Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχει πολύ φυσικό φως η σκηνή που τραβάς, το hdr υπερφωτίζει τις φωτογραφίες με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα χρώματα. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα συσκευής, όσο του χρήστη που χρησιμοποιεί το hdr σε λάθος συνθήκες αφενός και ενδεχομένως της εφαρμογής και συνεπώς του αλγόριθμου που ενσωματώνει για την ένωση των διαφορετικών λήψεων.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχει πολύ φυσικό φως η σκηνή που τραβάς, το hdr υπερφωτίζει τις φωτογραφίες με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα χρώματα. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα συσκευής, όσο του χρήστη που χρησιμοποιεί το hdr σε λάθος συνθήκες αφενός και ενδεχομένως της εφαρμογής και συνεπώς του αλγόριθμου που ενσωματώνει για την ένωση των διαφορετικών λήψεων.

 

Τα είπες όλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πολύ φυσικό φως η σκηνή που τραβάς, το hdr υπερφωτίζει τις φωτογραφίες με αποτέλεσμα να παραμορφώνονται τα χρώματα. Αλλά δεν νομίζω ότι είναι θέμα συσκευής, όσο του χρήστη που χρησιμοποιεί το hdr σε λάθος συνθήκες αφενός και ενδεχομένως της εφαρμογής και συνεπώς του αλγόριθμου που ενσωματώνει για την ένωση των διαφορετικών λήψεων.

 

ναι συμφωνω, αλλα το hdr+ δεν ειναι αυτο που υποτιθεται εβαλε η google και τραβανε τα nexus καλυτερες φωτο? δεν εχω καταλαβει ακομα, το hdr+ ειναι ξεχωριστη εφαρμογη? η ειναι μια επιλογη στην εφαρμογη που υπαρχει ηδη?

 

και κατι αλλο υπαρχει τροπος να μπει στο 5x εφαρμογη που εχει την ιδια λειτουργια με το g4 που εμφανιζει το στρογγυλο ρολοι οταν κλεινει η circle case?

Link to comment
Share on other sites

Για το circle case δεν ξέρω. Πιθανώς κάποια εφαρμογή θα βρεις στο playstore.

Το HDR+ δεν ξέρω αν είναι εφεύρεση της Google, πάντως το έχουν οι περισσότερες καμερες. Π.χ. τα iphone σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Για το circle case δεν ξέρω. Πιθανώς κάποια εφαρμογή θα βρεις στο playstore.

Το HDR+ δεν ξέρω αν είναι εφεύρεση της Google, πάντως το έχουν οι περισσότερες καμερες. Π.χ. τα iphone σίγουρα.

 

Σαν hdr+ το έχει μόνο η google. Οι υπόλοιπες εταιρίες έχουν hdr.

 

Η βασική αρχή λειτουργίας είναι ή ίδια απλά στην google δουλεύει ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το HDR είναι λειτουργία (high dynamic range σημαίνουν τα γράμματα του αρκτικόλεξου αν θυμάμαι καλά) με την οποία το κινητό κάνεις περισσότερες της μιας λήψεις με διαφορετική έκθεση και μετά τις συνδυάζει, ώστε να μην έχει μια φωτογραφία σκοτεινά σημεία. Πχ αν βγάλεις με απλή λειτουργία ένα αντικείμενο μπροστά από ένα παράθυρο, το αντικείμενο θα είναι σκοτεινό, επειδή η συσκευή θα μετράει μεγάλη ποσότητα φωτός λόγω του παραθύρου. Με το HDR θα τραβήξει και μια λήψη με μεγάλη έκθεση, στην οποία θα φαίνεται πιο φωτεινό το αντικείμενο και θα την συνδυάσει με μια λήψη μικρότερης έκθεσης, ώστε να μην υπάρχουν σκοτεινά σημεία. Βάλε ένα αντικείμενο μπροστά σε φωτεινό φόντο και δοκίμασε να τραβήξεις με ανοιχτό και κλειστό το HDR για να δεις τις διαφορές. Η όλη λειτουργία έχει να κάνει με το πως αντιλαμβάνεται και καταγράφει το φως ο αισθητήρας της κάμερας. Για περισσότερες πληροφορίες το wiki και το google είναι πάντα χρήσιμα. :p

 

