και απ την αρχή το ψάχνω λίγο και έτσι είναι. Έχει τρόπο αλλά είναι μπελάς. Μία φορά είπα να μείνω σε stock και βρήκα το τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Είχε βγει κάποια στιγμή μια είδηση που έλεγε ότι η "υψηλή" ποιότητα είναι ουσιαστικά στα 16ΜΡ και ότι αν βάλεις φωτογραφίες μεγαλύτερης ανάλυσης θα γίνει downsize τότε.

 

Γενικά στο απεριόριστο μειώνεται το μέγεθος κατά την αποθήκευση, είχε ακουστεί σαν είδηση ότι οι χρήστες nexus θα έχουν απεριόριστο backup στο original μέγεθος μακάρι να γίνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα, μου ηρθαν ενημερωσεις κλπ αλλα εχω την 6.0.1, να περιμενω να μου ερθει η 7? οταν παταω για νεες ενημερωσεις μου λεει ειναι ενημερωμενο..
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω σημερα, μου ηρθαν ενημερωσεις κλπ αλλα εχω την 6.0.1, να περιμενω να μου ερθει η 7? οταν παταω για νεες ενημερωσεις μου λεει ειναι ενημερωμενο..

 

Η 7 δεν έχει βγει ακόμα. Μόνο σε developer preview είναι. Δεν έχει βγει "επίσημα".

:D
Link to comment
Share on other sites

Η 7 δεν έχει βγει ακόμα. Μόνο σε developer preview είναι. Δεν έχει βγει "επίσημα".

 

οποτε με την 6.0.1 ειμαι κομπλε? μια ερωτηση ακομα δεν του εχω βαλει καρτα σιμ. παιρνει nano sim? εχω micro sim. ξερει κανεις αν παω πχ σε γερμανο αν την κοβουν και ποσο κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

οποτε με την 6.0.1 ειμαι κομπλε? μια ερωτηση ακομα δεν του εχω βαλει καρτα σιμ. παιρνει nano sim? εχω micro sim. ξερει κανεις αν παω πχ σε γερμανο αν την κοβουν και ποσο κοστιζει?

 

Μια χαρά είσαι. Nano sim παίρνει. Θα σου έλεγα να μην την κόψεις και να ζητήσεις μια καινούρια. 5 ευρώ κάνει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι. Nano sim παίρνει. Θα σου έλεγα να μην την κόψεις και να ζητήσεις μια καινούρια. 5 ευρώ κάνει.

 

ναι μαλλον αυτο θα κανω. βγαινει επι τοπου καινουρια στο γερμανο πχ? υπαρχει δυνατοτητα να κρατησω τον ιδιο αριθμο και στα 2 τηλεφωνα? κοσμοτε. ξερω οτι γινεται οταν κλεινεις το ενα να λειτουργει το αλλο. απλα δεν ξερω αν ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον αυτο θα κανω. βγαινει επι τοπου καινουρια στο γερμανο πχ? υπαρχει δυνατοτητα να κρατησω τον ιδιο αριθμο και στα 2 τηλεφωνα? κοσμοτε. ξερω οτι γινεται οταν κλεινεις το ενα να λειτουργει το αλλο. απλα δεν ξερω αν ειναι δωρεαν.

 

Ναι, επιτόπου την βγάζουν και ακυρώνεται η άλλη. Για να την κρατήσεις και την 2η θα πρέπει να τους το πεις. Δεν ξέρω τι χρέωση έχει και αν έχει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι. Nano sim παίρνει. Θα σου έλεγα να μην την κόψεις και να ζητήσεις μια καινούρια. 5 ευρώ κάνει.

 

Γιατί να μη την κόψει; Εγώ μια απόπειρα έκανα και μια χαρά κόπηκε και λειτουργεί :P Σιγά μην πετάμε 5ευρα έτσι για 3 δευτερόλεπτα δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

εχει μεμβρανη η οθονη?οταν το ανοιξα ηταν με αυτο το λευκο περιτυλιγμα αλλα δεν μπορω να ξεχωρισω αν εχει η οθονη μεμβρανη. του εβαλα μια θηκη. καλυτερα να του βαλω και ενα τζαμακι ε?[ATTACH][ATTACH]65819[/ATTACH][/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το usb cable σήμερα και λέω να κάνω root.

