Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως επιμένω στοκ...

 

Και εγώ επέμενα μέχρι που άρχισε να σαπίζει.

Θα νομίζεις πως πήρες καινούριο κινητό αν περάσεις μια απ τις 2 που λέμε.

 

Την έχω περάσει ήδη. Βούτυρο.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Την φλάσαρα μόλις τώρα και θα σου πω εντυπώσεις σε λίγη ώρα !

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας αναμοχλεύσω το thread λοιπόν....με τί άλλο....bootloop!

 

Σήμερα λοιπόν μετά απο 1,5 χρόνο bootloopαρε το Nexus 5x 32αρι μου.

 

Τηλέφωνο στην procordia λοιπόν; Πρέπει να έχω και την απόδειξη αγοράς φαντάζομαι ε;

Link to comment
Share on other sites

Ας αναμοχλεύσω το thread λοιπόν....με τί άλλο....bootloop!

 

Σήμερα λοιπόν μετά απο 1,5 χρόνο bootloopαρε το Nexus 5x 32αρι μου.

 

Τηλέφωνο στην procordia λοιπόν; Πρέπει να έχω και την απόδειξη αγοράς φαντάζομαι ε;

Ναι και ναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση παιδιά...

 

Μπορώ πάρω τηλ απευθείας στη procordia; H Να πάρω στην LG και θα δουν που θα το στειλουν αυτοι μετα;

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση παιδιά...

 

Μπορώ πάρω τηλ απευθείας στη procordia; H Να πάρω στην LG και θα δουν που θα το στειλουν αυτοι μετα;

 

περνεις την lg τηλεφωνο γιατι αυτοι μονο στελνουν κουριερ για την παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά όλους για τις απαντήσεις.

 

Έτσι για την ιστορία....;όταν κόλλησε είχα ανοιχτό τον Opera στο facebook και scrollαρα προς τα κατω.

 

Πολύ ελαφριά χρήση το έκανα γενικά..email πολυ λιγο youtube, browsing. Παιχνίδια ουτε 1 φορα... Android 0reo 8.1.

 

Ευχαριστώ. Ας...ξεκινησω τις διαδικασίες λοιπον:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά όλους για τις απαντήσεις.

 

Έτσι για την ιστορία....;όταν κόλλησε είχα ανοιχτό τον Opera στο facebook και scrollαρα προς τα κατω.

 

Πολύ ελαφριά χρήση το έκανα γενικά..email πολυ λιγο youtube, browsing. Παιχνίδια ουτε 1 φορα... Android 0reo 8.1.

 

Ευχαριστώ. Ας...ξεκινησω τις διαδικασίες λοιπον:(:(:(:(

 

Εγώ ήμουν instagram και scrollaρα επίσης προς τα κάτω :P

ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν instagram και scrollaρα επίσης προς τα κάτω :P

ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ :p :lol:

 

Άμα ήταν έτσι, όλα τα apps θα ήταν ένοχοι. :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια αυτο που κλεινει και δεν εμφανιζει κανα σημαδι ζωης τι ειναι;
Service procordia αν είναι σε εγγύηση. Αλλιώς...

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηρθε η ώρα και για το δικό μου να τεζαρει.Εκλεισε ξαφνικά κ δεν ανταποκρίνεται,δεν ανοίγει με την καμία.Ευτυχως έχει εγγύηση μέχρι το Μάιο.Θα το πάω procardia στην Κριμεας σωστά;Πέρα από την απόδειξη, χρειάζεται να πάω και το κουτί του; Φαντάζομαι ότι και εμένα αλλαγή πλακέτας θα θέλει...είναι εντελώς δωρεάν;Η εγγύηση ανανεώνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηρθε η ώρα και για το δικό μου να τεζαρει.Εκλεισε ξαφνικά κ δεν ανταποκρίνεται,δεν ανοίγει με την καμία.Ευτυχως έχει εγγύηση μέχρι το Μάιο.Θα το πάω procardia στην Κριμεας σωστά;Πέρα από την απόδειξη, χρειάζεται να πάω και το κουτί του; Φαντάζομαι ότι και εμένα αλλαγή πλακέτας θα θέλει...είναι εντελώς δωρεάν;Η εγγύηση ανανεώνεται;

 

Με την αλλαγή της πλακέτας, παρατείνεται η εγγύηση σε 2 χρόνια μόνο για την πλακέτα. Καλύτερα ρωτά την LG Hellas γι αυτό το θέμα . Τα υπόλοιπα εξαρτήματα τον Μάιο (όπως ανέφερες για την εγγύηση)

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανεις μπαταρία? Πόσο κοστίζει και που την αλλάξατε?

