Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον οι περισσότερες αγορές γινονται κανονικά με Ελληνικές κάρτες οποτε ισως δεν χρειάζεται ολη αυτή η ταλαιπωρια...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μήπως και πάλι συμφερει η ρεβολουτ λογω ισοτιμίας?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εννοείται ότι συμφέρει, μακριά από τις ελληνικές τράπεζες

Link to comment
Share on other sites

Η Viva μεγαλώνει από ότι βλέπω, όμως μόλις πρόσφατα συνειδητοποίησα οτι δεν κάνουν άτοκες δόσεις με τα μαγαζιά που συνεργάζονται...

 

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό? Μήπως με κορόιδεψε το μαγαζί που αγόρασα ένα καινούριο τραπέζι?

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Η Viva μεγαλώνει από ότι βλέπω, όμως μόλις πρόσφατα συνειδητοποίησα οτι δεν κάνουν άτοκες δόσεις με τα μαγαζιά που συνεργάζονται...

 

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό? Μήπως με κορόιδεψε το μαγαζί που αγόρασα ένα καινούριο τραπέζι?

 

Υπάρχουν μαγαζιά που κάνουν δόσεις σε χρεωστική? Δεν γνωρίζω αν έχει πιστωτική η viva.

Link to comment
Share on other sites

Η Viva μεγαλώνει από ότι βλέπω, όμως μόλις πρόσφατα συνειδητοποίησα οτι δεν κάνουν άτοκες δόσεις με τα μαγαζιά που συνεργάζονται...

 

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό? Μήπως με κορόιδεψε το μαγαζί που αγόρασα ένα καινούριο τραπέζι?

 

Σε χρεωστικες / προπληρωμένες χρεωστικες (debit cards) δεν γινονται ατοκες/εντοκες δοσεις ή αν το θελεις και αλλιως δεν γινονται καθολου δοσεις...

Μονο με πιστωτικη καρτα κανεις ατοκες/εντοκες δοσεις.

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Για τις χρεωστικές το γνωρίζω, όμως είχα πιστωτική Eurobank VISA και ο έμπορος είχε POS Viva και μου είπε οτι δεν γίνεται να το κάνουμε σε δόσεις διότι η Viva δεν κάνει δόσεις...
Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Για τις χρεωστικές το γνωρίζω, όμως είχα πιστωτική Eurobank VISA και ο έμπορος είχε POS Viva και μου είπε οτι δεν γίνεται να το κάνουμε σε δόσεις διότι η Viva δεν κάνει δόσεις...

 

Κανονικά η viva δεχετε άτοκες δοσεις στα POS της οπως μπορεις να δεις εδω : https://www.vivawallet.com/el-gr/business/viva-wallet-pos (κατω απο το 1,8% :P )

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η viva δεχετε άτοκες δοσεις στα POS της οπως μπορεις να δεις εδω : https://www.vivawallet.com/el-gr/business/viva-wallet-pos (κατω απο το 1,8% :P )

ευχαριστώ για την διευκρίνιση... προφανώς δεν ήξερε ο τύπος ή δεν ήθελε...

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καποια απο αυτες (revolut - lepay κλπ) να φορτωνει με πιστωτικη? (οχι απο λογ.σμο)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καποια απο αυτες (revolut - lepay κλπ) να φορτωνει με πιστωτικη? (οχι απο λογ.σμο)

 

Καλημέρ. Η revolut που ξέρω όχι δε φορτώνει από πιστωτική

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αυτό μέχρι πρότινος δεν επιτρεπόταν λόγω capital controls...
Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι αυτό μέχρι πρότινος δεν επιτρεπόταν λόγω capital controls...

ναι για αυτο ρωτησα μηπως αλλαξε κατι

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι για αυτο ρωτησα μηπως αλλαξε κατι

 

Από όσο ξέρω όχι, είναι από τα τελευταία πράγματα που έχουν παραμείνει εντελώς μπλοκαρισμένα...:mad:

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Laupay φορτιζει με ολες τις MasterCard πλην Εθνικής
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Laupay φορτιζει με ολες τις MasterCard πλην Εθνικής

visa , American Express οχι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καποια απο αυτες (revolut - lepay κλπ) να φορτωνει με πιστωτικη? (οχι απο λογ.σμο)

 

η viva wallet card φορτωνει απο πιστωτικη

Link to comment
Share on other sites

η viva wallet card φορτωνει απο πιστωτικη

thanks man! :wink:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

visa , American Express οχι?

