Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το γνώριζα αυτό....

είχα την εντύπωση ότι μεταφορές κεφαλαίων δεν γίνονται με ελληνικές κάρτες....

 

τεσπα, ολα καλα σύνδεσα και την energy Master και στο leupay wallet.....

 

ελπίζω να μην κόψουν το παραθυράκι.

 

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να προσθέσω και κατι αλλο, η revolut δεν δέχεται καν ελληνικές κάρτες, βγάζει μήνυμα απόκρυψης μόλις βάζεις το νούμερο της κάρτας.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Λογο οτι γινόντουσαν πολλες απόπειρες για κατάθεση με Ελληνικές καρτες και η Revolut της απέρριπτε το έφτιαξαν ετσι ώστε οταν το σύστημα αναγνωρίσει την καρτα για Ελληνική να σε πετάει το μήνυμα για τα Capital Controls.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασα να προσθέσω και mastercard της Eurobank. Την δέχτηκε , την χρέωσε με το 1€ αλλά κωδικό ενεργοποίησης έστειλε της μορφής *** ***** και όχι τον κλασικό ****. Έτσι δεν μπόρεσα να την ενεργοποιησω

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον αυτής της μορφής κωδικός;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να προσθέσω και mastercard της Eurobank. Την δέχτηκε , την χρέωσε με το 1€ αλλά κωδικό ενεργοποίησης έστειλε της μορφής *** ***** και όχι τον κλασικό ****. Έτσι δεν μπόρεσα να την ενεργοποιησω

Ναι, τα κάνει αυτά, εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στην eurobank και μου τον είχαν δώσει την πρώτη φορά, αλλά την δεύτερη που άλλαξε ο αριθμός λόγω mastercard νομίζω είπαν, δεν τον έδιναν και έπρεπε να περιμένω να εμφανιστεί η συναλλαγή στο ιστορικό, κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα κάνει αυτά, εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στην eurobank και μου τον είχαν δώσει την πρώτη φορά, αλλά την δεύτερη που άλλαξε ο αριθμός λόγω mastercard νομίζω είπαν, δεν τον έδιναν και έπρεπε να περιμένω να εμφανιστεί η συναλλαγή στο ιστορικό, κάτι τέτοιο

 

Σε ποιο ιστορικό; Στις κινήσεις του λογαριασμού στο ebanking το βλεπω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς το έχουμε επιβεβαιώσει; γιατί δεν βρήκα κάτι στο τιμολόγιο προμηθειών της, Εθνική και Eurobank το έχουν ενσωματώσει. Έχεις εμπειρία από ανάληψη με χρέωση; στο βγάζει σαν ειδοποίηση; ή απλά το βλέπεις στον λογαριασμό. Τουρκία πάντως δεν χρεώθηκε πουθενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως και Leupay, που μέσω icard λειτουργεί, σου επιτρέπει funding μέσω ελληνική κάρτας απλά έχει προμήθεια 1%.

 

Η Πειραιώς στο βγάζει ενημερωτικά (3 ευρω) λίγο πριν το τέλος της διαδικασίας. Εχεις δικαίωμα να μην το δεχτείς και να μη βγάλεις τα μετρητά. Απλα πρέπει να το προσέξεις. Στην περίπτωση που το δεχτείς θα χρεωθείς το ποσό ανάληψης συν 3 ευρω. Τα 3 ευρω είναι ανεξάρτητα απο το ποσό ανάληψης. Οσα και να βγάλεις τόσα θα σου ζητήσει. Ακόμα και 20 ευρω θα ζητήσει τα 3. Στην ανακοινωση 30/7/18 με τις χρεωσεις δεν το αναφέρουν και κακως. Αλλα το εφαρμόζουν.

Link to comment
Share on other sites

στο statement μήπως;

 

λες να αλλαξει η περιγραφη στο statement ; Θα δειξει ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς στο βγάζει ενημερωτικά (3 ευρω) λίγο πριν το τέλος της διαδικασίας. Εχεις δικαίωμα να μην το δεχτείς και να μη βγάλεις τα μετρητά. Απλα πρέπει να το προσέξεις. Στην περίπτωση που το δεχτείς θα χρεωθείς το ποσό ανάληψης συν 3 ευρω. Τα 3 ευρω είναι ανεξάρτητα απο το ποσό ανάληψης. Οσα και να βγάλεις τόσα θα σου ζητήσει. Ακόμα και 20 ευρω θα ζητήσει τα 3. Στην ανακοινωση 30/7/18 με τις χρεωσεις δεν το αναφέρουν και κακως. Αλλα το εφαρμόζουν.
με λιγα λογια οι ελληνικές τράπεζες (πλην αλφα) βρήκαν τρόπο να αρμεξουν τους αφελείς τουρίστες.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα το παρακατω mail

