Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις να το πειραζω καν αρχιζει και δονειται συνεχομενα μονο του για 10-15 δευτερολεπτα,μετα σταματαει.μου το εχει κανει τωρα τελευταια 3 4 φορες. εχει τυχει σε κανεναν αλλο?τι μπορει να ειναι? με ενημερωνει οτι ερχεται bootloop? το εχει ηδη παθει μια φορα και εχω αλλαξει πλακετα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χωρις να το πειραζω καν αρχιζει και δονειται συνεχομενα μονο του για 10-15 δευτερολεπτα,μετα σταματαει.μου το εχει κανει τωρα τελευταια 3 4 φορες. εχει τυχει σε κανεναν αλλο?τι μπορει να ειναι? με ενημερωνει οτι ερχεται bootloop? το εχει ηδη παθει μια φορα και εχω αλλαξει πλακετα.
Μήπως κάποια εφαρμογή έχεις βάλει και προκαλεί την δόνηση της συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή έχεις βάλει και προκαλεί την δόνηση της συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι αν ηταν θα μου εμφανιζε καποια ειδοποιηση απο εφαρμογη,εξαλλου το παθαινει και οταν δεν ειναι σε wifi. και δεν ειναι φυσιολογικη δονηση οπως οταν χτυπαει απο τηλεφωνο. ειναι πιο δυνατη και συνεχομενη λες και θα εκραγει κανει

Link to comment
Share on other sites

χωρις να το πειραζω καν αρχιζει και δονειται συνεχομενα μονο του για 10-15 δευτερολεπτα,μετα σταματαει.μου το εχει κανει τωρα τελευταια 3 4 φορες. εχει τυχει σε κανεναν αλλο?τι μπορει να ειναι? με ενημερωνει οτι ερχεται bootloop? το εχει ηδη παθει μια φορα και εχω αλλαξει πλακετα.

 

Και μένα μου το είχε κάνει κανα μήνα πριν.

Είχα κάποια custom rom θυμάμαι.

Τι φοράς στο κινητό τώρα εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το είχε κάνει κανα μήνα πριν.

Είχα κάποια custom rom θυμάμαι.

Τι φοράς στο κινητό τώρα εσύ;

 

δεν το εχω ρουταρει,εχει την τελευταια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ρουταρει,εχει την τελευταια εκδοση
Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και παρατήρησε την δραστηριότητα της συσκευής μετά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αδέλφια έκανα το factory reset μου μετα το περασμα της 8.1 (official rom παντα)

και κρατησα τις στοκ εφαρμογες.

 

Οπότε το lag εξαφανίστηκε.

 

Παραμένει το πολύ κακό σήμα τηλεφωνικό, και δυσκολευονται να με ακουσουν σε σημεια που ΠΑΝΤΑ ειχα αριστο σημα.

 

Χανει το 4g,3g και πεφτεi σε 2g συχνοτατα και σε κλησεις δεν με ακουνε ενω εχει σημα, συχνα δε χανει το σημα πληρως για δευτερολεπτα.

 

Λετε να κανω rollback σε καποια αλλαη ρομ επισημη παντα? ποια προτεινετε? 7.1.2?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αδέλφια έκανα το factory reset μου μετα το περασμα της 8.1 (official rom παντα)

και κρατησα τις στοκ εφαρμογες.

 

Οπότε το lag εξαφανίστηκε.

 

Παραμένει το πολύ κακό σήμα τηλεφωνικό, και δυσκολευονται να με ακουσουν σε σημεια που ΠΑΝΤΑ ειχα αριστο σημα.

 

Χανει το 4g,3g και πεφτεi σε 2g συχνοτατα και σε κλησεις δεν με ακουνε ενω εχει σημα, συχνα δε χανει το σημα πληρως για δευτερολεπτα.

 

Λετε να κανω rollback σε καποια αλλαη ρομ επισημη παντα? ποια προτεινετε? 7.1.2?

Μήπως φταίει ο πάροχος; Μίλα με τον πάροχο κινητής για αρχή. Εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ο πάροχος; Μίλα με τον πάροχο κινητής για αρχή. Εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

άλλαξα και σιμ. αλλα τα ιδια ασταθες σημα σε εσωτερικους χωρους.

 

Άλλος με 8.1 τα αντιμετωπίζει αυτά?

 

2ο factory reset έχει νόημα λέτε>?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα και σιμ. αλλα τα ιδια ασταθες σημα σε εσωτερικους χωρους.

 

Άλλος με 8.1 τα αντιμετωπίζει αυτά?

 

2ο factory reset έχει νόημα λέτε>?

