Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται όπως σου είπα. Εσύ θες να το δεις εξωτερικά, άλλος θα θέλει να δει αν ανοίγει, άλλος αν ακούγεται δυνατά στις κλήσεις, άλλος αν τραβάει καλές φώτο κτλ. Δουλειά του κουριερ είναι να παραδώσει το δέμα να πάρει την υπογραφή και να φύγει. Αν θες μίλα με το μαγαζί μήπως μπορούν να κανονισουν αυτοί κάτι διαφορετικό με την εταιρεία κούριερ. Είμαστε off topic όμως και ας σταματήσουμε εδώ.

 

η παραλαβη θα γινει απο το καταστημα. βασικα θα το ψαξω και αλλο. μεχρι στιγμης παντως βρηκα οτι γινεται κατοπιν εντολης του αποστολεα να ανοιχτει η συσκευασια μπροστα στον κουριερ πριν την αγορα οποτε αυτα περι χρονου που χανει ο κουριερ δεν ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα φίλε μου είναι ανάλογα για καινούργιο ή μεταχειρισμένο?

 

καινουριο. αν θυμαμαι καλα παλια ειχα διαβασει κειμενο απο την ενωση καταναλωτων οτι απο τη στιγμη που δεν βλεπεις το προιον σε καταστημα να το παρεις οπως το διαλεξες, εχεις δικαιωμα να ανοιξεις το δεμα πριν την αγορα οταν το λαβεις. αλλα το λεω με επιφυλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιαυτό που λες αλλά δεν πρόκειται να βγάλεις και άκρη.

Τώρα είχα παραγγείλει ένα PlayStation μεταχειρισμένο, από τις φωτό κάτι δεν μου άρεσε και είπα στον πωλητή οκ εφόσον το δω λέει οκ θα τα κανόνισω με το κούριερ όντως το κάνε το άνοιξα μπροστά του και ευτυχώς που το κάνα. Όλη ή κονσόλα στραβη λες και τη ζέστανανε με κάτι του είπα παρτο όπως το φερες. Τεσπα ήταν μεταχειρισμένο σε καινούργιο είχα πάντα ένα άγχος αλλά από ελληνικό μαγαζί να σου κάνουν λαμογια..? Ξέρω γω?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ελέγξεις το κατάστημα που θα το πάρεις, να αναγράφει καθαρά στους όρους ότι υποστηρίζει doa. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για να είσαι ακόμα πιο σίγουρος. Ακόμα κι αν το ανοίξεις πριν το πληρώσεις, μπορεί να έχει μία αστοχία εξ αρχής, την οποία δεν μπορείς να εντοπίσεις με μια ματιά, όπως για παράδειγμα πρόβλημα στο GPS, στο μικρόφωνο κλπ..

 

Επίσης, επειδή αναφέρεις το ενδεχόμενο να σου παραδωθεί σπασμένο. Όταν πηγαίνεις με φυσική παρουσία σε κάποιο κατάστημα και αγοράζεις κάτι (τηλεόραση, κλπ.), το ανοίγεις πριν το πληρώσεις; Κι εκεί μπορεί να είναι σπασμένο.

 

Φιλικά.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το doze σε ένα λαπτοπ και πάτησα ενεργοποίηση και είδα ότι κάτι κάνει.ταυτόχρονα το κατέβασα και για το nexus στο 100%πάτησα ενεργοποίηση,πέφτω για ύπνο και ξύπνησα με 87%.τι μπορεί να παίζει?κάτι δεν έκανα καλά?πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι εξτρα?οποιοςμπορει ας βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το doze σε ένα λαπτοπ και πάτησα ενεργοποίηση και είδα ότι κάτι κάνει.ταυτόχρονα το κατέβασα και για το nexus στο 100%πάτησα ενεργοποίηση,πέφτω για ύπνο και ξύπνησα με 87%.τι μπορεί να παίζει?κάτι δεν έκανα καλά?πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι εξτρα?οποιοςμπορει ας βοηθήσει..

 

Τι εννοείς κατέβασες το doze στο λαπτοπ; και τι κατέβασες στο κινητό;

 

Δεν είναι εφαρμογή το doze. Είναι χαρακτηριστικό του Marshmallow. Είναι ενσωματωμένο στο Android. Διέγραψε την εφαρμογή που κατέβασες γιατί 99% αυτή σου κάνει την ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το doze σε ένα λαπτοπ και πάτησα ενεργοποίηση και είδα ότι κάτι κάνει.ταυτόχρονα το κατέβασα και για το nexus στο 100%πάτησα ενεργοποίηση,πέφτω για ύπνο και ξύπνησα με 87%.τι μπορεί να παίζει?κάτι δεν έκανα καλά?πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι εξτρα?οποιοςμπορει ας βοηθήσει..

 

Όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω κάτι άλλο θα κατέβασες και σίγουρα δεν είναι το doze γιατί αυτό είναι ενσωματωμένο και δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

ακουω πολλα για την μπαταρια ,με απλη χρηση (ζαπιγκ-viber-facebook) και ανοιχτο συνεχεια το 4G την βγαζει την μερα η θα ψαχνω φορτιστη; ετοιμος για παραγγελια ειμαι
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα.ωραια.δηλαδη απλα βάζω μόνο εξοικονόμηση μπαταριας?