Χρεώσεις Λογαριασμού Skrill

 

Οι παρακάτω αλλαγές θα ισχύουν για τις Χρεώσεις που γνωστοποιούνται στουςΌρους Χρήσης Λογαριασμού Skrill:

Δεν θα θα χρεώνονται έξοδα φόρτωσης για μεμονωμένες συναλλαγές φόρτωσης ύψους 20.000 Ευρώ (ή το ισόποσο αυτών) ή υψηλότερου ποσού, μετά την αφαίρεση τυχόν τραπεζικών εξόδων ή εξόδων μετατροπής νομίσματος. Κάθε άλλη συναλλαγή φόρτωσης θα επιβαρύνεται με έξοδα 1%.

Η συνεχιζόμενη χρήση των υπηρεσιών μας μετά τις 16 Οκτωβρίου 2018 θα εκληφθεί ως αποδοχή των παραπάνω αλλαγών από εσάς. Εάν χρειάζεστε περαιτέρω πληροφορίες, επικοινωνήστε μαζί μας.

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοει. Ξερετε τι θα αλλαξει ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

υποθέτω αναφέρεται σε συναλλαγές πάνω απο 20.000 ευρω....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω αναφέρεται σε συναλλαγές πάνω απο 20.000 ευρω....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Α ωραια !!! Καθε φορα που θα στελνω στην Skrill πάνω απο 20.000€ θα κερδίζω το 1€ του εμβασματος !!! Χρήμα !!! :lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

όχι, αυτο το πληρώνεις στην τράπεζα σου, εκτός και αν τα μεταφέρεις απο την αλφα.....

 

πρέπει να μιλάνε για έξτρα κουστουμάκι, βέβαια εγώ απορία εχω ποιος άνθρωπος τιυ Θεού στέλνει τόσο μεγάλα ποσά σε αυτές τις κάρτες.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

όχι, αυτο το πληρώνεις στην τράπεζα σου, εκτός και αν τα μεταφέρεις απο την αλφα.....

 

πρέπει να μιλάνε για έξτρα κουστουμάκι, βέβαια εγώ απορία εχω ποιος άνθρωπος τιυ Θεού στέλνει τόσο μεγάλα ποσά σε αυτές τις κάρτες.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Αυτο δεν καταλαβαινω .... Δηλαδη για ποσα κατω απο 20000€ θα χρεωνει και εξτρα κοστουμακι η skrill ; μεχρι τωρα δεν χρεωνει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

εγώ κατάλαβα το αντίθετο απο οτι λες, για πόσα πάνω από 20.000 θα υπάρχει κουστουμάκι.....

 

για πόσα μικρότερα τίποτα....(μόνο υα έξοδα της τράπεζας σου, αν βέβαια χρεώνει εξερχόμενα εμβάσματα)

 

και μου φαίνεται λογικό, γιατί αλλιώς θα την διαλύσουν οι ανταγωνιστές....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ κατάλαβα το αντίθετο απο οτι λες, για πόσα πάνω από 20.000 θα υπάρχει κουστουμάκι.....

 

για πόσα μικρότερα τίποτα....(μόνο υα έξοδα της τράπεζας σου, αν βέβαια χρεώνει εξερχόμενα εμβάσματα)

 

και μου φαίνεται λογικό, γιατί αλλιώς θα την διαλύσουν οι ανταγωνιστές....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Εγω παλι καταλαβαίνω το αντίθετο. Δηλαδή κάθε φορά που κάποιος θα στελνει με έμβασμα σε οποιοδήποτε τραπεζικό της skrill ποσό μέχρι 20.000 ευρω θα χρεώνεται 1 ευρω/'εμβασμα. Αυτο ισχύει και για όσους στέλνουν στην alpha ή στο Γερμανικό λογαριασμό. Αρα τέλος και απο εκεί η δωρεάν φόρτωση. Το αντίθετο θα ήταν περίεργο. Να χρεώνει τα υψηλότερα εμβάσματα. Αν ήταν έτσι αυτο ξεπερινιέται εύκολα σπάζοντας τα σε μικρότερα. Αν μως αν θέλω να στείλω λιγότερα δε μπορώ να περιμένω να γίνουν 20.000. Γιατι δε θα γίνουν ποτέ πιθανότατα (μιλώ για απλούς χρήστες)

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνετε; Το λέει καθαρά. Για κάτω από 20.000 ευρώ θα κρατάει 1%.

