Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήθελε το τελικά επαναφορά. Τώρα έστρωσε

Η επαναφορά λύνει όλες τις λανθασμενες ρυθμίσεις. Το θέμα είναι να το λύσεις χωρίς επαναφορά. Δεν είναι δυνατόν να κάνουμε κάποια ρύθμιση και μετά να μην μπορούμε να επιστρέψουμε. Σίγουρα κάτι σου ξεφεύγει. Απλά δεν γίνεται.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το συρτάρι των ειδοποιήσεων υπαρχεί δυνατότητα να το κατεβάζω και με ένα slide?

 

ναι αμε γίνεται πανεύκολα χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Απλά κάνεις την κίνηση με δύο δάχτυλα αντί για ένα. Με ένα κατεβαίνει λίγο με δύο κατεβαίνει ολόκληρο το συρτάρι.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μέρες και εχω παρατηρήσει κάποια πράγματα. Εντάξει από το κινητό δεν εχω κάποιο σοβαρό παράπονο μέχρι στιγμής,πιο πολύ από το λειτουργικό εχω,είχα να δουλέψω ανδροιντ από την έκδοση 3. Ε τώρα με την έκδοση 6 ακόμα τα ίδια! Η εφαρμογή σταμάτησε η δεν ξεκινάει κλπ..Χωρίς να εχω βάλει ακόμα sim,είχα μπει σε ένα free wifi είχα ανοίξει gοοgle play έκανε ενημερώσεις εφαρμογών και yt και το κινητό έβραζε και στην οθόνη και πίσω, αισθανόμουν και από τη θήκη την υψηλή θερμοκρασία.

 

1.Ξερετε κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για να δω θερμοκρασία επεξεργαστή;και η φυσιολογικη θερμοκρασία μέχρι που είναι;

 

2.Γίνεται να εχω χάρτη χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ; αν ναι ποια εφαρμογή είναι?κοίταξα με αυτές που έχει ήδη και δεν μπόρεσα.

 

3.Ξερετε κάποιον brοwser που να υποστηρίζει flashplayer? Είναι αρκετά σπαστικο να μην μπορώ να κάνω πράγματα όπως έκανα με τον chrome τον opera κλπ σε windows και linux.

Link to comment
Share on other sites

Here Maps για offline πλοηγηση. Ή βασικά Here WeGo, όπως λέγεται πλέον η εφαρμογή.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 3 μέρες και εχω παρατηρήσει κάποια πράγματα. Εντάξει από το κινητό δεν εχω κάποιο σοβαρό παράπονο μέχρι στιγμής,πιο πολύ από το λειτουργικό εχω,είχα να δουλέψω ανδροιντ από την έκδοση 3. Ε τώρα με την έκδοση 6 ακόμα τα ίδια! Η εφαρμογή σταμάτησε η δεν ξεκινάει κλπ..Χωρίς να εχω βάλει ακόμα sim,είχα μπει σε ένα free wifi είχα ανοίξει gοοgle play έκανε ενημερώσεις εφαρμογών και yt και το κινητό έβραζε και στην οθόνη και πίσω, αισθανόμουν και από τη θήκη την υψηλή θερμοκρασία.

 

1.Ξερετε κάποια αξιόπιστη εφαρμογή για να δω θερμοκρασία επεξεργαστή;και η φυσιολογικη θερμοκρασία μέχρι που είναι;

 

2.Γίνεται να εχω χάρτη χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ; αν ναι ποια εφαρμογή είναι?κοίταξα με αυτές που έχει ήδη και δεν μπόρεσα.

 

3.Ξερετε κάποιον brοwser που να υποστηρίζει flashplayer? Είναι αρκετά σπαστικο να μην μπορώ να κάνω πράγματα όπως έκανα με τον chrome τον opera κλπ σε windows και linux.

 

1. Η σωστή θερμοκρασία είναι αυτή που αναπτύσσει ανάλογα με το φορτίο. Δεν χρειάζεται παρακολούθηση.

