Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι και εγώ καινούργιος κάτοχος του νεξους και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή για να ανοίγει η συσκευή χωρίς να πρέπει να πατήσω κάποιο κουμπί η να σηκώσω την συσκευή μου σε κάθετη θέση ευχυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το οτι εχει usb c δεν νιωθετε οτι σας περιοριζει??

Πχ ποσες φορες μου εχει τυχει να παω στο γραφειο πχ με λιγη μπαταρια, ή ακομα και να φυγω 3ημερο χωρις φορτιστη, και καπως την παλευω ή με συναδέλφων ή με καποια εξυπηρετηση απο το ξενοδοχειο..

Τωρα ποιος εχει usb c?? Οποτε λιγο με προβληματιζει το οτι αν ξεχασω τον φορτιστη την εβαψα

 

Πρεπει να κανεις προετοιμασια.

 

Ή να παρεις ανταπτορες, ή δευτερο φορτιστη ή εξτρα καλωδια κλπ

 

Εγω πηρα δευτερο φορτιστη απο ebay και Power bank με usb c

Link to comment
Share on other sites

Εχε ενα καλωδιακι μικρο στα κλειδια σου (δεν ξερω αν υπαρχει, σαν ιδεα το είπα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ καινούργιος κάτοχος του νεξους και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει καμία εφαρμογή για να ανοίγει η συσκευή χωρίς να πρέπει να πατήσω κάποιο κουμπί η να σηκώσω την συσκευή μου σε κάθετη θέση ευχυ

 

Δεν καταλαβαινω τι θες.

 

Εχεις fingerprint reader και ambient display. Μπορεις με custom kernel να βαλεις και διπλο ταπ για ανοιγμα αλλα δεν συνισταται.

Link to comment
Share on other sites

Για διπλό ταπ μιλάγα οπότε μου απάντησες και σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διπλό ταπ ήθελα να πω οπότε μου απάντησες και σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με όσα διαβάζω βλέποντας και κάποια θεματάκια με την μπαταρία του, αντιλαμβάνομαι ότι δεν το έχετε μετανιώσει όσοι το αγοράσατε... Θα προτείνατε σε κάποιον άλλον (καλή ώρα :) ) να κάνει το ίδιο?? Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το RN3 PRO..
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με την μπαταρία.... μόνιμα 4g και αν το θυμιθώ κλείνω το Wi-Fi. Νομίζω πως αυτό κάνει διαφορά

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με την μπαταρία δεν έχει προκύψει κάτι. Σταθερά μια μέρα μπαταρία και 3 ώρες SOT. Δεν περίμενα και κάτι παραπάνω, για να πω την αλήθεια.

 

Ίδια stats έχω με stock kernel και είτε stock ROM είτε CyanogenMod 13.1 nightly που δοκιμαζω μια βδομαδα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το νεξους μάλλον με χαιρέτησε. Εκεί που ήμουν παραλία σμρ και έβγαζα φωτό μετά απο ένα photosphere πήγα να τραβήξω ένα πανόραμα. Κόλλησε το σύμπαν, πάτησα το power button έκανε επανεκκίνηση και δεν bootαρε ποτέ. Το έβαλα τώρα στη πρίζα αλλα ούτε κάν ανοίγει. Μάλλον πάει procordia

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Μου το φέρανε σήμερα το τηλέφωνο, αφού πέρασαν επτά εργάσιμες. Όλα καλά με το σέρβις. Έγινε αλλαγή πλακέτας. Ήμουν τυχερός τουλάχιστον που δε πείραξαν το tempered glass

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μου το φέρανε σήμερα το τηλέφωνο, αφού πέρασαν επτά εργάσιμες. Όλα καλά με το σέρβις. Έγινε αλλαγή πλακέτας. Ήμουν τυχερός τουλάχιστον που δε πείραξαν το tempered glass

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά νέα λοιπόν! Άλλο κακό να μην σου τύχει! :D

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Μου το φέρανε σήμερα το τηλέφωνο, αφού πέρασαν επτά εργάσιμες. Όλα καλά με το σέρβις. Έγινε αλλαγή πλακέτας. Ήμουν τυχερός τουλάχιστον που δε πείραξαν το tempered glass

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δωρεαν να υποθεσω ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα λοιπόν! Άλλο κακό να μην σου τύχει! :D

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ευχαριστώ ρε Βαγγελη!

δωρεαν να υποθεσω ετσι??

Ναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Βαγγελη!

