Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4+ ώρες sot κάθε μέρα στο χωριό όπου το σήμα ειναι πολύ ασταθές.

13+ ώρες uptime.

Το sot αποτελείται από browsing κατά 60%, 30% Viber κ τετοια και 10% κάνα παιχνιδακι.

Location high accuracy

Data ανοιχτά όλη μέρα

Φωτεινοτητα ανάλογα την ημέρα. Τώρα καλοκαίρι που παίζει παραλία το πρωί ειναι γύρω στο 70%-100%.

Γενικά το 5χ έχει παρά πολύ καλή μπαταρια! Αλλά πρέπει να "γνωρίσεις" την συσκευή σου και να την προσαρμοσεις στη χρήση σου.

Link to comment
Share on other sites

4+ ώρες sot κάθε μέρα στο χωριό όπου το σήμα ειναι πολύ ασταθές.

13+ ώρες uptime.

Το sot αποτελείται από browsing κατά 60%, 30% Viber κ τετοια και 10% κάνα παιχνιδακι.

Location high accuracy

Data ανοιχτά όλη μέρα

Φωτεινοτητα ανάλογα την ημέρα. Τώρα καλοκαίρι που παίζει παραλία το πρωί ειναι γύρω στο 70%-100%.

Γενικά το 5χ έχει παρά πολύ καλή μπαταρια! Αλλά πρέπει να "γνωρίσεις" την συσκευή σου και να την προσαρμοσεις στη χρήση σου.

 

τι να πω φιλε μου??Με τα λεγομενα σου η μπαταρια σου κανει πραγματικα παπαδες.μπραβο.δεν ξερω τι κανω λαθος αλλα δυστυχως η μπαταρια μου δεν φτανει τους αριθμου σου.

το εχω συνεχεια 4g βεβαια..φταιει αυτο?

δεν ξερω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω εδώ ότι έχω κλειστα το wifi και Bluetooth scan.

Και λόγω ότι χωριό πιάνει μέχρι H+ δίκτυο και γω το έχω ρίξει στο 3g. Και όχι 4g που είναι προτεινόμενη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Μια ερώτηση,με root και unlook bootloader χάνουμε εγγύηση όπως πχ στο G4;

 

Όχι είναι Nexus

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ρωτησα λογο lg γι αυτό.

 

Επειδή είναι Nexus, αν χρειαστείς service κάνεις ένα back up, το γυρνάς στη στοκ ρομ, το κλειδώνεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και όταν το πάρεις πίσω, ξανά unlock, twrp και επαναφέρεις το back up σου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

τι να πω φιλε μου??Με τα λεγομενα σου η μπαταρια σου κανει πραγματικα παπαδες.μπραβο.δεν ξερω τι κανω λαθος αλλα δυστυχως η μπαταρια μου δεν φτανει τους αριθμου σου.

το εχω συνεχεια 4g βεβαια..φταιει αυτο?

δεν ξερω!!!!!

 

Φίλε μου και γω περίπου τα ίδια στατιστικά με το παιδί πιο πάνω έχω.

Και περίπου 3 και κάτι ψηλά ώρες sot με μόνιμο 4g.

Έχω κάνει κάποια πράγματα όμως....

Έχω το greenify donation και το χρησιμοποιώ για καμιά 10ρια εφαρμογές.

Το doze το έχω έχω καταργήσει... Επέλεξα να μη γίνεται βελτιστοποιηση μπαταρίας σε καμία.

Συν τον elemental kernel.

 

Είσαι τελείως stock?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και γω περίπου τα ίδια στατιστικά με το παιδί πιο πάνω έχω.

Και περίπου 3 και κάτι ψηλά ώρες sot με μόνιμο 4g.

Έχω κάνει κάποια πράγματα όμως....

Έχω το greenify donation και το χρησιμοποιώ για καμιά 10ρια εφαρμογές.

Το doze το έχω έχω καταργήσει... Επέλεξα να μη γίνεται βελτιστοποιηση μπαταρίας σε καμία.

Συν τον elemental kernel.

 

Είσαι τελείως stock?

 

Καλησπέρα. Τελείως stock είμαι φίλε μου. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία root. Μόνο με ροοτ δλδ να φτιάξει η μπαταρία;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι Nexus, αν χρειαστείς service κάνεις ένα back up, το γυρνάς στη στοκ ρομ, το κλειδώνεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Και όταν το πάρεις πίσω, ξανά unlock, twrp και επαναφέρεις το back up σου.

Σε ευχαριστώ φίλε μου,ξερω ακριβώς την διαδικασία(nexus moto 6 είχα)αλλά επειδή με το G4 υπάρχει θέμα λόγο lg και το n5x είναι lg γι αυτό μπήκα σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελείως stock είμαι φίλε μου. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία root. Μόνο με ροοτ δλδ να φτιάξει η μπαταρία;;

 

Μήπως είναι το kernel που κάνει τη διαφορά.

Πάντως όπως και να χει από χρήστη σε χρήστη θα έχει και κάποια απόκλιση...

Μετά την πρώτη φόρτιση το rootara οπότε δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται σαν στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί παίρνουν nexus για να τα ρουταρουν και να βάλουν custom Roms. Εγώ παίρνω nexus επειδή δε χρειάζεται να το ρουταρω, γιατί όλα λειτουργούν ρολόι.

