Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Παιχνιδιών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα θα συγκεντρώσουμε όλη τη συζήτηση που αφορά τις προτάσεις παιχνιδιών για συσκευές με λειτουργικό Windows 10 Mobile

 

Υπόλοιπα χρήσιμα θέματα που αφορούν τα Windows 10 Mobile:

 

 

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθώς οι πρώτοι χρήστες των νέων Microsoft Lumia 950, Lumia 950XL και Lumia 550 άρχισαν να εμφανίζονται και σύντομα τα Windows 10 Mobile αναμένεται να γίνουν διαθέσιμα και στις υπόλοιπες συσκευές, από σήμερα είναι διαθέσιμα τα νέα θέματα για τα Windows 10 Mobile...

 

 

:!: Υπενθυμίζω ότι τυχόν προβλήματα λειτουργικού ή εφαρμογών σε Technical Preview εκδόσεις, παρακαλώ οι χρήστες Windows Insiders να απευθύνονται αποκλειστικά και μόνο στο αντίστοιχο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) ώστε να μην υπάρχει σύγχυση με τους υπόλοιπους χρήστες :!:

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Gods of Rome-Gameloft.

 

apps.7584.13510798884708367.f633484b-5581-431f-ba85-c6a83f175466.3f283e8c-9263-4d9b-8c6c-ce2794dcbf07?w=712&h=400&mode=letterbox&background=black

 

apps.61819.13510798884708367.0bd780f1-f501-4f90-81ba-c9292f135125.eb8462cf-b7a2-477d-991e-8f29b5cbd753?w=712&h=400&mode=letterbox&background=black

 

Ωραίο φαίνετε, αλλα δεν μου το βγάζει στο store..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά, ξέρει κανείς αν μπορώ στο Temple Run να σώσω το παιχνίδι ;; Δηλαδή άμα κάνω hard reset να μην χάσω αυτά που έχω κερδίσει. Πάντος δεν υπάρχει connect πχ με το FB η κάτι άλλο.... Μπορεί να βοηθήσει κανείς. ;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά, ξέρει κανείς αν μπορώ στο Temple Run να σώσω το παιχνίδι ;; Δηλαδή άμα κάνω hard reset να μην χάσω αυτά που έχω κερδίσει. Πάντος δεν υπάρχει connect πχ με το FB η κάτι άλλο.... Μπορεί να βοηθήσει κανείς. ;;

 

Όχι, δυστυχώς. Στο 930 το έπαιζα όλη μέρα και είχα πάρει ένα σωρό achievements από το Xbox και αναβαθμίσεις και τώρα, στο 640, με τον ίδιο λογαριασμό, δεν υπάρχει τίποτα in game παρά μόνο τα επιτεύγματα.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Στο 930 το έπαιζα όλη μέρα και είχα πάρει ένα σωρό achievements από το Xbox και αναβαθμίσεις και τώρα, στο 640, με τον ίδιο λογαριασμό, δεν υπάρχει τίποτα in game παρά μόνο τα επιτεύγματα.

 

Παιζει ανετα σε l640?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιζει ανετα σε l640?

 

Στο μεσαίο σκαλί γραφικών (better) τρέχει "νεράκι". Αν εξαιρέσεις την Amoled οθόνη του 930, όταν τρέχεις κανονικά, δεν υπάρχει διαφοράς ταχύτητας, μόνο στο νερό όταν βυθίζεσαι έχω παρατηρήσει κάποια μικρό framedrops.

Αν έπαιρνε και καμιά αναβάθμιση καλά θα ήταν. Ούτε την χειμερινή/χριστουγεννιάτικη version δεν πήραμε. :down:

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δυο νεα πολυ ωραια παιχνιδια:

Mini Motor Racing:

https://www.microsoft.com/el-gr/store/games/mini-motor-racing/9wzdncrdmxvq?tduid=(1db729e8f541c6ffe85d6c458d4188a6)(259740)(2542549)(d_wp)()

 

Evo Explores:

https://www.microsoft.com/el-gr/store/apps/evo-explores/9nblggh6ch07?tduid=(1db729e8f541c6ffe85d6c458d4188a6)(263915)(2775081)()()

 

 

Και τα δυο με καταπληκτικα γραφικα και τρεχουν ανετα ακομα και στο 435 που τα κατεβασα.

Βλεπω οτι αλλαζει σιγα σιγα η κατασταση και στα παιχνιδια με ποιοτικους τιτλους αλλα και τιτλους που ειναι ηδη επιτυχιες στα iOS/Android.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς. Στο 930 το έπαιζα όλη μέρα και είχα πάρει ένα σωρό achievements από το Xbox και αναβαθμίσεις και τώρα, στο 640, με τον ίδιο λογαριασμό, δεν υπάρχει τίποτα in game παρά μόνο τα επιτεύγματα.

