Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε βάλει 8.1 πώς πάει από μπαταρία ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από μπαταρία καλά τα πάει (άμα είσαι συνδεδεμένος σε WiFi).

Η ανοησία είναι πως, λογικό πως είναι δοκιμαστική έκδοση, κλείνει και τα δύο ακουστικά της συσκευής και για να στρώσει (προσωρινά) πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση, και καταντάει μερική ταλαιπωρία. Πας να μιλήσεις και μπαμ απενεργοποιείται το ηχείο και το ακουστικό...

Εγώ αναγκαστικά να πάω πίσω στην 8.0.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@sinepofli

Η μπαταρία μέχρι στιγμής δεν είναι ικανοποιητική για μένα. Με την χρήση που κάνω είχα 3 ώρες sot σε 4g με υψηλές φωτεινότητες μέσα στη μέρα στην 7.1.2.

Ενώ τώρα στην 8.1 με ιδία χρήση 2 ώρες. Αλλά την τρέχω 4-5 μέρες. Ίσως στρώσει, γιατί είναι μεγάλη διαφορά.

 

@zurapi_97

Δοκίμασες την 8.1 με OTA ή clean flash? Γιατί διάβασα ότι σε OTA εβγαλε προβληματακια. Ενώ clean flash οπως την εχω εγω δεν υπάρχει κανενα προβλημα. Daily usage material!

UPDATE: Μολις μου έτυχε κάτι παρόμοιο με αυτό που έγραψες. Εάν είσαι σε τηλεφωνική κλήση κ ανοίξεις το μεγάφωνο κ μετά το κλείσεις κ τερματίσεις την κλήση κ πας κατευθείαν στο yt δεν έχει ήχο...

Edited by brian13
Link to comment
Share on other sites

@sinepofli

Η μπαταρία μέχρι στιγμής δεν είναι ικανοποιητική για μένα. Με την χρήση που κάνω είχα 3 ώρες sot σε 4g με υψηλές φωτεινότητες μέσα στη μέρα στην 7.1.2.

Ενώ τώρα στην 8.1 με ιδία χρήση 2 ώρες. Αλλά την τρέχω 4-5 μέρες. Ίσως στρώσει, γιατί είναι μεγάλη διαφορά.

 

@zurapi_97

Δοκίμασες την 8.1 με OTA ή clean flash? Γιατί διάβασα ότι σε OTA εβγαλε προβληματακια. Ενώ clean flash οπως την εχω εγω δεν υπάρχει κανενα προβλημα. Daily usage material!

Με Clean δεν ξέρω άμα μου εμφάνισε κάτι, δεν θυμάμαι, αλλά OTA πέρασα και μάλλον μέσω ΟΤΑ έβγαλε το προβλημα. Δεν θέλω ξανά να μπω σε διαδικασίες αντιγράφων ασφαλείας κτλ... Ας περιμένω μέχρι τον Δεκέμβριο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε 8.0 και μου κάνει τα ίδια όπως και πριν.

 

Περίπου 1.30 ώρα SoT. Είναι τρελό δηλαδή. Σχεδόν 1% μπαταρία για 1 λεπτό οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έκανα την αναβάθμιση σε 8.0 και μου κάνει τα ίδια όπως και πριν.

 

Περίπου 1.30 ώρα SoT. Είναι τρελό δηλαδή. Σχεδόν 1% μπαταρία για 1 λεπτό οθόνης.

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

παρεδωσε πνευμα και το δικο μου , bootloop απο οτι φαινετε ...:(

 

 

image.jpg

 

δευτερα φευγει για service , αγορασμενο 07/2016

ξεθαψα ενα LG G2 mini για μεχρι να φτιαχτει :shock:

Edited by ran_tan_plan
Link to comment
Share on other sites

τι εργασια εκανες στο κινητο και τα κακαρωσε?

 

τιποτα το ιδιαιτερο , χαζευα φβ και ξαφνικα κολησε , χωρις να ανεβασει και θερμοκρασια

το αφησα για λιγο μπας και ξεκολησει αλλα τπτ , εκανα επανεκινηση αλλα ουσιαστικα δεν ξαναναψε ποτε , βγαζει το λογοτυπο κανει 2-3 επανεκινησεις και ξανακολαει

 

μπηκα bootloader , ξαναπερασα stock recovery και τον ξανακλειδωσα να ειναι full stock και τους πηρα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλος που έσπασε το Ν5 του θέλει να πάει σε 5Χ καθώς του άρεσε αρκετά το Ν5 και δεν θέλει να δώσει πάνω από 300. Αξίζει να πάει στη συγκεκριμένη συσκευή ή έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία της; Όχι τόσο από ταχύτητα (ακόμα κ το Ν5 πήγαινε ικανοποιητικά) αλλά από άποψη να μην έχει κάποια σύγχρονα χαρακτηριστικά ή να υστερεί σε οθόνη και κάμερα. Δύσκολα βρίσκεις κ κάποιο demo να το δεις ο ίδιος πλέον.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φίλος που έσπασε το Ν5 του θέλει να πάει σε 5Χ καθώς του άρεσε αρκετά το Ν5 και δεν θέλει να δώσει πάνω από 300. Αξίζει να πάει στη συγκεκριμένη συσκευή ή έχει αρχίσει να δείχνει την ηλικία της; Όχι τόσο από ταχύτητα (ακόμα κ το Ν5 πήγαινε ικανοποιητικά) αλλά από άποψη να μην έχει κάποια σύγχρονα χαρακτηριστικά ή να υστερεί σε οθόνη και κάμερα. Δύσκολα βρίσκεις κ κάποιο demo να το δεις ο ίδιος πλέον.

