Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα φίλε μου

 

Άφησε και εσύ σχόλιο στο play store. Έχουν μαζευτεί ήδη 2-3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πηρα Nexus για να έχω την φοβερή του κάμερα και κυρίως για να έχω πάντα την τελευταία έκδοση Android. Σήμερα πέρασα πρώτη φορά και το Nougat και προς το παρόν όλα είναι μια χαρά!

 

Εννοείται ότι αυτά είναι από τα πρώτα που με έκαναν να πάρω το 5x, αν και στα προηγούμενα μοντέλα η κάμερα δεν έλεγε και πολλά.

 

Πέρασα και εγώ την DP5 του nougat και το κινητό ως δια μαγείας έγινε ακόμα πιο γρήγορο και smooth. Εκεί που άλλοι με αναβαθμίσεις βλέπουν τα κινητά τους να γίνονται πιο αργά και τεμπέλικα, τα Nexus γίνονται καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αυτά είναι από τα πρώτα που με έκαναν να πάρω το 5x, αν και στα προηγούμενα μοντέλα η κάμερα δεν έλεγε και πολλά.

 

Πέρασα και εγώ την DP5 του nougat και το κινητό ως δια μαγείας έγινε ακόμα πιο γρήγορο και smooth. Εκεί που άλλοι με αναβαθμίσεις βλέπουν τα κινητά τους να γίνονται πιο αργά και τεμπέλικα, τα Nexus γίνονται καλύτερα.

 

Για το μόνο που ξενέρωσα με την DP5 είναι που έβγαλαν το dark theme που μπορούσες να επιλέξεις :(

Link to comment
Share on other sites

Για το μόνο που ξενέρωσα με την DP5 είναι που έβγαλαν το dark theme που μπορούσες να επιλέξεις :(

Ναι όντως.. εγώ δεν είχα περάσει τις προηγούμενες beta αλλά θα ήθελα να υπήρχε το dark theme!

Πάντως στις λίγες ώρες που το έχω με 7.0 δείχνει πιο σβέλτο!

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παίδες το nougat στο πιο smooth βέβαια γιατί λειτουργίες που προσφέρει τις είχα και στο προηγούμενο κινητό μου το s6. Τουλάχιστον το smooth δεν παίζεται. Δεν κολλάει πουθενά . είπα να δοκιμάσω pure Android. Εύχομαι να δικαιωθω Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Τι ορατές προσθήκες φέρνει εκτός του dual window;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσουμε περισσότερες εφαρμογές ανοιχτές στο background ώστε να βελτιωθεί το multitasking?
Link to comment
Share on other sites

Έχω nougat και παρατηρώ ότι η οθόνη αφού έχει φορτισει η μετά από κάποια αναπάντητη κλήση αργεί να ανοίξει. Σε κάποιον άλλο;; Αφού την πέρασα έκανα και μια επαναφορά εργοστασιακων. Μήπως φταίει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω nougat και παρατηρώ ότι η οθόνη αφού έχει φορτισει η μετά από κάποια αναπάντητη κλήση αργεί να ανοίξει. Σε κάποιον άλλο;; Αφού την πέρασα έκανα και μια επαναφορά εργοστασιακων. Μήπως φταίει αυτό;;

 

Η N που πέρασες είναι ακόμα σε beta στάδιο. Αυτό σημαίνει ότι έχει ακόμα τα θεματακια της, είτε μεγάλα είτε μικρά. Και όχι δεν φταίει η επαναφορά, ίσα ίσα μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις επιβάλλεται για να 'κάτσει' σωστά το update

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακομα αναμεσα σε αυτο και στο g4. πιο κοντα στο g4 αλλα κολλαω στο οτι μπορει να ταλαιπωρηθω αν πεσω σε bootloop. εχει κανεις δοκιμασει και τα 2 να μου πει απο θεμα καμερας ειναι πολυ μπροστα το g4 η σε λεπτομερειες μονο διαφερουν σε αυτον τον τομεα?

επισης το nexus 5x ειναι κινητο που θα κρατησει ακομα 2 3 χρονια η θα κολλαει λογω ram?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα του φίλου μου το g4 χθες και μπορώ να πω πως βγάζει νομίζω καλύτερες φωτο απ το nexus 5x αλλά όχι τρελές διαφορές, ίσως μου φάνηκε βέβαια :P

Τώρα για το πόσο θα κρατήσει, του δίνω 3 χρόνια εγώ για πλάκα. Θα παίρνει updates για πάντα (από xda κτλπ)

 

NEXUS και πάλι nexus.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως 2 σίγουρα... 3 είναι μπόλικα..

 

Για την συγκεκριμένη συσκευή δεν νομίζω.. Θα κρατήσει παραπάνω..

