Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κανονικα.

 

Εχεις κανει και αγορες απο εξωτερικο με αυτην , εκει που δεν περνανε αλλες ελληνικες καρτες ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχεις κανει και αγορες απο εξωτερικο με αυτην , εκει που δεν περνανε αλλες ελληνικες καρτες ?

 

Με αυτην κανω αγορες στο εξωτερικό και με την revolut.Δοκίμασε οποια ελληνική visa και mastercard στο aliexpress.Δεν θα περασει.Η viva wallet ομως περνάει.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτην κανω αγορες στο εξωτερικό και με την revolut.Δοκίμασε οποια ελληνική visa και mastercard στο aliexpress.Δεν θα περασει.Η viva wallet ομως περνάει.

 

Κι αλλη μια ερωτηση...

Οταν κανεις πληρωμες και ζηταει Ονοματεπωνυμο κατοχου, βαζεις το ονομα σου κι ας μην το γραφει επανω η καρτα ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Κι αλλη μια ερωτηση...

Οταν κανεις πληρωμες και ζηταει Ονοματεπωνυμο κατοχου, βαζεις το ονομα σου κι ας μην το γραφει επανω η καρτα ?

 

Γράφω αυτό που γράφει η κάρτα δηλαδή VIVA WALLET.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτην κανω αγορες στο εξωτερικό και με την revolut.Δοκίμασε οποια ελληνική visa και mastercard στο aliexpress.Δεν θα περασει.Η viva wallet ομως περνάει.

 

Περνάει και η american express της alpha bank

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα 1 αγορά από ebay με την viva πέρασε κανονικά, πήγα να κάνω άλλη μία στο ali δεν πέρασε σε 3-4 πωλητές, πάω δοκιμάζω άλλη μία στο ebay δεν πέρασε επίσης.

Άρα τι παίζει περνάει η viva ή όπου κάτσει κι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 1 αγορά από ebay με την viva πέρασε κανονικά, πήγα να κάνω άλλη μία στο ali δεν πέρασε σε 3-4 πωλητές, πάω δοκιμάζω άλλη μία στο ebay δεν πέρασε επίσης.

Άρα τι παίζει περνάει η viva ή όπου κάτσει κι αυτή;

Θα αγορασω κατι πραγματα το απογευμα με την viva στο aliexpress.Θα σε πω αν υπαρχει κανα προβλημα.Αν και περνουσε κανονικα.Τωρα δεν ξερω τι μπορει να εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω κατι πραγματα το απογευμα με την viva στο aliexpress.Θα σε πω αν υπαρχει κανα προβλημα.Αν και περνουσε κανονικα.Τωρα δεν ξερω τι μπορει να εγινε.

 

Μου βγάζει αυτό συνέχεια

Reason Your bank or agency declined your payment. Suggestion

Please contact your card issuer.

 

Υπάρχουν διαθέσιμα περισσότερα χρήματα από το κόστος της αγοράς άρα κάτι παίζει με την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει αυτό συνέχεια

Reason Your bank or agency declined your payment. Suggestion

Please contact your card issuer.

 

Υπάρχουν διαθέσιμα περισσότερα χρήματα από το κόστος της αγοράς άρα κάτι παίζει με την κάρτα.

Παλιοτερα με ειχε μπλοκαριστει ο λογαριασμος και η καρτα γιατι ειχα πατισει λαθος 3 φορες το CVV και επρεπε να παρω καινουρια καρτα.Μιπως εγινε κατι τετοιο και σε εσενα τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Μια φορά το είχα πατήσει μόνο πιο πριν κι αυτή σωστή αφού πέρασε η αγορά στο ebay

 

Edit : Το μήνυμα αλλάζει σε κάθε προσπάθεια.

Τώρα βγάζει και

Reason We don't support this card.

Suggestion Please contact your card issuer. Or use another form of payment.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Την Κυριακή έστειλα ένα ποσό στην revolut. Μου ήρθε sms ότι ο λογαριασμός δεν είναι δικός μου και ότι τα χρήματα θα επιστραφούν.

Τούς απάντησα στο support ότι είναι δικός μου ο λογαριασμός αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμα και ούτε τα λεφτά εμφανίστηκαν κάπου.

Η απορία μου είναι η εξής. Παίζει επειδή ο τραπεζικός λογαριασμός είναι στα ελληνικά το όνομα και η εγγραφή στην revolut είναι με λατινικούς χαρακτήρες να υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και αυτό που λες.

Απλα στην revolut τα στοιχεία μου είναι με λατινικούς χαρακτήρες και λέω μήπως παίζει αυτό να είναι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Μια φορά το είχα πατήσει μόνο πιο πριν κι αυτή σωστή αφού πέρασε η αγορά στο ebay

 

Edit : Το μήνυμα αλλάζει σε κάθε προσπάθεια.

Τώρα βγάζει και

Reason We don't support this card.

Suggestion Please contact your card issuer. Or use another form of payment.

 

Ενημερωτικά τελικά η αγορά πέρασε σε έναν πωλητή του ebay μετά από καμιά 100αριά δοκιμές με διαφορετικό πωλητή, στο ali σε όλους τους πωλητές που πουλούσαν αυτό που ήθελα δεν πέρασε με τίποτα.

Άρα και η viva δεν περνάει 100% αλλά παίζει ρόλο τα ίδια πράγματα όπως σε όλες οι ελληνικές κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και αυτό που λες.