Πάντως το HDR νομίζω πως ξεκίνησε από τα 3D γραφικά στους υπολογιστές για να εμφανίζουν πιο αληθοφανείς τις σκιάσεις και μετά εμφανίστηκε σαν λειτουργία στα κινητά. Με φωτογραφικές μηχανές δεν ασχολούμαι για να ξέρω πότε εμφανίστηκε εκεί σαν λειτουργία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ρθω και εγω στην παρεα σας σημερα ισως τελικα θα το αγορασω και θα μπω επισημα στην παρεα σας. Θα ηθελα να ρωτησω θα παιρνει ολες τις ενημερωσεις καθε μηνα το Nexus 5X ;

1) Επισης υπαρχουν custome rom για αλλαγη της Stock της google ;

2) Υπαρχει υποστηρηξη καρτας μνημης για μεταφορα επαφων εκει μεσα αλλα και εφαρμογων τραγουδια κλπ ;

3)Η αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης πως γινεται ;

4) Ακουσα και ειδα απο το Moto G 2nd που ειχα παλιοτερα οτι η διαδικασια του φορματ και ξανα περασμα της Stock ROM ειναι καπως δυσκολο με εντολες ειναι αληθεια αυτο ; Υπαρχει οδηγος στα ελληνικα βημα βημα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ρθω και εγω στην παρεα σας σημερα ισως τελικα θα το αγορασω και θα μπω επισημα στην παρεα σας. Θα ηθελα να ρωτησω θα παιρνει ολες τις ενημερωσεις καθε μηνα το Nexus 5X ;

1) Επισης υπαρχουν custome rom για αλλαγη της Stock της google ;

2) Υπαρχει υποστηρηξη καρτας μνημης για μεταφορα επαφων εκει μεσα αλλα και εφαρμογων τραγουδια κλπ ;

3)Η αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης πως γινεται ;

4) Ακουσα και ειδα απο το Moto G 2nd που ειχα παλιοτερα οτι η διαδικασια του φορματ και ξανα περασμα της Stock ROM ειναι καπως δυσκολο με εντολες ειναι αληθεια αυτο ; Υπαρχει οδηγος στα ελληνικα βημα βημα ;

 

Ναι

1) Υπάρχουν πάμπολλες

2) όχι

3) με διάφορες εφαρμογές. πχ MX player

4) δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ρθω και εγω στην παρεα σας σημερα ισως τελικα θα το αγορασω και θα μπω επισημα στην παρεα σας. Θα ηθελα να ρωτησω θα παιρνει ολες τις ενημερωσεις καθε μηνα το Nexus 5X ;

1) Επισης υπαρχουν custome rom για αλλαγη της Stock της google ;

2) Υπαρχει υποστηρηξη καρτας μνημης για μεταφορα επαφων εκει μεσα αλλα και εφαρμογων τραγουδια κλπ ;

3)Η αναπαραγωγη βιντεο και μουσικης πως γινεται ;

4) Ακουσα και ειδα απο το Moto G 2nd που ειχα παλιοτερα οτι η διαδικασια του φορματ και ξανα περασμα της Stock ROM ειναι καπως δυσκολο με εντολες ειναι αληθεια αυτο ; Υπαρχει οδηγος στα ελληνικα βημα βημα ;

 

Ναι

1) Υπάρχουν πάμπολλες

2) όχι

3) με διάφορες εφαρμογές. πχ MX player

4) δεν ξέρω

 

4. Υπάρχει το Nexus Root Toolkit που αυτοματοποιεί τις διάφορες διαδικασίες. Για περισσότερα, καλύτερα να διαβάσεις τους οδηγούς που υπάρχουν στο xda στα αγγλικά ή φαντάζομαι πως θα υπάρχουν και αντίστοιχα βίντεο στο Youtube.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

4. Υπάρχει το Nexus Root Toolkit που αυτοματοποιεί τις διάφορες διαδικασίες. Για περισσότερα, καλύτερα να διαβάσεις τους οδηγούς που υπάρχουν στο xda στα αγγλικά ή φαντάζομαι πως θα υπάρχουν και αντίστοιχα βίντεο στο Youtube.