2. Google maps έχουν offline τοποθεσίες στην τελευταία αναβάθμιση αλλά είναι σταδιακή. (δεν έχει φτάσει σε όλους). Επίσης Here maps ή here we go Όπως ονομάστηκε τελευταία νομίζω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά λύνει όλες τις λανθασμενες ρυθμίσεις. Το θέμα είναι να το λύσεις χωρίς επαναφορά. Δεν είναι δυνατόν να κάνουμε κάποια ρύθμιση και μετά να μην μπορούμε να επιστρέψουμε. Σίγουρα κάτι σου ξεφεύγει. Απλά δεν γίνεται.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Δεν νομίζω να έχω κάνει κάτι το οποίο να μην μπορώ να το αναγνώρισω .Χρησιμοποιώ το μήν ενοχλείται κάθε μέρα εδώ και ένα μήνα το μεσημέρι που δεν θέλω να με ενοχλούν και ποτέ δεν είχα θέμα. Τώρα τι προέκυψε δεν ξέρω.καί δεν νομίζω να μου ξεφεύγει κάτι. Χωρίς root .!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή να κατεβαζω βίντεο από YouTube?

 

Στο PlayStore πολύ δύσκολα να βρεις καθώς η Google δεν επιτρέπει το download (μουσική-mp3/βίντεο) από το YouTube μέσω εφαρμογών από το Store. Αν θες δες αυτές τις 2 SnapTube και TubeMate

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

1)ειμαι με custom rom du και σκεφτομαι να περασω kernel, θα διαγραφουν ολα τα δεδομενα; Αν γινει αυτο προτιμω να παω παλι σε στοκ μιας που ερχεται και android N οπου να ναι.

2)οταν ειμαστε με στοκ και ρουτ σε καθε αναβαθμιση θα χανεται το root; Πρεπει να κανουμε unroot και μετα update?

Ενημερωτικα,παρατηρησα μεγαλη μειωση της καταναλωσης με την πληρωμενη εκδοση greenify

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις δεδομένα. Περνάς τον kernel και κάνεις clear cache και dalvik cache.

 

Για να γίνει το update πρέπει να είσαι εντελώς stock. Μια και καλή όταν βγει η Ν από DU.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή να κατεβαζω βίντεο από YouTube?

 

Ή καλύτερη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

dentaltech_13

Βάλε το cool tool για θερμοκρασία μπαταρίας και άλλα το cpu temp για cpu.

Αλλά ότι θερμοκρασία λέει το cool tool για την μπαταρία λέει και το cpu temp μάλλον δεν δουλεύει σωστά στην N που είμαι εγώ.

Χάρτης here maps

Και dolphin browser πάνε εδώ και δες πως τα περνάς.

http://highonandroid.com/android-apps/how-to-install-flash-player-on-android-lollipop/

 

Εγώ αυτό έχω και δουλεύει

 

http://www.androidrootz.com/2013/12/how-to-install-flash-player-on-any.html

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

 

Και dolphin browser πάνε εδώ και δες πως τα περνάς.

http://highonandroid.com/android-apps/how-to-install-flash-player-on-android-lollipop/

 

 

εκανα οτι λεει το πρωτο σαιτ με το dolfin και το flash το κατεβασα εκανα install πατησα την επιλογη να ειναι παντα ενεργοποιημενο στο dolfin το flashplayer αλλα παω σε εκεινο το σαιτ που μου λεει για να βεβαιωθω οτι λειτουργει και μου λεει ξανα οτι χρειαζομαι flashplayer οποτε δεν λειτουργει δεν ξερω γιατι.

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα του φορτιστη-καλωδιου ειναι ψιλοχαλια γενικα σε ολα τα ανδροιντ απο οτι καταλαβα.μα μισο μετρο καλωδιο??

 

πηγα να βαλω jack ακουστικα-hands free απο ενα νοκια αλλα μπαινει με δυσκολια και δεν παιζει καθολου καλα. παιζει ρολο η μαρκα?θελει συγκεκριμενα?

 

ποια εφαρμογη να χρησιμοποιω για σημειωσεις? δεν θελω ομως να ειναι ονλαιν.

πως μπορω να εχω καποια αρχεια κλειδωμενα οπως φωτογραφιες εγγραφα κλπ?

και κατι ακομα υπαρχει το myphone σε ξεχωριστη εφαρμογη για ανδροιντ?

Link to comment
Share on other sites

Τι φοράς marshmallow ή nougat?

