Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ένας φίλος έχασε τον original φορτιστή που είχε η συσκευή μέσα.

 

Έχετε καμιά ιδέα από που μπορεί να πάρει original ολόιδιο;

 

Με search δεν βρήκα κάτι, μόνο ξεχωριστά καλώδιο και φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως ή με τρολάρεις ;

 

Παιχνίδια σπάνια κρατάει στη μνήμη. Τώρα δύο τρεις καρτέλες στον chrome θα στις κρατήσει.

 

Είναι θέμα τα 2gb δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δε την παλεύω με τα συνεχή reload οπότε άκυρο από εμένα. Κρίμα γιατί το ice blue το είχα στην καρδιά μου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος έχασε τον original φορτιστή που είχε η συσκευή μέσα.

 

Έχετε καμιά ιδέα από που μπορεί να πάρει original ολόιδιο;

 

Με search δεν βρήκα κάτι, μόνο ξεχωριστά καλώδιο και φορτιστή.

http://www.spareslg.com/gb/lg-nexus-5x-transformador-mcs-n04ed-eay64290001.html?search_query=Eay64290001&results=1

 

Περισσότερο στο βάζω για να δεις τον κωδικό του, βάλτο σε ebay, Amazon κ. λ. και θα βρεις πιστεύω

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μολις το πηρα και εγω το τηλεφωνο.ειναι πολυ καλο οντως καλη καμερα και πολυ γρηγορο.με το που το ανοιξα μου εδωσε 4 αναβαθμισεις αλλα η nugat οσο και αν παταω για ενημερωση μου λεει οτι ειναι αναβαθμισμενο.ηθελα να ρωτησω την αναβαθμιση την εχουν παρει ολοι η ακομα δινετε κατα περιοχες.σημ. το τηλεφωνο ειναι γαλλικο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

 

1 το clean master το χρησιμοποιήτε ? Αν ναι κάνει καλή δουλειά ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο καλύτερο?

 

2 file manager έχω το ES προτείνεται κάποιο άλλο?

 

1.ολα αυτα ειναι βλακειες σου τρωνε μνημη και μπαταρια χωρις λογο.οταν τα βαλεις μετα απο λιγο βαραινει το κινητο.οπως και τα αντιβαιρους.

2.και εγω το ES εχω ενταξει την κανει τη δουλεια του αν και δε μου πολυ αρεσει το μενου του καπως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα! σκέφτομαι να πάρω το nexus 5X και θα ήθελα να ρωτήσω περίπου τι screen time βγάζει με μέτρια χρήση(fb, gmail, κανα παιχνιδάκι σχετικά απλό για max μια ωρα και messenger). το τωρινό μου S3 μου βγάζει κανα 2 εως 2,5 ωρες οθόνης με σχεδόν τελειωμενη μπαταρία στο τέλος της μέρας.

Επίσης το fast charge απενεργοποιείται?από όσο έχω ακούσει και έχω διαβάσει αν το φορτίζεις απλα χωρις ταχυφόρτιση η μπαταρία γεμίζει καλύτερα.

 

με αυτα που λες ανετα θα σου βγαζει τη μερα.και εγω περιπου τετοια χρηση κανω και αργα το βραδυ ειμαι με 25% και το ζοριζω να πεσει λιγο εκει κατω απο 15% για να το φορτισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα σε ολους.μολις το πηρα και εγω το τηλεφωνο.ειναι πολυ καλο οντως καλη καμερα και πολυ γρηγορο.με το που το ανοιξα μου εδωσε 4 αναβαθμισεις αλλα η nugat οσο και αν παταω για ενημερωση μου λεει οτι ειναι αναβαθμισμενο.ηθελα να ρωτησω την αναβαθμιση την εχουν παρει ολοι η ακομα δινετε κατα περιοχες.σημ. το τηλεφωνο ειναι γαλλικο

 

 

δεν την εχουν παρει ολοι ακομα. αν θες να σου ερθει παντως μπορεις να κανεις μια εγγραφη εδω στο android beta. αφου κανεις εγγραφη μεσα σε λιγα λεπτα θα σου ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση σε nougat... ε αφου αναβαθμισεις πας μετα και ξεγραφεσαι απο το προγραμμα beta.

 

https://www.google.com/android/beta

Link to comment
Share on other sites

1.ολα αυτα ειναι βλακειες σου τρωνε μνημη και μπαταρια χωρις λογο.οταν τα βαλεις μετα απο λιγο βαραινει το κινητο.οπως και τα αντιβαιρους.

2.και εγω το ES εχω ενταξει την κανει τη δουλεια του αν και δε μου πολυ αρεσει το μενου του καπως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

με αυτα που λες ανετα θα σου βγαζει τη μερα.και εγω περιπου τετοια χρηση κανω και αργα το βραδυ ειμαι με 25% και το ζοριζω να πεσει λιγο εκει κατω απο 15% για να το φορτισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

δεν την εχουν παρει ολοι ακομα. αν θες να σου ερθει παντως μπορεις να κανεις μια εγγραφη εδω στο android beta. αφου κανεις εγγραφη μεσα σε λιγα λεπτα θα σου ερθει ειδοποιηση για αναβαθμιση σε nougat... ε αφου αναβαθμισεις πας μετα και ξεγραφεσαι απο το προγραμμα beta.

