Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, Hliasat said:

Έχω από προχθές πρόβλημα σε samsung galaxy a14 5g δεν μπορώ να κάνω με συναλλαγή με πορτοφόλι google,ότι καρτα και να δοκιμάσω.Εκανα ενημέρωση εφαρμογής τίποτα πάλι.προφανως σταμάτησε η υποστήριξη σε αυτές τις συσκευές 

Mήπως έχεις κλείσει το nfc?Δεν μπορεί να έχει σταματήσει η υποστήριξη

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

19 minutes ago, bill33 said:

Mήπως έχεις κλείσει το nfc?Δεν μπορεί να έχει σταματήσει η υποστήριξη

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις;

Ολα οκ.Εκανα τα εξής.απεγκατασταση και εκ νέου εγκατάσταση, εφαρμογής και επανεκκίνηση, συσκευής.Και επίσης έβγαλα και την θήκη και λίγο το καθάρισα,αν και δεν είχε σκόνη.τωρα τι από όλα αυτά βοήθησε,θα με πείτε εσεις

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ.Εκανα τα εξής.απεγκατασταση και εκ νέου εγκατάσταση, εφαρμογής και επανεκκίνηση, συσκευής.Και επίσης έβγαλα και την θήκη και λίγο το καθάρισα,αν και δεν είχε σκόνη.τωρα τι από όλα αυτά βοήθησε,θα με πείτε εσεις
Βοήθησε η απεγκατάσταση - εγκατάσταση.
Την είχα πατήσει σε μαγαζί, κ μου λεει ο μαγαζάτορας, "έκανες update την εφαρμογή?", μόλις του είπα ναι, μου εκανε νεύμα για εγκατάσταση ξανά "γιατι η εφαρμογή #@&ται".
Σε 3 λεπτά, ξαναπέρασα την κάρτα κ έγινε η συναλλαγή


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, coulis said:

Την είχα πατήσει σε μαγαζί, κ μου λεει ο μαγαζάτορας, "έκανες update την εφαρμογή?", μόλις του είπα ναι, μου εκανε νεύμα για εγκατάσταση ξανά "γιατι η εφαρμογή #@&ται".
Σε 3 λεπτά, ξαναπέρασα την κάρτα κ έγινε η συναλλαγή emoji23.png

Δέν ξέρω άν παρόμοια τέτοια ζητήματα,υπάρχουν και σε ρολόγια smartwatch,που έχουν google pay.

 

Link to comment
Share on other sites

Δέν ξέρω άν παρόμοια τέτοια ζητήματα,υπάρχουν και σε ρολόγια smartwatch,που έχουν google pay.
 
Δεν μου εχει συμβεί σε ρολοι με όσα updates εχουν γινει


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η ρεβο κρατάει προμήθεια

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ότι βλέπω η ρεβολουτ δεν κρατάει καμμία προμήθεια για μεταφορά χρημάτων σε τράπεζα sepa

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, HEO said:

Από ότι βλέπω η ρεβολουτ δεν κρατάει καμμία προμήθεια για μεταφορά χρημάτων σε τράπεζα sepa

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Εστειλα χθες απο revolut  σε κάρτα ( και όχι ΙΒΑΝ)  της eurobank 90€ και μου κράτησε 0,63€ .

Το βρήκα πολύ βολικό ,τα έξοδα ελάχιστα  και άμεσο.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα χθες απο revolut  σε κάρτα ( και όχι ΙΒΑΝ)  της eurobank 90€ και μου κράτησε 0,63€ .
Το βρήκα πολύ βολικό ,τα έξοδα ελάχιστα  και άμεσο.
Σωστός, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ

Καλά που το ανέφερες να το γνωρίζουμε

Η κάρτα ήταν δική σου;;; Σκέφτομαι σαν ιδέα να έστελνα χρήματα σε κάρτα της ανιψιάς μου, συνήθως της στέλνω κατευθείαν σε ΙΒΑΝ

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HEO said:

Σωστός, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ

Καλά που το ανέφερες να το γνωρίζουμε

Η κάρτα ήταν δική σου;;; Σκέφτομαι σαν ιδέα να έστελνα χρήματα σε κάρτα της ανιψιάς μου, συνήθως της στέλνω κατευθείαν σε ΙΒΑΝ

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

δικιά μου κάρτα.