 

Κυρίως η κάμερα, μαζί με το ότι είναι Nexus με Android 8.0, είναι τα selling points του.

Σε ταχύτητα και "μοντερνιά" εγώ είμαι ικανοποιημένος, αλλά θεωρώ πως υστερεί πολύ σε μπαταρία.

Στη θέση του θα διάλεγα κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία χρημάτων πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως η κάμερα, μαζί με το ότι είναι Nexus με Android 8.0, είναι τα selling points του.

Σε ταχύτητα και "μοντερνιά" εγώ είμαι ικανοποιημένος, αλλά θεωρώ πως υστερεί πολύ σε μπαταρία.

Στη θέση του θα διάλεγα κάτι άλλο σε αυτή την κατηγορία χρημάτων πλέον.

 

Ευχαριστώ για το feedback. Είναι όμως και ποιοτική συσκευή γενικά το 5Χ θεωρώ. Σίγουρα δε θέλει να πάει σε κάτι με τρομερά spec αλλά κινέζικο και γενικά πιο φτηνό ποιοτικά οπότε δεν ξέρω τι εναλλακτικές έχει στα 250-280 ευρώ...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει ηδη μια φορά bootloop και τωρα το τρεχω stock 8.1..αξιζει να ρισκάρω να το ξαναρουταρω?θα μπορεσω μετα να το γυρισω σε stock οταν ξαναπαθει το bootloop? Γιατι ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το ξαναπάθει...(το μονο κακό σε αυτό το κινητό μαζι με το multitasking)
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να έχει καλύτερη κάμερα απο το 5x..12,2mp με 1/2.3 μεγεθος φακού,f/2.0 διαφραγμα και 1.55 μέγεθος των pixel δύσκολο βρίσκεις.. ακόμα κ το s7 στα χαρτιά εχει χειρότερη κάμερα,μονο στο διάφραγμα ειναι καλύτερο!συν οτι το hdr+ κάνει θαύματα..
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό θα πρότεινα με κλειστά μάτια.
Ναι αλλά κάμερα έχει χάλια ρε παιδιά!!!!!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν εμένα το κινητό έπαθε bootloop μέσα στο Οκτώβρη.

Και παρέλαβα πριν την 28η Οκτώβρη. Πολύ ευχαρισμενος .

Μου άλλαξαν μητρική με καινούργια

 

Και ζήτησα και αλλαγή μπαταρίας με 25 ευρωμονο!!!

 

Το κινητό πλέον με 4g ανοικτό και πολλές ώρες κλήσεων και 3 ώρες sot φτάνει 20%

 

Οπότε όση λέτε για θέματα μπαταρίας κτλ λέω ότι αν είναι 1,5 χρόνων το κινητό ΘΕΛΕΙ αλλαγή ή μπαταρία Είμαι με 8.0 και νοιθω ότι έχω κινηταρα

 

Μια μέρα φουλ δε μου έβγαζε ποτέ !!! Συνδιασμός αλλαγή μπαταρίας και ορεο και είμαι τέλεια

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά κάμερα έχει χάλια ρε παιδιά!!!!!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν εμένα το κινητό έπαθε bootloop μέσα στο Οκτώβρη.

Και παρέλαβα πριν την 28η Οκτώβρη. Πολύ ευχαρισμενος .

Μου άλλαξαν μητρική με καινούργια

 

Και ζήτησα και αλλαγή μπαταρίας με 25 ευρωμονο!!!

 

Το κινητό πλέον με 4g ανοικτό και πολλές ώρες κλήσεων και 3 ώρες sot φτάνει 20%

 

Οπότε όση λέτε για θέματα μπαταρίας κτλ λέω ότι αν είναι 1,5 χρόνων το κινητό ΘΕΛΕΙ αλλαγή ή μπαταρία Είμαι με 8.0 και νοιθω ότι έχω κινηταρα

 

Μια μέρα φουλ δε μου έβγαζε ποτέ !!! Συνδιασμός αλλαγή μπαταρίας και ορεο και είμαι τέλεια

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Η αλήθεια πως σε μερικούς η 8.0 έστρωσε σε θέμα αυτονομίας, και εγώ το παρατήρησα. Καλύτερη αυτονομία έχει η 8.1.

Αν και μου άλλαξαν μητρική τον Αύγουστο, πέρασα την 8.0 αλλά δεν ξέρω άμα άλλαξαν μπαταρία...