Το 1 ευρώ είναι άσχετο και αφορά την αποστολή του εμβάσματατος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η skill cm χρεώνει την φορτίση ι απο καρτα με 2.25% αν θυμάμαι καλα....

 

αν ισχύει αυτο που λες και επιβάλει τέλος 1% σε ολες τις φορτίσεις... τοτε μειώνει τα έξοδα φορτίσεις με πιστωτική και τα αυξάνει με λογαριασμό...

 

σε μια τέτοια περίπτωση συνδρομή + 1% για μένα είναι σαν να αυτοκτονεί....

 

υγ να προσθέσω για όποιον ενδιαφέρεται οτι συνέδεσα την Ν26 με τον λογαριασμό μου στην revolut....

 

επίσης έστειλα έμβασμα (δωρεαν) απο την revolut σε λογαριασμό μου στην Λιθουανία, ολα μια χαρά.... απλα αργεί λιγο, θέλει γεμάτες τρεις εργάσιμες οταν η monese θέλει κυριολεκτικά λίγες ώρες....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

η skill cm χρεώνει την φορτίση ι απο καρτα με 2.25% αν θυμάμαι καλα....

 

αν ισχύει αυτο που λες και επιβάλει τέλος 1% σε ολες τις φορτίσεις... τοτε μειώνει τα έξοδα φορτίσεις με πιστωτική και τα αυξάνει με λογαριασμό...

 

σε μια τέτοια περίπτωση συνδρομή + 1% για μένα είναι σαν να αυτοκτονεί....

 

υγ να προσθέσω για όποιον ενδιαφέρεται οτι συνέδεσα την Ν26 με τον λογαριασμό μου στην revolut....

 

επίσης έστειλα έμβασμα (δωρεαν) απο την revolut σε λογαριασμό μου στην Λιθουανία, ολα μια χαρά.... απλα αργεί λιγο, θέλει γεμάτες τρεις εργάσιμες οταν η monese θέλει κυριολεκτικά λίγες ώρες....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Σημειωτέον η monese μου δέχθηκε για Top Up Debit Εθνικής.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον η monese μου δέχθηκε για Top Up Debit Εθνικής.

 

MasterCard να μαντέψω;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τρώω πόρτα με την εθνική μου απο την monese

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και μένα εντύπωση μου έκανε που με άφησε να την απθηκευσω, βέβαια δεν προχώρησα σε κατάθεση γιατί αρνήθηκαν να μου πιστωσουν το bonus εγγραφής, οπότε και τους χαιρέτησα. a8b6326ab24ac3be3d9498d143f0a85f.jpg
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

H neteller έστειλε σήμερα email και ενημερώνει τους συνδρομητές της ότι κάθε προσθήκη χρημάτων μέσω τραπεζικών λογαριασμων θα χρεώνεται με 2,5% εφόσον είναι κάτω από 20.000 ευρω! Αν δεν κάνω λάθος ίδιος όμιλος με τη skrill....
Link to comment
Share on other sites

το να αποθήκευσω την καρτα με αφήνει και μενα η monese, λεφτά όμως δεν αφήνει να πάρω ουτε ενα ευρώ λεπτο

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που κάθομαι και το κοιτάω ειναι αυτό που είπε π φίλος...... 1% κουστουμάκι σε κινήσεις κατω απο 20Κ.....

 

αλλα αυτο που μου κάνει εντύπωση ειναι οτι πριν λίγες μέρες εν όψη ενος ολιγοήμερου ταξιδιού ατην κεντρική Ευρώπη μετεφερα στην Skrill 200 ευρώ χωρις καμμια προμήθεια και η ανακοίνωση εδώ τουλάχιστον λεει 1/6.....

 

η νεττελερ και η σκριλλ μπορεί να ειναι ίδιο γκρουπ αλλα μεταξύ τους κινήσεις κρατάνε προμήθεια 3%......6573365169e409a3556af142a2a94310.jpg

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...