Το πειρα τελικα παιδια :D

 

http://s32.postimg.org/vpq6d9il1/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/5vgdnhil1/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/s8o4aajit/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/7pt8585lh/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/f72fkfv4l/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/gamjwefrp/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/98t7ny1jp/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/xqlbbu445/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/xf3uz2no5/image.jpg

 

http://s32.postimg.org/3ogqdb2ol/image.jpg

 

Να σαι καλα Ψυλε σε υπεραευχαριστω. Γνωριζεις και πως μπορω να βαλω την ποσοτητα % της μπαταριας στο μενου ; Ειχα παλιοτερα πριν ενα χρονο Motorola Moto G 2nd. Επισης γνωριζεται πως βγαλουμε μια φωτογραφια την οθονη στα Nexus με ποια κουπια ;

Ποσες ωρες πρεπει να φορτιστει ; Ρωταω επειδη ειναι Nexus γι αυτο δεν ξανα ειχα.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλει φωτό λογικα όπως σε όλα τα android volume down+ power button.

 

Για το ℅ δες στις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Αλλιώς βάλε το battery percent enabler.

 

Φόρτιση μέχρι να φτάσει το 100℅. Δεν είναι ανάγκη κανένα τηλέφωνο να τα αφήνεις 8ωρα.

 

Τέλος το κινητό δεν είναι αδιάβροχο. Μην ξεκινήσεις τίποτα test.

Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλει φωτό λογικα όπως σε όλα τα android volume down+ power button.

 

Για το ℅ δες στις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Αλλιώς βάλε το battery percent enabler.

 

Φόρτιση μέχρι να φτάσει το 100℅. Δεν είναι ανάγκη κανένα τηλέφωνο να τα αφήνεις 8ωρα.

 

Τέλος το κινητό δεν είναι αδιάβροχο. Μην ξεκινήσεις τίποτα test.

Να σαι καλα ενιγμα μου για τις αναφερες σου. Επισης συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα ξερετε προγραμματα αντιστοιχα οπως το samsung music , samsung video που να μετραει τα βηματα που περπατω κατι τετοια προγραμματα εχουμε ; ΑΝ ΝΑΙ τοτε ποια ειναι αυτα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα ενιγμα μου για τις αναφερες σου. Επισης συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα ξερετε προγραμματα αντιστοιχα οπως το samsung music , samsung video που να μετραει τα βηματα που περπατω κατι τετοια προγραμματα εχουμε ; ΑΝ ΝΑΙ τοτε ποια ειναι αυτα ;

Κάτι σαν το google fit?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν το google fit?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να το δοκιμασω και θα σου πω εντυπωσεις.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για βίντεο μπορείς να δοκιμάσεις τον mx player (υπάρχει software decoder στο xda για να μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή και αρχεία βίντεο με ac3 ήχο), για μουσική το musixmatch, για fitness tracker υπάρχει το google fit και το γνωστότερο όλων runtastic. Αυτές είναι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός. Κι επίσης ίσως σε ενδιαφέρει να αλλάζεις launcher και να βάλεις κάτι σε nova/apex που είναι και παραμετροποιήσιμοι και δεν έχουν υποχρεωτικά την μπάρα του google search κοτσαρισμένη στο επάνω μέρος της αρχικής οθόνης.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το mls gps μας χαιρέτησε,λ εω να χρησιμοποιήσει τη συσκευή.Πως χρησιμοποιώ το κινητό σαν gps,χωρις χρήση δεδομένων,γιατι έχω ελάχιστα mb στο πρόγραμμα.Απο google maps πάω;κατευθύνετε με παρακαλώ,γιατι δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κινητό σαν gps.
Link to comment
Share on other sites

Για να βγάλει φωτό λογικα όπως σε όλα τα android volume down+ power button.

 

Για το ℅ δες στις ρυθμίσεις της μπαταρίας. Αλλιώς βάλε το battery percent enabler.

 

Φόρτιση μέχρι να φτάσει το 100℅. Δεν είναι ανάγκη κανένα τηλέφωνο να τα αφήνεις 8ωρα.

 

Τέλος το κινητό δεν είναι αδιάβροχο. Μην ξεκινήσεις τίποτα test.

Εχω βαλει και το προγραμμα που μ ειπες πατησα ενεργοποιηση στην Μπαρια και μ ειπε παρακαλω επαννεκινηστε και το κανω ρεσταρτ αλλα δεν μ το εμφανιζει και παλι :(

 

Για βίντεο μπορείς να δοκιμάσεις τον mx player (υπάρχει software decoder στο xda για να μπορείς να κάνεις αναπαραγωγή και αρχεία βίντεο με ac3 ήχο), για μουσική το musixmatch, για fitness tracker υπάρχει το google fit και το γνωστότερο όλων runtastic. Αυτές είναι προσωπικές προτιμήσεις του καθενός. Κι επίσης ίσως σε ενδιαφέρει να αλλάζεις launcher και να βάλεις κάτι σε nova/apex που είναι και παραμετροποιήσιμοι και δεν έχουν υποχρεωτικά την μπάρα του google search κοτσαρισμένη στο επάνω μέρος της αρχικής οθόνης.

