Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έτυχα μια φορά 49Κ ή 70Κ+ ή 55Κ+ σκορ... Εγώ το θεωρώ νορμάλ για μεσαίας κατηγορίας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω ειναι καθαρα throttling. Αναλογως ποσο ζεστο ειναι αλλαζουν τα σκορς του. Για αυτο αντι για επιπεδο ναυαρχιδας ειναι μεσαια κατηγορια που συμφωνω οτι ειναι μια χαρα για τη κατηγορια του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς την o beta; ή σκοπεύει να την βάλει;

Απ όσους έβλεπα σχόλια σε ομάδα στο φβ , έχει μερικές φορές lags στο UI άλλα λένε πως κάπως σταθερή είναι η 2η Βετα. DP 2. Εγώ προσωπικά δεν θα την βάλω. Περιμένω μέχρι την τελική έκδοση τον Αύγουστο ή αργότερα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Επάνω στον χρόνο που το έχω.. ξαφνικά κόλλησε και άρχισε τα bootloops! Μίλησα με την εξυπηρέτηση της LG και έστειλαν αμέσως κουριερ και το πήραν για service.. απογοήτευση..
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επάνω στον χρόνο που το έχω.. ξαφνικά κόλλησε και άρχισε τα bootloops! Μίλησα με την εξυπηρέτηση της LG και έστειλαν αμέσως κουριερ και το πήραν για service.. απογοήτευση..

Συμβαίνουν και αυτά.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την o beta. Δεν δέχεται την 019 έκδοση. Μπαίνοντας στο google+ βλέπω ότι το ίδιο πρόβλημα το έχουν σχεδόν όλοι παγκοσμίως. Άρα πρέπει να περιμένουμε κάποια νέα αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Κάντε ένα φλασαρισμα της 017 χωρίς να σβήσετε δεδομένα και μετά παίρνει και το update στη 019 χωρίς error. Κάτι με το recovery από το nougat νομίζω παίζει και βγαίνει το error.
Link to comment
Share on other sites

Επάνω στον χρόνο που το έχω.. ξαφνικά κόλλησε και άρχισε τα bootloops! Μίλησα με την εξυπηρέτηση της LG και έστειλαν αμέσως κουριερ και το πήραν για service.. απογοήτευση..

 

και εμενα το ίδιο, το έστειλα στην procordia, δεν εχουν λεει ανταλακτικό και θα καθυστερίσει η επισκευή. Αλλαγή πλακέτας μου είπαν...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τον ήπια. Bootloop welcome !

 

EDIT: Έφτιαξε μετά από 1 ώρα από μόνο του. wtf?

EDIT: 2 πάλι τα ίδια μετά από 5 λεπτά..

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Eλπιζω να μην εχεις κανει root :wacko:

 

Του έχω πάνω purenexus τώρα. Απ ότι παρατήρησα, αν το αφήσεις κλειστό για λίγη ώρα, και πας να το ανοίξεις μετά, δουλεύει κανονικά.

Σκέφτομαι να το αφήσω λίγες ώρες κλειστό και να προσπαθήσω να του βάλω μια official rom και να κάνω lock τον bootloader κτλ.

 

Επίσης διάβασα κάτι για full refund σε όσους έχουν θέμα με bootloop. Ισχύει;

Το πήρα από σκρουτζομάγαζο και έχω ακόμα 12 μήνες εγγύηση.

 

Ακούω γνώμες :P

 

EDIT: Τελικά γίνεται όπως έγραψα. Αν το αφήσεις κλειστό για λίγη ώρα και πας να το ανοίξεις, ανοίγει μια χαρά και έχεις και χρόνο να πάρεις αρχεία κτλ.

Θα ενημερώσω με λεπτομέρειες όταν τελειώσω το backup !

 

EDIT 2: Περνάω stock rom μέσω nexus root toolkit και όλα πάνε μια χαρά μέχρι στιγμής.

 

EDIT 3: Κατάφερα και το γύρισα full stock με locked bootloader αλλά παρέμεινε το bootloop. Γλίτωσα τουλάχιστον τα αρχεία μου και έκανα και καθάρισε το κινητό απ ότι είχε μέσα.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Επάνω στον χρόνο που το έχω.. ξαφνικά κόλλησε και άρχισε τα bootloops! Μίλησα με την εξυπηρέτηση της LG και έστειλαν αμέσως κουριερ και το πήραν για service.. απογοήτευση..