Σκέψου έχω το galaxy s2 από τότε που βγήκε και το έχω με DU από xda και πετάει ακόμα και τώρα. Βέβαια δεν είναι για να το ζορίζεις πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κατοχος εδω και 2 μερες εβαλα nova και δεν μου εμφανιζει πανω δεξια την ωρα σημα κινητης και wifi το χει παθει κανενας ειναι καποιο bug του nova ?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακομα αναμεσα σε αυτο και στο g4. πιο κοντα στο g4 αλλα κολλαω στο οτι μπορει να ταλαιπωρηθω αν πεσω σε bootloop. εχει κανεις δοκιμασει και τα 2 να μου πει απο θεμα καμερας ειναι πολυ μπροστα το g4 η σε λεπτομερειες μονο διαφερουν σε αυτον τον τομεα?

επισης το nexus 5x ειναι κινητο που θα κρατησει ακομα 2 3 χρονια η θα κολλαει λογω ram?

 

Θα έπαιρνα το 5χ λόγω τιμής.

 

Σαφώς η κάμερα του g4 είναι καλύτερη, όπως και το δερμάτινο cover ή η οθόνη.

 

Εκεί που είναι εξίσου χάλια είναι στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειμαι ακομα αναμεσα σε αυτο και στο g4. πιο κοντα στο g4 αλλα κολλαω στο οτι μπορει να ταλαιπωρηθω αν πεσω σε bootloop. εχει κανεις δοκιμασει και τα 2 να μου πει απο θεμα καμερας ειναι πολυ μπροστα το g4 η σε λεπτομερειες μονο διαφερουν σε αυτον τον τομεα?

επισης το nexus 5x ειναι κινητο που θα κρατησει ακομα 2 3 χρονια η θα κολλαει λογω ram?

 

Απευθύνσου στο σωστό μέρος για να πάρεις περισσότερες απόψεις... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα κατοχος εδω και 2 μερες εβαλα nova και δεν μου εμφανιζει πανω δεξια την ωρα σημα κινητης και wifi το χει παθει κανενας ειναι καποιο bug του nova ?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Όχι, απ την πρώτη μέρα φοράω nova και δεν έχει πρόβλημα. Ξανά κατέβασε το app και δες.

Link to comment
Share on other sites

καληπερα παιδια .. σημερα παρελαβα και εγω την συσκευη! εχω μια απορια .. προσπαθω να βρω στις ρυθμισεις να εμφανιζεται το ποσοστο μπαταριας και δεν το βρισκω! μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

καληπερα παιδια .. σημερα παρελαβα και εγω την συσκευη! εχω μια απορια .. προσπαθω να βρω στις ρυθμισεις να εμφανιζεται το ποσοστο μπαταριας και δεν το βρισκω! μπορει καποιος να βοηθησει?

 

ΚΑτέβασε το notification bar και εκεί που είναι το γρανάζι, πάτα παρατεταμένα επάνω του και θα βγει ένα μήνυμα. Μπες μετά στις ρυθμίσεις και στο τέλος θα δεις ότι έβγαλε μια καινούρια κατηγορία. Εκεί είναι. System ui tuner το λέει στα αγγλικά που το έχω.

:D
Link to comment
Share on other sites

η μπαρα google search φευγει παιδια χωρις root; αν οχι ,τουλαχιστον κατεβαινει σε αλλο σημειο της οθονης η παραμενει πανω;
Link to comment
Share on other sites

η μπαρα google search φευγει παιδια χωρις root; αν οχι ,τουλαχιστον κατεβαινει σε αλλο σημειο της οθονης η παραμενει πανω;

 

Χωρίς ρουτ δεν φεύγει. Μπορείς να βάλεις κάποιον άλλο launcher, όπως για παράδειγμα nova, ο οποίος έχει το ίδιο inteface με αυτόν της google και με περισσότερες επιλογές και δεν θα έχεις την μπάρα.

:D
Link to comment
Share on other sites

ΚΑτέβασε το notification bar και εκεί που είναι το γρανάζι, πάτα παρατεταμένα επάνω του και θα βγει ένα μήνυμα. Μπες μετά στις ρυθμίσεις και στο τέλος θα δεις ότι έβγαλε μια καινούρια κατηγορία. Εκεί είναι. System ui tuner το λέει στα αγγλικά που το έχω.

 

ευχαριστω φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες που βγαζει με hdr+ δεν ειναι λιγο αφυσικες? ειδα καποιες στην ενοτητα που ανεβαζουν φωτο απο τα κινητα τους, ωραιες μεν αλλα μου φανηκαν λιγο αφυσικες,πχ το χρωμα που ειχε το γρασιδι καταλαβαινα οτι δεν ειναι αυτο το πρασινο στην πραγματικοτητα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...