 

Τίποτα δεν κάνεις, όταν δεν χρησιμοποιεις την συσκευή και π.χ. την έχεις αφήσει κάπου ενεργοποίηται από μόνο του αυτό το χαρακτηριστικό

Link to comment
Share on other sites

ακουω πολλα για την μπαταρια ,με απλη χρηση (ζαπιγκ-viber-facebook) και ανοιχτο συνεχεια το 4G την βγαζει την μερα η θα ψαχνω φορτιστη; ετοιμος για παραγγελια ειμαι

 

Tι ειναι το ζαπινγκ; :lol:

 

Με μπολικο 4g και αρκετη χρηση δεν βγαζει τη μερα με την καμια αλλα εχει το καλο οτι φορτιζει γρηγορα.

Στα λεφτα του μονο απο Κινα θα βρεις καλυτερο και παλι υπο προυποθεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα στα καλα καθουμενα η λειτουργια που εχει το κινητο (ambiet display) για να εμφανιζει ειδοποιησεις κλπ (χωρις να αναψεις την οθονη, με το που σηκωνεις τη συσκευη δηλ), κατι που με εχει βολεψει παρα πολυ, πλεον καθε λιγο κ λιγακι χωρις να κινω τη συσκευη,

η λειτουργια αυτη ενεργει μονη της εμφανιζοντας την ωρα κλπ. Τι μπορει να φταιει. Τελευταια ειχα κατεβασει 2 εφαρμογες για να προσαρμοσω το led των ειδοποιησεων (light flow κ μια αλλη) αν κ δε νομιζω να ευθυνεται αυτο.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

To αλλο προγραμμα δε το θυμομουν σορυ ειναι το light manager. Αν και πρεπει να εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις στα προγραμματακια αυτα αν θυμαμαι καλα γιατι δε τα χω ψαξει και πολυ. Θα τα κοιταξω . Αυτο παντως λετε ευθυνεται..
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά έχω καμιά ώρα που παρέλαβα έκανα όλα τα update που μου έβγαλε και είπα να δω λίγο την κάμερα του. Αυτό που παρατήρισα ήταν πως το flash πίσω είναι ψιλό κίτρινο. Είναι οκ γιατί το περίμενα πιο λευκό να πω την αλήθεια.:O
Link to comment
Share on other sites

Γιάννης. Ναι.

Στρικε.Και εγώ φίλε μου μία βδομάδα το χω και το είδα αμέσως αυτό μου την έσπασε να πω την αλήθεια αλλά έτσι πρέπει να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το 32 γκιγκα απο skroutz. Βλεπω πως εχουν το h791 σε τιμες που ξεκινουν απο 253 €. Το ερωτημα μου ειναι το εξης, στο πλαισιο εχουν το 32 γκιγκα με τιμη 349 €. Ξερουμε αν ειναι ο ιδιος τυπος; Ξερω απο αλλες συσκευες που αγοραστικαν απο skroutz που ηταν αλλος τυπος απο αυτον που γινεται επισημα η εισαγωγη πως ειχαν προβλημα με αναβαθμισεις. Ξερουμε τι συμβαινει εδω με τα nexus γιατι δεν γνωριζω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ποτέ κανείς πρόβλημα με αναβαθμίσεις με εγγύηση είχαν γιατί τα μοντέλα από σκρουτζομαγαζα ήταν διαφορετικά από αυτά που πωλούνταν από επίσημα καταστήματα. Πχ. Nexus 5 κόκκινο ποτέ δεν ήρθε επίσημα ελλαδα και αν ήθελε αλλαγή το πίσω καπάκι σου λέγανε θα σου βάλουμε μαύρο.. Με το 5χ δεν υπάρχει τέτοιο θέμα
Link to comment
Share on other sites

Τπτ δεν βάζεις φίλε.. η εξοικονόμηση μπαίνει όταν η στάθμη πέσει πολύ χαμηλά για να μην σου σβήσει το κινητό. Μόνο επιλέγει το ποσοστό της μπαταρίας που θες να ενεργοποιηθεί. 15 ή 5%

Το doze δεν το ελέγχεις απλά υπάρχει κ κάνει τη δουλειά του

Link to comment
Share on other sites

Τπτ δεν βάζεις φίλε.. η εξοικονόμηση μπαίνει όταν η στάθμη πέσει πολύ χαμηλά για να μην σου σβήσει το κινητό. Μόνο επιλέγει το ποσοστό της μπαταρίας που θες να ενεργοποιηθεί. 15 ή 5%

Το doze δεν το ελέγχεις απλά υπάρχει κ κάνει τη δουλειά του

 

Υπάρχουν εφαρμογές που μπορείς να παραμετροποίησης το Doze...

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι το ζαπινγκ; :lol:

 

Με μπολικο 4g και αρκετη χρηση δεν βγαζει τη μερα με την καμια αλλα εχει το καλο οτι φορτιζει γρηγορα.

Στα λεφτα του μονο απο Κινα θα βρεις καλυτερο και παλι υπο προυποθεσεις.

Ok φίλε, σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιάννης. Ναι.

Στρικε.Και εγώ φίλε μου μία βδομάδα το χω και το είδα αμέσως αυτό μου την έσπασε να πω την αλήθεια αλλά έτσι πρέπει να ναι..

H αλήθεια είναι φίλε μου οτι δεν το είχα ψάξει κιόλας το θεώρησα δεδομένο :lol: βεβαία μικρό το κακό αν είναι όντως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...