 

Stock ήσουν η είχες περάσει καμιά custom rom ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά σε όλους. Βλέπω πως σιγά σιγά παρουσιάζονται προβλήματα με bootloop και ως ευτυχισμένος κάτοχος του Nexus 5X με στεναχωρεί αυτό το γεγονός(φαντάζομαι πως όχι μόνο εμένα). Για αυτό έχω κάνει μια φόρμα σχετικά με τα bootloop's, ώστε όλοι μας να έχουμε μια εικόνα για το τι γίνετε με τα bootloop's.

 

 

αγνοηστε το μηνυμα αυτο, πατε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7202320#post7202320 . Οσοι εχετε ηδη απαντησει την long version απαντηστε παρακαλω και τη short μα ειναι μολις 2 ερωτησεις.

Edited by mr_kostas
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά σε όλους. Βλέπω πως σιγά σιγά παρουσιάζονται προβλήματα με bootloop και ως ευτυχισμένος κάτοχος του Nexus 5X με στεναχωρεί αυτό το γεγονός(φαντάζομαι πως όχι μόνο εμένα). Για αυτό έχω κάνει μια φόρμα σχετικά με τα bootloop's, ώστε όλοι μας να έχουμε μια εικόνα για το τι γίνετε με τα bootloop's.

 

 

Φόρμα: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFWUmpVq4H8ttXHcu7Zl4W5uD6qeyFdWzHygcjNwxGnH1r0w/viewform?usp=sf_link

 

Για αυτους που δεν εβγαλε bootloop σπαστο σε 3 επιλογες

α. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 12 μηνες

β. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 18 μηνες

γ. Δεν εβγαλε bootloop και το χω περισσοτερο απο 18 μηνες

 

Επισης στο αν ειναι το H790 ή 791 ή αν ειναι 16αρη ή 32αρη δεν νομιζω να χει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που δεν εβγαλε bootloop σπαστο σε 3 επιλογες

α. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 12 μηνες

β. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 18 μηνες

γ. Δεν εβγαλε bootloop και το χω περισσοτερο απο 18 μηνες

 

Επισης στο αν ειναι το H790 ή 791 ή αν ειναι 16αρη ή 32αρη δεν νομιζω να χει σημασια.

 

Έκανα τις αλλαγές που πρότεινες. Όσον αφορά για τα 16-32GB ούτε εγώ νομίζω πως έχει σημασία αλλά ποτέ δεν ξέρεις απλά καλού κακού.

 

Για όσους έχουν κάνει τι φόρμα, επειδή έκανα κάποιες αλλαγές(υπήρξαν κάποιες αστοχίες :O ) μπορούν να ξανά κάνουν την φόρμα παρακαλώ. Χίλια συγγνώμη

 

 

αγνοηστε το μηνυμα αυτο, πατε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7202320#post7202320 . Οσοι εχετε ηδη απαντησει την long version απαντηστε παρακαλω και τη short μα ειναι μολις 2 ερωτησεις.

Edited by mr_kostas
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις αλλαγές που πρότεινες. Όσον αφορά για τα 16-32GB ούτε εγώ νομίζω πως έχει σημασία αλλά ποτέ δεν ξέρεις απλά καλού κακού.

 

Για όσους έχουν κάνει τι φόρμα, επειδή έκανα κάποιες αλλαγές(υπήρξαν κάποιες αστοχίες :O ) μπορούν να ξανά κάνουν την φόρμα παρακαλώ. Χίλια συγγνώμη

 

ανανεωμένη φόρμα: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFWUmpVq4H8ttXHcu7Zl4W5uD6qeyFdWzHygcjNwxGnH1r0w/viewform?usp=sf_link#responses

 

Σε αυτους που εβγαλε δεν νομιζω οτι ειχε νοημα να το σπασεις αφου ο λογος που εβαλα τους μηνες ειναι για να δουμε αν απλα δεν το χει ακομα αρκετα καιρο οποτε και δεν προλαβε να βγαλει. Γενικα θα βαζα μια και μοναδικη ερωτηση οπου θα ειχα αυτες τις απαντησεις

 

α. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 12 μηνες

β. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 18 μηνες

γ. Δεν εβγαλε bootloop και το χω περισσοτερο απο 18 μηνες

δ. Μου εβγαλε bootloop χωρις να χε ξαναβγαλει στο παρελθον.

