Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα αυτό το καλώδιο και το συνδέω στον υπολογιστή ή σε φορτιστή 2Α γράφει φόρτιση, ενώ με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο γράφει γρήγορη φόρτιση. Ξέρει κάποιος τι μπορέι να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα αυτό το καλώδιο και το συνδέω στον υπολογιστή ή σε φορτιστή 2Α γράφει φόρτιση, ενώ με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο γράφει γρήγορη φόρτιση. Ξέρει κάποιος τι μπορέι να συμβαίνει;

 

Συμβαίνει ότι το καλώδιο που πήρες δεν δίνει τα Ampere που πρέπει. Για να καταλάβεις το καλώδιο και ο φορτιστής που είχε η συσκευασία του κινητού δίνει 3a ενώ αυτό που πήρες δίνει 2a Όπως επίσης και ο φορτιστής που έχεις πάλι δεν είναι για γρήγορη φόρτιση.

 

Αν θες γρήγορη φόρτιση πρέπει να κοιτάξεις για καλώδια που δίνουν 3a και για φορτιστές που επίσης βγάζουν 3a.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει ότι το καλώδιο που πήρες δεν δίνει τα Ampere που πρέπει. Για να καταλάβεις το καλώδιο και ο φορτιστής που είχε η συσκευασία του κινητού δίνει 3a ενώ αυτό που πήρες δίνει 2a Όπως επίσης και ο φορτιστής που έχεις πάλι δεν είναι για γρήγορη φόρτιση.

 

Αν θες γρήγορη φόρτιση πρέπει να κοιτάξεις για καλώδια που δίνουν 3a και για φορτιστές που επίσης βγάζουν 3a.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν δηλαδή πάρω ένα φορτιστή 3Α με το ίδιο καλώδιο θα δουλέψει σωστά; Και αν το αφήσω έτσι θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αν δηλαδή πάρω ένα φορτιστή 3Α με το ίδιο καλώδιο θα δουλέψει σωστά; Και αν το αφήσω έτσι θα έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Με πιο καλώδιο λες το nillkin; όχι και πάλι αργά θα σου φορτίζει. Θες και καλώδιο που να δίνει 3a.

 

Όχι κανένα απολύτως πρόβλημα δεν θα έχεις. Απλά θα φορτίζει πιο αργά ( ίσα ίσα κάποιοι λένε ότι είναι καλύτερο για την υγεία της μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατο την πειρα το απογευμα ουτε 3 μερες δεν εκλεισα. Δεν εκανα ουτε την ενημερωση ασφαλειας λες να φταιει αυτο που υπερθερμενοταν στον ηλιο που εβγαζα φωτογραφιες και που τις ανεβαζα στο φβ μεσω 4G ; Επισης το εκανα και τρεις επαννεκινησεις επειδη κολλησε η καμερα οταν τραβουσα μπροστινη φωτογραφια αλλα και πισινη δυο φορες.

 

Οταν το εχεις στον ηλιο κατακαλοκαιρο που εχει σχεδον 40 βαθμους υπο σκια, σου φαινεται περιεργο που το κινητο πιανει 45; Επισης σου ειπαν ολοι να κανεις τα update. Αρχικα υπηρχαν καποια bug που διορθωθηκαν με τα updates.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια γεια ,

αγορασα το κινητο αυτο για την γυναικα μου ... τι πρεπει να κανει σαν πρωτη χρηση ?

να το λειτουργισει μεχρι να τελειωσει η μπαταρια και μετα φορτιση πολλες ωρες ?

επισης βαζω και κανει οοοοοοοολα τα update ?

 

κατι ακομα σε θηκη original τι υπαρχει και που ? θα ηθελα να παει να την δει και να την παρει μην το χαλασει ακομα δεν υτο αγορασαμε , α και ακουστικα καποια προταση υπαρχει σε κατι δοκιμασμενο ?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Τιποτα δεν πρεπει να κανει. Το σεταρει, βαζει τις εφαρμογες που θελει και το χρησιμοποιει κανονικα. Τα updates να τα κανει ολα

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω σε μαυρο χρωμα τα 32g και το βρισκω απο 280ε περιπου..αξιζει?η να παρω το λευκο στα 260?εχω σκοπο να του βαλω θηκη πορτοφολι. σε μαυρο βρισκω στα 230 τα 16g ,μου φαινεται πιο λογικη τιμη αυτη. αλλα θα εχω θεμα δεν θα χωρανε οι εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το χώρο που θέλεις εσύ να έχεις. Αν είναι να έχεις μερικά παιχνίδια των 1-2GB και μερικές χιλιάδες φωτογραφίες, τα 16GB δεν σου φτάνουν κατά πάσα πιθανότητα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το χώρο που θέλεις εσύ να έχεις. Αν είναι να έχεις μερικά παιχνίδια των 1-2GB και μερικές χιλιάδες φωτογραφίες, τα 16GB δεν σου φτάνουν κατά πάσα πιθανότητα.

