Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ακριβώς το άνοιξες; Φοβάμαι μην κάνω ζημιά μεγαλύτερη εάν το επιχειρήσω.
Δες στο iFixIt. Απλα πριν ξεκουμπωσεις το καπακι, πρεπει να βγει το εξαρτημα που βαζεις την sim καρτα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εκανα, καθάρισα το τζαμακι,αλλά το πρόβλημα παραμενει. Υποθέτω ότι πρόκειται για αστοχία του υλικού της κάμερας ,δεν καταλαβαίνω όμως γιατι δεν το διορθώσαμε αφού τους το έχω αναφέρει ήδη 2 φορες. Να επικοινωνήσω τώρα με τη Procordia ,ή την LG;Σε μπελά έχω μπει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα χθες ένα Nexus 5x 32gb από φίλο εδώ στο φόρουμ και σήμερα που πήγα να το δουλέψω, να κατεβάσω εφαρμογές κλπ αρχικά άρχισε τα bootloops για κάνα 10λεπτο και μετά νέκρωσε. Δεν ανάβει και γενικά δε δίνει σημεία ζωής καθόλου. Προφανώς είναι πλακέτα. Σημείωση πως η πλακέτα αλλάχθηκε 25 Αυγούστου πάλι λόγω bootloops. Έχετε αλλάξει αρκετοί από εσάς να υποθέσω. Το θέμα είναι το ξανά πάθατε ρόδι σύντομα ξανά; Επίσης γνωρίζουμε αν η προκορντια έχει αποθέματα; Το έχει πάει κάποιος πρόσφατα για αλλαγή πλακέτας;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα χθες ένα Nexus 5x 32gb από φίλο εδώ στο φόρουμ και σήμερα που πήγα να το δουλέψω, να κατεβάσω εφαρμογές κλπ αρχικά άρχισε τα bootloops για κάνα 10λεπτο και μετά νέκρωσε. Δεν ανάβει και γενικά δε δίνει σημεία ζωής καθόλου. Προφανώς είναι πλακέτα. Σημείωση πως η πλακέτα αλλάχθηκε 25 Αυγούστου πάλι λόγω bootloops. Έχετε αλλάξει αρκετοί από εσάς να υποθέσω. Το θέμα είναι το ξανά πάθατε ρόδι σύντομα ξανά; Επίσης γνωρίζουμε αν η προκορντια έχει αποθέματα; Το έχει πάει κάποιος πρόσφατα για αλλαγή πλακέτας;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε το άμεσα έχει δεν έχει. Αν είσαι στην εγγύηση μη χαριστείς ούτε να καθυστερείς.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα χθες ένα Nexus 5x 32gb από φίλο εδώ στο φόρουμ και σήμερα που πήγα να το δουλέψω, να κατεβάσω εφαρμογές κλπ αρχικά άρχισε τα bootloops για κάνα 10λεπτο και μετά νέκρωσε. Δεν ανάβει και γενικά δε δίνει σημεία ζωής καθόλου. Προφανώς είναι πλακέτα. Σημείωση πως η πλακέτα αλλάχθηκε 25 Αυγούστου πάλι λόγω bootloops. Έχετε αλλάξει αρκετοί από εσάς να υποθέσω. Το θέμα είναι το ξανά πάθατε ρόδι σύντομα ξανά; Επίσης γνωρίζουμε αν η προκορντια έχει αποθέματα; Το έχει πάει κάποιος πρόσφατα για αλλαγή πλακέτας;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνε το για σέρβις. Μάλλον αυτός που σου το πούλησε, όταν του ήρθε, θα του είχαν βάλει μια ανακατασκευασμένη μητρική.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από προκορντια. Δευτέρα θα με πάρουν να μου πουν τι έχει κλπ. Το αστείο είναι πως εκείνη την ώρα μιλούσαν με κάποιον που είχε G4 με καμένη πλακέτα και του έλεγαν πως πρέπει να γίνει αντικατάσταση με g5 καθώς πλέον δεν υπάρχει απόθεμα σε πλακέτες...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολύ off topic.. αλλά αν θελω να αλλάξω το nexus 5x,να παω σε Huawei p10 ή sony xz1??με ενδιαφέρει πιο πολύ η κάμερα..ρωταω μήπως κάποιος έχει δει τις διαφορές με το nexus..
Link to comment
Share on other sites