 

Οταν λες επιτεύγματα τι εννοεις ;; Τι ακριβος κρατησε ;;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες επιτεύγματα τι εννοεις ;; Τι ακριβος κρατησε ;;

 

Όταν παίζεις, εκτός από τα επιτεύγματα που δίνει (αν δίνει) το κάθε παιχνίδι, έχεις και από το Xbox (πάλι σε μερικά, όχι σε όλα). Την πρώτη φορά που έπαιξα το Temple Run (930) μου έδωσε κάποια achievements όταν έκανα τις αποστολές που ζητούσε το παιχνίδι (daily & weekly). Τώρα στο 640, παρ'όλο που ξεκίνησα από την αρχή και κάνω τα ίδια, δεν μου δίνει τα επιτεύγματα από το Xbox. Θεωρώ ότι τα έχει κρατήσει, αλλά δεν μπορώ να βρω την αντίστοιχη κατηγορία με το "Google Games" του Android που σου δείχνει το ποσοστό των επιτευγμάτων που έχεις κερδίσει για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά καθώς και τη λίστα με αυτά.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζεις, εκτός από τα επιτεύγματα που δίνει (αν δίνει) το κάθε παιχνίδι, έχεις και από το Xbox (πάλι σε μερικά, όχι σε όλα). Την πρώτη φορά που έπαιξα το Temple Run (930) μου έδωσε κάποια achievements όταν έκανα τις αποστολές που ζητούσε το παιχνίδι (daily & weekly). Τώρα στο 640, παρ'όλο που ξεκίνησα από την αρχή και κάνω τα ίδια, δεν μου δίνει τα επιτεύγματα από το Xbox. Θεωρώ ότι τα έχει κρατήσει, αλλά δεν μπορώ να βρω την αντίστοιχη κατηγορία με το "Google Games" του Android που σου δείχνει το ποσοστό των επιτευγμάτων που έχεις κερδίσει για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά καθώς και τη λίστα με αυτά.

 

Μόλις το κοίταξα. Ανοίγεις το Xbox και στις επιλογές πάνω αριστερά έχει τα επιτεύγματά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Xbox app παντός, δεν υπάρχει κανένα achievement για το temple run. Το δείχνει σαν εγκατεστημένο αλλά μέχρι εκεί..... Πάντος σε επικοινωνία που είχα με την εταιρία (Imangi Studios) μου είπαν ότι δεν πρόσθεσαν στην πλατφόρμα των windows phone τη δυνατότητα cloud saving (και στο android υπάρχει αυτή δυνατότητα μόνο στο 2.) Πολύ κλάσιμο στα windows phone, άντε για το 1 δεν υπάρχει cloud save σε καμία πλατφόρμα αλλά στο 2 τι δηλαδή ;; Το ξέχασαν ;;; Τι να πω.... Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κοίταξα. Ανοίγεις το Xbox και στις επιλογές πάνω αριστερά έχει τα επιτεύγματά.

 

Όντως, είχες δίκιο! Δεν το είχα ψάξει ποτέ.

 

Μέσα στο Xbox app παντός, δεν υπάρχει κανένα achievement για το temple run. Το δείχνει σαν εγκατεστημένο αλλά μέχρι εκεί..... Πάντος σε επικοινωνία που είχα με την εταιρία (Imangi Studios) μου είπαν ότι δεν πρόσθεσαν στην πλατφόρμα των windows phone τη δυνατότητα cloud saving (και στο android υπάρχει αυτή δυνατότητα μόνο στο 2.) Πολύ κλάσιμο στα windows phone, άντε για το 1 δεν υπάρχει cloud save σε καμία πλατφόρμα αλλά στο 2 τι δηλαδή ;; Το ξέχασαν ;;; Τι να πω....

 

http://i67.tinypic.com/fu9wnr.png

 

Μου τα εμφανίζει κανονικά στο Xbox

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

και μένα στην εφαρμογή του xbox μου εμφανίζει τα επιτεύγματα κανονικά.

Και αυτά του 640 και αυτά του xbox360;)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και το Temple Run 2 να δω τι γίνεται γιατί μόνο το 1 είχα. Λοιπόν όντος στο Xbox app φαίνονται τα achievements χωρίς όμως το save game, δηλ. άμα σβήσεις το παιχνίδι και το ξανακατεβάσεις ξεκινάει από την αρχή, παρόλο που υπάρχουν τα achievements στο xbox app. Γιαυτό άμα παρατηρήσετε όταν κατεβάζετε το παιχνίδι στο store το εικονίδιο στο 2 έχει από πάνω μια πράσινη μπάρα που γράφει xbox ενώ στο 1 δεν υπάρχει τίποτα, βασικά είναι τελείως άχρηστο να αποθηκεύει μόνο τα achievements χωρίς το save game...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάτι διαφορετικό στο μυαλό σου για την xbox εφαρμογή;

και στο 360 δεν σου δείχνει τα saves.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι... μπορεί να μην το διατύπωσα σωστά, απλός όσα (xbox τύπου) παιχνίδια έχω παίξει εκτός από τα achievements αποθηκεύεται και το save. Δεν το λέει πουθενά βασικά, απλός το διαπιστώνεις όταν κάνεις reinstall το παιχνίδι.

 

P.S. Δεν έχω το 360 αλλά πάντως απ' ότι είδα μπορείς να δεις τα saves αλλά του σκληρού μόνο, τα οποία μπορείς να τα μετακινήσεις στο cloud. Από τα cloud saves μόνο πόσα MB πιάνουν μπορείς να δεις.

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

το xbox 360 εννοώ.

το ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν αποθηκεύει τα save είναι δικό του θέμα όχι της εφαρμογής xbox.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στα 0,99€ το Lara Croft GO για 5 ακόμα ημέρες (με βάση το Store των 10). :D

 

Μπορεί κάποιος να αναφέρει αν ισχύει και στα 8.1? -> Discount applies to Windows 10 devices only.

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...