 

το λευκο ειναι το ιδιο στην αφη με το μαυρο και απλα αλλαζει μονο το χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

το λευκο ειναι το ιδιο στην αφη με το μαυρο και απλα αλλαζει μονο το χρωμα?

 

ΜΗ ΜΗ ΜΗ Πάρεις το 16αρι θα σου φρακαρει στο τσακ μπαμ!!

16 GB =10.6 free 32 GB =24.89..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το νήμα είμαι από χθες κάτοχος ενός black 32 gb.Τ ο τηλέφωνο είναι έρωτας δεν το περίμενα τόσο καλό το είχα δει μόνο σε βίντεο και φωτό .Το βρήκα αγγελία στα 200 και το τσιμπισα στην στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω σε μαυρο χρωμα τα 32g και το βρισκω απο 280ε περιπου..αξιζει?η να παρω το λευκο στα 260?εχω σκοπο να του βαλω θηκη πορτοφολι. σε μαυρο βρισκω στα 230 τα 16g ,μου φαινεται πιο λογικη τιμη αυτη. αλλα θα εχω θεμα δεν θα χωρανε οι εφαρμογες?

 

Έχω 16αρι nexus 5. Αν είναι όμως να έχεις πολλές φωτογραφίες, λίγα τραγούδια και εφαρμογές τότε μπορεί και να ζοριστείς.

 

Η μέση λύση είναι 32αρι και λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 16. Γενικά είμαι καλυμμένος μιας και δεν είμαι από αυτούς που έχουν όλη την προίκα τους μέσα στο κινητό. Και για παν ενδεχόμενο έχω και ένα 64αρι usb type c στικακι. 7 μήνες το έχω και ακόμα είμαι Οκ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχεις στον ηλιο κατακαλοκαιρο που εχει σχεδον 40 βαθμους υπο σκια, σου φαινεται περιεργο που το κινητο πιανει 45; Επισης σου ειπαν ολοι να κανεις τα update. Αρχικα υπηρχαν καποια bug που διορθωθηκαν με τα updates.

Τελικα το πειρα πισω και πειρα τα χρηματα μ δεν ξερω αν θα το ξανα αγορασω τον αλλο μηνα παλι απο αλλο καταστημα θα δω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πειρα πισω και πειρα τα χρηματα μ δεν ξερω αν θα το ξανα αγορασω τον αλλο μηνα παλι απο αλλο καταστημα θα δω.

 

Τι εννοείς; Πήρες πίσω τη συσκευή και τα χρήματα; Τι εννοείς; Γενικά όποιο κινητό και να πάρεις μετά από το 2012 περίπου αν το χρησιμοποιήσεις κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο θα ζεσταθεί. Έχεις και 6 πυρήνες να δουλεύουν στο εσωτερικό.

 

Και μια υπενθύμιση για το καλό:

πείρα = εμπειρία

πήρα = αόριστος του παίρνω

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πήρες πίσω τη συσκευή και τα χρήματα; Τι εννοείς; Γενικά όποιο κινητό και να πάρεις μετά από το 2012 περίπου αν το χρησιμοποιήσεις κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο θα ζεσταθεί. Έχεις και 6 πυρήνες να δουλεύουν στο εσωτερικό.

 

Και μια υπενθύμιση για το καλό:

πείρα = εμπειρία

πήρα = αόριστος του παίρνω

Χα χα χα αααα

 

Ρε παιδιά σόρυ αλλά για τρολιά μου κάνει το όλο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί ότι μπορεί να έχει δυσλεξία ο άνθρωπος λέω εγώ τώρα. Επίσης το νόημα που έβγαλα εγώ είναι πως το πήγε πίσω και πήρε τα χρήματα του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με εφτανε μονο αυτο πηγα εξω για να δοκιμασω την καμερα του εβγαλα λιγες φωτογραφιες τις ανεβαζα μεσω 4G στο φβ μου ρουφιξε ολη την μπαταρια σχεδον. Εκτος απο αυτο ζεστενοταν παρα πολυ 45oC επισης καποτε κολουσε η καμερα της Google οταν το εκανα επαννεκινηση ζεκολουσε. Τρεις επαννεκινησεις το εκανα. Τωρα το κορυφαιο ειναι οτι μ λεει οτι θα παρει μια μερα και μια ωρα για να φορτιστει τι γρηγορη φορτιση με το USB TYPE C μου λετε οτι θα ναι γρηγορο και φορτισμενο σε μια ωρα ; Να το παρω πισω να ζητησω αντικατασταση του ή να παρω αλλη συσκευη ;

 

Ψιλοφυσιολογικη συμπεριφορα για SD808 και Google Camera.

H υπερθερμανση ειναι αναμενομενη, ειδικα οταν παιζεις με HDR+ σε 4G.

 

Eπρεπε να κανεις τα updates, δεν εννοειται τηλεφωνο που δεν κανεις τα τελευταια updates και να το δουλεψεις μετα.

 

Αντε, με το καλο καποιο samsung......

