Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής εντυπώσεις (24 ώρες):

 

1. Δεν παρατήρησα διαφορά στους χρόνους φόρτισης εαν δεν χρησιμοποιώ τη συσκευή, αλλά παρατήρησα μία αισθητή διαφορά στο χρόνο φόρτισης όταν χρησιμοποιώ τη συσκευή παράλληλα. Αναφέρομαι σε γρήγορη φόρτιση. Για το αν βελτιώθηκε η κατανάλωση και κατ' επέκταση η αυτονομία θα χρειαστώ κι άλλες μέρες για να καταλήξω σε συμπέρασμα.

 

2. Μου φαίνεται ιδιαίτερα βολική η δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ των δύο τελευταίων εφαρμογών.

 

3. Δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα βολική η δυνατότητα ταυτόχρονης προβολής δύο εφαρμογών, λόγω μεγέθους οθόνης. Ίσως να είναι χρήσιμη σε συσκευές με διαγώνιο 6+ ίντσες.

 

4. Το Settings Menu βαδίζει στα χνάρια της προηγούμενης έκδοσης με αισθητές βελτιώσεις (πχ. η δυνατότητα να μεταφερθείς σε οποιοδήποτε πεδίο του Settings ενώ βρίσκεσαι ήδη σε άλλο μέσω του αναδυόμενου εξ αριστερών μενού).

 

5. Το κινητό δεν μου φαίνεται ούτε πιο "ελαφρύ" αλλά ούτε και πιο "βαρύ" σε όρους καθημερινής χρήσης. Να σημειώσω ότι μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset.

 

καλημερα.μηπως χρησιμοποιεις το light manager?

ξερεις καποια καλη εφαρμογη για το led?

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.μηπως χρησιμοποιεις το light manager?

ξερεις καποια καλη εφαρμογη για το led?

thanks

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω, καθώς δεν χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή για το led.

Link to comment
Share on other sites

Τι περιορισμό έχει;

 

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Καλησπέρα

Ήθελα χειροκίνητα να μπορώ να κατεβάζω το ISO κάτω από το 100, δοκίμασα να τραβήξω μερικές φωτος με κόντρα τον ήλιο, στην αυτόματη ρύθμιση κατεβενει μέχρι 50.

Το καλό είναι ότι σου βγάζει τις τιμές στην οθόνη και οπότε και στην αυτόματη ρύθμιση, βάζοντας το να εστίαση στο πιο φωτεινό σημείο, φέρνει τις τιμές εκεί κοντά που θέλεις, εγώ θέλω όμως αυτό να το κάνω χειροκίνητα.

Ένα περίεργο θέμα ήταν ότι οπότε τραβαγα φώτο, μου αποθηκευε 2 αρχεία, ένα περίπου 800KB και ένα περίπου 22MB, όπου το δεύτερο ήταν ανάποδο σε vertical (πάνω κατω).

Το κινητό γενικά έχει ένα πολύ καλό φακό, που ακολουθεί πολλά πρωτόκολλα και περνει πολλές ρυθμίσεις και ψάχνω μια εφαρμογή για να "παίζω" όσο γίνεται στις φωτογραφίες

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aκομα αναμενω να ερθει η 7.0 και οταν την εγκαταστησω, factory reset θα ηταν καλο να γινει η προαιρετικα?

 

Εγώ πριν 3 μέρες έκανε εγγραφή στο beta την κατέβασα και μετα ξεγραφτηκα. Αφού την έβαλα εννοείται θέλει factory reset. Ειναι πολύ καλύτερα και από μπαταρία και από smooth κατάσταση. Δύναμη

Link to comment
Share on other sites

Aκομα αναμενω να ερθει η 7.0 και οταν την εγκαταστησω, factory reset θα ηταν καλο να γινει η προαιρετικα?

Προαιρετικά. Προσωπικά δεν ασχολούμαι. Placebo είναι κατά τη γνώμη μου.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κάνω μια ερώτηση υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα μπορώ να τραβάω σε μορφή raw φωτογραφίες ? το κινητό μου είναι stock εντελώς

 

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κάνω μια ερώτηση υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα μπορώ να τραβάω σε μορφή raw φωτογραφίες ? το κινητό μου είναι stock εντελώς

 

 

thanks

 

Με open camera και camera zoom fx σιγουρα θα έχει και άλλες αν ρίξεις μια μάτια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κάνω μια ερώτηση υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα μπορώ να τραβάω σε μορφή raw φωτογραφίες ? το κινητό μου είναι stock εντελώς

 

 

thanks

Deleted....

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 3 μέρες έκανε εγγραφή στο beta την κατέβασα και μετα ξεγραφτηκα. Αφού την έβαλα εννοείται θέλει factory reset. Ειναι πολύ καλύτερα και από μπαταρία και από smooth κατάσταση. Δύναμη

 

Δηλ τζαμπα περιμενω, μονο με εγγραφη θα μου ερθει?

 

Προαιρετικά. Προσωπικά δεν ασχολούμαι. Placebo είναι κατά τη γνώμη μου.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Μια χαρα,αν ειναι να γλυτωσουμε απο τη διαδικασια αυτη.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Deleted....

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

γιατί deleted φίλε μου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με open camera και camera zoom fx σίγουρα θα έχει και άλλες αν ρίξεις μια μάτια

 

και κάτι ακόμα αυτά τα προγράμματα έστω και raw χαλάνε καθόλου την ποιότητα της φώτο σε σχέση αν τράβαγες από την κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί deleted φίλε μου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και κάτι ακόμα αυτά τα προγράμματα έστω και raw χαλάνε καθόλου την ποιότητα της φώτο σε σχέση αν τράβαγες από την κάμερα ?

