Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, έχω το 5x εδώ και μία εβδομάδα,δν το έχω πειράξει, απλά έχω βάλει τις 5-10 εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Γενικά παρατηρώ μία... ζέστη.... έβαλα να κανω geekbench3 και βγάζει singlecore 650 και multicore 2500. Το antutu 46000. Δεν τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτά οπότε δε ξέρω αν τα νούμερα είναι ....καλά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Belegar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά, έχω το 5x εδώ και μία εβδομάδα,δν το έχω πειράξει, απλά έχω βάλει τις 5-10 εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Γενικά παρατηρώ μία... ζέστη.... έβαλα να κανω geekbench3 και βγάζει singlecore 650 και multicore 2500. Το antutu 46000. Δεν τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτά οπότε δε ξέρω αν τα νούμερα είναι ....καλά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως όταν ετρεξες τα benchmarks ήταν αρκετά ζεστό ? Σε εμένα antutu 58860 και geekbench3 single 1225 και multi 3484. Είμαι stock χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιηση για ενα update των 15 περιπου mb (Ιουνιου) μου ηθρε πανω σε θεματα ασφαλειας απ οτι ειδα.

 

Και αργά που σου ήρθε,εγω το εχω περάσει απ την περασμένη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε link για twrp flashable αρχειο;

https://dl.twrp.me/bullhead/twrp-3.0.2-0-bullhead.img

Πέρασε το με το flashfire

Είσαι ήδη root φαντάζομαι.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

https://dl.twrp.me/bullhead/twrp-3.0.2-0-bullhead.img

Πέρασε το με το flashfire

Είσαι ήδη root φαντάζομαι.

 

Εχω ηδη twrp, το ΟΤΑ ηθελα :O

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη twrp, το ΟΤΑ ηθελα :O

https://android.googleapis.com/packages/ota/google_bullhead_bullhead/423df167c7e878e70118571e6cdf48426d8f90fe.zip

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη twrp, το ΟΤΑ ηθελα :O

Νόμιζα ότι ήθελες το TWRP.

Το ΟΤΑ σε μένα ήρθε χθες.

Βρήκα κι ένα μικρό bug. Όταν φορτίζει με σβηστή την οθόνη, δεν ξυπνάει με το fingerprint.

Με ένα γρήγoρο google δεν το βρίσκω. Οϋτε στο τηλέφωνό μου βρίσκω που το κατέβασε και αν το φύλαξε κάπου.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει τον mx player,τον έχω διαλέξει σαν default εφαρμογή για βίντεο μέσα από την γκαλερί και από την κάμερα πατωντας να παίξω κάποιο βίντεο. Αλλά μετά από καμία μέρα η ώρες πχ αν πάω να παίξω κάποιο βίντεο από αυτά με ρωτάει πάλι αν θέλω να επιλέξω τον mx για μια φορά η για πάντα. Είναι κάποιο bug της marshmallow?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος του nexus 5X εδώ και 2 μερες μετά το πολύ καλό g2, έχω μερικές απορίες όταν φορτώνει το τηλ δεν υπάρχει κάποιο led ειδοποίησης ότι φορτώνει πχ... κόκκινο και όταν φόρτισει πλήρες πράσινο έχω ενεργοποιήσει το led ειδοποιήσεων. Επίσεις δεν έχω καμία επιλογή ρύθμισης στην μπαταρία θέλω να βλέπω ποσα ποσοστά δίπλα στό εικονίδιο μπαταρίας και δεν μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο που ρωτας ξερω οτι χωρις να περασεις εφαρμογη δε βλεπεις ποσοστο στη μπαταρια. Σε λιγο καιρο που θα βγει η επισημη νεα εκδοση Ν θα κρατας πατημενο το εικονιδιο του settings πανω δεξια οταν κατεβαζεις το drop down list και θα εμφανιζει ενα μενου που εκει θα υπαρχει η επιλογη να βλεπεις ποσοστο μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος του nexus 5X εδώ και 2 μερες μετά το πολύ καλό g2, έχω μερικές απορίες όταν φορτώνει το τηλ δεν υπάρχει κάποιο led ειδοποίησης ότι φορτώνει πχ... κόκκινο και όταν φόρτισει πλήρες πράσινο έχω ενεργοποιήσει το led ειδοποιήσεων. Επίσεις δεν έχω καμία επιλογή ρύθμισης στην μπαταρία θέλω να βλέπω ποσα ποσοστά δίπλα στό εικονίδιο μπαταρίας και δεν μπορώ.

Το led είναι κάτω στο ηχείο. Το ποσοστό της μπαταρίας για να εμφανιστεί χρειάζεται να πατήσεις παρατεταμένα το εικονίδιο των ρυθμίσεων όταν κατεβάζεις το πάνελ των ειδοποιήσεων. Τότε ενεργοποιείς ένα ακόμα πεδίο ρυθμίσεων, το system ui, από το οποίο επιλέγεις την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά κατάφερα να βρω την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας έστω αυτά που φαίνονται ελπίζω να το κανουν ποίο ευδιάκριτο σε κάποια αναβάθμιση.

 

Για την ένδειξη φόρτωσης δεν μου ανάβει led τίποτα μήπως έχω κάποιο θέμα εσάς σάς ανάβει κάποιο led όταν φορτώνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά κατάφερα να βρω την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας έστω αυτά που φαίνονται ελπίζω να το κανουν ποίο ευδιάκριτο σε κάποια αναβάθμιση.

 

Για την ένδειξη φόρτωσης δεν μου ανάβει led τίποτα μήπως έχω κάποιο θέμα εσάς σάς ανάβει κάποιο led όταν φορτώνει.

Δεν ανάβει. Μόνο με πείραγμα τα κερδίζεις αυτά.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά κατάφερα να βρω την εμφάνιση του ποσοστού της μπαταρίας έστω αυτά που φαίνονται ελπίζω να το κανουν ποίο ευδιάκριτο σε κάποια αναβάθμιση.

 

Για την ένδειξη φόρτωσης δεν μου ανάβει led τίποτα μήπως έχω κάποιο θέμα εσάς σάς ανάβει κάποιο led όταν φορτώνει.

 

βαλε αυτην την εφαρμογη και θα σου δειχνει τα παντα το led https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlite

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Με το update του Ιουνίου, κάτι χάλασε με το bluetooth streaming. Κλείνει από μόνο του μετά από λίγη ώρα. Κάτι άλλαξαν με το power saving.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανάβει. Μόνο με πείραγμα τα κερδίζεις αυτά.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Περίεργα πράγματα δεν είναι δυνατόν να βάζω εφαρμογή για να βλέπω αν φορτώνει η αν έχει φορτώσει κινητό έλεος δεν με βλέπω να το κρατώ προσπαθώ αλλά δεν. Το βάζω για πούλημα ������

Edited by SS1000
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν σου ανάβει λαμπάκι όταν φορτίζει πλήρως; Οοοοοκ

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...