Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι με ota nougat και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής, ίσως το πρόβλημα το δημιουργεί κάποια εφαρμογή όπως έχει γραφτεί πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kixer απο που το πηρες το κινητο; πριν εγκαταστησεις την 7.0 ειχες προβλημα;

 

Από το eshop φίλε μου...

 

Πρόβλημα δεν είχα. Ισως να έκανε μια επανεκκίνηση μετα το update. Δεν μπορώ όμως να το έχω άγχος γι αυτο ψαχνομαι λίγο αν και εχω ασχοληθει πολυ λιγο με rom και flashαρίσματα κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Και θα το ξαναπω

Μην ανγχωνεστε τώρα έχετε nexus 99℅ δεν μπρικαρει. Όλοι είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε αν γίνει κάτι. Άλλο το θέμα με το g4.

Κάτι τελευταίο πατήστε αυτό που δείχνω στη φωτό και μετά χαλάρωστε

 

QuickMemo_2016_09_22-16-42-53.jpg?dl=0

Edited by nokisas
Nokisas
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα πάντως, το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως σε αυτούς που αναβάθμισαν με τον...προβλεπέ τρόπο:).

 

Δηλαδή ειδοποίηση στο κινητό -κατέβασμα κτλ...

 

Οι λίγο πιο ...άσχετοι δηλαδή σαν και μένα -έχουν;- το πρόβλημα.

 

Πραγματικά με έχει πιάσει νευρικό γέλιο με την τύχη μου. Άπειρες σελίδες να δω αν βγάζει θεματάκια σαν το G4.... και με ένα update να μπαίνεις σε αυτην τη διαδικασία...

Θα προσπαθήσω να κάνω downgrade. Με αυτά τα καλούδια θα μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου; (να συνδέσω κινητό με pc δλδ)

 

http://www.e-shop.gr/forever-type-c-usb-cable-box-p-TEL.029283

 

 

Επίσης ρε παιδιά...από αυτές τις rom για to 5x ποια κατεβάζω; Τώρα έχω την NRD90R. Δεν θυμάμαι ποια ειχε όταν το αγόρασα.

https://developers.google.com/android/nexus/images

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/164857-huawei-data-2.0a-usb-a-σε-usb-c?cmicc=skroutz

 

Πάρε αυτό καλύτερα γιατί σε βλέπω να έχεις θέμα και με τι καλώδιο στο τέλος...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έκανα αναβάθμιση ΟΤΑ χωρίς πολλά πολλά είχε ένα drain στο Android System, έσβησα κάνα δυό app έκανα και ένα Wipe Cache και ήρθε στα ίσα του. Τσεκάρετε τα app σας.
Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι πολλοι αποφυγαμε το g4 και πηραμε 5x γι αυτο το λογο για να αποφυγουμε bootloops...εγω ειμαι με 7απο αρχες σεπτεμβρη και 14 περιπου μου ηρθε και update. ολα καλα μεχρι στιγμης..μη μας τρελανουν τωρα
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε,χαλαρώστε!Αν διαβάσατε την αρχική είδηση,θα είδατε οτι αναφέρεται σε ενα πολύ μικρό ποσοστό παγκοσμίως.Τι πάθατε και τρώγεστε με τα ρούχα σας?Έπαθε κανείς κάτι απ το φόρουμ?Όχι,οπότε μην τρελαίνεστε και τα ισοπεδώνετε όλα...ελεος:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

αφου είμαι στην 7 δεω και δυο μέρες και ενω ηθελα να ρουταρω φλασαρω recovery και μετα να περάσω pure android....

ακολουθησα αυτον τον οδηγο ολα οκ...

http://www.makeuseof.com/tag/root-nexus-6p-5x/

 

ξεκλειδωσα , περασα το σωστό recovery....αλλα τωρα απλα το κινητο δεν κλεινει με τιποτα και εχει κολλησει συνέχεια για 10 λεεπτα στο android σημα.....

 

δεν μπορω να βάλω toolkitεχω μακ αλλα επισης δεν ξέρω αν δουλεύει για την 7 και να βρώ widows...

