Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Συνδεσα την revolut στο paypal.που θα βρω τον κωδικο συναλλαγης για να ολοκληρωθει η πιστοποιηση στο paypal?

Ευχαριστω

 

Πρεπει να επιλεξεις απο το paypal να σε χρεωσει το 1.5 ευρω ωστε να εμφανιστεί στην revolut η συναλλαγή. Απλα μπαίνεις στο app και βλέπεις την συναλλαγή με τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ευχαριστω.

γνωριζει καποιος τη διαδικασια?

ευχαριστω

..ακυρο.το βρηκα.ευχαριστω

Edited by knkonnou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θέλω να μου πείτε viva vs revolut ποια είναι καλύτερη?? Viva έχω ήδη και σκεφτόμουν να φτιαξω revolut επειδή θα πάω ταξίδι εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

η .revolut. είναι πάρα πολύ καλη για το εξωτερικό, ειδικά αν θέλεις να τραβήξεις χρήματα από τα ATM....

 

οι ισοτιμίες που δίνει είναι αυτές που έχει το xe.com ....

 

την χρησιμοποίησα το καλοκαίρι σε κροατια και σερβια....

 

αντίθετα η skrill έχει κάτι μικρές παραπάνω χρεώσεις....

 

προσοχή.... να αφήνεις την κάρτα να κανει την μετατροπή και όχι την τράπεζα που έχει το ατμ.....σου βγάζει σχετικό μήνυμα όταν αρχίζει η συναλλαγή.....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να κανω λαθος και μου ζητανε 15 ευρω εξτρα εξοδα στη revolut?δε βαζω σωστα λεει το bic η το iban.δοκιμασα με κενα κτλ,καμια αλλαγη
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τι μπορει να κανω λαθος και μου ζητανε 15 ευρω εξτρα εξοδα στη revolut?δε βαζω σωστα λεει το bic η το iban.δοκιμασα με κενα κτλ,καμια αλλαγη

Ακριβως αυτο. Δεν βαζεις σωστα το ΙΒΑΝ ή το BIC. Οχι κενα.......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Δεν βαζεις σωστα το ΙΒΑΝ ή το BIC. Οχι κενα.......

 

εννοειται εχω δοκιμασει με η χωρις κενα κ παλι το ιδιο..eurobank..

 

edit,εβγαλε κατι αυτοματα η eurobank κ περασε

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει πάντα τα έξοδα για το έμβασμα να είναι στην επιλογή SHA για να πληρώνουμε μόνο 1€ το έμβασμα. Αν και πλέον κάνουμε top-up με χρεωστική δωρεάν με μίνιμουμ 10€ και με πιστωτική με χρέωση 1% (δεν ξέρω αν έχει ελάχιστο ποσό σε αυτήν την περίπτωση).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Revolut εκανα 50 ευρώ top up με χρεωστικη της Πειραιώς και από τότε δεν μπορώ να ξαναβάλω χρήματα με την ίδια διαδικασία. Πάντα μου λέει not successful από 20 που δοκίμασα μέχρι 200. Μιλάω τώρα με το support να δω τι παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Revolut εκανα 50 ευρώ top up με χρεωστικη της Πειραιώς και από τότε δεν μπορώ να ξαναβάλω χρήματα με την ίδια διαδικασία. Πάντα μου λέει not successful από 20 που δοκίμασα μέχρι 200. Μιλάω τώρα με το support να δω τι παίζεται.

Μόνο μα μόνο μέσο εμβασματος από WINBANK και όχι μέσο κάρτας απευθείας (έχουμε ακόμη capital controll βλέπεις)

Link to comment
Share on other sites

Revolut εκανα 50 ευρώ top up με χρεωστικη της Πειραιώς και από τότε δεν μπορώ να ξαναβάλω χρήματα με την ίδια διαδικασία. Πάντα μου λέει not successful από 20 που δοκίμασα μέχρι 200. Μιλάω τώρα με το support να δω τι παίζεται.

 

 

 

Την έχεις κάνει verify την κάρτα ;

Μήπως φταίει αυτο.

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μα μόνο μέσο εμβασματος από WINBANK και όχι μέσο κάρτας απευθείας (έχουμε ακόμη capital controll βλέπεις)

 

Το κακό με το εμβασμα είναι ότι καθυστερεί αλλά όπως και να έχει αναγκαστικά θα κάνω μέσω αυτού

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχεις κάνει verify την κάρτα ;

Μήπως φταίει αυτο.