Γιατί έριξα μια γρήγορη ματιά και δεν είδα στη footej. Θα το δω αργότερα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα tempered glass το οποίο έχει κανονικά άνοιγμα για την μπροστινή κάμερα αλλά δεν έχει άνοιγμα για τον αισθητήρα κάτω από το ακουστικό με αποτέλεσμα όταν βγάζω το τηλέφωνο απο το αυτί για να δω την οθόνη αυτή μένει κλειστή.

Ερώτηση τώρα.

Υπάρχει κάποιο tempered glass που να έχει και στον αισθητήρα άνοιγμα γιατί αν τον κόψω με κάποιο μαχαίρι φοβάμαι θα χαλάσει....

Ελπιζω να είναι αυτό φυσικά και να μην έχει πρόβλημα ο αισθητήρας...

Και κάτι άλλο...

Υπάρχει ρύθμιση που να έχει να κάνει με τον αισθητήρα???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε nillkin έχει το άνοιγμα που θες αλλά δεν έχει για την κάμερα, που δεν έχει καθόλου σημασία

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του ματε 8 αλλα θελω κατι πιο μικρο και φτηνο και οικονιμοκο ...λογο του οτι θα μπω φανταρος κ το το ματε δυσκολα εκει μεσα νομιζω.

και σκεφτομαι το nexus 5x μου αρεσει πολυ ειναι σε καλη τιμη κ αρκετα δυνατο..

 

πρεπει να προσεξω κατι στο nexus? μπαταρια πως παει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος του ματε 8 αλλα θελω κατι πιο μικρο και φτηνο και οικονιμοκο ...λογο του οτι θα μπω φανταρος κ το το ματε δυσκολα εκει μεσα νομιζω.

και σκεφτομαι το nexus 5x μου αρεσει πολυ ειναι σε καλη τιμη κ αρκετα δυνατο..

 

πρεπει να προσεξω κατι στο nexus? μπαταρια πως παει?

Αν διαβάσεις τις τελευταίες 100 σελίδες θα λάβεις όλες τις απαντήσεις.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

αν ερθει η Ν την βαζουμε και επειτα κανουμε factory reset προαιρετικα ετσι για να ειμαστε πιο σιγουροι οτι ολα πανε καλα? to factory reset τι ακριβως αλλαγες κανει? σβηνει ολες τις εφαρμογες φωτογραφιες μηνυματα επαφες και επαναφερει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

αν ερθει η Ν την βαζουμε και επειτα κανουμε factory reset προαιρετικα ετσι για να ειμαστε πιο σιγουροι οτι ολα πανε καλα? to factory reset τι ακριβως αλλαγες κανει? σβηνει ολες τις εφαρμογες φωτογραφιες μηνυματα επαφες και επαναφερει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

 

Δεν χριεαζεται factory reset, το σωστο ειναι να το κανεις απευθειας το update.

Αν ομως εχεις θεματα, η πρωτη λυση ειναι το factory reset.

 

Το οποιο factory reset φυσικα και σβηνει τα παντα απο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες οποίος είναι με Ν και έχει ακόμα encryption βγαλτε το το κινητό πετάει τρώει τη μισή ραμ...

Πως γίνεται;

Πατάω στην σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις κ δεν μου ανοίγει!

Τι ακριβώς κάνει το encryption;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια γραφτηκα στο προγραμμα BETA ANDROID https://www.google.com/android/beta?u=1 και μου ηρθε η ενημερωση αμεσος αλλα θα ηθελα να ρωτησω πριν την εγκαταστησω ειναι η τελικη εκδοση ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται;

Πατάω στην σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις κ δεν μου ανοίγει!

Τι ακριβώς κάνει το encryption;

 

Πολύ εύκολο από ρεκοβερυ... κρυπτογραφει τα πάντα για λόγους ασφαλείας και καλά και κολλάει το κινητό

http://androiding.how/root-nexus-5x-nougat-7/

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια γραφτηκα στο προγραμμα BETA ANDROID https://www.google.com/android/beta?u=1 και μου ηρθε η ενημερωση αμεσος αλλα θα ηθελα να ρωτησω πριν την εγκαταστησω ειναι η τελικη εκδοση ;

 

Πόσα mb ήταν?

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

 

Πόσα mb ήταν?

1171.5ΜΒ λεει οτι ειναι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο από ρεκοβερυ... κρυπτογραφει τα πάντα για λόγους ασφαλείας και καλά και κολλάει το κινητό

http://androiding.how/root-nexus-5x-nougat-7/

Α πρέπει να είμαι root... Δυστυχώς δεν είμαι οπότε...

Link to comment
Share on other sites

1171.5ΜΒ λεει οτι ειναι.

Ναι, είναι η τελική.

αν ερθει η Ν την βαζουμε και επειτα κανουμε factory reset προαιρετικα ετσι για να ειμαστε πιο σιγουροι οτι ολα πανε καλα? to factory reset τι ακριβως αλλαγες κανει? σβηνει ολες τις εφαρμογες φωτογραφιες μηνυματα επαφες και επαναφερει το κινητο στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Κάντε μια αναζήτηση πριν την ερώτηση. Η απάντηση έχει δωθεί δεκάδες φορές από πολλά παιδιά εδώ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...