 

τελικα δεν ηξέρα τι έκανα ενω έτσι νομιζα....το μπρικαρα...?

 

 

 

 

 

επίσης δεν μπορω να καταλάβω πως θα περνούσα επομενη ρομ αφου για να φλασαρω πρεπει να κανω full wipe αρα θα έχανα και το αρχειο της ρομ...αλλα το σκεφτηκα πολυ αργα και χωρίς να ρωτησω καποιον...

 

επίσης το κινητό δέν κλείνει με τιποτα απλα ξεκιναει παλι και μπανιε στο android start εκει...

 

 

 

update...

το αφηνω για να το δει καποιος αν κανει το ιδιο ...

εκανα παλα ενα factory reset μεσα απο το recovery ολα οκ .....

 

τωρα πρεπει να βρω τροπο να περασω την costum rom ... απο 7 σε 6

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

αφου είμαι στην 7 δεω και δυο μέρες και ενω ηθελα να ρουταρω φλασαρω recovery

ακολουθησα αυτον τον οδηγο ολα οκ...

http://www.makeuseof.com/tag/root-nexus-6p-5x/

 

ξεκλειδωσα , περασα το σωστό recovery....αλλα τωρα απλα το κινητο δεν κλεινει με τιποτα και εχει κολλησει συνέχεια για 10 λεεπτα στο android σημα.....

 

δεν μπορω να βάλω toolkitεχω μακ αλλα επισης δεν ξέρω αν δουλεύει για την 7 και να βρώ widows...

 

τελικα δεν ηξέρα τι έκανα ενω έτσι νομιζα....το μπρικαρα...?

εχει καποιος καποια βοήθεις?

Έκανες Reboot μετά το ξεκλείδωμα;

Πάτα power και κράτα το να σβήσει. Πάτα αμέσως Volume - και power για να μπεις Bootloader. Από εκεί πας recovery και κάνεις factory reset και θα μπει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by Gialakias

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εκει εγινε μαλλον το λαθος δεν εκανα reboot bootloader...

 

ναι το εκανα ολα οκ ειμαι σε 7

να ρωτησω κατι ασχετο γιατι εχει κολλησει το κεφαλι μου

πως θα φλασαρω πχ τωρα στη φαση που ειμαι την pure rom που θελω αν κανω wipe δεν χανονται ολα?με sideload adb?

 

τωρα εχω unlock kai costum recovery να κανω και supperSU η θα χαθει αν φλασαρω τη ρομ είναι απαραιτητο βήμα?

 

ξερω σιγουρα θα υπαρχουν οδηγοι αλλα εχω κολλησει ασχημα τωρα....

 

 

τωρα εχω χάσει το recovery παω να το ξαναπερασω...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

εκει εγινε μαλλον το λαθος δεν εκανα reboot bootloader...

 

ναι το εκανα ολα οκ ειμαι σε 7

να ρωτησω κατι ασχετο γιατι εχει κολλησει το κεφαλι μου

πως θα φλασαρω πχ τωρα στη φαση που ειμαι την pure rom που θελω αν κανω wipe δεν χανονται ολα?με sideload adb?

 

τωρα εχω unlock kai costum recovery να κανω και supperSU η θα χαθει αν φλασαρω τη ρομ είναι απαραιτητο βήμα?

 

ξερω σιγουρα θα υπαρχουν οδηγοι αλλα εχω κολλησει ασχημα τωρα....

 

 

τωρα εχω χάσει το recovery παω να το ξαναπερασω...

Όταν κάνεις factory reset από τη twrp σου κρατάει τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Προχώρα.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

τζιφος....

περναω recovery και ενω μπαινω στην αρχη με το πρωτο restart....μετα το χανει και με βγαζει σε no command screen....

εκανα factory reset και μέσα απο το android αλλα τα ιδια....

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

τζιφος....

περναω recovery και ενω μπαινω στην αρχη με το πρωτο restart....μετα το χανει και με βγαζει σε no command screen....

εκανα factory reset και μέσα απο το android αλλα τα ιδια....