 

Δωσε λιγο info για το τηλεφωνο! Το εχεις καιρο; Ησουν με το ιδιο τηλεφωνο σε προηγουμενη official ROM(nougat) και σου δουλευε ρολοι; ή με καποια αλλη συσκευη το σημα ηταν μπομπα;

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δωσε λιγο info για το τηλεφωνο! Το εχεις καιρο; Ησουν με το ιδιο τηλεφωνο σε προηγουμενη official ROM(nougat) και σου δουλευε ρολοι; ή με καποια αλλη συσκευη το σημα ηταν μπομπα;

 

το εχω 1 χρόνο και ειναι σουηδική συσκευή, χρήση συνολικά του έχω κάνει ελάχιστη, ας πουμε 3 μηνες συνολο ως τωρα, λόγω άλλων συσκευών.

 

το είχα για όταν ''χάκαρα'' τις άλλες συσκευες και μεχρι να τις φτιαξω.. να εχω ενα σταθερο μπακαπ. ειχε παντα απιστευτα σταθερο σημα και υποδειγματικό σε ομιλία.Δλδ έχω κάνει ώωρες επαγγελματικών συνομιλιών και μεσω skype !!!

 

επισημες ρομ μονο και ota αναβαθμιση και μετα απο σοβαρη αναβαθμιση εκανα παντα factory reset.

 

πεσιματα εχει 1 απ'ο ένα μέτρο υψος προ εξαμηνου αλλά σε χαλί έπεσε έχοντας χοντρη θηκη.

 

δε μου ρχεται τι μπορει να φταιει. με το που πηγα σε 8.0 αρχισε να χανει το σημα για δευτερολεπτα και σε κλησεις δε με ακουνε καλά

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 χρόνο και ειναι σουηδική συσκευή, χρήση συνολικά του έχω κάνει ελάχιστη, ας πουμε 3 μηνες συνολο ως τωρα, λόγω άλλων συσκευών.

 

το είχα για όταν ''χάκαρα'' τις άλλες συσκευες και μεχρι να τις φτιαξω.. να εχω ενα σταθερο μπακαπ. ειχε παντα απιστευτα σταθερο σημα και υποδειγματικό σε ομιλία.Δλδ έχω κάνει ώωρες επαγγελματικών συνομιλιών και μεσω skype !!!

 

επισημες ρομ μονο και ota αναβαθμιση και μετα απο σοβαρη αναβαθμιση εκανα παντα factory reset.

 

πεσιματα εχει 1 απ'ο ένα μέτρο υψος προ εξαμηνου αλλά σε χαλί έπεσε έχοντας χοντρη θηκη.

 

δε μου ρχεται τι μπορει να φταιει. με το που πηγα σε 8.0 αρχισε να χανει το σημα για δευτερολεπτα και σε κλησεις δε με ακουνε καλά

 

Κοιταξε να δεις με προβληματιζει οτι δεν το ειχες για κυρια συσκευη και ισως υπαρχει λαθος κριτηριο! Βεβαια για δοκιμη και να εισαι 100% σιγουρος μπορεις να περασεις την τελευταια official με καλωδιο με το rootkit και μετα να δεις αν στρωσει! Αν δεν στρωσει και εισαι εντος εγγυησης(λογικα εισαι εφοσον το εχεις 1 χρονο) το στελνεις στην procordia για να το τσεκαρουν!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις με προβληματιζει οτι δεν το ειχες για κυρια συσκευη και ισως υπαρχει λαθος κριτηριο! Βεβαια για δοκιμη και να εισαι 100% σιγουρος μπορεις να περασεις την τελευταια official με καλωδιο με το rootkit και μετα να δεις αν στρωσει! Αν δεν στρωσει και εισαι εντος εγγυησης(λογικα εισαι εφοσον το εχεις 1 χρονο) το στελνεις στην procordia για να το τσεκαρουν!

 

xμμ official μεσω rootkit? βοηθησε με λιγο (http://www.wugfresh.com/nrt/ αυτο?)

 

εννοείς να περάσω την τελευταία επίσημη ρομ απο το γκουκλοσαιτ?

το δοκίμασα αυτο και απετυχε διοτι μου εβγαλε στο κινητο ενω εκανε verify την ρομ πως δεν εχω την καταλληλη εκδοση ρομ(δεν εχω κινητο bullhead ελεγε συγκεκριμενα)

 

χμμ ισως φταιει οτι απο 8.1. πήγα να περασω την επισημη ρομ 7.1.2 απο το γκουγκλοσαιτ, ίσως να μην γινεται αυτο.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

xμμ official μεσω rootkit? βοηθησε με λιγο (http://www.wugfresh.com/nrt/ αυτο?)

 

εννοείς να περάσω την τελευταία επίσημη ρομ απο το γκουκλοσαιτ?