Να σαι καλα φιλε μου σε υπεραευχαριστω. Καποιο αλλο προγραμμα γνωριζεις να μ πεις ετσι γενικα για γνωσεις ; Για χαρτες Offline υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το Google Mars ; Επισης θα ηθελα και καποια αλλα προγραμμα για φωτογραφιες για εφερ των φωτογραφιων για τροποποιηση ποιοτητας ηχου για ελληνικους ηχους μουσικης στους ηχους κλησεις εχουμε κατι τετοια προγραμματα ; Και το Kodi θα αξιζει θα δουλευει ή μπα ;

Γνωριζεται επισης πως μπορω να βρω ολους τους κωδικες για #101* #102# κλπ ;

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει και το προγραμμα που μ ειπες πατησα ενεργοποιηση στην Μπαρια και μ ειπε παρακαλω επαννεκινηστε και το κανω ρεσταρτ αλλα δεν μ το εμφανιζει και παλι :(

 

Να σαι καλα φιλε μου σε υπεραευχαριστω. Καποιο αλλο προγραμμα γνωριζεις να μ πεις ετσι γενικα για γνωσεις ; Για χαρτες Offline υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το Google Mars ; Επισης θα ηθελα και καποια αλλα προγραμμα για φωτογραφιες για εφερ των φωτογραφιων για τροποποιηση ποιοτητας ηχου για ελληνικους ηχους μουσικης στους ηχους κλησεις εχουμε κατι τετοια προγραμματα ; Και το Kodi θα αξιζει θα δουλευει ή μπα ;

Γνωριζεται επισης πως μπορω να βρω ολους τους κωδικες για #101* #102# κλπ ;

 

ποστ #1371 στην προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το mls gps μας χαιρέτησε,λ εω να χρησιμοποιήσει τη συσκευή.Πως χρησιμοποιώ το κινητό σαν gps,χωρις χρήση δεδομένων,γιατι έχω ελάχιστα mb στο πρόγραμμα.Απο google maps πάω;κατευθύνετε με παρακαλώ,γιατι δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει κινητό σαν gps.

 

Here Maps. Κατεβάζεις τον χάρτη που σε ενδιαφέρει μέσα από την εφαρμογή, κατεβάζεις τα ελληνικά για οδηγίες πλοήγησης και είσαι άρχοντας. Έχει και επιλογή για offline mode με την οποία νομίζω δεν χρησιμοποιεί το ίντερνετ ούτε για να βρει POI.

 

Να σαι καλα φιλε μου σε υπεραευχαριστω. Καποιο αλλο προγραμμα γνωριζεις να μ πεις ετσι γενικα για γνωσεις ; Για χαρτες Offline υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το Google Mars ; Επισης θα ηθελα και καποια αλλα προγραμμα για φωτογραφιες για εφερ των φωτογραφιων για τροποποιηση ποιοτητας ηχου για ελληνικους ηχους μουσικης στους ηχους κλησεις εχουμε κατι τετοια προγραμματα ; Και το Kodi θα αξιζει θα δουλευει ή μπα ;

Γνωριζεται επισης πως μπορω να βρω ολους τους κωδικες για #101* #102# κλπ ;

 

Για χάρτες Here Maps, για φωτογραφίες χρησιμοποιώ το A Better Camera, το Google Photos έχει κάποια εφέ, αν και δεν γνωρίζω αν σε ενδιαφέρουν ή όχι (δεν είμαι φαν του αθλήματος). Για άλλα προγράμματα είναι τι χρειάζεσαι. πχ το OfficeSuite για σουίτα office. Κάπου εδώ φαντάζομαι ότι κλείνεις με τα βασικά, όπως τα θεωρώ εγώ και μετά πας στις δικές σου ανάγκες. Για ήχους κλήσης εγώ κόβω mp3 αρχεία μέσω του Ringdroid.