Οχι ..............

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας. το επόμενο μηνα θα φύγω για σπουδές στην Αγγλία. Και όπως καταλαβαινεται ψάχνω να βρω τη καλύτερη λύση για να αποφύγω τις προμήθειες των τραζεπων. Μέσω revolut μου δίνει αυτό που ζητάω αλλα λόγω cappital control πρέπει να στέλνω χρήματα από το λογαριασμό της εθνικής στη revolut. αυτό που φοβάμαι είναι να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα όπως να μην εμφανίζονται τα ποσα στο λογαριασμό μου. Γιατί έχω διαβάσει κάποια σχόλια που αναφέρουν ότι έχουν χάσει λεφτά. Επειδή τις περισσότερες φορές θα θέλω να στέλνω ποσα από 500 ευρω και άνω δεν θέλω να έχω μπλεξίματα.

Θα μπορούσατε να μου πείτε αν είναι καλη ιδέα να βασιστώ σε αυτήν την υπηρεσία?

Edited by makarios91
Link to comment
Share on other sites

Για τις χρεωστικές το γνωρίζω, όμως είχα πιστωτική Eurobank VISA και ο έμπορος είχε POS Viva και μου είπε οτι δεν γίνεται να το κάνουμε σε δόσεις διότι η Viva δεν κάνει δόσεις...

Έχω viva pos και μπορώ κανονικά να χρέωσαν πιστωτική με άτοκες δόσεις

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθεια σας. το επόμενο μηνα θα φύγω για σπουδές στην Αγγλία. Και όπως καταλαβαινεται ψάχνω να βρω τη καλύτερη λύση για να αποφύγω τις προμήθειες των τραζεπων. Μέσω revolut μου δίνει αυτό που ζητάω αλλα λόγω cappital control πρέπει να στέλνω χρήματα από το λογαριασμό της εθνικής στη revolut. αυτό που φοβάμαι είναι να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα όπως να μην εμφανίζονται τα ποσα στο λογαριασμό μου. Γιατί έχω διαβάσει κάποια σχόλια που αναφέρουν ότι έχουν χάσει λεφτά. Επειδή τις περισσότερες φορές θα θέλω να στέλνω ποσα από 500 ευρω και άνω δεν θέλω να έχω μπλεξίματα.

Θα μπορούσατε να μου πείτε αν είναι καλη ιδέα να βασιστώ σε αυτήν την υπηρεσία?

Καταρχήν, εφόσον πας Για σπουδές Αγγλία και θα είσαι καιρό εκεί, θα ανοίξεις εκεί ένα λογαριασμό και θα έχεις κάρτα της Τράπεζας για συναλλαγές. Από Ελλάδα θα στέλνεις εμβάσματα στο λογαριασμό σου στην Αγγλία. Για τον πρώτο καιρό, αν έχεις κάρτα της alphabank δεν έχει προμήθειες, οπότε την χρησιμοποιείς κανονικά. Νομίζω το ίδιο ισχύει και για την Εθνική, πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις. Η revolut είναι καλή αν πας ταξίδια κλπ, εφόσον όμως θα είσαι καιρό Αγγλία, δεν το βρίσκω καλή ιδέα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, εφόσον πας Για σπουδές Αγγλία και θα είσαι καιρό εκεί, θα ανοίξεις εκεί ένα λογαριασμό και θα έχεις κάρτα της Τράπεζας για συναλλαγές. Από Ελλάδα θα στέλνεις εμβάσματα στο λογαριασμό σου στην Αγγλία. Για τον πρώτο καιρό, αν έχεις κάρτα της alphabank δεν έχει προμήθειες, οπότε την χρησιμοποιείς κανονικά. Νομίζω το ίδιο ισχύει και για την Εθνική, πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις. Η revolut είναι καλή αν πας ταξίδια κλπ, εφόσον όμως θα είσαι καιρό Αγγλία, δεν το βρίσκω καλή ιδέα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Συμφωνώ... ο φίλος μου έχει κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα και μάλιστα πρίν από τα capital controls και βοήθησε πολύ στις συναλλαγές...

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.

Συνδεσα την revolut στο paypal.που θα βρω τον κωδικο συναλλαγης για να ολοκληρωθει η πιστοποιηση στο paypal?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...