Βρήκα αυτό εδώ https://www.search4roots.com/how-to-easily-root-lg-nexus-5x/ το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη την κόψει; Εγώ μια απόπειρα έκανα και μια χαρά κόπηκε και λειτουργεί :P Σιγά μην πετάμε 5ευρα έτσι για 3 δευτερόλεπτα δουλειά.

Καλά μη τρελενεσαι. Την άποψή μου είπα. Ότι θέλει μπορεί να κάνει. Και για το 2ο ερώτημα σου, Nexus Root toolkit χρησιμοποιώ εγώ.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το usb cable σήμερα και λέω να κάνω root.

Βρήκα αυτό εδώ https://www.search4roots.com/how-to-easily-root-lg-nexus-5x/ το έχει δοκιμάσει κανείς;

http://Www.wugfresh.com. Ή http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html?m=1

 

Edit : απλά χρησιμοποίησε twrp για recovery και superSU chainfire για root

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη τρελενεσαι. Την άποψή μου είπα. Ότι θέλει μπορεί να κάνει. Και για το 2ο ερώτημα σου, Nexus Root toolkit χρησιμοποιώ εγώ.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

χααχαχαχαχ δεν τρελαίνομαι ρε συ, απλά είναι εύκολο. Εγώ πχ που καταστρέφω ότι ακουμπάω το έκανα πολύ εύκολα :P

 

Επίσης είδα αυτό που λες με το toolkit συγκεκριμένα σε ένα βίντεο και γράφουν από κάτω πως δεν λειτουργεί σωστά και συγκεκριμένα πήγαινε στο 4.05 και δες τι σου λέω

δεν τους βγάζει καν την επιλογή για να κανεις download τα αρχεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://Www.wugfresh.com. Ή http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html?m=1

 

Edit : απλά χρησιμοποίησε twrp για recovery και superSU chainfire για root

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Οκ φίλε μου, θα το κοιτάξω !

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου το λέει ο gialakias. Απλά να ξέρεις ότι θα σου σβήσει τα πάντα από το κινητό. Επίσης, βγάλε ότι κωδικούς και δακτυλικο αποτύπωμα έχεις, για να μην σκαλωσει η διαδικασία.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου το λέει ο gialakias. Απλά να ξέρεις ότι θα σου σβήσει τα πάντα από το κινητό. Επίσης, βγάλε ότι κωδικούς και δακτυλικο αποτύπωμα έχεις, για να μην σκαλωσει η διαδικασία.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Κάτσε γιατί έχω την nougat dp5 πάνω, θα πάω στην last 6.0.1 και θα σβηστούν έτσι κ αλλιώς.

Κάτι άλλο που διάβασα πάλι είναι πως σε πολλούς βγάζει μια ******* που σου λέει πως δεν είναι trusted η συσκευή σου όταν κάνεις reboot η κάτι τέτοιο. Θα μου το βγάζει και μένα; Αν ναι, υπάρχει λύση για να το βγάλουμε;

 

ΥΓ: Πρώτη φορά παίρνω nexus συσκευή γιαυτό τόσες πολλές ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί έχω την nougat dp5 πάνω, θα πάω στην last 6.0.1 και θα σβηστούν έτσι κ αλλιώς.

Κάτι άλλο που διάβασα πάλι είναι πως σε πολλούς βγάζει μια ******* που σου λέει πως δεν είναι trusted η συσκευή σου όταν κάνεις reboot η κάτι τέτοιο. Θα μου το βγάζει και μένα; Αν ναι, υπάρχει λύση για να το βγάλουμε;

 

ΥΓ: Πρώτη φορά παίρνω nexus συσκευή γιαυτό τόσες πολλές ερωτήσεις.

Αφού είσαι στην 7, ναι θα τα σβήσει όλα. Όταν κάνεις ρουτ το κινητό, βγάζει ένα μήνυμα όταν κάνει boot. Δεν είναι τιποτα για να σε απασχολεί, απλά εκείνη τη στιγμή που θα κάνει το boot, εσύ δεν θα πατησεις το Power button. Λύση Δεν ξέρω αν υπάρχει. Εγώ δεν το δίνω σημασία, μιας και κρατάει μόλις 2 δευτερόλεπτα.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...