 

Οι κώδικες που λες τι είναι; Αφορούν σε εντολές του δικτύου; Εκεί φαντάζομαι αφορά στο δίκτυο σου. Γενικώς δοκιμάζεις και βρίσκεις και κυρίως Google is your friend.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Here Maps. Κατεβάζεις τον χάρτη που σε ενδιαφέρει μέσα από την εφαρμογή, κατεβάζεις τα ελληνικά για οδηγίες πλοήγησης και είσαι άρχοντας. Έχει και επιλογή για offline mode με την οποία νομίζω δεν χρησιμοποιεί το ίντερνετ ούτε για να βρει POI.

 

 

 

Για χάρτες Here Maps, για φωτογραφίες χρησιμοποιώ το A Better Camera, το Google Photos έχει κάποια εφέ, αν και δεν γνωρίζω αν σε ενδιαφέρουν ή όχι (δεν είμαι φαν του αθλήματος). Για άλλα προγράμματα είναι τι χρειάζεσαι. πχ το OfficeSuite για σουίτα office. Κάπου εδώ φαντάζομαι ότι κλείνεις με τα βασικά, όπως τα θεωρώ εγώ και μετά πας στις δικές σου ανάγκες. Για ήχους κλήσης εγώ κόβω mp3 αρχεία μέσω του Ringdroid.

 

Οι κώδικες που λες τι είναι; Αφορούν σε εντολές του δικτύου; Εκεί φαντάζομαι αφορά στο δίκτυο σου. Γενικώς δοκιμάζεις και βρίσκεις και κυρίως Google is your friend.

 

Καλημερα Ψυλεεεεεεεεεεε μου (Αληθεια ποσο ψυλος εισαι ρε συ ; :D :p εγω ειμαι 1,70 την τελευταια φορα που μετρηθηκα)

Εννωω κωδικες οπως για τα χρωματα της οθονης π.χ. αν δουλευει καλα το πληκτρολογιο και η οθονη και για το ΙΜΕΙ της συσκευης τετοιους κωδικες θελω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες που βγαζει με hdr+ δεν ειναι λιγο αφυσικες? ειδα καποιες στην ενοτητα που ανεβαζουν φωτο απο τα κινητα τους, ωραιες μεν αλλα μου φανηκαν λιγο αφυσικες,πχ το χρωμα που ειχε το γρασιδι καταλαβαινα οτι δεν ειναι αυτο το πρασινο στην πραγματικοτητα..

 

Το HDR προσπαθει να ισσοροπισει τις πολυ φωτεινες και πολυ σκοτεινες περιοχες σε μια φωτο.Στα περισσοτερα κινητα το αποτελεσμα συνηθως ειναι μια ποιο φωτεινη εικονα στο συνολο, σε αντιθεση με το 5χ που συνηθως με το HDR δινει ποιο σκοτεινες εικονες.Το αφυσικο που λες μπορει να εχει σχεση με την ταση που εχει η καμερα του κινητου προς το ψυχρο .Δεν εχω τη συσκευη,αλλα εχω δει δεκαδες φωτο, βιντεο και παρουσιασεις στο ιντερνετ.Εχω και εγω μια απορια σχετικα με κατι που διαβασα στο gsmarena,οπου λεει κατι γοια τα βιντεο που παιζουν αναποδα οταν αποθηκευονται στο pc.Δεν το καταλαβα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ψυλεεεεεεεεεεε μου (Αληθεια ποσο ψυλος εισαι ρε συ ; :D :p εγω ειμαι 1,70 την τελευταια φορα που μετρηθηκα)

Εννωω κωδικες οπως για τα χρωματα της οθονης π.χ. αν δουλευει καλα το πληκτρολογιο και η οθονη και για το ΙΜΕΙ της συσκευης τετοιους κωδικες θελω.

Σε καινούργιο τηλέφωνο; Μα έχει 2 χρόνια εγγύηση. Γιατί παιδεύεσαι; απόλαυσε το τηλέφωνο, δοκίμασε και 5 10 εφαρμογές και άσε αυτά στην κακή τύχη.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Ψυλεεεεεεεεεεε μου (Αληθεια ποσο ψυλος εισαι ρε συ ; :D :p εγω ειμαι 1,70 την τελευταια φορα που μετρηθηκα)

Εννωω κωδικες οπως για τα χρωματα της οθονης π.χ. αν δουλευει καλα το πληκτρολογιο και η οθονη και για το ΙΜΕΙ της συσκευης τετοιους κωδικες θελω.

Google it

 

10 χαρακτήρες

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...