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Πήρες πίσω τη συσκευή και τα χρήματα; Τι εννοείς; Γενικά όποιο κινητό και να πάρεις μετά από το 2012 περίπου αν το χρησιμοποιήσεις κάτω από τον καλοκαιρινό ήλιο θα ζεσταθεί. Έχεις και 6 πυρήνες να δουλεύουν στο εσωτερικό.

 

Και μια υπενθύμιση για το καλό:

πείρα = εμπειρία

πήρα = αόριστος του παίρνω

Καλημερα ψυλεεεεεεεεεε μου. Ναι το πηρα πισω πριν μια μερα και πειρα τα χρηματα μ απο το καταστημα αλλα σκεφτομαι να το ξανα αγορασω απ αλλο καταστημα το ιδιο χρωμα ασπρο μαλιστα στα 340. Οσο αφορα την θερμοκρασια του δεν το περιμενα πραγματικα το μονο που με χαλασε ειναι αυτο. Σημερα πηγα εξω με το S7 Full φωτηνοτητα 4G ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ανεβασμα φωτογραφιων στο φβ και ηταν στα 40oC σε αντιθεση με χθες που πηγα εξω παλι 4G ανεβασμα φωτογραφιων στο φβ φυλλ φωτονοτητα οθονης αλλα με το S6 EDGE PLUS και ηταν στα 37oC τυχαιο ; Δεν νμζω. Αλλα το μονο που με φοβιζε το Νεξυς 5Χ ηταν αυτο που εψηνες καπηρα πανω του. Θα το ξανα παρω ομως τον αλλο μηνα απο αλλο καταστημα. Μπορει να ηταν προβληματικη αυτη η συσκευη που πειρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ψιλο εκτος θεματος η ερωτηση,εκανα την παραγγελια μαυρο 32g, εχω τη δυνατοτητα να ανοιξω τη συσκευασια στην κουριερ πριν πληρωσω? για να δω αν ειναι ολα οκ?
Link to comment
Share on other sites

ψιλο εκτος θεματος η ερωτηση,εκανα την παραγγελια μαυρο 32g, εχω τη δυνατοτητα να ανοιξω τη συσκευασια στην κουριερ πριν πληρωσω? για να δω αν ειναι ολα οκ?

 

Όχι. Φαντάσου ο κουριερ να πρέπει να περιμένει, για κάθε παραγγελία που παραδίδει, τον πελάτη να την ανοίξει να ελέγξει το αντικείμενο αν είναι οκ και να του πει οκ φύγε. Ούτε 3 παραγγελίες δεν θα έβγαζε την μέρα.

 

Σε περίπτωση που έχει θέμα φεύγει για doa κατευθείαν στο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Φαντάσου ο κουριερ να πρέπει να περιμένει, για κάθε παραγγελία που παραδίδει, τον πελάτη να την ανοίξει να ελέγξει το αντικείμενο αν είναι οκ και να του πει οκ φύγε. Ούτε 3 παραγγελίες δεν θα έβγαζε την μέρα.

 

Σε περίπτωση που έχει θέμα φεύγει για doa κατευθείαν στο μαγαζί.

 

νομιζω οτι δεν ειναι ετσι.. δεν ειπα να ανοιξω το κινητο να δω αν λειτουργει κανονικα, ειπα να ανοιξω τη συσκευασια να δω ειναι αυτο που παρηγγειλα? ειναι καλα η εχει καμια σπασμενη οθονη? γιατι απο τα καταστηματα λενε να πληρωσουμε 25ε παραπανω για προστασια του προιοντος.. αλλιως μπορει να το φερουν και σπασμενο δηλ και να μην εχει καμια ευθυνη απο τη στιγμη που θα το παραλαβεις και θα εχεις υπογραψει..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι δεν ειναι ετσι.. δεν ειπα να ανοιξω το κινητο να δω αν λειτουργει κανονικα, ειπα να ανοιξω τη συσκευασια να δω ειναι αυτο που παρηγγειλα? ειναι καλα η εχει καμια σπασμενη οθονη? γιατι απο τα καταστηματα λενε να πληρωσουμε 25ε παραπανω για προστασια του προιοντος.. αλλιως μπορει να το φερουν και σπασμενο δηλ και να μην εχει καμια ευθυνη απο τη στιγμη που θα το παραλαβεις και θα εχεις υπογραψει..

 

Δεν γίνεται όπως σου είπα. Εσύ θες να το δεις εξωτερικά, άλλος θα θέλει να δει αν ανοίγει, άλλος αν ακούγεται δυνατά στις κλήσεις, άλλος αν τραβάει καλές φώτο κτλ. Δουλειά του κουριερ είναι να παραδώσει το δέμα να πάρει την υπογραφή και να φύγει. Αν θες μίλα με το μαγαζί μήπως μπορούν να κανονισουν αυτοί κάτι διαφορετικό με την εταιρεία κούριερ. Είμαστε off topic όμως και ας σταματήσουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...