 

Τι εννοείς verify? Έχω κάνει μια φορά top up και έβαλα κανονικά τους κωδικούς 3d secure της WINBANK που λέει

Link to comment
Share on other sites

Revolut εκανα 50 ευρώ top up με χρεωστικη της Πειραιώς και από τότε δεν μπορώ να ξαναβάλω χρήματα με την ίδια διαδικασία. Πάντα μου λέει not successful από 20 που δοκίμασα μέχρι 200. Μιλάω τώρα με το support να δω τι παίζεται.

 

Άλλαξε κατηγορία η revolut στης τράπεζες και τώρα η κατηγορία που είναι (Οικονομικά ιδρύματα) οπου επρεπε να ειναι κανονικα ειναι στην λιστα των Capital Controls και ετσι μπλοκάρονται η συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πρέπει πάντα τα έξοδα για το έμβασμα να είναι στην επιλογή SHA για να πληρώνουμε μόνο 1€ το έμβασμα. Αν και πλέον κάνουμε top-up με χρεωστική δωρεάν με μίνιμουμ 10€ και με πιστωτική με χρέωση 1% (δεν ξέρω αν έχει ελάχιστο ποσό σε αυτήν την περίπτωση).

 

γινεται και απο τη χρεωστικη απευθειας?mastercard πχ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μα μόνο μέσο εμβασματος από WINBANK και όχι μέσο κάρτας απευθείας (έχουμε ακόμη capital controll βλέπεις)

 

τον προηγουμενο μηνα μπορουσες κανονικα με καρτα.... αλλα κοπηκε φαινεται...

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το εμβασμα είναι ότι καθυστερεί αλλά όπως και να έχει αναγκαστικά θα κάνω μέσω αυτού

 

αναγκαστικά αυτο αφού πλέον θεωρείτε τράπεζα και οχι διαμεσολαβητής (όπως παλιά) κάρτες δεν θα περνάνε

 

τον προηγουμενο μηνα μπορουσες κανονικα με καρτα.... αλλα κοπηκε φαινεται...

 

γιατί πλέον σαν τράπεζα θεωρείτε η revolut (οικονομικό ίδρυμα) συγκεκριμένα πλέον cp πιανει πάνω του κανονικότατα (εξαιρούνται τα εμβάσματα (νομίζω κιόλας να μην λέω ψέματα ) αν μπορεί καποιος να δοκιμάσει να δει αν περναει το έμβασμα

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με το εμβασμα είναι ότι καθυστερεί αλλά όπως και να έχει αναγκαστικά θα κάνω μέσω αυτού

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τι εννοείς verify? Έχω κάνει μια φορά top up και έβαλα κανονικά τους κωδικούς 3d secure της WINBANK που λέει

 

 

 

Αν και ειναι ανώφελο πλέον γιατί έκλεισαν την τρύπα ( μόλις δοκίμασα ) και υπάγεται αυτο το top up στα capitals control, κοιτά εκεί που κανείς top up την κάρτα σου αν λέει απο κάτω "card details are saved securely ".

 

Αν όχι , πρέπει να βάλεις έναν 4ψήφιο της συναλλαγής και να σκανάρει την κάρτα σου

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικά αυτο αφού πλέον θεωρείτε τράπεζα και οχι διαμεσολαβητής (όπως παλιά) κάρτες δεν θα περνάνε

 

 

 

γιατί πλέον σαν τράπεζα θεωρείτε η revolut (οικονομικό ίδρυμα) συγκεκριμένα πλέον cp πιανει πάνω του κανονικότατα (εξαιρούνται τα εμβάσματα (νομίζω κιόλας να μην λέω ψέματα ) αν μπορεί καποιος να δοκιμάσει να δει αν περναει το έμβασμα

 

Εμβασμα στελνεις κανονικα.Δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε μήνυμα απο piraios οτι από αύριο μπορώ να κάνω αγορές από το εξωτερικό (Τα περισσότερα πράγματα)
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε μήνυμα απο piraios οτι από αύριο μπορώ να κάνω αγορές από το εξωτερικό (Τα περισσότερα πράγματα)

 

χρεωνουν το 2.5 ευρω οπως η eurobank?αυτο ειναι το θεμα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς οι ελληνικές χρεωστικες κάρτες δεν γίνονται αποδέκτες αππ τη revolut..... έφαγα και εγω πόρτα,

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

χρεωνουν το 2.5 ευρω οπως η eurobank?αυτο ειναι το θεμα..

Κάποιος να τσεκάρει αν μπορεί γιατί πραγματικά δεν μου λείπει κάτι για να πάρω

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και πάνω που είχα χαρεί με την ιδέα ότι μπορούμε να κάνουμε πλέον topup instant απευθείας δηλαδή με την χρεωστικη κάρτα. Αντε πάλι εμβασμα...
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς από όσο ξέρω κρατάει 2% επί του ποσού της συναλλαγής. Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...