εκει που πηγα να μπω στο φμπ κολλησε εκλεισε και οταν το ανοιγω κολλαει στο google και λιγο πιο μετα εκει που παει να φορτωσει.. αυτο ηταν μπρικαρε? υπαρχει τροπος soft reset με συνδιασμο πληκτρων και τετοια να ξανανοιξει η πρεπει να το στειλω? εστω να παρω τα αρχεια μου απο μεσα καπως..

απο οτι βλεπω αν πατησω το πληκτρο on/off και αυτο που χαμηλωνει η ενταση μου βγαζει καποιες επιλογες.ισως να μην εχει κολλησει τελειως.

αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο τον αυγουστο του 16. 2 χρονια εγγυηση εχουμε η 1?? και να σκεφτειτε ηθελα να παρω g4 αλλο λογω bootloop δεν το πηρα και πηρα αυτο..

 

το εβαλα στην καταψυξη για 1 τεταρτο οπως διαβασα στα προηγουμενα ποστ. δουλεψε πηρα τα αρχεια. και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα..ειναι θεμα χρονου να τα φτυσει??

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

εκει που πηγα να μπω στο φμπ κολλησε εκλεισε και οταν το ανοιγω κολλαει στο google και λιγο πιο μετα εκει που παει να φορτωσει.. αυτο ηταν μπρικαρε? υπαρχει τροπος soft reset με συνδιασμο πληκτρων και τετοια να ξανανοιξει η πρεπει να το στειλω? εστω να παρω τα αρχεια μου απο μεσα καπως..

απο οτι βλεπω αν πατησω το πληκτρο on/off και αυτο που χαμηλωνει η ενταση μου βγαζει καποιες επιλογες.ισως να μην εχει κολλησει τελειως.

αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο τον αυγουστο του 16. 2 χρονια εγγυηση εχουμε η 1?? και να σκεφτειτε ηθελα να παρω g4 αλλο λογω bootloop δεν το πηρα και πηρα αυτο..

 

το εβαλα στην καταψυξη για 1 τεταρτο οπως διαβασα στα προηγουμενα ποστ. δουλεψε πηρα τα αρχεια. και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα..ειναι θεμα χρονου να τα φτυσει??

 

2 χρονια εγγυηση δινει η lg σε ολες τις συσκευες

δεν θελω να γινω μαντης κακων αλλα λογικα θα στο ξανακανει , αν αυτο συμβει κατευθειαν τηλεφωνο και αποστολη στο σερβις για αλλαγη πλακετας

Link to comment
Share on other sites

εκει που πηγα να μπω στο φμπ κολλησε εκλεισε και οταν το ανοιγω κολλαει στο google και λιγο πιο μετα εκει που παει να φορτωσει.. αυτο ηταν μπρικαρε? υπαρχει τροπος soft reset με συνδιασμο πληκτρων και τετοια να ξανανοιξει η πρεπει να το στειλω? εστω να παρω τα αρχεια μου απο μεσα καπως..

απο οτι βλεπω αν πατησω το πληκτρο on/off και αυτο που χαμηλωνει η ενταση μου βγαζει καποιες επιλογες.ισως να μην εχει κολλησει τελειως.

αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο τον αυγουστο του 16. 2 χρονια εγγυηση εχουμε η 1?? και να σκεφτειτε ηθελα να παρω g4 αλλο λογω bootloop δεν το πηρα και πηρα αυτο..

 

το εβαλα στην καταψυξη για 1 τεταρτο οπως διαβασα στα προηγουμενα ποστ. δουλεψε πηρα τα αρχεια. και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα..ειναι θεμα χρονου να τα φτυσει??