Στο 5χ με Ν δεν το δοκίμασα στα άλλα με 6.0.1 παίζει

Μισό να το δω

 

την 6.0.1 εχω. αλλα παω στο σαιτ που μου λεει για δοκιμη και δεν παιζει. μηπως χρειαζεται επανεκκινηση?

Link to comment
Share on other sites

ναι αμε γίνεται πανεύκολα χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Απλά κάνεις την κίνηση με δύο δάχτυλα αντί για ένα. Με ένα κατεβαίνει λίγο με δύο κατεβαίνει ολόκληρο το συρτάρι.

Ευχαριστώ φίλε δεν το είχα σκεφτεί.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι τι επανεκκίνηση ωραία αν είσαι στην 6 οκ γιατί στην 7 δεν ανοίγει τίποτα τώρα τα πέρασα και τα διεγραψα

Δοκίμασε και εδώ http://ultrasounds.com

Και αν δεν παίζει σβηστα όλα βάλτα από το δεύτερο λινκ που τα χω και γω, άνοιξε στις ρυθμίσεις του dolphin τον flash player βάλτο στο συνέχεια ανοιχτό και θα παίξει όπως και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Όχι τι επανεκκίνηση ωραία αν είσαι στην 6 οκ γιατί στην 7 δεν ανοίγει τίποτα τώρα τα πέρασα και τα διεγραψα

Δοκίμασε και εδώ http://ultrasounds.com

Και αν δεν παίζει σβηστα όλα βάλτα από το δεύτερο λινκ που τα χω και γω, άνοιξε στις ρυθμίσεις του dolphin τον flash player βάλτο στο συνέχεια ανοιχτό και θα παίξει όπως και σε μένα

 

ναι δεν παιζει. τι εννοεις σβηστα ολα? φλας και ντολφιν? το ντολφιν ξερω πως σβηνεται οκ αλλα το φλας που παω?

 

οκ το εκανα με αυτον τον τροπο και παιζει!ευχαριστω

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Τώρα για τα άλλα που ρώτησες

Φορτιστής. Κινεζιες τι να περιμένεις..

Ακουστικά. Όχι παίζει με οποία να ναι απλά μερικά μπορεί να είναι πιο συμβατά.

Για σημειώσεις έχει πολλές στο store

Για φωτό FOTO locker για εφαρμογές έχει διαφορά δεν έχω δοκιμάσει κάποιο

My phone app? Δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σταματησω καποιες εφαρμογες να τρεχουν?πχ ενω τις εχω κλεισει δεν τις χρησιμοποιω,παω εκει που λεει επιλογες για προγραμματιστες-υπηρεσιες που εκτελουνται και βλεπω οτι τρεχουν ακομα...δοκιμασα εκει που λεει επιλογες για προγραμματιστες-ανενεργες εφαρμογες.. αυτο τι ακριβως κανει?πατησα να γινουν ανενεργες καποιες αλλα παλι ετρεχαν..
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κλήσεων τι λέει; Σκέφτομαι να το πάρω αλλά πέρα από pure android και καλή τιμή μ' ενδιαφέρει και σαν κλασικό τηλέφωνο. Αυτονόητο θα μου πείτε, αλλά επειδή με το τωρινό μου έχω κάποια θεματάκια στην ποιότητα ήχου όταν μιλάω στο τηλέφωνο έχω (επαν)εκτιμήσει τα βασικά.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω τωρα δυο μερες και το μονο αρνητικο του θα ελεγα ειναι η μπαταρια του....

Ισως η χειροτερη αυτονομια που ειχα ποτε σε κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τωρα δυο μερες και το μονο αρνητικο του θα ελεγα ειναι η μπαταρια του....

Ισως η χειροτερη αυτονομια που ειχα ποτε σε κινητο...

Στην αρχή αυτήν την αίσθηση δίνει. Θα στρώσει. Εγώ πλέον είμαι ευχαριστημένος, αλλά ίσως έχει να κάνει και ότι έχω αλλάξει rom και κερνελ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έβαλα 3 ώρες sot, που το θεωρώ ικανοποιητικότατο και ακόμα περισσότερο για Nexus που έχει σχετικά μικρή μπαταρία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Παδια , πως βγαζουμε το vibration οταν κανουμε touch την οθονη?

 

οχι οταν γραφουμε σε μηνυμα , το χω βρει αυτο , αλλα γενικα οποτε κανουμε touch

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...