Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλή μεταφορά

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

απλή μεταφορά

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αυτο περνουσε και απο της πρωτες μερες των CC.Μεταφορα για πληρωμη σε στοιχηματικες δεν περναει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο περνουσε και απο της πρωτες μερες των CC.Μεταφορα για πληρωμη σε στοιχηματικες δεν περναει.

είσαι σίγουρος;;; διότι το είχα δοκιμάσει και δεν πέρναγε....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος;;; διότι το είχα δοκιμάσει και δεν πέρναγε....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Θυμομουν λαθος.Ειχα κανει την πατεντα με την χρεωση για την επαληθευση της καρτας και ετσι περνουσα τα λιγα χρηματα που ηθελα να περασω(Για καταθεση σε στοιχηματικες).

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίζουν όλες οι ελληνικές κάρτες στην skrill ή κάποιες συγκεκριμένες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίζουν όλες οι ελληνικές κάρτες στην skrill ή κάποιες συγκεκριμένες;

 

Παιζουν μονο για μεταφορα χρηματων εκτος στοιχηματος με την χρεωση της 2.25%

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παίζουν όλες οι ελληνικές κάρτες στην skrill ή κάποιες συγκεκριμένες;

δοκίμασε και βλέπεις, κανένας δεν ξέρει στα σίγουρα

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω υπόψιν μου και αν χρειαστεί θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω υπόψιν μου και αν χρειαστεί θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

 

Παντως πειραιως χρεωστικη visa περναει κανονικα καθως και viva wallet Mastercard.(Για κατάθεση εκτος τυχερών παιχνιδιών πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με την revolut.

Υποστηριζει apple pay? απο την εφαρμογη εχει "set up Apple pay" αλλα οταν περναω την καρτα βγαζει μηνυμα οτι η καρτα δεν υποστηριζεται.

Αν "ανοιξω" αγγλικο λογαριασμο οπως εχει επιλογη με ατομικο ΙΒΑΝ, η μετατροπη συναλλαγματος (απο Ευρω σε λιρες) θα γινεται αυτοματα ή θα επιλεγω εγω ποτε να τα μετατρεψω και τελος υπαρχει καποια χρεωση αν μεταφερω τις λιρες που εχω αλλαξει σε (αγγλικη) τραπεζα ?

Ευχαριστω

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με την revolut.

Υποστηριζει apple pay? απο την εφαρμογη εχει "set up Apple pay" αλλα οταν περναω την καρτα βγαζει μηνυμα οτι η καρτα δεν υποστηριζεται.

Αν "ανοιξω" αγγλικο λογαριασμο οπως εχει επιλογη με ατομικο ΙΒΑΝ, η μετατροπη συναλλαγματος (απο Ευρω σε λιρες) θα γινεται αυτοματα ή θα επιλεγω εγω ποτε να τα μετατρεψω και τελος υπαρχει καποια χρεωση αν μεταφερω τις λιρες που εχω αλλαξει σε (αγγλικη) τραπεζα ?

Ευχαριστω

 

Για το Apple Pay δεν γνωρίζω 100% γιατι δεν εχω i-phone :P και νομίζω οτι δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα ακόμα το Apple Pay.το δευτερο ερωτημα σου το εχεις λιγο μπερδεψει.Δεν παιρνεις IBAN στον λογαριασμο με λιρες αλλα εναν τοπικό αριθμο λογαριασμού που μπορεις να βαλεις χρηματα απο τραπεζα εντος Αγγλιας.Τωρα αν θελεις να βαλεις χρηματα στην revolut και τα εχεις σε Ευρω τοτε τα βαζεις στο προσωπικο EUR IBAN (1 ευρω χρεωση για το εμβασμα απο ελληνικη τραπεζα μεσω Web Banking) και τα κανεις μετατροπή σε λιρες εντός της εφαρμογής με την καλύτερη ισοτιμία εκεινην την στιγμή.Αν εχεις λίρες τοτε τα στελνεις στο προσωπικό λογαριασμο για λιρες και πιστωνονται στον λογαριασμο σου σε λιρες.Μην στειλεις ευρω στον λογαριασμο για λιρες γιατι την μετατροπη θα την κανει η τραπεζα της Revolut και ετσι θα χασεις χρηματα.Ελπιζω να σε κάλυψα :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδια.