Θα την περνούσα μόνος μου, βρίσκεις με 15 ευρώ στο Amazon αλλά θα χάσω την εγγύηση και αν χτυπήσει πλακέτα θα έχω θέμα.

 

Edit

Την συσκευή την χρησιμοποιούσε η γυναίκα μου. Αγόρασε νέο κινητό και θέλησα να το πάρω εγώ σαν δεύτερο. Του πέρασα την 8.0 και το δούλεψα λίγο να δω πως πάει.

Πολύ λαγκ βρε παιδιά. Η συσκευή είναι πιο αργή στο άνοιγμα εφαρμογών ακόμα και σε σχέση με το iPhone 6 που τρέχει ios11. Αυτή η συλλογή αλλά και η κάμερα πιο αργές κι από την καθυστέρηση. Ακόμα και ο dialer πιο αργός.

Με βλέπω να το αφήνω στο συρτάρι και να αγοράζω το Xiaomi A1 για Android.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανεις μπαταρία? Πόσο κοστίζει και που την αλλάξατε?

Θα την περνούσα μόνος μου, βρίσκεις με 15 ευρώ στο Amazon αλλά θα χάσω την εγγύηση και αν χτυπήσει πλακέτα θα έχω θέμα.

 

Edit

Την συσκευή την χρησιμοποιούσε η γυναίκα μου. Αγόρασε νέο κινητό και θέλησα να το πάρω εγώ σαν δεύτερο. Του πέρασα την 8.0 και το δούλεψα λίγο να δω πως πάει.

Πολύ λαγκ βρε παιδιά. Η συσκευή είναι πιο αργή στο άνοιγμα εφαρμογών ακόμα και σε σχέση με το iPhone 6 που τρέχει ios11. Αυτή η συλλογή αλλά και η κάμερα πιο αργές κι από την καθυστέρηση. Ακόμα και ο dialer πιο αργός.

Με βλέπω να το αφήνω στο συρτάρι και να αγοράζω το Xiaomi A1 για Android.

25 ευρώ και μου κρατάει μια μέρα με την 8.1

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κάποιος αντιστρέψει τα navigation buttons των ακρων χωρίς root?

 

Με καίει να πάω το back button δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου κολλησε και εμενα ειναι το 32η μπαινει μονο σε recovery αλλα δεν ανοιγει, υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

Μπορω να το φλασαρω;πως γινεται δεν ξερω.Θελει να ξεκλειδωσω την bootloader; κι αυτο δεν ξερω πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου κολλησε και εμενα ειναι το 32η μπαινει μονο σε recovery αλλα δεν ανοιγει, υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

Μπορω να το φλασαρω;πως γινεται δεν ξερω.Θελει να ξεκλειδωσω την bootloader; κι αυτο δεν ξερω πως γινεται.

 

Εφόσον μπαίνει recovery προσπάθησε να κάνεις factory reset. Εάν δεν ολοκληρώνει το factory reset μάλλον έχεις boot loop. Σε αυτή την περίπτωση προτείνω εάν έχεις εγγύηση να πάρεις αύριο το πρωί την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

25 ευρώ και μου κρατάει μια μέρα με την 8.1

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, μόλις έλθω Ελλάδα θα το πάω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είχα ανοίξει thread στο Επιλογές Συσκευής, να σας τα πω εν τάχει κι εδώ, έχω ένα Nexus 5 με σπασμένη οθόνη, και ψάχνοντας για άξιο αντικαταστάτη (σε αυτά τα χρήματα πάνω-κάτω), τελικά τσίμπησα ένα 5Χ.

 

Εξωτερικά είναι σε άψογη κατάσταση, ειδικά η οθόνη στο 100%, εσωτερικά έχει αλλαχτεί η μητρική το Σεπτέμβρη.

 

Το θέμα μου είναι ότι σε σχέση με το 5 αυτό μου φαίνεται σαφώς πιο αργό, σε όλα, και το έχω μόνο 2 μέρες.