Κατέβασε το superSU στο κινητό σου : https://download.chainfire.eu/1003/SuperSU/SR1-SuperSU-v2.78-SR1-20160915123031.zip

Μπαίνεις fastboot, φλασαρεις recovery και μπαίνεις recovery απευθείας χωρίς Reboot. Install το ζιπ του superSU και Reboot. Θα είσαι εντάξει με τη recovery.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε,χαλαρώστε!Αν διαβάσατε την αρχική είδηση,θα είδατε οτι αναφέρεται σε ενα πολύ μικρό ποσοστό παγκοσμίως.Τι πάθατε και τρώγεστε με τα ρούχα σας?Έπαθε κανείς κάτι απ το φόρουμ?Όχι,οπότε μην τρελαίνεστε και τα ισοπεδώνετε όλα...ελεος:wacko::wacko:

 

Random reboots εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Random reboots εδώ...

Μπες σε safe mode να δεις αν συνεχιζονται. Αν οχι, τοτε ειναι απο καποια εφαρμογη σου που δεν ταιριαζει ακομα με το 7.0

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε,χαλαρώστε!Αν διαβάσατε την αρχική είδηση,θα είδατε οτι αναφέρεται σε ενα πολύ μικρό ποσοστό παγκοσμίως.Τι πάθατε και τρώγεστε με τα ρούχα σας?Έπαθε κανείς κάτι απ το φόρουμ?Όχι,οπότε μην τρελαίνεστε και τα ισοπεδώνετε όλα...ελεος:wacko::wacko:

Ναι χαλιόμαστε αδέλφέ γιατί από εκεί που είχαμε συσκευή τουμπανο με τα όλα του μειναμε με τον μουχλιασμένο νουγκά. Εγώ το πήρα από το seven.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

,,, root στο Nexus 5x, android 7!!!!!, εξακολουθώ να μην μπορω να περασω το twrp.

 

κοιταξε αυτό. το twrp, το περασα με flashify.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν ή google μπορεί να κάνει κάτι με ένα update η είναι θέμα HW όπου εκεί αλλαζει το πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Χααχχα δείτε ποιος ποσταρει ρε παιδιά. Εγώ είχα γράψει πρώτος για τα reboots και απλά έγραψα για τον φίλο που αναρωτιέται εάν έχει κανείς από δω μέσα θέμα. Λοιπόν σε ότι αφορά τη συσκευή μου το θέμα είναι στο SW αφού όλα δουλεύουν ρολόι στη Pure Nexus που βασίζεται στην 6. Αναμενω φυσικά την 7.1 μήπως και φιλοτιμηθει η Google και εχει φτιάξει το ζήτημα.

 

Edit: Υπάρχουν αναφορές ότι εάν απενεργοποιηθεί το wifi scanning σταματούν τα reboots. Όποιος είναι στην 7 και εχει θεμα μπορεί να το δοκιμάσει.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by gilberto
Link to comment
Share on other sites

Ναι χαλιόμαστε αδέλφέ γιατί από εκεί που είχαμε συσκευή τουμπανο με τα όλα του μειναμε με τον μουχλιασμένο νουγκά. Εγώ το πήρα από το seven.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδελφέ,έπαθε κάτι το δικό σου κινητό ή απλώς ποστάρεις για να ποστάρεις?

Γιατί αν δεν κάνω λάθος,μετράω 1 ή 2 άτομα εδω μέσα...

Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ,έπαθε κάτι το δικό σου κινητό ή απλώς ποστάρεις για να ποστάρεις?

Γιατί αν δεν κάνω λάθος,μετράω 1 ή 2 άτομα εδω μέσα...

 

Ούτε κάν. Για κάτι reboots λένε, που είναι εντελώς άλλο πράγμα. Το πρόβλημα αφορά bootloops χωρίς να ανοίγει καθόλου ή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Έρθω δεν έχω θέμα με τέτοια

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω root τη συσκευή χωρίς να περάσω TWRP

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μπορώ να flashαρω το cm13 πάνω από το Nougat που έχω ήδη στη συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...