Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαδικασία είναι εύκολη και γρήγορη μέσω fastboot η αν δεν θέλεις να μπλεξεις με adb εντολές τότε με κάποιο άπο τα toolkits που υπάρχουν

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είδα κάποιο σχετικό ποστ στο thread αλλά δεν το πολυκατάλαβα... Υπάρχει μήπως κάποιος σχετικός οδηγός;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είναι να το κάνεις με κάποιο toolkit θα συνιστούσα του wug νομίζω ότι υπάρχει και σελίδα στο Internet

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

έτοιμος να έρθω και εγώ στην παρέα, ήδη έχω αρχίσει να παραγγέλνω αξεσουάρ. Ερώτηση γιατί είναι πρώτο nexus και προέρχομαι από HTC M8 όπου τα πράγματα ήταν λίγο περίεργα με root s-off κτλ:

Σε στοκ ρομ πέρα μπορώ να περάσω κανονικά custom kernel σωστά; Συγκεκριμένα Elemental απ ότι βλέπω που είναι και ο πιο δημοφιλής και σταθερός

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα είναι να το κάνεις με κάποιο toolkit θα συνιστούσα του wug νομίζω ότι υπάρχει και σελίδα στο Internet

 

Sent from my Mate 8

Ευχαριστώ πολύ. Θα το ψάξω μέσα από τη σελίδα του.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έτοιμος να έρθω και εγώ στην παρέα, ήδη έχω αρχίσει να παραγγέλνω αξεσουάρ. Ερώτηση γιατί είναι πρώτο nexus και προέρχομαι από HTC M8 όπου τα πράγματα ήταν λίγο περίεργα με root s-off κτλ:

Σε στοκ ρομ πέρα μπορώ να περάσω κανονικά custom kernel σωστά; Συγκεκριμένα Elemental απ ότι βλέπω που είναι και ο πιο δημοφιλής και σταθερός

Φυσικά και μπορείς

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με ressurection remix η οποία έχει πολλά customization ειδικά με το calibration της οθόνης και καλή απόδοση . Ξέρει κανείς αν αυτός ο Elemental kernel είναι συμβατός με την rom?

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ρομ είναι συμβατές με τον elemental απλά αν o kernel της ρομ δεν είναι permissive πρέπει να το τικαρεις σε μια επιλογή που σου δίνει κατά την εγκατάσταση του κερνελ

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

H pure nexus δίνει ΟΤΑ updates? Αν ναι, πως τα παίρνουμε με custom kernel?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά δεν έβαλα ota ποτέ δεν υπάρχει άλλωστε και κανένας λόγος από την στιγμή που αν και δεν συνιστάται μπορείς να κάνεις dirty flashing δηλαδή να φλασαρεις την ρομ χωρίς wipes σε κάθε περίπτωση όμως ota, dirty, clean τον custom κερνελ πρέπει να τον ξαναπεράσεις επίσης αφού ασχολησαι καλό είναι να ρίξεις λίγο διάβασμα σε xda και g+, επίσης dirty κάνουμε μόνο όταν περνάμε update στην ρομ την οποία είμαστε αν πάμε σε άλλη clean υποχρεωτικά

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν αυτό εδώ κάνει? http://www.delock.de/produkt/83602/pdf.html?sprache=en

 

διάβασα τα χαρακτηριστικά πιο πίσω και μερικές προτάσεις αλλά ψάχνω μαγαζί εδώ να έχει καλώδιο.

 

Αν θα είναι καλώδιο ή αντάπτορας δεν με ενδιαφέρει, επίσης το θέλω για να το χρησιμοποιώ με τον υπολογιστή και το android studio δεν με ενδιαφέρει να φορτίζω το κινητό με αυτό.

 

edit: http://www.kotsovolos.gr/site/computing/peripherals/usb-hubs-and-cables/159019-belkin-usb-2.0-type-c-480mbps-1.8m

αυτό εδώ λέει για τα 3Α αλλά δεν βρίσκω κάτι για την pull up αντίσταση

Edited by megawatt
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τα καινουρια καλωδια-ανταπτορες ειναι πονοκεφαλος! Εχω παρει καλωδιο usb c to a και δεν το χρησιμοποιω γιατι δεν ξερω αν ειναι ασφαλες! Και ο Benson Leung οσα καλωδια λεει οτι ειναι καλα δεν μπορω να τα βρω! Αν εχει κανεις κανενα link απο μαγαζι που να στελνει ελλαδα ή να ειναι ελληνικο ας δωσει τα φωτα! :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τα καινουρια καλωδια-ανταπτορες ειναι πονοκεφαλος! Εχω παρει καλωδιο usb c to a και δεν το χρησιμοποιω γιατι δεν ξερω αν ειναι ασφαλες! Και ο Benson Leung οσα καλωδια λεει οτι ειναι καλα δεν μπορω να τα βρω! Αν εχει κανεις κανενα link απο μαγαζι που να στελνει ελλαδα ή να ειναι ελληνικο ας δωσει τα φωτα! :P

http://www.amazon.de/Anker-inklusive-MacBook-OnePlus-ChromeBook/dp/B0118NIDMO

Εγώ πήρα το λευκό του 1 μέτρου.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα χθες από το Amazon UK το choetech που το έχει δοκιμάσει με επιτυχία ο Leung και -αν έχω καταλάβει καλά- το έχει πάρει και ο συμφορουμίτης Gialakias.

Μαζί με την Ringke Slim (την οποία είχα χρησιμοποιήσει στην frost white εκδοχή της στο Galaxy S6 με άριστες εντυπώσεις) και τα ταχυδρομικά στοίχισαν περίπου € 23.

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/perifereiaka/kalodia-adaptors/usb/kalodio-usb-c-se-usb-a-18m-belkin-f2cu032bt06-blk-mayro/prod7811058pp/

 

Belkin USB c to a καλώδιο το οποίο είναι οκ και απο τα review του Googler στα 20 €

Link to comment
Share on other sites

http://www.public.gr/product/perifereiaka/kalodia-adaptors/usb/kalodio-usb-c-se-usb-a-18m-belkin-f2cu032bt06-blk-mayro/prod7811058pp/

 

Belkin USB c to a καλώδιο το οποίο είναι οκ και απο τα review του Googler στα 20 €

Το περιμένω και εγώ

 

@tsamers κριμα δεν είναι να κάνουμε ζημιά στον υπολογιστή ή οπουδήποτε για ένα καλώδιο;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, απευθυνόμενος σε εκείνους που ήταν κάτοχοι του g4 και μπορούν να συγκρίνουν: Συγγενικό μου πρόσωπο θέλει να πάρει το 5x. Σε σχέση με το g4 που έχω, έχει σημαντικές διαφορές σε οθόνη και φωτογραφία;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, απευθυνόμενος σε εκείνους που ήταν κάτοχοι του g4 και μπορούν να συγκρίνουν: Συγγενικό μου πρόσωπο θέλει να πάρει το 5x. Σε σχέση με το g4 που έχω, έχει σημαντικές διαφορές σε οθόνη και φωτογραφία;

Το g4 είναι καλύτερο και στους δυο τομείς που ανέφερες.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο είναι με άλλο launcher. επίσης νομίζω θα φύγει αν απενεργοποιησεις το Google now αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι δεν είναι καλή λύση - μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα στην συσκευή (software)

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...