Φοράει την official 8.1, δεν έχει γίνει root, έχει γίνει factory reset, και έχουν περαστεί το Viber, το IMDb, το CPU-Z, το OASA Telematics και ο ES Explorer.

 

Η οθόνη αν και δείχνει να έχει μεγαλύτερη ευκρίνεια από του 5, δεν έχει backlight bleeding, αλλά νομίζω ότι παρουσιάζει ghosting στο σκρολάρισμα.

 

Διάβασα κάποια σχόλια εδώ, και φαίνεται να υπάρχει θέμα με την 8.1 ( είναι beta ή τελική; ), πάντως η εμπειρία με το 5 (6.0.1 stock και αυτό) είναι σαφώς ανώτερη.

 

Τι να πω, υποτίθεται ότι πήγα σε πιο γρήγορη συσκευή, κι ας έχουν χαμηλότερο χρονισμό οι πυρήνες, αλλά μέχρι στιγμής μόνο αυτό δε βλέπω.

Ήταν όντως σφαιράτο πριν την 8.1, ή φταίει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι ότι σε σχέση με το 5 αυτό μου φαίνεται σαφώς πιο αργό, σε όλα, και το έχω μόνο 2 μέρες.

 

Στα daily apps στο opening έχεις δίκαιο. Είναι πιο γρήγορο το N5. Σε όλα τα άλλα όχι. Έχεις στα χέρια σου ένα σύγχρονο κινητό με απίστευτη κάμερα και τελευταίες εκδόσεις λειτουργικού που τις παίρνεις πρώτος. Ενώ παράλληλα έχεις κ την αίσθηση του sport handy κινητού που δεν χρειάζεται θήκη για να επιβιώσει κ φυσικά παναλαφρο. Μπορώ να μιλώ για ώρες για αυτό...

Το έχω λατρέψει. Αλλά περί ορεξεως...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες daily apps τι εννοείς; Βασικά ό,τι και να εννοείς, μου φαίνεται παράλογο.

Θα μπορούσα ίσως να το αποδώσω στους υψηλότερους χρονισμούς των πυρήνων του 5, αλλά και πάλι, δε μιλάμε για διαφορετική αρχιτεκτονική;

Επίσης θα μπορούσα να το αποδώσω στο ότι μπορεί η 8.1 να είναι (πιο) βαριά, και ακόμα και το 5 να σερνόταν περισσότερο. Παίζει αυτό το σενάριο όμως;

 

Εν τω μεταξύ, δεν παρατηρώ καθυστέρηση μόνο στο άνοιγμα των εφαρμογών. Εδώ πατάω κάπου να γράψω κάτι, και καθυστερεί να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο. Η αναζήτηση, είτε στον Chrome, είτε στο Maps, η εμφάνιση αποτελεσμάτων, είτε αλλού, γίνεται πιο αργά.

Γενικότερα μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιον τομέα στον οποίο να είναι πιο γρήγορο το 5Χ, εκτός απ' το άνοιγμα της συσκευής, αλλά είναι και άδεια σε σχέση με το 5 που το είχα φορτωμένο (όχι τόσο με εφαρμογές, όσο με μουσική).

 

Αυτός είναι ο λόγος που μπαίνω στη διαδικασία να ρωτήσω. Μήπως δηλαδή φταίει η 8.1 (αφού κάτι τέτοιο διάβασα πιο πίσω), οπότε να δω μήπως γυρίσω σε προηγούμενη.

 

Κάμερα δεν έχω τσεκάρει, και να σου πω την αλήθεια τη χρησιμοποιώ ελάχιστα.

 

Η υποστήριξη από τη Google τελείωσε απ' ότι διάβασα προχθές (λογικό), μόνο security patches λένε θα πάρει το 5Χ μέχρι το Νοέμβρη.

Που κι αυτό δε με απασχολεί και τόοοοσο πολύ, αφού αν με την 7 ή την 8.0 πήγαινε σφαίρα και τώρα με την 8.1 σέρνεται, τι να το κάνω να πάρει και τη 10 και να γίνει πιο αργό κι απ' το replay.

 

Εσύ που το έχεις λατρέψει, είχες το 5 πριν ή κάποιο άλλο; Γιατί εγώ έχω λατρέψει το 5, το 5Χ βλέπω να με δυσκολεύει να το αγαπήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...