Εμένα έτσι έκανε προχθές και άντεξε 1 μέρα πριν σβήσει τελείως και γίνει τούβλο. Οπότε μάλλον είναι θέμα χρόνου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι έκανε προχθές και άντεξε 1 μέρα πριν σβήσει τελείως και γίνει τούβλο. Οπότε μάλλον είναι θέμα χρόνου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι τελικα μου το ξανακανε.θα το στειλω τη δευτερα στην procordia.φανταζομαι θα μου πουν αυτοι πως θα το στειλω κλπ. εσεις που το παθατε σχετικα προσφατα τι σας ειπαν υπαρχουν ανταλλακτικα η θα περιμενουμε κανα μηνα,απο το νεο ετος και βλεπουμε? εχε χαρη που εχει καλη καμερα αλλιως για lg δε θελω να ξανακουσω.

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικα μου το ξανακανε.θα το στειλω τη δευτερα στην procordia.φανταζομαι θα μου πουν αυτοι πως θα το στειλω κλπ. εσεις που το παθατε σχετικα προσφατα τι σας ειπαν υπαρχουν ανταλλακτικα η θα περιμενουμε κανα μηνα,απο το νεο ετος και βλεπουμε? εχε χαρη που εχει καλη καμερα αλλιως για lg δε θελω να ξανακουσω.
Δε θες να ακούσεις τι έχω τραβήξει από την LG με τις τελευταίες 7-8 ναυαρχίδες της. Άστο. Με τις κοπέλες στην προκορντια μόνο για καφέ δεν έχουμε βγει. Την δευτέρα θα με πάρουν να μου πουν οπότε θα ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα στην προκορντια μου ειπαν να παρω στην lg,ετσι πηρα στην lg θα στειλουν αυριο courier να ερθει να το παρει. απλα δε ρωτησα χρειαζεται να το εχω συσκευασμενο με αποστολη προς lg-procordia κατι τετοιο? εσεις που το εχετε στειλει πως το στελνατε?να το βαλω στο κουτι του απλα?δεν βρισκομαι αθηνα.
Link to comment
Share on other sites

πηρα στην προκορντια μου ειπαν να παρω στην lg,ετσι πηρα στην lg θα στειλουν αυριο courier να ερθει να το παρει. απλα δε ρωτησα χρειαζεται να το εχω συσκευασμενο με αποστολη προς lg-procordia κατι τετοιο? εσεις που το εχετε στειλει πως το στελνατε?να το βαλω στο κουτι του απλα?δεν βρισκομαι αθηνα.
Όταν θα έρθει ο κούριερ, θα έχει το κουτί της LG. Άμα είναι πρώτη φορά, θα πρέπει να έχεις ένα αντίγραφο της απόδειξης. Το δίνεις όταν έρθει σπίτι σου ή αν πας στο υποκαταστημα των ΕΛΤΑ Κούριερ (καλύτερα περίμενε κλήση από τα ΕΛΤΑ Κούριερ για να συνεννοηθείς άμα πας εσύ εκεί ή να περάσουν από την οδό που δήλωσες)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έρθει ο κούριερ, θα έχει το κουτί της LG. Άμα είναι πρώτη φορά, θα πρέπει να έχεις ένα αντίγραφο της απόδειξης. Το δίνεις όταν έρθει σπίτι σου ή αν πας στο υποκαταστημα των ΕΛΤΑ Κούριερ (καλύτερα περίμενε κλήση από τα ΕΛΤΑ Κούριερ για να συνεννοηθείς άμα πας εσύ εκεί ή να περάσουν από την οδό που δήλωσες)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την αποδειξη εχω απο το σκρουτζομαγαζο. αυτο εννοεις αντιγραφο ή πρεπει να βγαλω αλλο?α οποτε δεν το δινω με το δικο του κουτι. κουριερ μου ειπε θα ερθει αυριο απο το σπιτι. να κρατησω καπου σιριαλ ναμπερ και ιμει?