 

Ναι δωρεάν

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρωτάω διότι προερχόμενος από S6 και χρόνια με Samsung είμαι πολύ ευχαριστημένος με smartec και εύχομαι αν τύχει κάτι ή procordia να ενεργεί εξίσου καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κανένα θέμα φίλε μου. Ήρθαν το παρέλαβαν από το σπίτι και μου το έφεραν επίσης πισω επισκευασμένο και μάλιστα χωρίς να πειράξουν το tempered glass που είχα φορεμενο. Σε επτά εργάσιμες τελειωσε το θέμα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχετε να προτίνετε, ή μάλλον πιο σωστά, να μου αποκλείσετε καποιο σκρουτζομάγαζο για την αγορά του κινητού?

 

Εχε ενα καλωδιακι μικρο στα κλειδια σου (δεν ξερω αν υπαρχει, σαν ιδεα το είπα)

Ίσως πιο χρήσιμο ένα ανταπτοράκι στα κλειδιά ή το πορτοφόλι, το κουμπώνεις όπου γουστάρεις!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα, έχετε να προτίνετε, ή μάλλον πιο σωστά, να μου αποκλείσετε καποιο σκρουτζομάγαζο για την αγορά του κινητού?

 

Δεν υπάρχει κάτι να προτείνουμε, διαβάζεις τις αξιολογήσεις του εκάστοτε καταστήματος στο skroutz και κρίνεις αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να προτείνουμε, διαβάζεις τις αξιολογήσεις του εκάστοτε καταστήματος στο skroutz και κρίνεις αναλόγως.

 

Βέβαια δεν θα ήταν κακό να λέμε ο καθένας από που το πήρε και αν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βέβαια δεν θα ήταν κακό να λέμε ο καθένας από που το πήρε και αν του έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το κινητό.

 

Ναι αλλά όχι στο παρόν θέμα όπου συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου. Εξάλλου ποιος σου λέει ότι δεν θα αρχίσουν να κάνουν διαφήμιση εδώ για το εκάστοτε κατάστημα (κάτι που απαγορεύεται); Το πιο αξιόπιστο είναι οι αξιολογήσεις του skroutz.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι future proof με την συγκεκριμένη ram? Έχετε κάποιο θέμα? Αν αγοράζατε κινητό τώρα θα το αγοράζατε ή θα κοιτούστε αλλού;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι future proof με την συγκεκριμένη ram? Έχετε κάποιο θέμα? Αν αγοράζατε κινητό τώρα θα το αγοράζατε ή θα κοιτούστε αλλού;

Στα λεφτά που κοστίζει τώρα, πάλι αυτό θα έπαιρνα εγώ. Για περισσότερα χρήματα, θα πήγαινα σε ONE+3.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πολύ δύσκολα θα βρει κάποιος daily street fighter καλύτερο από το nexus 5x. Κατά την γνώμη μου το κινητό συγκρίνεται μόνο με το iPhone 6 ( τουλάχιστον εγώ αυτή τη σύγκριση έκανα) και κατάλαβα ότι δεν αξίζει 3 φορές τα λεφτά ένα οριακά καλύτερο τηλέφωνο

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τους χρήστες ειδικά στις πρώτες σελίδες να έχουν πολλά παράπονα, για την κατασκευή, την οθόνη κλπ. Και σε κάτι reviews γράφουν ότι το πλαστικό της συσκευής φαίνεται φθηνό, γενικά πως την βλέπετε την κατασκευή, βαστάει γερά;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τους χρήστες ειδικά στις πρώτες σελίδες να έχουν πολλά παράπονα, για την κατασκευή, την οθόνη κλπ. Και σε κάτι reviews γράφουν ότι το πλαστικό της συσκευής φαίνεται φθηνό, γενικά πως την βλέπετε την κατασκευή, βαστάει γερά;

 

Πολλές φορές ή κριτική πάει βάσει χρημάτων.

 

Όταν είχε ξεκινήσει ήταν κοντά στα 400€ αν θυμάμαι καλά οπότε και λογικό οι απαιτήσεις να είναι πολύ πιο υψηλές

 

Από την στιγμή που ή τιμη έπεσε στα τωρινά επίπεδα τα περισσότερα αρνητικά σχόλια έχουν μετριαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την τελευταία krexus. Όλα καλά, αλλά δεν μπορώ να βρω από που απενεργοποιώ τη search bar στα recent. Θυμάμαι ότι στην προηγούμενη ρομ του δεν το είχα.
:D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την τελευταία krexus. Όλα καλά, αλλά δεν μπορώ να βρω από που απενεργοποιώ τη search bar στα recent. Θυμάμαι ότι στην προηγούμενη ρομ του δεν το είχα.

καλησπερα..μπορεις να με παραπεμψεις σε καποιο site η να μου πεις πως περναω rom διοτι καινουργιος στο αθλημα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...