Δοκίμασε ,δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2023 at 1:11 ΜΜ, ilka71 said:

εμείς που έχουμε Viva wallet pos στην εφαρμογή στο κινητό πως θα δηλώσουμε τον επαγγελματικό λογαριασμό μας στην IRIS αφού η viva δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα IRIS οεο;;;


 

Συμμετέχει πλέον στο IRIS η Viva 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ

Καλά που το ανέφερες να το γνωρίζουμε

Η κάρτα ήταν δική σου;;; Σκέφτομαι σαν ιδέα να έστελνα χρήματα σε κάρτα της ανιψιάς μου, συνήθως της στέλνω κατευθείαν σε ΙΒΑΝ

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Αυτό έλεγα πάει ανάλογα με το ποσό

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Hliasat said:

Ερώτηση.Πρεπει να έχει ebanking κάποιος,για να προσθέσει την κάρτα του στο google pay η όχι;

Δεν είναι απαραίτητο, αλλά ενίοτε βοηθάει στην ενεργοποίηση της κάρτας στο google pay.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,θέλω να στείλω σε κάποιον χρήματα μέσω iris.Απο τις επαφές που μου βγάζει το κινητό στο ebanking όλες αυτές οι επαφές σημαίνει ότι έχουν ενεργοποιήσει το iris η όχι απαραίτητα;

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2023 at 6:18 ΜΜ, Hliasat said:

Εθνικη

Στην εθνική νομίζω η λίστα εμφανίζει όλες τις επαφές, ακόμα και αν δεν έχουν iris. Αν δεν έχει ενεργό αυτός που θες δεν θα σε αφήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς τι τρέχει με τη Curve τελευταία; Προσπαθώ να μιλήσω με αυτούς για επικαιροποίηση στοιχείων ταυτότητας στα συστήματα τους, και άφαντοι. Είμαι και Metal συνδρομητής τρομάρα τους. 27/11 άνοιξα ticket, μέχρι τις 5/12 στο σπάμ στο Χ αλλά και στην εφαρμογή, μέχρις ότου που απάντησαν με τις οδηγίες, έστειλα ότι έπρεπε. Ήθελα να τους στείλω για κάτι που έχω ξεχάσει να αναφέρω, και ξανά άφαντοι. (Έχω προβεί στο email παραπόνων τους γιατί δεν πάει άλλο). Μια επικαιροποίηση 10 αιώνες; Ούτε δημόσιο να ήταν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να κλείσω τον λογαριασμό μου (κάτι που έκανα βασικά) στην Revolut μιας και δεν την χρησιμοποιώ πλέον πολύ κι απλά έχω κάποιες απορίες για την διαδικασία. Τον λογαριασμό τον έκλεισα μέσα από το app. Δεν χρωστάω κάτι, δεν έχω οφειλές κι άδειασα την κάρτα εντελώς. Την φυσική κάρτα όμως που έχω, τι γίνεται με αυτή; Την μπλοκάρουν/ακυρώνουν αυτοί κι εγώ απλά την κομματιάζω, η χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο από την πλευρά μου; Nα αναφέρω απλώς ότι είχα τον απλό standard λογαριασμό.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αφού έκλεισες τον λογαριασμό σου η κάρτα είναι άχρηστη και την πετάς στα σκουπίδια (καλού κακού την κομματιάζεις όπως είπες)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην εθνική νομίζω η λίστα εμφανίζει όλες τις επαφές, ακόμα και αν δεν έχουν iris. Αν δεν έχει ενεργό αυτός που θες δεν θα σε αφήσει. 
Δεν ισχύει οτι δεν θα σε αφήσει.

Αμα το νούμερο που στέλνεις δεν είναι συνδεδεμένο με κάποιον λογαριασμό τότε θα σταλθεί sms για να εισάγει το IBAN του σε οποιαδήποτε τράπεζα στην Ελλάδα και θα λάβει τα χρήματα άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνουν όλες οι τράπεζες. Η Eurobank πχ το κανει (στέλνει λινκ της μορφης paf.eurobank.gr), η Πειραιώς όχι. 
 

Update: πχ σε alpha όταν βάζω αριθμό χωρίς iris βγάζει αυτό. Το μήνυμα είναι αυτή η πρόσκληση εγγραφής που μπορείς να στείλεις, καμία σχέση με αυτό της Eurobank.

Στην Eurobank όσοι έχουν iris στον αριθμό τους εμφανίζεται ένα τικ, αν όχι τότε εμφανίζεται φακελάκι  

IMG_3142.jpeg

IMG_3143.jpeg

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...