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάθει ηδη μια φορά bootloop και τωρα το τρεχω stock 8.1..αξιζει να ρισκάρω να το ξαναρουταρω?θα μπορεσω μετα να το γυρισω σε stock οταν ξαναπαθει το bootloop? Γιατι ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα το ξαναπάθει...(το μονο κακό σε αυτό το κινητό μαζι με το multitasking)

 

δεν νομιζω να εχεις προβλημα , το δικο μου παροτι εκανε επανεκινησεις εμπαινε κανονικα σε bootloader και οποτε περασα στοκ image , στοκ recovery και μετα τον ξανακλειδωσα

 

παντως σε μενα ηταν γρηγοροι , δευτερα εφυγε το κινητο απο θεσσαλονικη και σημερα παρελαβα με αλλαγμενη πλακετα

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να εχεις προβλημα , το δικο μου παροτι εκανε επανεκινησεις εμπαινε κανονικα σε bootloader και οποτε περασα στοκ image , στοκ recovery και μετα τον ξανακλειδωσα

 

παντως σε μενα ηταν γρηγοροι , δευτερα εφυγε το κινητο απο θεσσαλονικη και σημερα παρελαβα με αλλαγμενη πλακετα

Ήσουν τυχερός που σου το έκαναν γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια πως σε μερικούς η 8.0 έστρωσε σε θέμα αυτονομίας, και εγώ το παρατήρησα. Καλύτερη αυτονομία έχει η 8.1.

Αν και μου άλλαξαν μητρική τον Αύγουστο, πέρασα την 8.0 αλλά δεν ξέρω άμα άλλαξαν μπαταρία...

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ είπα μιας και είναι εκεί γιατί να μη αλλάξω μπαταρία; Το κινητό είναι πλέον σαν καινούργιο ξανά

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Έχω στείλει το nexus μου 2η φορα μεσα σε διάστημα 1μιση μήνα και μου το φέρανε πίσω σήμερα πάλι.Έχουν αλλάξει 2 φορές πλακέτα και αυτή τη φορά,μου βγάλανε όλως τυχαίως ελλατωματική τη μπαταρία(ενώ πριν στείλω για πρώτη φορά το κινητό μου δεν είχε κανένα θέμα),και πλήρωσα τα 25 ευρώ που μου ζητήσανε στη Procordia.Τη πρώτη φορά μου βάλανε refurbished πλακέτα ενω αυτή τη φορά καινούργια.Το θέμα μου τώρα είναι το εξής : Ενώ τους είχα αναφέρει ότι το κινητό είχε πρόβλημα με τη πίσω κάμερα(οι φωτό κ τα βιντ βγαίνουν θολά για κάποιο λόγο,και το autofocus έχω την εντύπωση πως δεν λειτουργεί σωστά),σήμερα που μου ήρθε η συσκευή το πρόβλημα παραμένει.Τι να κάνω εγώ τώρα;Να τους το ξαναστείλω;Να πάρω τηλέφωνο στη Procordia να τους πω 2 φωνήεντα; μιας και με αφήσανε 1μιση μήνα σχεδόν χωρίς κινητό;Να κάνω καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή; πραγματικά δεν ξέρω.Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος εδώ παρόμοιο πρόβλημα για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Έχω στείλει το nexus μου 2η φορα μεσα σε διάστημα 1μιση μήνα και μου το φέρανε πίσω σήμερα πάλι.Έχουν αλλάξει 2 φορές πλακέτα και αυτή τη φορά,μου βγάλανε όλως τυχαίως ελλατωματική τη μπαταρία(ενώ πριν στείλω για πρώτη φορά το κινητό μου δεν είχε κανένα θέμα),και πλήρωσα τα 25 ευρώ που μου ζητήσανε στη Procordia.Τη πρώτη φορά μου βάλανε refurbished πλακέτα ενω αυτή τη φορά καινούργια.Το θέμα μου τώρα είναι το εξής : Ενώ τους είχα αναφέρει ότι το κινητό είχε πρόβλημα με τη πίσω κάμερα(οι φωτό κ τα βιντ βγαίνουν θολά για κάποιο λόγο,και το autofocus έχω την εντύπωση πως δεν λειτουργεί σωστά),σήμερα που μου ήρθε η συσκευή το πρόβλημα παραμένει.Τι να κάνω εγώ τώρα;Να τους το ξαναστείλω;Να πάρω τηλέφωνο στη Procordia να τους πω 2 φωνήεντα; μιας και με αφήσανε 1μιση μήνα σχεδόν χωρίς κινητό;Να κάνω καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή; πραγματικά δεν ξέρω.Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος εδώ παρόμοιο πρόβλημα για να με βοηθήσει;Ευχαριστώ.
Μηπως ο φακος απο το εσωτερικο ειναι βρωμικο... Εγω οταν το παρελαβα, ειχε 2 κοκους σκονης στο εσωτερικο στο γυαλι (αυτο που ειναι κολλημενο στο πισω καπακι, το ανοιξα και το καθαρισα και το κουμπωσα ξανα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...