το δοκίμασα αυτο και απετυχε διοτι μου εβγαλε στο κινητο ενω εκανε verify την ρομ πως δεν εχω την καταλληλη εκδοση ρομ(δεν εχω κινητο bullhead ελεγε συγκεκριμενα)

 

χμμ ισως φταιει οτι απο 8.1. πήγα να περασω την επισημη ρομ 7.1.2 απο το γκουγκλοσαιτ, ίσως να μην γινεται αυτο.

 

Συνηθως με το προγραμματακι αυτο κατεβαζει το προγραμμα την rom που θελεις εσυ για σενα! Χωρις να κατεβασεις εσυ καποια απο το site της γουγλε! Δοκιμασε να το κατεβασεις κατευθειαν απο την εφαρμογη ωστε να σου βρει αυτοματα το κινητο και την rom που θελει! Αν και ολα ειναι τα ευρωπαικα ειναι h791 αλλα λεμε τωρα!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως με το προγραμματακι αυτο κατεβαζει το προγραμμα την rom που θελεις εσυ για σενα! Χωρις να κατεβασεις εσυ καποια απο το site της γουγλε! Δοκιμασε να το κατεβασεις κατευθειαν απο την εφαρμογη ωστε να σου βρει αυτοματα το κινητο και την rom που θελει! Αν και ολα ειναι τα ευρωπαικα ειναι h791 αλλα λεμε τωρα!
Εκείνο το πρόγραμμα είναι outdated που το μόνο που θα κατεβάσει είναι η 7.1.1.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπορει αυτο το προγραμματακι να περασει την 7.1.1?

 

Μια χαρα αν μπορει να το κανει αυτο! μου κάνει, downgrade θελω κιεγω.

 

ειναι απλο στην χρηση? μετα αν θελησω ota update κάνει?

 

Αλήθεια εγγυηση χάνω έτσι?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα nexus 5x άριστο με εγγύηση και μου περισσεύει εντελώς λόγω αγοράς ναυαρχίδας. Αν κανείς ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM.

 

(Παρακαλώ να διαγραφεί αν απαγορεύεται λόγω "μηνύματος-αγγελίας")

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπορει αυτο το προγραμματακι να περασει την 7.1.1?

 

Μια χαρα αν μπορει να το κανει αυτο! μου κάνει, downgrade θελω κιεγω.

 

ειναι απλο στην χρηση? μετα αν θελησω ota update κάνει?

 

Αλήθεια εγγυηση χάνω έτσι?

1. Δεν είναι υποχρέωση η 7.1.1, πας στη σελίδα της Google και κατεβάζεις την τελευταία 7.1.2 ή 8.0.0 και την περνάς με το πρόγραμμα. Θέλει ξεκλειδωτο Bootloader (οπότε χάνεις τα αρχεία σου λόγω ασφαλείας, καθώς και μετά το downgrade, επαναφορά επιβάλεται για να λειτουργεί σωστά).

 

2. Κάνει.

 

3. Δεν χάνεις.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το πρόγραμμα είναι outdated που το μόνο που θα κατεβάσει είναι η 7.1.1.

 

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

 

Μπορεί να κατεβάσει όποια official rom θελει και να την περάσει μέσω του προγράμματος κανονικά όμως.

Πέρασα εγώ την 8.1 έτσι πριν το πουλήσω κάτι μέρες πριν :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το δικό μου μόλις τελειώσε η εγγύηση Απρ/18 αποφάσισε σήμερα να μην ανοίξει. Με συμφέρει να το στείλω procordia για επισκευή ή να το δώσω σε καποιο κατάστημα επισκευής στην πόλη μου καθώς μένω εκτός Αθήνας; Γνωρίζε κανείς πόσο κοστίζει η επισκευή του;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή πλακέτας? Μου έμεινε το κινητό στα χέρια αλλά πλέον είναι εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή πλακέτας? Μου έμεινε το κινητό στα χέρια αλλά πλέον είναι εκτός εγγύησης.
Πάρε άλλο και πέτα το.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή πλακέτας? Μου έμεινε το κινητό στα χέρια αλλά πλέον είναι εκτός εγγύησης.

Έχω πάρει το op3 εδώ και κάνα 5μηνο. Αλλά για να υπάρχει δεύτερη συσκευή σκέφτομαι.

 

Ή θα παίξω με το image που απενεργοποιεί τα big cores ή αν αξίζει να πληρώσω κάτι για να φτιαχτεί από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το op3 εδώ και κάνα 5μηνο. Αλλά για να υπάρχει δεύτερη συσκευή σκέφτομαι.

 

Ή θα παίξω με το image που απενεργοποιεί τα big cores ή αν αξίζει να πληρώσω κάτι για να φτιαχτεί από την αρχή.

Παίξε και μη δίνεις λεφτά. Πάρε ένα καινούριο με τα ίδια που θα δώσεις για μητρική. Πρέπει να είναι πάνω από 100 ευρώ.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...