Link to comment
Share on other sites

την αποδειξη εχω απο το σκρουτζομαγαζο. αυτο εννοεις αντιγραφο ή πρεπει να βγαλω αλλο?α οποτε δεν το δινω με το δικο του κουτι. κουριερ μου ειπε θα ερθει αυριο απο το σπιτι. να κρατησω καπου σιριαλ ναμπερ και ιμει?
Την απόδειξη του καταστήματος όπου το αγόρασες. Κράτα καλού κακού το ΙΜΕΙ (αν και το έχει πάνω στο κουτί).

Είναι πρώτη ή 2η φορά που το στέλνεις;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Την απόδειξη του καταστήματος όπου το αγόρασες. Κράτα καλού κακού το ΙΜΕΙ (αν και το έχει πάνω στο κουτί).

Είναι πρώτη ή 2η φορά που το στέλνεις;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πρωτη φορα γι αυτο δεν ξερω τη διαδικασια..τι θα εχω και 2η? :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα γι αυτο δεν ξερω τη διαδικασια..τι θα εχω και 2η? :lol:
Πιθανόν... Στο δικό μου έγινε αλλαγή πλακέτας στις 25 Αυγούστου και τώρα πάλι τα ίδια... Το καλό είναι ότι ανανεώνεται και η εγγύηση για την πλακέτα για αλλά 2 χρόνια. Θα μας αλλάζουν πλακέτες μέχρι να μην έχουν άλλες και να μας δώσουν άλλο κινητό...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα γι αυτο δεν ξερω τη διαδικασια..τι θα εχω και 2η? :lol:
Αντίγραφο απόδειξης αγοράς θα χρειαστείς.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξεκινησαμε καλα..ενω χθες απο την lg μου ειπαν θα ερθει κουριερ σημερα σπο τις 10-1 σπιτι να παραλαβει το κινητο για να το πανε στο σερβις,δεν ηρθε κανεις ουτε μου αφησαν καποιο σημειωμα. παιρνω στην lg και μου λενε θα επικοινωνησουν με τα ελτα και θα με καλεσουν αυτοι να μου πουν. και οι μερες περνανε..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε εγώ έχω καλά νέα. Μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα.3f4534e486446d8d9661837cd0640b58.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε εγώ έχω καλά νέα. Μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα.3f4534e486446d8d9661837cd0640b58.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε εμένα έτυχε. Βλέπω να καβατζωνεις υπομονή...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο θα καθυστερησει? 1μηνα 2 μηνες? τραγικοι.ερχονται και γιορτες.καλα ειχα πει με τη νεα χρονια.. γινεται αν απαιτησει καποιος που δε μπορει να περιμενει αλλαγη κινητου να του δωσουν αλλο?εν τω μεταξυ ελπιζω να μη μου το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι διαβασα και κατι τετοια.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο θα καθυστερησει? 1μηνα 2 μηνες? τραγικοι.ερχονται και γιορτες.καλα ειχα πει με τη νεα χρονια.. γινεται αν απαιτησει καποιος που δε μπορει να περιμενει αλλαγη κινητου να του δωσουν αλλο?εν τω μεταξυ ελπιζω να μη μου το βγαλουν εκτος εγγυησης γιατι διαβασα και κατι τετοια.
Εγώ πάντως αύριο κιόλας θα απαιτήσω αντικατάσταση συσκευής. Αυτό το γενικό θα καθυστερήσει κλπ μπορεί να είναι για 3 μήνες ξέρω γω. Τί θα κάνουμε θα μείνουμε 3 μήνες χωρίς συσκευή; Αν είναι δυνατόν

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν ειναι παραεισαγωγής πρέπει να φτάσει στο αμην για αντικατάσταση.

Όσους ξέρω να τους κάναν αντικατάσταση (σκρουτζομάγαζου) περιμέναν 4-5 μήνες.

 

Για αυτό και βλέπετε αγγελίες g5 se γράφοντας απο αντικατάσταση. Συνηθως τα δίναν για χαλασμένα g2, g3 και g4. Τους τα δίναν όμως τόσο καιρό μετά που ο άλλος είχε ήδη αγοράσει κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...