 

Απλα στην revolut τα στοιχεία μου είναι με λατινικούς χαρακτήρες και λέω μήπως παίζει αυτό να είναι το θέμα.

 

 

 

Στα εμβάσματα απο Ελλάδα σε τράπεζα εξωτερικού ,σε λατινικούς χαρακτηρες δείχνει το όνομα του αποστολέα.(τουλάχιστον σε αυτά που εχω στείλει εγώ).

 

Η Revolut σου λέει καθαρά οτι το όνομα του αποστολέα πρέπει να ειναι ακριβώς το ίδιο με τον λογαριασμό του στην Revolut .

 

Για το σύστημα τους λοιπόν , άλλο Kostas και άλλο Konstantinos .

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά τελικά η αγορά πέρασε σε έναν πωλητή του ebay μετά από καμιά 100αριά δοκιμές με διαφορετικό πωλητή, στο ali σε όλους τους πωλητές που πουλούσαν αυτό που ήθελα δεν πέρασε με τίποτα.

Άρα και η viva δεν περνάει 100% αλλά παίζει ρόλο τα ίδια πράγματα όπως σε όλες οι ελληνικές κάρτες.

 

Διαβασε εδω

Ειναι η απαντηση της VIVA σε ερωτηση μου...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω

Ειναι η απαντηση της VIVA σε ερωτηση μου...

 

Ναι πήρα κι εγώ την ίδια απάντηση σε έρωτηση μου. Αν και έχει κάποιες μεγαλύτερες πιθανότητες από την alpha visa enter που έχω στο να περάσει, τώρα τι παίζει ακριβώς δεν ξέρουμε.

Πιο πολύ το λέω για τον φίλο πιο πάνω που μου είπε ότι περνάει σίγουρα στο ali.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πήρα κι εγώ την ίδια απάντηση σε έρωτηση μου. Αν και έχει κάποιες μεγαλύτερες πιθανότητες από την alpha visa enter που έχω στο να περάσει, τώρα τι παίζει ακριβώς δεν ξέρουμε.

Πιο πολύ το λέω για τον φίλο πιο πάνω που μου είπε ότι περνάει σίγουρα στο ali.

Απο την μερα που πηρα την καρτα και την δοκιμασα σε ali και paypal δεν κολισε πουθενα,και εχω κανει 15-20 αγορες με αυτην απο ali και αλλες τοσες απο paypal.Την τελευταια εβδομαδα ομως δεν εχω δοκιμασει να κανω αγορα σε ali ωστε να δω αμα αλλαξε κατι και τωρα δεν περναει.Γιατι πριν 1 μηνα που δουλευε κανονικα καμια αλλη visa-mastercard ελληνικη δεν περνουσε στο ali παρα μονο η viva.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Λοιπόν παιδιά κι εγώ δοκιμάζω εδώ και δύο μέρες να περάσω την viva στο Ali για αγορά (χαμηλής τιμής) αλλά τίποτα... Η πλάκα είναι ότι πριν από λίγες μέρες αγόρασα με τον ίδιο τρόπο στο Ali κινητό και το πήρε μια χαρά.. Καμία ιδέα τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Στα εμβάσματα απο Ελλάδα σε τράπεζα εξωτερικού ,σε λατινικούς χαρακτηρες δείχνει το όνομα του αποστολέα.(τουλάχιστον σε αυτά που εχω στείλει εγώ).

 

Η Revolut σου λέει καθαρά οτι το όνομα του αποστολέα πρέπει να ειναι ακριβώς το ίδιο με τον λογαριασμό του στην Revolut .

 

Για το σύστημα τους λοιπόν , άλλο Kostas και άλλο Konstantinos .

 

Έχεις δίκιο. Την μεταφορά την έκανα ως Konstantinos ενώ στην revolut είμαι ως Kostas.

Από την τράπεζα λέει ότι το ποσό έχει παραληφθει το ποσό επιτυχώς. Στην revolut δεν φάνηκε τίποτα ακόμα μηδενικό είναι. Θα τούς στείλω αύριο να δω τι παίζει. Λογικά θα έπρεπε να έχουν επιστρέψει τα λεφτά στην τράπεζα μου μετά από μία βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως ξερει καποιος μεσω attica bank που το βαζουμε το reference?

 

χρειαζεται κατι αλλο στην attica bank που πρεπει να αναφερθει?

 

υπαρχει καποια φορμα αποστολης της attica σαν παραδειγμα?

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς refund σε viva να μου πει σε πόσες ημέρες είδε τα λεφτά?

Πλήρωσα στο ebay πριν μία εβδομάδα περίπου με viva και ο πωλητής μου έκανε refund γιατί δεν μπόρεσε να το στείλει, 2 εργασιμες ημέρες τώρα (πεμπτη παρασκευη) δεν φαίνεται τίποτα στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς refund σε viva να μου πει σε πόσες ημέρες είδε τα λεφτά?

Πλήρωσα στο ebay πριν μία εβδομάδα περίπου με viva και ο πωλητής μου έκανε refund γιατί δεν μπόρεσε να το στείλει, 2 εργασιμες ημέρες τώρα (πεμπτη παρασκευη) δεν φαίνεται τίποτα στον λογαριασμό.

Δευτερα πρωι η τριτη πρωι θα τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Δευτερα πρωι η τριτη πρωι θα τα δεις.

Την Τρίτη ή την Τετάρτη, Γιατί η Δευτέρα ειναι τραπεζική αργία

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...