 

https://www.google.com/android/beta

την εβαλα την 7 κατοπιν εκανα καταργηση εγραφης αλλα δεν μου ειρθε κατι σε ενημερωση παρολο που εκανα ελεκχο Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα την 7 κατοπιν εκανα καταργηση εγραφης αλλα δεν μου ειρθε κατι σε ενημερωση παρολο που εκανα ελεκχο

 

μισο γιατι δεν καταλαβα καλα μαλλον εγω. σου ηρθε το κινητο με την nougat και περιμενες ενημερωσεις ή σου ηρθε με την m και ηθελες να πας σε n? παντως αν εχεις την n με τον εναν η με τον αλλο τροπο εχεις τις τελευταιες ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

μισο γιατι δεν καταλαβα καλα μαλλον εγω. σου ηρθε το κινητο με την nougat και περιμενες ενημερωσεις ή σου ηρθε με την m και ηθελες να πας σε n? παντως αν εχεις την n με τον εναν η με τον αλλο τροπο εχεις τις τελευταιες ενημερωσεις.

 

λαθος δικο μου σορυ.νομιζα οτι με την καταργηση εγραφης θα με γυρισει πισω στην 6 και μετα θα μου ερθει η nugat ota.εχεις δικιο τι ενημερωση να παρω αλλη αφου ειναι η τελευται εκδοση και η τελικη.αυτο γινοτανε μονο τοτε που ειταν ακομα beta

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια σπάνια κρατάει στη μνήμη. Τώρα δύο τρεις καρτέλες στον chrome θα στις κρατήσει.

 

Είναι θέμα τα 2gb δυστυχώς.

 

Τώρα σοβαρά μιλάς? 2-3 καρτέλες στο chrome???....

Ντακς για γέλια... Κρίμα να λέγονται αυτά τα πράγματα...

 

(Εδω στο moto g 2nd gen με 1g RAM έχω 7-8 εφαρμογές ανοιχτές κ ο browser με 5-6 καρτέλες ανοιχτές συνεχεια, χωρίς root...)

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, κόλλημα ούτε λόγος όσες εφαρμογές έχω ανοίξει ταυτόχρονα και με το chrome πάνω από 10 καρτέλες ανοιχτές δεν έχει διανοηθεί να κάνει reload.
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια σπάνια κρατάει στη μνήμη. Τώρα δύο τρεις καρτέλες στον chrome θα στις κρατήσει.

 

Είναι θέμα τα 2gb δυστυχώς.

 

Τον τρολλάρεις λογικά, έτσι ; Πες μου ναι plz. αχχαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τι να τρολαρει έτσι είναι

 

Καθόλου έτσι δεν είναι. Εκτός αν έχω άλλο κινητό και δεν το χω πάρει χαμπάρι. Μωρε λες;

Link to comment
Share on other sites

H nougat έχει κυκλοφορήσει επίσημα?μέσω οτα?γιατί δεν μου έχει έρθει τιποτα

Μόνο με Full ota zip. Ota δεν ρολάρει ακόμα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου έτσι δεν είναι. Εκτός αν έχω άλλο κινητό και δεν το χω πάρει χαμπάρι. Μωρε λες;

 

Δηλαδή έχεις πάνω από τρεις καρτέλες στον chrome και ενώ είσαι στην πρώτη και πας στην τέταρτη πχ και δεν σου κανεί στιγμιαίο reload; πόσες εφαρμογές έχεις στο κινητό; Τα 2gb είναι λίγα πλέον

Link to comment
Share on other sites

@Xander, για δες ποια είναι η μέγιστη μνήμη που σου έχει πάρει το chrome σε 1 μέρα?

Σς σελίδες "σεντόνια" πχ in.gr αν τη σκρολαρεις αρκετά μέχρι κάτω και την ανοίξεις σε δύο tabs φύγανε 2 GB για πλάκα. Αν έχεις πολλά τέτοια tabs ανοιχτά ούτε 8 GB δεν φτάνουν.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

κανει reload απο εφαρμογη σε εφαρμογη πχ εχεις το chrome και καποιο απο τα fb metal ,fb lite ε οταν κανεις εναλλαγη σχεδον παντα κανει reload.τωρα στις καρτελες του chrome οκ δεν κανει παντα reload
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κατά κοινή ομολογία η κάμερά του είναι τέλεια αλλά όταν βγάζω φωτογραφίες πολύ κοντινά πράγματα (πχ μια λέξη στην οθόνη του πσ) δεν καταφέρνει να κάνει εστίαση... συμβαίνει και σε σας αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...