 

Όλα είναι κομπλε, ειμαι τελείως στοκ και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μόνο ένα μικρολάγκ στην Google camera όταν γυρνας το τηλέφωνο απο οριζόντια σε κατακόρυφη θέση. Με άλλες εφαρμογές κάμερας δεν το κάνει, αλλά δεν είναι κάτι πολυ ενοχλητικό

 

Εγώ πηρα Nexus για να έχω την φοβερή του κάμερα και κυρίως για να έχω πάντα την τελευταία έκδοση Android. Σήμερα πέρασα πρώτη φορά και το Nougat και προς το παρόν όλα είναι μια χαρά!

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα Nexus για να έχω την φοβερή του κάμερα και κυρίως για να έχω πάντα την τελευταία έκδοση Android. Σήμερα πέρασα πρώτη φορά και το Nougat και προς το παρόν όλα είναι μια χαρά!

Καλημέρα. Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες πως πέρασες Nougat;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείς να δώσεις λεπτομέρειες πως πέρασες Nougat;;

Για δοκίμασε εδώ : https://g.co/androidbeta

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα Nexus για να έχω την φοβερή του κάμερα και κυρίως για να έχω πάντα την τελευταία έκδοση Android. Σήμερα πέρασα πρώτη φορά και το Nougat και προς το παρόν όλα είναι μια χαρά!

Εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε εδώ : https://g.co/androidbeta

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

την εχεις περασει?γιατι με τρωει να την περασω και εχω καποιες αμφιβολιες ακομα.

Link to comment
Share on other sites

την εχεις περασει?γιατι με τρωει να την περασω και εχω καποιες αμφιβολιες ακομα.

Πέρασε τη και κάνε roll back αν δεν σου αρέσει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τη και κάνε roll back αν δεν σου αρέσει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

rollback μπορείς να κάνεις αλλά σου σβήνει πρώτα ότι έχεις στο κινητό συγκεκριμένα: "Σε αυτήν τη σελίδα, βρείτε τη συσκευή η οποία θέλετε να εξαιρεθεί και κάντε κλικ στην επιλογή "Κατάργηση εγγραφής συσκευής". Λίγο αργότερα, θα αποσταλεί στη συσκευή σας μια ασύρματη ενημέρωση (OTA), η οποία θα σβήσει όλα τα δεδομένα από τη συσκευή και θα εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη σταθερή δημόσια έκδοση του Android."

 

Γενικά με το android N Developer Preview 5, που είναι η τελευταία preview πριν την επίσημη έκδοση, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όλες οι εφαρμογές που είχα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Επιπλέον έχω 2-2,5gb παραπάνω ελεύθερο χώρο που δεν έχω καταλάβει πως ξαφνικά οι εφαρμογές μίκρυναν σε μέγεθος. Μόνο το facebook που παλιά μου έπιανε γύρω στα 350μβ, τώρα μίκρυνε στα 233μβ.

Εχω multitasking, doze ver2, λειτουργία εξοικονόμησης δεδομένων κλπ.

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες !

Μπαίνω στο https://www.google.com/android/beta και μου λέει κάτω αυτό εδώ. http://prntscr.com/bv4axd τι φάση ;

 

EDIT: Έφτιαξα καινούριο gmail και τώρα είναι εντάξει. Ότι να ναι.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως αλλαζουμε τις ημερομηνιες στη χρηση δεδομενων (για τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας)?

Σημερα εγινε η ανανεωση απο τον παροχο ενω το κινητο μετρα απο 3/7 μεχρι 2/8

Link to comment
Share on other sites

rollback μπορείς να κάνεις αλλά σου σβήνει πρώτα ότι έχεις στο κινητό συγκεκριμένα: "Σε αυτήν τη σελίδα, βρείτε τη συσκευή η οποία θέλετε να εξαιρεθεί και κάντε κλικ στην επιλογή "Κατάργηση εγγραφής συσκευής". Λίγο αργότερα, θα αποσταλεί στη συσκευή σας μια ασύρματη ενημέρωση (OTA), η οποία θα σβήσει όλα τα δεδομένα από τη συσκευή και θα εγκαταστήσει την πιο πρόσφατη σταθερή δημόσια έκδοση του Android."

 

Γενικά με το android N Developer Preview 5, που είναι η τελευταία preview πριν την επίσημη έκδοση, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Όλες οι εφαρμογές που είχα δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Επιπλέον έχω 2-2,5gb παραπάνω ελεύθερο χώρο που δεν έχω καταλάβει πως ξαφνικά οι εφαρμογές μίκρυναν σε μέγεθος. Μόνο το facebook που παλιά μου έπιανε γύρω στα 350μβ, τώρα μίκρυνε στα 233μβ.

Εχω multitasking, doze ver2, λειτουργία εξοικονόμησης δεδομένων κλπ.

Και εγώ την έβαλα εχτές και σε μια μέρα χρήση έχει και καλύτερη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το light manager pro με την nougat ;

Εμένα σταμάτησε να δουλεύει.

 

Εdit: Έγινε update της εφαρμογής και τώρα δουλεύει όπως πρώτα !

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως αλλαζουμε τις ημερομηνιες στη χρηση δεδομενων (για τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας)?

Σημερα εγινε η ανανεωση απο τον παροχο ενω το κινητο μετρα απο 3/7 μεχρι 2/8

 

Ρυθμίσεις - Χρήση Δεδομένων και αν πατήσεις εκεί που γράφει την περίοδο εμφανίζει επιλογή για αλλαγή κύκλου. Να ξέρεις ότι η μέτρηση του κινητού μπορεί να διαφέρει από τη κατανάλωση που καταγράφει η εταιρεία σου. Το καλύτερο είναι να ελέγχεις τη χρήση σου με την εφαρμογή του κάθε παρόχου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...