ε. Ειχε εμφανισει και στο παρελθον bootloop αλλα ξαναεμφανισε παρα το σερβις.

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα δεν νομιζω να χουμε τοσο μεγαλο δειγμα χωρια οτι καποιοι μπορει να μπερδευτουν και να απαντησουν και στις ερωτησεις με bootloop και χωρις. Αν φυσικα θες τα κανεις. Εγω τα λεω για να χεις μικροτερο δειγματοληπτικο λαθος, περισσοτερους βαθμους ελευθεριας και μικροτερη αποθαρρυνση για απαντησεις (μια μοναδικη ερωτηση ειναι απλα ενα κλικ και γεια σας). Για τον ιδιο λογο θα αφαιρουσα τις διαφορετικες εκδοσεις. Απο εκει και περα δικη σου η ερευνα εσυ ξερεις καλυτερα και μπραβο για τη πρωτοβουλια :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα 16αρια την έχουν πάθει την ζημιά. Εμένα το μόνο πρόβλημα είναι το earpiece που τρίζει όταν μιλάω και το έχω δυνατά

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά θα το αφήσω έτσι όπως είναι τώρα γιατί αν ξανά τροποποιήσω θα πρέπει να μηδενίσω της απάντησης με αποτέλεσμα να ταλαιπωρήσω τους χρήστες που έχουν απαντήσει ηδη. Την έρευνα δεν την κάνω για μένα, αλλά για όλους, έτσι ώστε να έχουμε μια σχετική εικόνα.

 

Γενικά να το αφήσουμε έτσι κι αν προκύψει κάποιο θέμα-λάθος θα το αλλάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά θα το αφήσω έτσι όπως είναι τώρα γιατί αν ξανά τροποποιήσω θα πρέπει να μηδενίσω της απάντησης με αποτέλεσμα να ταλαιπωρήσω τους χρήστες που έχουν απαντήσει ηδη. Την έρευνα δεν την κάνω για μένα, αλλά για όλους, έτσι ώστε να έχουμε μια σχετική εικόνα.

 

Γενικά να το αφήσουμε έτσι κι αν προκύψει κάποιο θέμα-λάθος θα το αλλάξουμε.

 

Απλα αν το αλλαξεις αργοτερα θα χουν ηδη γινει λαθη. Σκεψου οτι ακομα και μενα με μπερδεψε λιγο. Αλλωστε ουτε μερα δεν ειναι ανεβασμενο ;)

 

Παντως δεν νομιζω οτι εχουν βγαλει πολλα bootloop.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που δεν εβγαλε bootloop σπαστο σε 3 επιλογες

α. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 12 μηνες

β. Δεν εβγαλε bootloop και το χω λιγοτερο απο 18 μηνες

γ. Δεν εβγαλε bootloop και το χω περισσοτερο απο 18 μηνες

 

Επισης στο αν ειναι το H790 ή 791 ή αν ειναι 16αρη ή 32αρη δεν νομιζω να χει σημασια.

 

πως βλεπουμε αν ειναι Η790 ή 791?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανουμε μια δειγματοληψια να δουμε ποσα κινητα εβγαλαν bootloop.

 

Αν δεν σας ειναι κοπος απαντηστε την short version : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGmr2iXTfV9eYKma3-ALS8i1aRiiUVmVK6w9K5Z1XrYpdoeg/viewform.

Οποιος μαλιστα θελει ας απαντησει και την long version : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFWUmpVq4H8ttXHcu7Zl4W5uD6qeyFdWzHygcjNwxGnH1r0w/viewform που εχει ηδη ξεκινησει ο φιλος Villis.

 

Αποφασισαμε ομως οτι ειναι σημαντικοτερο να απαντηστε οπωσδηποτε την πρωτη (short version) αφου η αλλη θα ειναι απλα συμπληρωματικη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπουμε αν ειναι Η790 ή 791?

 

Θα βρεις το κουτί της συσκευής και κάπου στα πλάι της θα λέει H790-H791 (ένα από τα δύο)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα 16αρια την έχουν πάθει την ζημιά. Εμένα το μόνο πρόβλημα είναι το earpiece που τρίζει όταν μιλάω και το έχω δυνατά

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Δεν ισχυει αυτο εγω το επαθα με 32αρι H791

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...