Έκανα μία κατάθεση 7€ στον λογαριασμό μου Skrill για να τα χρησιμοποιούσα σε ένα σάιτ (για στοίχημα). Τελικά όμως το σάιτ δεν μου επιτρέπει την κατάθεση με Skrill.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βγάλω από το Skrill ? Αλλιώς τι αλλά σάιτ δέχονται πληρωμή με Skrill?

Ευχαριστώ!

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Έκανα μία κατάθεση 7€ στον λογαριασμό μου Skrill για να τα χρησιμοποιούσα σε ένα σάιτ (για στοίχημα). Τελικά όμως το σάιτ δεν μου επιτρέπει την κατάθεση με Skrill.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βγάλω από το Skrill ? Αλλιώς τι αλλά σάιτ δέχονται πληρωμή με Skrill?

Ευχαριστώ!

 

Μπορεις να την βαλεις σε καμια ελληνικη στοιχηματικη (sporting,vista,uni,stoiximan) μπορεις να πληρωσεις σε steam,kinguin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.

Έκανα μία κατάθεση 7€ στον λογαριασμό μου Skrill για να τα χρησιμοποιούσα σε ένα σάιτ (για στοίχημα). Τελικά όμως το σάιτ δεν μου επιτρέπει την κατάθεση με Skrill.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα βγάλω από το Skrill ? Αλλιώς τι αλλά σάιτ δέχονται πληρωμή με Skrill?

Ευχαριστώ!

αν κατάλαβα καλα έβαλες 7 ευρώ και θέλεις να τα φας.... ε πήγαινε σε ενα περίπτερο η σούπερ μάρκετ και ψώνισε κάτι που κάνει 7 ευρω και καθάρισες :D

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παρατηρησα κατι κουλο στην revolut.Εκανα προχθες μια ανανεωση χρονου κοσμοτε μεσω paypal οπου εκει εχω περασμένη την revolut και ειδα οτι η πληρωμη γίνεται σε λιρες και μετα ερχεται και την μετατρέπει σε ευρω με αποτελεσμα αντι για 5ευρω να χρεωνει 5,25.Το εχει δει αλλος αυτο; Τι φταει και γίνεται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

φταίει ότι έχεις αφήσει το paypal να κάνει μετατροπή νομίσματος....

 

πρέπει να του πεις να σε χρεώνει ατο νόμισμα που γίνεται η συναλλαγή

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

''φταίει ότι έχεις αφήσει το paypal να κάνει μετατροπή νομίσματος....

πρέπει να του πεις να σε χρεώνει ατο νόμισμα που γίνεται η συναλλαγή ''

 

Πωσ γιναεται αυτο ..ευχαριστώ

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την πληροφορία
ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θελω τα φωτα σας σε κατι αλλα μην βαρατε!!! η γυναικα μου δουλευει στην αγγλια και εχει λογαριασμο σε λοιτς,αλλα με στελνει μεσων WesterUnion και πληρωνουμε περιπου 45 ευρω μιζα,+οτι χανουμε και με την ισοτιμια!!!!!! γινετε να με στελνει μεσον revolut,αφου κανουμε και οι 2 λογαριασμο Revolut και να πηγαινω με την καρτα της μεσων ATM να τα σηκωνω εδω στην αθηνα ??η αν ξερετε καποιον καλυτερο τροπο θα ηθελα να μου πειτε, η και σε Πμ ,να πω μονο οτι σε λογαριασμο μου σε τραπεζα δεν γινετε με εχουν μπλοκαρει λογω δανειων και τειρεσια ...Θα εκτειμουσα οποιαδηποτε βοηθεια στο θεμα αυτο .......

Ευχαριστω

Edited by c3250
userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

θελω τα φωτα σας σε κατι αλλα μην βαρατε!!! η γυναικα μου δουλευει στην αγγλια και εχει λογαριασμο σε λοιτς,αλλα με στελνει μεσων WesterUnion και πληρωνουμε περιπου 45 ευρω μιζα,+οτι χανουμε και με την ισοτιμια!!!!!! γινετε να με στελνει μεσον revolut,αφου κανουμε και οι 2 λογαριασμο Revolut και να πηγαινω με την καρτα της μεσων ATM να τα σηκωνω εδω στην αθηνα ??η αν ξερετε καποιον καλυτερο τροπο θα ηθελα να μου πειτε, η και σε Πμ ,να πω μονο οτι σε λογαριασμο μου σε τραπεζα δεν γινετε με εχουν μπλοκαρει λογω δανειων και τειρεσια ...Θα εκτειμουσα οποιαδηποτε βοηθεια στο θεμα αυτο .......

Ευχαριστω

Revolut με κλειστά μάτια...έκανε αίτηση πρόσφατα να πάρουν και τραπεζική άδεια.Ομως πλέον έχει χρόνο αναμονής για νέα μέλη,οπότε δεν γνωρίζω πόσο άμεσα θα είσαι κάτοχος της κάρτας.Θα εχεις 200€ δωρεαν αναληψεων μετα θελει 2% προμήθεια ανά ανάληψη.Μετα αν έχετε διαβατήριο πας σε N26 με λιγότερο καλή ισοτιμία και με 5 δωρεάν αναλήψεις το μήνα.Και το πιο άμεσο, που μέσα σε δύο βδομάδες και οι δύο θα έχετε κάρτες αλλά η γυναίκα σου θα δίνει 0.1€ ανά έμβασμα μεταξύ σας και για να τα βγάλεις από ΑΤΜ είναι 3€, είναι η Leupay.Το θετικό της συγκεκριμένης είναι τα λίγα δικαιολογητικά και ότι οι συναλλαγές με κάρτα δεν έχουν προμήθεια πλην της ανάληψης.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

θελω τα φωτα σας σε κατι αλλα μην βαρατε!!! η γυναικα μου δουλευει στην αγγλια και εχει λογαριασμο σε λοιτς,αλλα με στελνει μεσων WesterUnion και πληρωνουμε περιπου 45 ευρω μιζα,+οτι χανουμε και με την ισοτιμια!!!!!! γινετε να με στελνει μεσον revolut,αφου κανουμε και οι 2 λογαριασμο Revolut και να πηγαινω με την καρτα της μεσων ATM να τα σηκωνω εδω στην αθηνα ??η αν ξερετε καποιον καλυτερο τροπο θα ηθελα να μου πειτε, η και σε Πμ ,να πω μονο οτι σε λογαριασμο μου σε τραπεζα δεν γινετε με εχουν μπλοκαρει λογω δανειων και τειρεσια ...Θα εκτειμουσα οποιαδηποτε βοηθεια στο θεμα αυτο .......

Ευχαριστω

κάτι δεν καταλαβαίνω;;; ;

 

γιατί δεν σου στέλνει ευρω σε τραπεζικό σου λογαριασμό στην Ελλάδα;;;;

 

ανοίγει δεύτερο λογαριασμό σε ευρω στην Αγγλία και μέσω αυτού στα στέλνει....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

κάτι δεν καταλαβαίνω;;; ;

 

γιατί δεν σου στέλνει ευρω σε τραπεζικό σου λογαριασμό στην Ελλάδα;;;;

 

ανοίγει δεύτερο λογαριασμό σε ευρω στην Αγγλία και μέσω αυτού στα στέλνει....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Δεν διαβαζεις .....

 

,να πω μονο οτι σε λογαριασμο μου σε τραπεζα δεν γινετε με εχουν μπλοκαρει λογω δανειων και τειρεσια .
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

στο λογαριασμό της μάνας του του αδερφού του του καλύτερου του φίλου.....

 

 

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...